Çene Estetiği Üst çene ameliyatı ile ilgili yorumlar

Çene Cerrahisi, Çene Estetiği, Çene Eklemi Sorunları, Gülüş Dizaynı

biology-

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2018
4
0
33
Arkadaşlar merhaba, yıllarca alt çenem önde zannederken üst çenem geride çıktı. Tek çene ameliyatının yeterli olduğu ve sadece üst çenenin öne alınması gerektiği söylendi. Ancak çok korkuyorum. İyileşme süreci (kaç hafta izin alınmalı işten) ne kadar? Bu çok önemli. Bir de çok sancılı bir süreç mi? Böyle bir ameliyat geçiren varsa bilgi verebilir ve yaşadıklarını paylaşabilirse çok sevinirim. Doktor ismi de rica edeceğim.
Şimdiden teşekkürler.

Merhaba kime muayene oldunuz hangi ildesiniz
Merhaba ben İstanbul'dayım. Nişantaşında Ali Mezdeği'ye muayene oldum. Çok basit olduğunu hatta 2 hafta gibi çok kısa zamanda iyileşeceğimi söyledi. Ve ameliyet sonrası çeneleri birbirine bağlamıyormuş. Siz nerdensiniz?

Merhaba ben İstanbul'dayım. Nişantaşında Ali Mezdeği'ye muayene oldum. Çok basit olduğunu hatta 2 hafta gibi çok kısa zamanda iyileşeceğimi söyledi. Ve ameliyet sonrası çeneleri birbirine bağlamıyormuş. Siz nerdensiniz?

Ben Ankaradayım. Muayene oldum ama doktor ameliyata gerek yok ufak tefek sorunlar var dedi törpüleyebiliriz dedi bide dikey olarak kısaltma yapılabilirmiş. Ben galiba biraz ertelicem tam emin olamıyorum.Istanbulda olsam bende Ali Mezdeğine gitmek isterdim

Merhaba öncelikle geçmiş olsun inşAllah en kısa sürede sağlığına kavuşursun ben 23.02.2018 tarihinde çift çene ameliyatı oldum her iki çenem de ileri alındı bir çok doktora gittim ama hiç biri içime sinmedi zaten 2 buçuk senedir ameliyat için ortodontik hazırlığım yapılıyordu ameliyata hazır olduğumda ortodontistim beni bir doktora yönlendirdi ben istemedim korkuttu beni açıkcası çünkü gerçekten önemli bir ameliyat ama başka bir doktorla daha anlaşması olduğunu söyledi ve ona yönlendirdi oraya gidip doktoru görmemle işte bu dedim oturup konuştuk ve ben ameliyat günü belirleyerek çıktım ordan neyse ameliyatı oldum bugün bir hafta oldu tabi ki çok zor bir süreç ağrım fazla olmadı çünkü sürekli ağrı kesici veriliyor zaten ikinci gün çenem bağlandıktan sonra yüzüm baya şişti ama sonra hızla indi şişliklerim şuan da yok denilecek kadar az nefes alamama ve narkoz dolayısıyla oluşan mide bulantısı dışında herşey güzeldi zaten doktorum ameliyatın çok başarılı geçtiğini söylemiş herşey daha güzel olucak inşAllah sorularınız varsa cevaplayabilirim bu arada doktoruma çok teşekkür ederim Türkiye’de bu kadar başarılı bir doktorla karşılaşmak zor ( Prof.Dr.Ersin Ülkür ) kendisi İstanbul da

Ben Ankaradayım. Muayene oldum ama doktor ameliyata gerek yok ufak tefek sorunlar var dedi törpüleyebiliriz dedi bide dikey olarak kısaltma yapılabilirmiş. Ben galiba biraz ertelicem tam emin olamıyorum.Istanbulda olsam bende Ali Mezdeğine gitmek isterdim
Ust çene dikey kısaltma hakkında bilginiz var mi? Henüz Dr la görüşmedim. Büyük bir operasyon mu ve genel anestezisiz oluyo mu acaba?

Ust çene dikey kısaltma hakkında bilginiz var mi? Henüz Dr la görüşmedim. Büyük bir operasyon mu ve genel anestezisiz oluyo mu acaba?

Merhaba. Genel aneztezi ile oluyor. Dikey kısaltmayı Ali Mezdeğinin asistanı önermişti. Bana bir tane resim yolladılar.
Aynı resim ınstagram hesabında da var ordan da bakabilirsiniz. Ama forumda gördüğüm kadarıyla memnun kalmayan hastaları da var. Ben Ankara da başka bir estetik cerraha daha muayene oldum. Oda çeneni törpüleyebiliriz dedi.
İnsan karar veremiyor bir türlü. Yeni görüntü nasıl olur ya memnun kalmazsam vs. diye. Ben o yüzden vazgeçtim şimdilik. Alt yüzüm geniş duruyor diye de şikayetçiydim. Çiğneme kasına botoks yapıyorlarmış ve yüz inceliyor onu yaptırmaya karar verdim. Biraz uzun ve kopuk anlattım sanırım ama kusura bakmayın :)

merhaba, benim de üst çenem geride ortodontik tedavi görüyorum. Temmuz gibi Ankara'da ameliyat olacağım. Bence korkmanızı gerektirecek bir şey yok. ilk zamanlar gerçekten sıkıntı ama sonrası mükemmel olacak. Facebookta gruplar var bununla ilgili katılıp daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Olduktan sonra gülüşünüz güzelleşiyor, burun ve elmacık kemikleri daha kalkık duruyor. Heyecanla bekliyorum temmuzu o derece

merhaba, benim de üst çenem geride ortodontik tedavi görüyorum. Temmuz gibi Ankara'da ameliyat olacağım. Bence korkmanızı gerektirecek bir şey yok. ilk zamanlar gerçekten sıkıntı ama sonrası mükemmel olacak. Facebookta gruplar var bununla ilgili katılıp daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Olduktan sonra gülüşünüz güzelleşiyor, burun ve elmacık kemikleri daha kalkık duruyor. Heyecanla bekliyorum temmuzu o derece
Hangi doktora ameliyat oldunuz acaba

X