umut olsun diye...(ense kalinligi)

tekobello

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Mart 2016
23
15
34
Merhaba, 10 gun once 12+4 haftalikken 2 li test icin doktora gittim. Ense kalinligini 3mm olarak olcunce beynimden asagi kaynar sular dokuldu. 2li testi yapmadi onun yerine yurt disina gonderilen kan testini onerdi. Hemen kan verdik ve express kargoyla Almanya ya gonderdik. 10 gun sonra sonuc belli olacakti ama gecmek bilmedi o 10 gun. Cok sukur Allah ima ki dun aksam mutlu haberi aldik . Cok sukur ilk etap icin kromozomal bir sorun cikmadi. Simdi 20.hafta ayrintili ultrason u belliyoruz. Inaniyorumki temiz cikacak insallah. Allah herkesin yavrusunu bagislasin ve korusun. Insan bir umut butun yazilari yorumlari okuyor. Bu yazimi da belki birilerinin yuregine bir damla merhem olur diye yaziyorum.

Aynı süreçten bende geçtim. Benimde 2li testimde biyokimyasal riskim yüksek çıktı bende aynı şekilde harmony testi yaptırdım. O 10 gün haftalar aylar gibi geçti. Ama Rabbime şükürler olsun sonuçta riskimin çok düşük (10binde 1) olduğunu öğrendim. Aynı şeyleri yaşayan tüm anne adaylarının Allah yardımcısı olsun. Bol Bol dua edin.

Merhaba

Benimde bebeğimde ense kalınlığı ilk ölçümde 3,33 çıktı hemen ayrıntılı ultrasona gönderdiler 2,88 çıktı. Burun kemiğide görünüyodu 1,6. İkili test istediler ordada ultrason riskim çok yüksek çıktı 1/42. Bütün doktorlar umutsuz yaklaşıyo
Amniyosentez yapılacak ve ben çok korkuyorum.

Merhaba, 10 gun once 12+4 haftalikken 2 li test icin doktora gittim. Ense kalinligini 3mm olarak olcunce beynimden asagi kaynar sular dokuldu. 2li testi yapmadi onun yerine yurt disina gonderilen kan testini onerdi. Hemen kan verdik ve express kargoyla Almanya ya gonderdik. 10 gun sonra sonuc belli olacakti ama gecmek bilmedi o 10 gun. Cok sukur Allah ima ki dun aksam mutlu haberi aldik . Cok sukur ilk etap icin kromozomal bir sorun cikmadi. Simdi 20.hafta ayrintili ultrason u belliyoruz. Inaniyorumki temiz cikacak insallah. Allah herkesin yavrusunu bagislasin ve korusun. Insan bir umut butun yazilari yorumlari okuyor. Bu yazimi da belki birilerinin yuregine bir damla merhem olur diye yaziyorum.

rabbim hayırlısı ile sağlıkla kucağına almayı nasip etsin

Merhaba

Benimde bebeğimde ense kalınlığı ilk ölçümde 3,33 çıktı hemen ayrıntılı ultrasona gönderdiler 2,88 çıktı. Burun kemiğide görünüyodu 1,6. İkili test istediler ordada ultrason riskim çok yüksek çıktı 1/42. Bütün doktorlar umutsuz yaklaşıyo
Rabbim yardımcin olsun canim

Merhaba

Amniyosentez yerine fetal dna testi denilen testlerden yaptırabilirsin. Ben harmony test yaptırmıştım. Benim riskimde 1/122 çıkmıştı. Gönlünü ferah tut. Bol bol dua et. Allah yardımcın olsun.

Doktor ile görüştük harmony testinde risk çıkarsa sonunda tekrar amniyosentez istiyolarmış. O yüzden sadece amniyosentezde karar verdik. Ama durumu benim gibi olup bebeği sağlıklı olan varmı acaba. :KK43:(

Bu tür ( Kromozonal hastalıklarda ) risklerde nazal kemiğin olup olmaması da çok önemli oluyor benim bildiğim.Senin bebeğinin burun kemiği var çok şükür. Amniyosentezi perinatoloğa yaptırmaya dikkat et.

perinatoloğ dan 5 mayısa gün aldık

bu tür durumlarda 3/4 te nazal kemik olmuyomuş ama 1/4 te kemik olduğu halde problem çıkabiliyomuş

İnşallah bir sorun çıkmaz :KK43:

İnşallah Rabbim bebeklerimizi sağlıklı sıhhatli eksiksiz kusursuz kucağımıza almayı nasip etsin.

Bende aynı durumdayım şuanda 2.5 ense kalınlığıyla doktorum Nifty Testi yapmamı Önerdi.. Pazartesi kan vericem hayırlı haberler alırım İnşallah bende sizler gibi.. Burda yazılanları okumak çok moral oluyo sonucumu mutlaka yazıcam

Burda ayni durumu yasayanlari okumak insana gercekten moral oluyor. Allah herkesin bebegiji saglikli sihhatli kucagina almayi nasip etsin. Bizi de cok korkuttular cok sukur bebegimiz iyi. Bu haftada sonu ayrintili ultrason var insallah hic bir sorun cikmayacak. Dua edin bol bol

Bende cvs yaptırdım çok şükür tahlil sonuçlarımız iyi geldi ama şimdi ayrıntılı ultrason var cuma günü allahın izniyle ondada hiç bi sorun çıkmıycak inşallah

İnşallah çıkmaz gittiğim doktor 9 olupta normal doğum yapan hastaları olduğunu söyledi kötü düşünmemeye çalışıyorum

X