Üniversite sınavına girmek istiyorum nasıl çalışmalıyım ?

pixiebutterfly

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2024
5
0
22
Ailevi sebeplerden dolayı 3 sene açığa kaldım şimdi tekrar eğitim hayatına devam etmek istiyorum. Tek bir var hedefim o da veterinerlik bu bölümü okuyan arkadaşlar veya veteriner olanlar varsa aranızda yardımcı olabilir mi? Hangi konuları çalışmam gerekiyor nasıl bi çalışma düzenim olmalı ? Çünkü çoğu şeyi unuttum sıfırdan başlamalıyım en ufak püf noktasına kadar öğrenmem lazım.

Sayısal bölümden alıyor veterinerlik. Biyoloji fizik kimya çalışmalısınız, matematik de önemli tabii.

Evet sayısal aldığını biliyorum ama daha çok aklıma takılan çalışma programım nasıl olmalı gün içinde kaç saat çalışmalıyım ve önerebileceğiniz kitaplar var mı?

Ben sözelciyim ya. Ama çalışma programı sizin şartlarınıza göre değişir. Mesela çalışıyor musunuz? Evli misiniz? Çoluk çocuk var mı? Yoksa bütün gün ders için vakit ayırabilir misiniz?

Evet sayısal aldığını biliyorum ama daha çok aklıma takılan çalışma programım nasıl olmalı gün içinde kaç saat çalışmalıyım ve önerebileceğiniz deneme kitapları var mı?
Çalışma programı sana bağlı. Sen neyi ne kadar zamanda anlayıp oturtabiliyorsun, günde kaç soru potansiyelin var bunlar sana bağlı.

Evli değilim bekarım zaten kendimde tek çocuğum tüm günümü de derse ayırabilirim o konuda sorun yok

Süper o zaman. Günde 8-10 saat ayırın ders için. Youtube da muhakkak vardır sayısalcı hocalar ders anlatan, biraz bakının hangisi için daha iyi diyorlar, sizin anlamanıza yakın anlatıyor. Blog hesapları da birçok bilgiyi paylaşıyor bu konuda, instagramdaki sayısalcı yks sayfalarına bi göz atın epeyce oturur kafanıza yapacağınız plan. Kaynak önerisi bulursunuz bol bol

Süper o zaman. Günde 8-10 saat ayırın ders için. Youtube da muhakkak vardır sayısalcı hocalar ders anlatan, biraz bakının hangisi için daha iyi diyorlar, sizin anlamanıza yakın anlatıyor. Blog hesapları da birçok bilgiyi paylaşıyor bu konuda, instagramdaki sayısalcı yks sayfalarına bi göz atın epeyce oturur kafanıza yapacağınız plan. Kaynak önerisi bulursunuz bol bol
Teşekkür ederim önerilerinizi dikkate alacağım :)

Ailevi sebeplerden dolayı 3 sene açığa kaldım şimdi tekrar eğitim hayatına devam etmek istiyorum. Tek bir var hedefim o da veterinerlik bu bölümü okuyan arkadaşlar veya veteriner olanlar varsa aranızda yardımcı olabilir mi? Hangi konuları çalışmam gerekiyor nasıl bi çalışma düzenim olmalı ? Çünkü çoğu şeyi unuttum sıfırdan başlamalıyım en ufak püf noktasına kadar öğrenmem lazım.
Sayısal alandan hazırlanman lazım. Youtube de konu anlatım videoları var .Önce konu anlatımı izleyip /not alıp ardından test çözmen lazım. Bir de düzenli çalışman gerekiyor. Hiçbirsey için geç değil ♥️

X