Unutamıyorum…

Zekta1

Popüler Üye
Pro Üye
Anneler Kulübü
9 Ekim 2021
5.774
11.789
28
nereden başlayacağımı bilemiyorum ama aklıma geldikçe hala olayın yaşandığı gün kadar içim sıkılıyor..
Geçen sene bir hamilelik geçirdim 2. Hamileliğimdi ama ilki de düşük oldu düşük tehlikem olduğu için kayınvalidem ve annem ev işimi yemeğimi herşeyi yaptılar Allah razı olsun sürekli yatıyordum asla kıpırdamadan neyse benim kv herşeye karışmaya başladı git gide eve gelen misafirimden tutunda yiğenimin dahi gelip evde yaramazlık yapmasına laf edicek kadar neyse çok üzerinde durmadım başlarda annem de olur öyle boşver takma sakın dedi her neyse bi gün yiğenim gelmişti çocuk daha 2 buçuk yaşında sürekli eline ne alsa elinden çekip alıyor peşinde dolaşıp gezmesine dahi izin veriyor abimin çocuğu bu arada sonra yengem biraz bozuldu ama ben üzülmiyim diye belli etmeden çocuğunu alıp evine geçti sonrasında kv bigün hastaneye çok önemsiz bi kontrol için gitti saat 11 gibi geldi başladı bana bağırmaya neden beni aramadın işte sormadın hastaneye gittim ilgilenmedin bende dedim anne kusura bakma kafam yerinde değil stresliyim biliyosun derken iyice üzerime gelmeye başladı ya sabır ne değişik bi insansın dedim sonra başladı kendini yerlere atmaya genelde en büyük silahı budur biri bişey dedimi kendini acillik eder işte sen annenden akıl alıyosun sana yazıklar olsun biz sana ev verdik haketmiyosun ben şok oldum her sabah kahvaltımı kendisi verdiği için birde akşam yemeği anne dedim her zaman buyur gel ama dedim ben artık kahvaltımla yemeğimi hazırlarım sağolasın dedim o ara abimin eşi aradı onada demezmi onun Allah belasını versin karıştırdı ortalığı diye sonra ağlaya ağlaya gidip kocasna anlatmış sonra oğlunu aradı tabi ben o stresle kanamam oldu iyice koptum inanın ben o gün ona tek ters bişey söylemedim ama o nasıl anlatmış okuyun ben demişimki çık git evimden bir daha gelmeyin siz ne cins insanlarsınız eşim beni aradı noldu hayırdır anlattım böyle böyle tm dedi sen yat uzan sıkma canını oda arada kaldı haliyle neyse gelelim en canımı yakan kısımlara ben o gün hastaneye gittim ve beni kürtaja aldılar ne kv ne kayınpederim asla gelmediler brn sinir krizi geçirdim hastanede amcamın kızına varana kadar geldiler onlar ne aradılar ne yanıma geldiler bu olaydan bir hafta sonra kayınpederim beni amcama şikayet etmeye gitmiş (babam vefat etti o yüzden aile büyüğüm olarak ona gitmiş güya ) hiç onlara gitmiyormuşum beni şikayet ettiği şeye bakarmısınız düşük tehlikem varken ben onlara nasıl gidebilirdim ve bana bir geçmiş olsun demedin benim evime bana hesap sormaya geldiler inanın beni en zor zamanlarımda öyle şeylerle uğraştırdılarki daha kürtaj olalı 1 haftam dolmadan yine de bişey demedim şimdi yine hamileyim ve bebeğime isim bakıyolar kendilerinde bu hakkı görüyolar inanın çok uzun yazdım ama anlatmadığım öyle çok şey varki siz benim yerimde olsanız ne yapardınız ?

İlişiğini kes. Hc sevmem. Nasıl tahammül edebiliyorsun. Allah yardmcn olsun.
Böylelerini hep pohpohlicaksn surekli övgü isteyen nazlanmak arayan tipler gibi geldi bana.
Siz haklısınız. Herkes yerini bilecek.
Eşinizle aranızı açmadan onlarla aranıza mesafe koymalısınız biran evvel.

Yaşadıklarınz ıcın de ayrıca üzüldüm. Rabbim saglıklı gebelıkler nasip etsn. Sag salim alın yavrunuzu kucağınıza 🌸

Yapacaginiz onlarin evinden cikmak. Bir daha islerinize karistirmamak. Ve en önemlisi: Birisi sizin yaninizda sacma sapan tavirlara girmeye baslasa yere atmalar felan kameraya kayit alin. Ciddi söylüyorum. Ben ciddi bir mesafe koyardim sahsen. Toksik insanlari hic sevmem. Sözde yardimlarini sizden kan kustutana kadar geri isterler. Kalsin

Görüşmeyi kesin
Esiniz ailesiyle görüşebilir normali bu ama bu kadar samimi olmayın.
Ev vermişler gerekirse kirada oturun, kafanız rahat olsun.
Bebeğinizi kaybetmişsiniz kim olsa geçmiş olsun çok üzüldüm der ki onu bile dememişler.
Ben 11 yıldır evliligimde 11 kez eşimin ailesiyle görüşmedim.hic birşeyim eksik değil,kafam rahat huzurum var.
Gerçekten hem sizin hem aileler için en iyisi olur.

Sonra ne oldu peki, hiçbirsey olmamış gibi görüşmeye devam ettiniz mi?

Çocuğunuza isim koymalarını istemiyorsanız söyleyin bunu ya da eşiniz söylesin ailesine.
Ne yazık ki ettim aslın da şöyle eşim olmadan gitmiyorum misafir gelince gidiyorum bide öyle durdum yerde artık kesinlikle gidiyimde bi
Çay kahve içelim yapmıyorum mesafe koydum araya önceden çaya yemeğe çağırırdım şimdi çağırmıyorum ama kendi geliyor yüzsüz bi şekilde hiç bişey olmamış gibi arada dikkat çekmek için acillik ediyor kendini gidiyoruz doktorlar hiç
Bişeyin yok diyo yine yanında ben bekliyorum eşimin hatırı için eşim konuştu ailesiyle bana tek bir laf etmedi istemiyosan görüşmeyebilirsin sana bu konuda asla baskı yapmam dedi isim konusunda babası koyucak adını dedim ama çok umurlarında olmadı

Ne yazık ki ettim aslın da şöyle eşim olmadan gitmiyorum misafir gelince gidiyorum bide öyle durdum yerde artık kesinlikle gidiyimde bi
Çay kahve içelim yapmıyorum mesafe koydum araya önceden çaya yemeğe çağırırdım şimdi çağırmıyorum ama kendi geliyor yüzsüz bi şekilde hiç bişey olmamış gibi arada dikkat çekmek için acillik ediyor kendini gidiyoruz doktorlar hiç
Bişeyin yok diyo yine yanında ben bekliyorum eşimin hatırı için eşim konuştu ailesiyle bana tek bir laf etmedi istemiyosan görüşmeyebilirsin sana bu konuda asla baskı yapmam dedi isim konusunda babası koyucak adını dedim ama çok umurlarında olmadı
Eşiniz de istemiyorsan görüşme dedikten ve
o yaşananlardan sonra adım atmayacaktiniz evlerine. Onların evinden de çıkacaktiniz.

Ayrıca neden babası koyacak diyorsunuz ki? Biz koyacağız deseydiniz direkt.

İlişiğini kes. Hc sevmem. Nasıl tahammül edebiliyorsun. Allah yardmcn olsun.
Böylelerini hep pohpohlicaksn surekli övgü isteyen nazlanmak arayan tipler gibi geldi bana.
Siz haklısınız. Herkes yerini bilecek.
Eşinizle aranızı açmadan onlarla aranıza mesafe koymalısınız biran evvel.

Yaşadıklarınz ıcın de ayrıca üzüldüm. Rabbim saglıklı gebelıkler nasip etsn. Sag salim alın yavrunuzu kucağınıza 🌸
Koydum zaten kuduruyo ama inanın başedilebilicek birisi değil eşim tek çocuk çok üzülüyor bu duruma onun için katlanmak zorun da kaldım
Kolay kolay kimseye söylemem bunu, bana çok yanlış gelen bir davranış biçimidir ama siz bu insanlarla neden görüşüyorsunuz ki? O gün hayatınızdan çıkartmanız gerekiyordu.
Çıkarttım gitmedim aramadım sormadım ama kendisi geliyor sürekli ben ona bişey desem sırf kendini öldürür beni suçlu gösterir çok tehlikeli birisi
Yapacaginiz onlarin evinden cikmak. Bir daha islerinize karistirmamak. Ve en önemlisi: Birisi sizin yaninizda sacma sapan tavirlara girmeye baslasa yere atmalar felan kameraya kayit alin. Ciddi söylüyorum. Ben ciddi bir mesafe koyardim sahsen. Toksik insanlari hic sevmem. Sözde yardimlarini sizden kan kustutana kadar geri isterler. Kalsin
Onların çıktığı evin tüm masraflarınıda eşim karşıladı çıkıp onlara bu gücü vermek istemedim gözü zaten bu evde
Esiniz ailesiyle görüşebilir normali bu ama bu kadar samimi olmayın.
Ev vermişler gerekirse kirada oturun, kafanız rahat olsun.
Bebeğinizi kaybetmişsiniz kim olsa geçmiş olsun çok üzüldüm der ki onu bile dememişler.
Ben 11 yıldır evliligimde 11 kez eşimin ailesiyle görüşmedim.hic birşeyim eksik değil,kafam rahat huzurum var.
Gerçekten hem sizin hem aileler için en iyisi olur.
İnanın ne aradılar ne sordular kırk yanancı geldi onlar gelmedi bende çok isterdim uzak kalmayı görmemeyi denedimde ama atsan atılmaz satsan satılmaz derlerya öyle biri

Eşiniz de istemiyorsan görüşme dedikten ve
o yaşananlardan sonra adım atmayacaktiniz evlerine. Onların evinden de çıkacaktiniz.

Ayrıca neden babası koyacak diyorsunuz ki? Biz koyacağız deseydiniz direkt.
Ya inanın onunla konuşurken elim ayağım titriyor nutkum tutuluyor ters bişey söylediğinde cvp veremiyorum öyle isterdimki şu dediklerinizi yapmayı bi süre adım atmadım yani hala öyleyim ayda toplasan 2 kere anca gidiyorum oda sırf gerginlik çıkarıp huzursuz etmesinler diye

Benım kayınvalıdem kendını o an yere atsa ben dayanamam gülerim:)

Eşim ve ben en sevdiğimiz 1 er ismi kızımıza koyduk. Cunku o bızım cocugumuz.
Annenız ve babanız nasıl sıze ısım verdıyse sizde vereceksiniz.
Bu ısımden sonra bırde lohusalık günler beklıyor ne yazıkkı böyle çekişmeli aıle buyuklerıyle yaşam zor.
Kendinizle ilgılenın ,eşinizde size soruyor ne oldu dıye ,arada kalsada yapıyor bunu önemlı bırsey.

Benım kayınvalıdem kendını o an yere atsa ben dayanamam gülerim:)

Eşim ve ben en sevdiğimiz 1 er ismi kızımıza koyduk. Cunku o bızım cocugumuz.
Annenız ve babanız nasıl sıze ısım verdıyse sizde vereceksiniz.
Bu ısımden sonra bırde lohusalık günler beklıyor ne yazıkkı böyle çekişmeli aıle buyuklerıyle yaşam zor.
Kendinizle ilgılenın ,eşinizde size soruyor ne oldu dıye ,arada kalsada yapıyor bunu önemlı bırsey.
Ben de hiç bişey yapmadım yerimdem oynamadım bile çünkü inanmıyorum.. yok bu konuda gerçekten sadece annemi istediğimi belirticem çünkü onunla hiç bişey olmaz şimdi bile diyor gelip evini süpüriyim diye yok sağol eşim yapıyor diyorum ona bile bozuluyor neden eşim yapıyomuş zaten işte yoruluyomuş bende mecbur yapıcak dedim hem o rahatsızlık duymuyor biz böyle anlaştık dedim

Ne güzel cevabını verebilmişsiniz ben öyle olamıyorum
Valla bende baştan böyle değildim ama net olmak gerektiğini öğrendim. Sizde böyle yapın, sonradan üzülüp kendinize dert edeceğinize tepkinizi o zaman koyun.

Mesela isim konusunu eşinizle konuşun, kendiniz koymak istediğinizi söyleyin. Eşiniz söylesin ailesine isim konusunu hallettiğinizi.

Valla bende baştan böyle değildim ama net olmak gerektiğini öğrendim. Sizde böyle yapın, sonradan üzülüp kendinize dert edeceğinize tepkinizi o zaman koyun.

Mesela isim konusunu eşinizle konuşun, kendiniz koymak istediğinizi söyleyin. Eşiniz söylesin ailesine isim konusunu hallettiğinizi.
Geçen gün kız olursa zeynep olsun dedi ben de ben zeynep koymam dedim herkeste var sadece benim kuzenlerimin 5 i zeynep dedim e nolucak diyo yok ben koyamam dedim öylece sustu

Eşinizin tutumu çok önemli kırmadan annesinin nasl hastalıklı bir ruha sahip oldgnu izah edeblrsenz, mesafeyi onun koyması aile duzenine karstrmaması konusunda brseyler yapması lazm. Aksi takdirde dogumdan sonra ki sıkıntıları dusunmek bıle ıstemıyorum. Lohusalık ve cocuk buyutmek zaten kolay bir süreç değil.
İnsann hayatını kolaylastracak bırıleri olmalı etrafında,zorlastıracak değil.

Geçen gün kız olursa zeynep olsun dedi ben de ben zeynep koymam dedim herkeste var sadece benim kuzenlerimin 5 i zeynep dedim e nolucak diyo yok ben koyamam dedim öylece sustu
Hiç münakaşaya bile girmeyin.
Duymamış gibi yapın, istemediğiniz konularda konuştuğunda cevap vermeyin.

Eşinizin tutumu çok önemli kırmadan annesinin nasl hastalıklı bir ruha sahip oldgnu izah edeblrsenz, mesafeyi onun koyması aile duzenine karstrmaması konusunda brseyler yapması lazm. Aksi takdirde dogumdan sonra ki sıkıntıları dusunmek bıle ıstemıyorum. Lohusalık ve cocuk buyutmek zaten kolay bir süreç değil.
İnsann hayatını kolaylastracak bırıleri olmalı etrafında,zorlastıracak değil.
Aslın da eşim ben böyle olsun dediğimde tamam sen öyle yap ben annemle konuşurum diyor ve anneside dinliyor gerçekten bu konularda artık eşimi öne sürüyorum hiç
Muhattap olmadan konuş annenle diyorum çünkü ben söylesem ortalığı birbirine katar ama bu doğum meselesinde inanın bende tedirginim yani ister kırılsın ister kırılmasın zaten öyle çok karıştırtmam bu konu da çok düşünüyorum çünkü

X