Universite Egitimini Birakmali Miyim?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
dediginiz gibi o pusun icerisindeyim uzunca suredir. birazdan randevu icin arayacagim, sizin gibi bircok kisi tedavi onerdi. elbette ayni ya da benzer durumlari tecrube etmis bircok kisi vardir aralarinda. taniyi ogrenince ona gore bir yol haritasi cizerim. okul icin de tekrardan calismaya baslayacagim, yine yapamayacagimi dusunursem sinava tekrar girecegim. yol gosterdiginiz icin cok tesekkur ederim

genellikle aile evinde olmam aglamama sebebim oluyor zaten :d su anda da calisiyorum ailemle para islerimiz ayri, gecen hafta annemden 70 lira borc aldim, ertesi gun geri verdim hepsi bu sanirim. yaptigim meslekte devam edebilirim, geliri sabit bir meslek degil ama tek basima yasamama hatta fazlasina yetecek kadar kazandiriyor.

Canım daha okulların egitime başlamasına zaman var.Hem ilaç hem terapi desteği almalısın.Anladıgım kadarıyla ailenin yanındayken ders çalışacak huzurlu ortam yok.Bu yüzden evdekilere hicbişey soyleme yeniden başla.Derslere biraz asılsan yapaçağına inandım ben buradan.Herkesin zor dönemleri olur ama atlatırsın silkelen ve potansiyelinin farkına var.okulun uzadığını söylersin 4.senede .Ama aklını zekanı boşa harcama güzelim.Ünv.hayatında bara saza gitmek içip s..çmak sevgili yapmak hepsi olur.Ama önceliğın hep ama hep derslerin olmalı.Özetle okulu bırakma derim ben.

Hepsini okudum.
dikkat dağınıklığı tanısını Google amca ile birlikte siz koydunuz sanırım. Bu öyle olmaz :)
Once bir psikiyatriye gidin.
Zor şeyler yaşamış da olsanız, aslında okuldaki durumunuzun dikkat dağınıklığı yada yaşadıklarınızla degil, seçimlerinizle alakası var.
siz derslere düzenli gidip, sınavlarınıza çalışıp başarısız olmamışsınız ki.
Boşvermişsiniz her şeyi, sonuç hüsran olmuş.
eğer bölümünüz iş sıkıntısı olmayan ve okumaktan mutlu olduğunuz bir bölümse devam.
Aklınızda başka bir şey okumak varsa bu sene yurda yerleşip çılgınlar gibi sınava hazırlanın zira hala 1. Sınıfsınız, kaybınız olmaz.

yazinin tamamini okudunuz mu bilmiyorum ama odevlerimi yapamadigimdan bahsettim. lisede de odaklanmaya calistigim halde yapamiyordum. anlayacaginiz teshisi ben de dahil kimse koymadi. dikkatim dagiliyor ne diye anlatabilirdim ki baska? kisaca odaklanamiyorum iste.

Tamamını okudum.
‘Dikkat dağınıklığı’ tanısını psikiyatrist koyar diyorum ben de .
Ortalama her ergen lisede ödevini yapamaz zaten. :)
Eğer derslerle alakanız yoksa üniversitede de ödev yapamamanız bana normal geldi.
Örnekleri ders üzerinden verdiğiniz için bunları söyledim.
gunluk hayatta elle tutulur başka bir dikkat dağınıklığı probleminiz oluyor mu?
sık sık bir şeyleri kaybetme, dizi izleyememe/takip edememe, kitap okurken karakterleri karıştırma, unutkanlık, karşınızdaki insanı dinleyememe vs vs.
Ders üzerinden verdiğiniz örnekler ilgisiz ve tembel bir öğrenci de olabilir, söylemek istediğim tanınız yok ve kendinizi şartlandırmayın.

Özet olarak babandan kurtulup universiteye gitmek istiyorsun. Universiteye gidiyorsun bu seferde eve donecegim diye tutturuyorsun. Eve donuyorsun yine agladim, babam canavarlasti vsvs yine sikayet ediyorsun.

Hayatinda bir erkek olmazsa devamli aglayip, iciyorsun. Barisinca duzeliyorsun.

Bu kadar yazıyı nasıl yazdın yahu...okumadim

Özeti bu yani? Çok teşekkürler okuyamadım da.

evet o kadar yazidan bunu cikarmissin, tebrik ediyorum

universitede oncesine nispeten daha sakin bir hayat yasadim da diyebilirim. hayatinda sehir gormemis biri de degilim. dolayisiyla su an bulundugum sehirde de okusam pek umrumda olmaz, zaten hayatim ayni gidiyor :) tedavi ve terapi konusunda bircok kisi benzer seyleri soyledi, dediklerinizi dikkate alacagim. cok sag olun yol gosterdiginiz icin

ne mühendisliği okuyorsun? sana gelecek vadetmeyen veya sevmediğin bir bölümde 4 sene heba etmek zorunda değilsin elbet ama yerine ne koymayı planlıyorsun? bir şeylerden vazgeçiyorsan bir sebebin olmalı.

özgürlüğün ,maddi manevi ruhani her çeşit özgürlüğün ilk şartı bir meslek sahibi olarak tek başına ayakta durmak
asla okulu bırakma
erkek arkadaşından ayrıl
alkole vereceğin parayı psikiyatriste ver
sadece derslerine odaklan
bunları önceden yapsaydın çoktan dördüncü sınıf olarak istediğin hayata son bir kalmış olacaktı
son dört kalmışken de daha fazla geç kalma

bir de çizip duruyorsan neden başka bölüm seçtin anlamadım
kızım da çizip duruyor ve çizim istiyor doğal olarak
başka yerde asla mutlu olamazdı
neden yeteneğinle ilgili bir bölüm seçmedin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…