Unutulmayan dizi aşkları

Elif

Onur Üyesi
Pro Üye
12 Temmuz 2006
34.753
29.170
60
Türk televizyonlarında ekrana gelen dizi aşklarında dram, acı, mutluluk hepsini gördük. Bazılarını o kadar benimsedik ki ekrandaki aşıkların üzüntülerini ve mutluluklarını yüreğimizin derinliklerinde hissettik. Bazı aşklarda kendimizi gördük. İşte dünden bugüne unutulmayan dizi aşklarının bazıları...
aşkını ekrana taşıyan dizi her hafta izlenme rekorları kırdı. Bütün zorluklara karşı aşkından vazgeçmeyen Feriha ve Emir'i izleyici çok sevdi. Mutlu sonla bitmesi beklenen dizi Feriha'nın ölümüyle izleyiciyi şoke etti. Daha sonra 'Adını Feriha Koydum Emir'in Yolu' adıyla ekrana gelmeye başlayan dizi Feriha'nın ölümüyle Emir'in yaşadığı zorlukları ekrana taşıdı. Öyle ki Çağatay Ulusoy, senaryo gereği saçlarını bile kazıttı.


31588988.jpg


MEDCEZİR YAMAN-MİRA

Kariyerine 'Adını Feriha Koydum' dizisiyle başlayan Çağatay Ulusoy, Medcezir dizisiyle yükselişini sürdürdü. Başrolünü Serenay Sarıkaya'yla paylaştığı Medcezir dizisinde Yaman-Mira aşkı izleyenleri ekran başına kilitledi. Türlü türlü zorluklarla mücadele eden Yaman ve Mira dizinin finalinde mutluluğu buldu. Çağatay Ulusoy, Serenay Sarıkaya'nın dizi aşkı da gerçek oldu. Bir süre birliktelik yaşayan ikili daha sonra yollarını ayırdı.31588990.jpgYABANCI DAMAT NİKO VE NAZLI

Türk-Yunan kültürünü en iyi şekilde anlatan dizilerden biri olan Yabancı Damat, Niko ve Nazlı'nın trajikomik aşkını ekranlara taşıdı. İki kültür arasında kalan çiftin unutulmaz aşkını izleyici çok sevdi.

31588994.jpg
İKİNCİ BAHAR

Hanım (Türkan Şoray) ve Ali Haydar (Şener Şen)

31589151.jpg


ALİYE

Deniz (Nejat İşler ve Aliye (Sanem Çelik)

31589149.jpg


ASMALI KONAK

Dönemim en çok izlenen dizisi olan Asmalı Konak’ta Bahar (Nurgül Yeşilçay) ve Seymen’in (Özcan Deniz) aşkı

31589148.jpgIHLAMURLAR ALTINDA

Ihlamur Altında dizisinin Filiz’i (Tuba Büyüküstün) ve Yılmaz’ı (Bülent İnal) da unutulmayan aşklardan

31589152.jpgHIRSIZ POLİS

Biri hırsız diğeri polis. Ama aşk buna engel değil. Hırsız Polis dizisinin aşıkları Mavi (Özlem Düvencioğlu) ve Çınar (Timuçin Esen).

31589150.jpg


SILA

Yıllardır bitmetyen töre kanunlarına tokat gibi cevap veren bir aşktı Sıla ve Boran'ın ki... Berdel olarak evlenmelerine rağmen zamanla birbirlerine aşık olan Sıla dizisinin aşıkları Sıla (Cansu Dere) ve Boran (Mehmet Akif Alakurt)

31589153.jpg


BİNBİR GECE

Gerçeğe dönüşen bir dizi aşkı. Binbir Gece dizisinin çiftleri Şehrazat (Bergüzar Korel) ve Onur (Halit Ergenç).

31589154.jpg

hurriyet.com.tr
 
Mira ile Yaman pek bu resimdekilere benzemiyordu sanki. Hayir benim takip ettigim bir dizi degildi ama, bu ikiside olmasa gerek :rolleyes:
 
X