Ünlülerin Normal Doğum Tercihi ve Doğum Hikayeleri

Caddy

Guru
Pro Üye
28 Mart 2012
8.170
2.001
Bütün anne adaylarının kafası karışık! Bazıları normal Doğum bazıları ise Sezaryen Doğum yap diye ısrar ediyor. İki arada bir derede kaldıysanız işte size ünlü kişiler Doğum tercihlerini hangi yönden kullanmış.
dese.jpg

Demet Şener

2006’da normal doğum yaparak dünyaya getiren Şener bakın ilk bebeği İrem için ne dedi. “Doğum yapmakAllah’ın verdiği bir yetenek” diyerek, “7 saat boyunca doğum sancısı çektim. Yoga hocam da yanımdaydı. Düzgün nefes almamı sağladı. Doğumda hiç bağırmadım. Ama bebeğimi görünce 3 gün ağladım.”
2009’da 2. çocuğu Ömer’i de normal yolla dünyaya getirdi.

Çağla Şikel

Emre Altuğ’dan iki çocuk yapan güzel oyuncu Çağla Şikel, iki çocuğunda da normal doğumyaptı. İlk heyecanını bizimle şöyle paylaştı.
Hamileliğimi öğrenir öğrenmez ilk andan itibaren normal doğum olmasını çok istedim ama endişelerim de vardı. Doğum günü gelip çattığında korkunun yerini heyecan aldı. Doğum öncesi ve sırasında, doğum koçum Ayşe Öner bir an olsun yanımdan ayrılmadı. Beni doğuma ruhsal ve bedensel olarak hazırladı. Müthiş bir deneyim yaşadım… Epidural anestezi aldım ve ağrı çekmedim.”

Pınar Altuğ
Pınar Altuğ, 12 saat boyunca doğum sancısı çekmesine rağmen yine de kızı Su’yu normal doğum yaptı. Ve sözlerine asla pişman değilim diyerek hikayesine şöyle devam etti. Hamileliğimi öğrenir öğrenmez normal doğuma hazırdım. Tercih ettim çünkü doğru ve doğal olanı bu. Sonuçta sezaryen bir müdahale ve ameliyat. Hamilelik kursuna giderek hazırlandım. Normal doğum büyük avantaj çünkü doğurduğun an doğumla ilgili konu kapanıyor. 12 saat sancı çektim, doğumhaneye girdiğimde sancım bitti. Maalesef bu nedenle suni sancı verildi. Ardından sadece yarım saat “epidural anestezi” uygulandı. Yine de 10 kere daha doğursam normali tercih ederdim.”

Nurgül Yeşilçay

Seksi ve başarılı manken Nurgül Yeşilçay, Cem Özer ile evli iken ilk bebeği Osman Nejat’ı suda doğurdu.İşte ilk heyecanı;
“Nasıl oldu bilmiyorum. Gerçekten suyun ağrıları aldığını düşünüyorum. Cem’e de büyük katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Aslında çok rahat bir doğum oldu. Yaklaşık 20 saat kadar bir sancım oldu. Sonunda sağlıklı bir bebek doğdu. Hep onu seyretmek istiyorum. Dünyanın en güzel tablosu ve en güzel sineması gibi devamlı ona bakmak istiyorum.”

Gülben Ergen

Güzel sanatçımız Gülben Ergen de, ilk bebeği olan Atlas’ı normal doğum yaparak dünyaya getirdi.İşte Gülben’in ilk hikayesi;“Sabaha karşı 4.30’da beni uykumdan uyandıran olağanüstü duygu, 9 aydır iç içe yaşadığımız yolculuğun son saatleriydi… 8 saat sürdü büyük mücadele, kavuşabilmenin dualı mücadelesi… Niçin sezaryen olmadın diyenlerle doluydu her yer. Ben istedim hissetmeyi an be an, ayık olmayı, yaşamayı, acıysa adı… Acımayı… Yeter ki hissetmeyi istedim ve hissettim. 13.45’te ağlamaktan şişmiş gözlerim oğlumu gördü. Sol omzum kutsal oldu, her yer mis koktu.”
Atlas’tan sonra tekrar ikizlere hamile kalan Gülben Ergen normal doğum yapmak riskli olduğu için sezaryen doğum yaparak 15 gün erken doğurdu.

Sibel Can

Üç çocuk sahibi olan Sibel Can, Engincan ve Melisa’yı genel anestezi yaptırarak sezaryen doğumu seçti., küçük oğlu Emir’i ise epidural anestezi yaptırarak sezaryan doğum ile dünyaya getirdi. İlk çocuklarını sezaryenle dünyaya getirdiği için 3. çocuğunu da sezaryenle dünyaya getirmek zorunda kaldı.
“Normal doğumdan inanılmaz korkan biriyim. Canım çok tatlıdır. Çok korktuğum için ilk doğumlarımda sezaryeni tercih ettim. Ama Emir’i epidural sezaryanla doğurdum. Doğumu ilk defa hissettim, inanılmaz bir duygu. Keşke Engincan ve Melisa’da da böyle bir şey olsaydı.”

Deniz Akkaya
2009 yılında New York’ta 18 saat sancı çekip normal doğum yapan Akkaya ilk heyecanını bakın nasıl dile getiriyor; “Doğuma normalde 10 gün vardı ama suyum geldi. Doğum koçumu aradım, Vivien’i… ‘Evet, doğuruyorsun’ dedi. Arkadaşlarım arabayı o panikle o kadar hızlı sürüyorlardı ki, polis durdurdu. Hamile olduğumu görünce ambulans çağırdılar, apar topar götürdüler hastaneye. O ana kadar her şey heyecanlı gidiyordu, kızıma anlatacak bir hikaye, diye düşünüyordum ama sancı dört dakikada bir gelmeye başlayınca işin eğlencesi kalmadı. Doktor kontrol ederken, ‘Bebeğin kafası görünüyor’ dedi. Ayşe’nin bir omzu ve kafası çıkmıştı. Doktor bana ‘Hadi sen al çıkar geri kalanını’ dedi. Vivien video’ya çekti. 3 dk sürmedi doğumum.”

Meryem Uzerli
Can Ateş’ten olan bebeğini 10.02.2014 tarihinde Almanya’da normal doğumla suyun içinde dünyaya getirdi.

Meryem Uzerli ilk kez kızının yüzünü gösterdi TIKLAYIN!

her kadının doğum hikayesi farklıdır. bazıları abartarak anlatır. sonuçda doğal olan yol ne kadar ağrılı olacak denirse densin insan ona dayanabilir ve Rabbim o gücü annelere verir. yapabilen herkes normal doğum yapmalı. bende anne olucam inşallah bebeğim henüz 4 aylık aksi bir durum olmazsa normal doğum istiyorum

tamamda bu insanlar hep ince uzun ve zayıf insanlar toplumda bu insan tipinden az insan var. kilolu bayanlar normal yapamıyor ne yazıkkı..

Bende çok istedim normal doğum olsun ama kısmet olmadı.
En çokta 2. Bebeğimin de sezeryan olacağı fikri canımı sıkıyor :-(

ah ah çok kıskanıyorum normal doğuranları. yaklaşık 5 ay oldu ama ben hergün ağlıyorum normal doğuramadım diye. 41. haftamı bekledim ama bebek gelmeyince mecburen suni sancı aldım. kızımın kordonu sıkışınca acil sezeryana alındım. elimden gelen herşeyi yaptım normal doğurmak için bütün acılara hazırdım ama Allah bana nasip etmedi o duyguyu çok üzgünüm. dilerim ki her isteyen sağlıklı bi şekilde normal doğursun :)

ah ah çok kıskanıyorum normal doğuranları. yaklaşık 5 ay oldu ama ben hergün ağlıyorum normal doğuramadım diye. 41. haftamı bekledim ama bebek gelmeyince mecburen suni sancı aldım. kızımın kordonu sıkışınca acil sezeryana alındım. elimden gelen herşeyi yaptım normal doğurmak için bütün acılara hazırdım ama Allah bana nasip etmedi o duyguyu çok üzgünüm. dilerim ki her isteyen sağlıklı bi şekilde normal doğursun :)
neden hergün ağlıyorsun ????

X