Universite Egitimini Birakmali Miyim?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Emo nedir? Ciddi soruyorum yeminle😀
s-6e7f35479503beeda2b638809a08a8048762c529.webp

Hayatının içine eden dış etkenler olsa da sen bu hayattan kurtuluş yolunu çok yanlış anlamışsın güzelim. İstanbul'da X mühendisliği ileride sana belki de çok iyi bir prestij kazandıracaktı ama sen 3 defa okula gidiyorum ayağına başka işler peşinde koşmuşsun. Okumayacaksan adam gibi okumayacağım deseydin. Bence okulu bırak, sınava gir ve 2 yıllık güzel bir sağlık bölümüne yerleş. En azından kısa yoldan işe girersin. Hayatına da kendine de çok yazık etmişsin. Bari 2 yıl online olan sınavları verseydin şuan agno yüksek olurdu, yaz okulu vs derken açığı kapatırdın.

Üniversite okumayıp ne yapacaksın? Ülkede okuyanlar iş bulamıyor, kendine nasıl bir gelecek inşa edeceksin.
Erkek arkadaşını çok hayatının merkezine koymuşsun. Mutluluğu daha kendinle alakalı şeylere endeksle.
Dikkat eksikliği için tedavi olmasın. Benim arkadaşım var, üstün zekalı iş adamı. Google'a yaz Alphan Manas adı. Onda da dikkat eksikliği varmış çocukluğundan beri. İlaç kullanmış, belki hala kullanıyordur bilmiyorum. Bu konuda ayrıntılı yazıları var.
Hayatını 18-24 yaş arasında aldığın kararlar belirler. Gözünü açık tut. Kendin için en iyi seçenekleri seç.

Psikolojiniz hiç iyi değil bence keşke destek görebilseniz. Sürekli yanlış ilişkiler, sürekli melankoli, alkol, sigara, okulu sallamama, hemen güçsüzlük çokça herşeyi hayata ve yaşanılanlara bağlama eğilimi… Daha sayamadıgım o kadar şey var ki. Çok kötü ailesi olup kendini aşırı sıkıp çok çok iyi bölümlere yerleşip kendini kurtaran insanlar var. O insanlar adam akıllı aklı başında insanlarla ilişki yaşayan, kendinin en iyi versiyonu olan insanlar. Biraz da onları örnek alsanız keşke.

Evet bu bolumu birakmalisin.

1- muhendislik senin meslegin degil gibi geliyor yazimindan direk.

2-bazen basarisizligi kabul edip yeni sayfa acip baslamak daha verimlidir.

yeniden sinava girip kendi sehrinde bir bolum okumani tavsiye ederim sana.

merak ettigimden soruyorum yazimimdan nasil anlasiliyor :KK43:

kisisel fikrimdir.

bir cok muhendislik dali var,
ama muhendislik mesleginin en onemli ozelligi optimum sekilde kar zarar cikarimi yapabilmektir.

hic bir kararinizda buna gore hareket etmemissiniz, belli ki duygusal bir insansiniz,
daha sozel alanlarda daha basarili olabilirsiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X