Umut her zaman olmalı

selennn

Evli mutlu ve çocuklu
Pro Üye
Anneler Kulübü
3 Ocak 2011
6.176
15.691
39
Merhabalar
Demin bir yazı okudum ve çok duygulandım..bu yüzden bende bebek sahibi olmak istediğim zamanları kısa bir şekilde size anlatmak istiyorum..
Biz selin olsun diye çok uğraştık..bende ve eşimde hiçbir problem yoktu ve halen o mutlu haberi alamıyorduk..5 sene doğum kontrol hapıyla korundum..bıraktığımda hemen hamile kalırım diyordum kendi kendime ne saçma bir düşünce..
Kalınmıyor her ay ya birkaç gün adetin geçiyor ya da tam gününde oluyordum..eşimde tabiki tutturuyordu yoksa bizim çocuğumuz olmayacak mı diye??
Bunalıyordum en sonunda eşime dönüp yorma beni bizim çocuğumuz olucak ama ne zaman olucak onu bilmiyorum dedim..
Sonra denemeler denemeler yine hüsranlar falan..birgün eşime dedim sanırım ben lpg lencem dedim güldük..tahliller herşey temiz çıkıyorken neden bu bebek olmuyor??
Çevremizdekiler anneme soruyorlarmış neden yapmıyor selennn diye yoksa olmuyor mu??annem de ev almak istiyorlar ondan sonra istiyor diyormuş..
Evet hep ev alınca hamile kalmak istiyorum derdim ki öyle de oldu..
Neyse birgün eşime döndüm çocuğumuz olmazsa çocuk esirgeme kurumundan bir bebek evlat ediniriz dedim..ses çıkmadı eşimden bişey demedi..
Bu kadınlar kulübünün bendeki yeri ayrıdır çünkü burada gördüm preseed yazısını..tanıdık eczacımız var ondan istedik temin ettik ve hadi inşallah bu sefer olucak dedim kendi kendime..çünkü artık çok yorulmuştum..evimizi de almıştık 1 ay olmuştu taşınalı..ilişki oldu ve 3 gün sonra bende değişiklikler başladı..rimel sürerken kirpiklerin çapraz çapraz olması,göğüs ucunda koyulaşma,ateş basması,ayaklarımın felaket ağırması..birkaç gün geçti bu sefer de bulantı öğürme baş dönmesi var..diyorum adetime daha var ve çok erken başladı bu belirtiler..kasıklarım ara ara felaket bir ağrı olup geçiyor..ama kendi kendime ve anneme de dedim bu ay ben hamile kaldım annemde hehe öyledir eminim diyor 😂
Ben eczaneye gidip 3-4 tane ucuz testlerden aldım ne olur ne olmaz diye..😎eşime hiç çaktırmıyorum ama anneme hamileyim yaz bu dediğimi bir kenara😎
Dizi seyrediyorum cuma akşamı istanbullu gelin orda da hamilelik testi yaptı dedim reklama girsin de bende bir test yapayım..adetime 8 gün var tabiki
Reklama girdi ve ben anneme çaktırmadan banyoya girip testi yaptım ilk defa heyecandan ellerim titredi belirtiler en üst seviye çünkü..
Anında ikinci silik çizgi 💪 ilk bir ağladım ama çok değil heyecan patlaması oldu..sonra annemin yanına gittim kız anneanne oluyon hadi yine iyisin kuru patlıcan dolması boşuna istemem ben dedim 😂😂😂😎 testi gösterdim görmüyorum ben ikinci çizgiyi dedi annem git gözlerini yaptır aha da burada dedim yok öyle bişey dedi 😂😂
Eşime halen söylemedim tabiki sonra ertesi günü tekrar yaptım adetime 7 gün var yine anında ikinci silik çizgi çıktı eşime dedim baba oluyon lpg ye de gerek kalmadı kan vermeye gidiyoz dedim yine kendini boşuna üzeceksin de olmuyor da negatif sözler..neyse pembe maviye gittik kan verdim kıza da diyorum aslında boşuna kan veriyorum hamileyim ben kız da daha çok etken adetiniz geçmemiş imkansız dedi he canım he öyle dedim 😂😂
Ve eşimin öğrendiği an mail geldi telefonuna aç aç hamileyim dedim bir açtı sonuç 46.93 ee bu ne dedi hamileyim demek bu dedim hemen doktoruma mesaj attım cumartesi günü akşam kan verdim pazartesi tekrarla dedi canım doktorum..pazartesi aile hekimimize gittik hemen orda da kan verdim sonuç 126 doktoruma mesaj attım oerşembe bekliyorum dedi..
Kızlar bunu neden yazdım umut herzaman vardır burada çok görüyorum sanırım çocuğumuz olmayacak diyen arkadaşları olucak..siz sakin ve stres yapmayın yeterki..Allahım isteyen herkesin göbişini tez zamanda doldursun Çifter çifter..❤️💐😍🥰😘
Ve eğer gerçekten kendi çocuğunuzu doğuramıyorsanız evlat edinin bir melek kurtarın onu sevin ona eğitim verin onu sarıp sarmalayın..ordaki çocukların anne babaya hasretleri sevgiye şefkate hasretlikleri var..lütfen görün onları
Evlat edinemiyorsanız koruyucu ailesi olun onları biraz mutlu edin güldürün..

Okuduğunuz İçin çok teşekkür ederim

Evet sizin yaşadığınız bu duruma doktorlar sebepsiz infertelite diyor. Gebe kalmaya hiçbir engel yokken çok deneyip kalamamak aslında stres yüzünden. Siz belki de kafaya takmıyorum deseniz bile muhakkak bilinç altında oluyor aslında. Çok kişi var çocuk yapmayı deneyip olmayınca artık bırakıp veya evlat edinip hamile kalan. Beklenmedik anda oluyor çünkü o baskı o stres bitmiş oluyor.

Evet sizin yaşadığınız bu duruma doktorlar sebepsiz infertelite diyor. Gebe kalmaya hiçbir engel yokken çok deneyip kalamamak aslında stres yüzünden. Siz belki de kafaya takmıyorum deseniz bile muhakkak bilinç altında oluyor aslında. Çok kişi var çocuk yapmayı deneyip olmayınca artık bırakıp veya evlat edinip hamile kalan. Beklenmedik anda oluyor çünkü o baskı o stres bitmiş oluyor.
Stressiz bir yaşam yokki keşke olmasa ama var..aynen öyle beklemediğin anda geliyor mucize..yorumunuz İçin teşekkür ederim

Ben sözlerin eylemlere dönüştüğüne çok inanan biriyim. Söz çağırır. "Bir adam günde iki somun ekmeğim olsa, çalışmasam, hep yatsam dermiş. Derken bir suça adı karışınca zindana atılmış; Sonra sabah bir, akşam bir, günde iki somun ekmek.. Attâr, "Her insanın nasibi hayali kadardır" der. Hayâller muhakkak gerçekleşiyor; Hayırlısını istemek gerek."

Hayırlı olsun bebişinizi sağlıkla kucağınıza almak nasip olsun 💜

Ben sözlerin eylemlere dönüştüğüne çok inanan biriyim. Söz çağırır. "Bir adam günde iki somun ekmeğim olsa, çalışmasam, hep yatsam dermiş. Derken bir suça adı karışınca zindana atılmış; Sonra sabah bir, akşam bir, günde iki somun ekmek.. Attâr, "Her insanın nasibi hayali kadardır" der. Hayâller muhakkak gerçekleşiyor; Hayırlısını istemek gerek."

Hayırlı olsun bebişinizi sağlıkla kucağınıza almak nasip olsun 💜
Kızım 20 aylık tatlım 14 ocak 2019 da aldım kucağıma
Allahım isteyen herkese bu duyguyu tattırsın

X