Ust göz kapağı ameliyat sonrasi 2.kez ameliyat

eilleez

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2013
9
1
2 hafta önce Izmirde üst göz kapağı ameliyatı oldum. İlk günden itibaren sol gözüm çok ödemli oldu. Ödem geçmedi, ve tam kapanmıyor. Doktorum düzelecek diyor, ama 2-3 mm kadar açıklık kapanacak gibi durmuyor. İki gözüm aynı değil zaten. Estetik kaygıyı geçtim, fonksiyonel olarak göz kapagim kapanmadigi için geceleri uyumadan çok zorluk çekiyorum. Sabahları pompayla şişirilmiş gibi uyanıyorum. Bulanık görüyorum. Forumlarda bu sıkıntıları benzerlerini, aynılarını yaşayanlara sordum, ama cevap alamadım. 2.kez göz kapağı ameliyatı olan var midir? İlk ameliyattan ne kadar sonra operasyon yapılabilir? Yaptıranlar düğün sonuçlar aldılar mı? Doktora karşı bir yaptırım hakkımız var mı? Öyle pişmanım ki. Hiç derdim yokmuş gibi tasalanma bir yenisini ekledim. Okuyan fikri olan varsa lütfen yardımcı olur musunuz? Lütfen 🙏

Merhaba; aman aman bir sorun yaşamadım. İşlem sonrası ödemler oluyor. Dr nizde söylemiştir bunu zaten. İlk 1-2 ay alt yazılı filmleri izlemekte zorlandım(puslu görüyordum yazıları). Sonrasında düzeldi. Forumda yazılanları gördüğüm kadarıyla ciddi sorunlar yaşayanlar olmuş. Kapağın kapanmaması anladığım kadarıyla gereğinden fazla deri alınmasıyla alakalı. Göz kuruluğu ve sağlık problemi yaşayanlar vardı yanlış hatırlamıyorsam forumda..

2 hafta önce Izmirde üst göz kapağı ameliyatı oldum. İlk günden itibaren sol gözüm çok ödemli oldu. Ödem geçmedi, ve tam kapanmıyor. Doktorum düzelecek diyor, ama 2-3 mm kadar açıklık kapanacak gibi durmuyor. İki gözüm aynı değil zaten. Estetik kaygıyı geçtim, fonksiyonel olarak göz kapagim kapanmadigi için geceleri uyumadan çok zorluk çekiyorum. Sabahları pompayla şişirilmiş gibi uyanıyorum. Bulanık görüyorum. Forumlarda bu sıkıntıları benzerlerini, aynılarını yaşayanlara sordum, ama cevap alamadım. 2.kez göz kapağı ameliyatı olan var midir? İlk ameliyattan ne kadar sonra operasyon yapılabilir? Yaptıranlar düğün sonuçlar aldılar mı? Doktora karşı bir yaptırım hakkımız var mı? Öyle pişmanım ki. Hiç derdim yokmuş gibi tasalanma bir yenisini ekledim. Okuyan fikri olan varsa lütfen yardımcı olur musunuz? Lütfen 🙏
merhaba, ameliyatınız çok yeni, ben de 5-6 ay önce oldum bu ameliyatı, ben de sol gözümden rahatsız olmuştum çok, bazen hala ağrıyor ve bulanık görüyorum. Benim de sanki sol göz kapağımi göz kuresine sımsıkı diktiler gibi hissediyorum, asimetri olayına girmiyorum zaten, sol.gozum diğerinden küçük ama ameliyattan mi bilmiyorum. Yine de zamanla tüm bu sıkıntılar geccek diye umuyorum. Gerçekten ödemden ötürü oturmuyor olabilir, yabancı forumlarda da doktorlar 6 ayı devirin diyordu.

Merhaba
Bende 1 Nisanda oldum. Dikiş izleri katlama yerinde kalacak dedi doktor ama çok üstte sanki. şuanki halinden hiç memnun değilim. Baya endişe etmeye başladım. Önümüzdeki hafta kontrol var bakalım ne diyecek.

Kime oldunuz

Aynı şey benimde başıma geldi çok üzülüyorum bende gözümün birinde ödem oldu 2 hafta göremedim biri farklı diğeri farklı ödem bulanık görme 2haftaya düzeliyor ama estetik olarak berbat gözüküyor biri aşağıya inik pörtlek gibi oldu ı kadar kötü ki 😞😞 estetik olarak düzelmiyor ama ağrı sızı geçiyor sen nerede oldun şu anki durumun nasıl

Aynı şey benimde başıma geldi çok üzülüyorum bende gözümün birinde ödem oldu 2 hafta göremedim biri farklı diğeri farklı ödem bulanık görme 2haftaya düzeliyor ama estetik olarak berbat gözüküyor biri aşağıya inik pörtlek gibi oldu ı kadar kötü ki 😞😞 estetik olarak düzelmiyor ama ağrı sızı geçiyor sen nerede oldun şu anki durumun nasıl
Tekrar ne zaman olunabiliyor buna cevap bulabilseydik

Ben de 3 ay önce göz kapağı ameliyatı oldum. Çok güzel oldu fakat birisiniz kesi terlerinde dikiş ipleri erimedi nokta nokta beyaz pütürlü yağ kisti gibi bişeyler oldu dr gittim 6 ay da kesin iyi olur iyi olmaz ise 5 dk alırız onları dedi..
Böyle sorunu olan oldum acab..

Merhaba bende 2 ay once ameliyat oldum ve inanilmaz bir iz var. Doktor 4-6 ay beklemem gerektigini soyledi ama bu izler gecicek gibi durmuyor. Daha once ameliyati olan bu tarz izleri olup gecen var mi acaba? Sanki dikisler ayrilmis gibi ama aslinda ilk dikis alindiginda muhtesem gozukuyordu sonra sonra bu sekilde oldu.
DFFA09B9-DF5A-40F3-8A1D-00229585ABB3.jpeg

Eklentiler

• CE610C8F-1A0E-4373-B7A5-9C94C8931268.jpeg
    CE610C8F-1A0E-4373-B7A5-9C94C8931268.jpeg
    145 KB · Görüntüleme: 636
  • F3B2E617-0823-41A4-A6BE-F49C956D3577.jpeg
    F3B2E617-0823-41A4-A6BE-F49C956D3577.jpeg
    141,6 KB · Görüntüleme: 621
Merhaba bende 2 ay once ameliyat oldum ve inanilmaz bir iz var. Doktor 4-6 ay beklemem gerektigini soyledi ama bu izler gecicek gibi durmuyor. Daha once ameliyati olan bu tarz izleri olup gecen var mi acaba? Sanki dikisler ayrilmis gibi ama aslinda ilk dikis alindiginda muhtesem gozukuyordu sonra sonra bu sekilde oldu.Eki Görüntüle 3107398
Merhaba,
Çok geçmiş olsun.Nerede ve hangi doktora ameliyat oldunuz?Çevremde olanlar var zamanla düzeliyor endişe etmeyin.

Merhaba iki ay önce göz kapağı estetiği oldum.Dr araştırması yaparken bu sitede Dr.Elvan Demiryay güzel , düzgün ameliyat referansı alarak Dr yanına gittim.Dr hemen ameliyat yapalım dedi .Olur dedim ve oldum.Sağ göz kapağı oldukça iyi oldu fakat sol üst göz kapağı baktıkça moralim bozuluyor.Goz den sanırım az parça alınmış buda gözüm açıkken katlanıp sarkık bı görünüm veriyor.Dr yapabilecek bı şey yok dedi eğer bir daha ameliyat edersem gözün kapanmaz dedi.Ben de kötü duruyor dedim.Dr ben estetik Dr değilim dedi.Dr oldukça ego dolu bir tavır gösterdi .Moralim bozuk eve geldim😞😞Ne yapmam gerektiği konusunda bı fikri olan var mı

Merhabalar bulanık görme sorununuz geçti mi acaba? Ben de 16 gün önce üst göz kapağı operasyonu oldum ve sağ gözüm bulanık görüyor biraz endişeliyim açıkçası. Umarım sizin gözünüz düzelmiştir.

merhaba, ameliyatınız çok yeni, ben de 5-6 ay önce oldum bu ameliyatı, ben de sol gözümden rahatsız olmuştum çok, bazen hala ağrıyor ve bulanık görüyorum. Benim de sanki sol göz kapağımi göz kuresine sımsıkı diktiler gibi hissediyorum, asimetri olayına girmiyorum zaten, sol.gozum diğerinden küçük ama ameliyattan mi bilmiyorum. Yine de zamanla tüm bu sıkıntılar geccek diye umuyorum. Gerçekten ödemden ötürü oturmuyor olabilir, yabancı forumlarda da doktorlar 6 ayı devirin diyordu.
Bylanık görmeniz ne zaman geçti? 16. Günümdeyim acaba bir sorun mu oldu diye endişe ediyorum. Her yerde 2-3 gün sonra bulanık görme geçer yazıyor. Uzun süre bulanık gören birine rastlamadım.

Üst göz kapağı ameliyatı basit gibi görünen ancak üzerinde çok düşünülmesi gereken bir şey.Ben de ameliyat oldum.Etrafındaki hiç kimse farketmedi(pandemi dönemi sonları ve kıştı) Ancak ameliyat sonucu beni mutlu etmedi.İzler kalmasın diye inanılmaz mücadele verdim(silikon bazlı kremleri asla eksik etmedim).Sonucun oturması 6 derken göz kapaklarımda çöküntü başladı.Resmen içe göçtü.Kimse ameliyatı anlamadı ama herkes niye böyle bakıyorsun neden aşırı yorgunsun demeye başladı.Sonra bundan kurtulmak için üst göz kapak dolgusu yaptırdım.E madem şişirtecektim neden aldırdım değil mi?O kadar acıya sürece şimdi bakıyorum da eski halimi çok ama çok özlüyorum 😪 Şuan göz kapaklarım fena değil bir gözüm daha şiş sadece(dolgusu fazla kaçtı)ama attığım taş ürküttüğüm kuşa değmedi.

Ben de 3 ay önce göz kapağı ameliyatı oldum. Çok güzel oldu fakat birisiniz kesi terlerinde dikiş ipleri erimedi nokta nokta beyaz pütürlü yağ kisti gibi bişeyler oldu dr gittim 6 ay da kesin iyi olur iyi olmaz ise 5 dk alırız onları dedi..
Böyle sorunu olan oldum acab..
Merhaba aynı sorun bendede oldu eriyen dikiş sözde ve kesinlikle erimedi ve deginiz gibi sivilce gibi yağ bezeleri oluştu doktora gittim ve onları tek tek iğneyle aldı ama küçük olanlar kaldi Sizin geçtimi acaba duzeltimi o puturler

Üst göz kapağı ameliyatı basit gibi görünen ancak üzerinde çok düşünülmesi gereken bir şey.Ben de ameliyat oldum.Etrafındaki hiç kimse farketmedi(pandemi dönemi sonları ve kıştı) Ancak ameliyat sonucu beni mutlu etmedi.İzler kalmasın diye inanılmaz mücadele verdim(silikon bazlı kremleri asla eksik etmedim).Sonucun oturması 6 derken göz kapaklarımda çöküntü başladı.Resmen içe göçtü.Kimse ameliyatı anlamadı ama herkes niye böyle bakıyorsun neden aşırı yorgunsun demeye başladı.Sonra bundan kurtulmak için üst göz kapak dolgusu yaptırdım.E madem şişirtecektim neden aldırdım değil mi?O kadar acıya sürece şimdi bakıyorum da eski halimi çok ama çok özlüyorum 😪 Şuan göz kapaklarım fena değil bir gözüm daha şiş sadece(dolgusu fazla kaçtı)ama attığım taş ürküttüğüm kuşa değmedi.

6 Ay sonrami ice coktu gozleriniz?

O yağ bezesi bir gözümde 2 tane bende de oldu.İz kalmasın diye güneş koruyucu ve silikon kremler veriyorlar ya sanırım o yüzden oluyor.Benimkileri kesi açarak aldı.Alınamayanlar geçmiyor maalesef.Aldırmanız lazım

Evet,dikişler toparlanıp ödem indikçe gözledim içe çöktü.Ameliyattan yaklaşık 6 ay sonra fazla derisi olmayan göz çukurlarından başlayayan çökük gözlerim oldu.Hani çok yaşlıların olur ya aklın altı kemik ve çukurda göz olur… Aynen öyleydi

Ah be kardeşim sanki beni anlatmışsınız.İnanın eski halim çok çok çok daha güzelmiş.Şu an daha yorgun ve baygın bakıyorum.Üstelik sayısız sorun yaşıyorum.Defalarca enfeksiyon oldum.Daha iyi olsun derken göz kapaklarımı doktor mahvetti resmen.Kime ameliyat oldunuz siz?Benden çok fazla yağ aldı sanırım Levent Akçay yaptı.

X