Üst komşu tv gürültüsü

Bizim alt komşumuzun da tv sesi geliyordu. güzelce konuştuk bir daha da olmadı. Bunun için neden aranız bozulsun ki? Sonuçta insanız bazen farketmeden gürültü yapabiliriz. Ben aşırı bir davranış bozukluğu yoksa kimsenin alınacağını düşünmüyorum açıkçası.

Yani güzel bir dille uyarabilirsiniz bu kadar dertlenene kadar. Rahatsız olduğunuzun farkında bile değiller büyük ihtimal benim eşimde çok yüksek sesle dinler benim başım ağrır kisarim sesi. Öyle alismislarsa normal geliyordur uyarın.

Saatleri abes değilse çok fazla yüz göz olmaya gerek yok. Ancak madem muhabbetiniz var ay bizim de bu evlerin yalıtımı ne olacak bilmiyorum ne izliyorsan birlikte izliyoruz denilebilir gülerek. Eğer iyi insanlarsa zaten bile bile açmıyorlardır, hemen düzeltme yoluna giderler.

Öyle bir söylüyorsunuz ki sanki belediye dağıtıyor bu cihazları. Parasından haberiniz yok.
Babam işitme engelli ve işitme cihazı kullanıyor.Evet konforlu olanları çok pahalı cihazlar ama o olmasa sokakta bir kamyonun altında kalabilir.Komşu İşitme kaybından dolayı açıyorsa o TV nin sesini konu sahibi komşusu ile konuşurken bunu anlayacaktır çünkü karşıdaki kişi kendi sesinin desibelini farkermediği için bağıra bağıra konuşacaktır

Katlanmak lazım diyenleri asla anlamıyorum, ya kendileri gürültü kaynağı plduğu için bu cemiyeti özellikle savunuyorlar ya da müstakil evdeler tuzları kuru. Ben katlanamıyorum valla. Sanırım yapı meselesi biraz da, biz huzur sessizlik seven insanlarız. Gürültü gelince çok geriliyorum. Annem de şaşırıyor nasıl duydun onu sen diye.

Merhaba, sorun başlıkta da belirttiğim gibi üst komşunun yüksek sesli tv izlemesi. Kendileriyle samimi sayılırız. Özellikle annem falan gördükçe selamlaşırlar vs. Bir süredir bu vardı ama şu son birkaç gündür iyice arttırdılar sanki. Bu zamana kadar hiç uyarmadık, hem bu denli yoktu hem de ben açıkçası komşularla araya soğukluk vs girmesin diye aileme bir şey demedim bu konuyla ilgili. Evde küçük çocuk da yok en küçüğü liseye gidiyor. Zaten çocuk gürültüsü olsa daha töleranslı olurum, sonuçta çocuğu belli bir yere kadar engelleyebilirsin ama bunlar özellikle geceleri tv'nin sesini çok açıyorlar. Bizim ev de aksine sessiz, tv bazen hiç açılmaz, açılsa da kısık sesli izlenir. Babam genelde erken yatar. Annem de gece yarılarına kadar oturmaz. Bazen öyle abartıyorlar ki ders çalışamıyorum. Bir de sanırım biraz da takıntı olmuş, kulağım sürekli oraya gidiyor. Gerçi pek gitmeyecek gibi de değil. İnsan bir düşünmez mi biz ne yapıyoruz, altta üstte yaşayanı rahatsız ediyor muyuz vs diye. Herkes apartmana alınmasa keşke. Ne bileyim bi testi falan olsa diyorum bazen. Sanırım en yakın zamanda bir uyarı şart oldu. Neyse biraz içimi dökmüş gibi oldu. Sizde de var mı böyle saygısız komşular?
Haklısın çünkü biz de çok yakın olmasakta selamlaşarak konuştuğumuz komşulardı. Sen uyarsan yanlış anlıyorlar ne kadar içini niyetini bilseler de en yakının bile sıkıntı yaratıyor bak bak şikayetçi oluyor birde diyerek. Uyarmasan bir dert ben de ders çalışamıyordum odaklanamıyorsun hatta bırak dersi normal otururken bile rahatsız oluyorsun. Ama bu denli abartılı bir ses varsa biraz kısmalarını rica et bence ne kadar kötü düşünebilirler ki? Hoş hiç beklemediğim kişilerden beklemediğim tepkiler almıştım ama yinede sen güzelce rica et sonra duruma göre hareket edersin. Evet birde aileler iyi olunca insan çekiniyor ben de boşu boşuna bir mesafe girsin istemezdim ama neden bu kadar düşüncesiz davranıyorlar acaba bizim çıtımız bile çıkmaz zararımız olmaz diye düşünürdüm. Senin söylemen daha iyi olur bence :)

Katlanmak lazım diyenleri asla anlamıyorum, ya kendileri gürültü kaynağı plduğu için bu cemiyeti özellikle savunuyorlar ya da müstakil evdeler tuzları kuru. Ben katlanamıyorum valla. Sanırım yapı meselesi biraz da, biz huzur sessizlik seven insanlarız. Gürültü gelince çok geriliyorum. Annem de şaşırıyor nasıl duydun onu sen diye.
İnan bana iki gündür 20 kadın üyeden sırf gürültü yapanların dikkatli olması daire hayatının kolay olmadığı çocuklarına bir tık daha özen göstermeleri hakkında kibarca yorum yaptım diye öyle böyle linç yemedim üstüne şikayet ettiler hesabıma giremedim :KK70: Düşün öyle bir dönemdeyiz. Kadının düşmanı yine kadın olabiliyor. Ki çocuk bu yapar daire hassas napalım gibi savunmalar oldu mu daha çok kızıyorum denemiyorsun bile saygılı olmayı karşında ki niye sana katlansın ki o zaman. Daha kavga ediyorlar arkamdan şuan gürültüden rahatsız olanları destekliyorum diye yolda görseler taşlayacaklar adeta beni :KK70: O yüzden anlam veremeyiz hiç bir zaman.

Şu zamanda komşudan sesten rahatsız olmayan yoktur sanırım ama bu biraz da ülkedeki evlerin kağıttan yapılmasıyla alakalı. Benim üst katımdaki süpürge açsın vileda yapsın o temizlik bitene kadar tüm parkelere sürtünme sesi caartt curtt diye evimdedir. Yürüme sesi, aksırma tıksırma hepsi,bir ara kavgaları çok oluyordu o da cabası. Onlar evde değilken de bir üst katlarında oturanların çocuk sesi koşturması benim evdedir, bizim sesimiz de üst alt herkese gidiyordur yani, şükür hiç uyarı ikaz almadık ama insanlar tolere ediyor yapacak bir şey zamane evleri deyip geçiyoruz. Siz de kulaklık takip çalışın bence, salonda mi çalışıyorsunuz odanız yok mu ya da başka müsait bir oda, orada çalışsanız akşamları
İşte herkes saatini bilse az çok idare edilecekte misal biz de gece 3 te bile gündüz gibi ses çıkarırlar bir de hiç uyumayanı denk geldi :KK70: aynı sorun bizim dairede de var çok şüküt kiracıyız diye katlanıyorum aksi halde çok zor gerçekten. Bir de en kötüsü benim için o sandalye masayı hiç durmadan çekmeleri halı hiçbir oda da yok bundan eminim ama kaldırıpta koymuyor ya da dikkat etmek için uğraşmıyor bir gün üşenmedim saydım 61 kez çekti biliyor musunuz size şaka gelir çin işkencesi gibi. Sizin dediğiniz gibi olsa gündüz vakti temizlik yapılıp gece dursalar elbette mecburen katlanılır ama inanın sanki tek başına yaşıyormuşcasına davranan insan ne uyarıdan ne kibarlıktan anlıyor hatta bir şey dese de kavga etsek der gibi hazır oldalar cidden ev alma komşu al diye boşa demiyorlar :)

Benim bebeğim kolikti . Sabah aksam aglar hep sallardim ozellikle aksam bi baslar sabahlara kadar ayarlnamis gibi aglardi onu susturmak icin ne yapacagimi sasirirdim en ufak sese uyanirdi . Millet gece rahatsiz olmasin diye esimden ayri oturma odasinda Ytiyordum . Kadin gece 1 de bi basliyordu sabah 4,5 Kdar telefonda bagirarak konusiyor ve tv son sesti . Evden taainacagimiz gece duvara vurup butun derdimi soyledim . Kadin kuplere bindi . Oglu esi kadini sakinlestirdi . Bi de esinle senin kavga sesin geliyordu hep biz bise dedik mi demisti 😶 o zaman gelip bizi ayirsaydiniz dedim bende .

Öyle bir söylüyorsunuz ki sanki belediye dağıtıyor bu cihazları. Parasından haberiniz yok.
Benim babamda yüksek sesle dinliyor, akşamları takması için bluetooth kulaklık almayı teklif ettim, ben onu beceremem dedi. Ben de klasik kulaklığa uzatma kablosu (20,30 tl bi şey) aldım, aksamları onunla dinliyor. Yeni tvlerin hepsinde kulaklık girişi mevcut. yani karşı taraf yeter ki anlayışlı, empati yapabilen biri olsun çare çoook

İnan bana iki gündür 20 kadın üyeden sırf gürültü yapanların dikkatli olması daire hayatının kolay olmadığı çocuklarına bir tık daha özen göstermeleri hakkında kibarca yorum yaptım diye öyle böyle linç yemedim üstüne şikayet ettiler hesabıma giremedim :KK70: Düşün öyle bir dönemdeyiz. Kadının düşmanı yine kadın olabiliyor. Ki çocuk bu yapar daire hassas napalım gibi savunmalar oldu mu daha çok kızıyorum denemiyorsun bile saygılı olmayı karşında ki niye sana katlansın ki o zaman. Daha kavga ediyorlar arkamdan şuan gürültüden rahatsız olanları destekliyorum diye yolda görseler taşlayacaklar adeta beni :KK70: O yüzden anlam veremeyiz hiç bir zaman.
Kesinlikle. Senelerdir ne zaman komşu konusu olsa gazamız mübarek Olsun diye saldırıyolar. Rahatsızız, 50 kişi de saldırsanız gürültücüsünüz, 100 kişi de saldırsanız biz abartmıyoruz.

O zaman kulak cihazı taksinlar
Kulağı iyi duyanlar bu sese nasıl katlanacak
Düşünmek lazım biraz 😓😓😓
İnanın kulaklık o kadar zarar veriyor ki ben sürekli kullandığım için söylüyorum hem ayıptır söylemesi akıntı çok sık oluyor hem de baş ağrım hiç olmazken arada bir ağrımaya başladı tabi herkeste aynı sorun olmaz belki ama akıntı mutlaka oluyordur bir de kulağım da olduğu için sürekli kulaklarım acımaya başlıyor belli bir süre sonra. Uzun süreli sabredip kullanılacak bir şey değil. Aslında televizyonun sesini kısmak daha mantıklı bence çok azaltmaktan bahsetmiyorum ama aşağı kadar gidiyorsa baya açmış demektir muhtemelen de açan da çok duymuyor babam da öyleydi çünkü ama ben bırakın komşuyu kendim kıs şunu derdim :KK70: İki taraf için de zor oluyor evet ama bir kişinin değil iki tarafın da fedakarlık yapması komşuluktur bence :)
Kesinlikle. Senelerdir ne zaman komşu konusu olsa gazamız mübarek Olsun diye saldırıyolar. Rahatsızız, 50 kişi de saldırsanız gürültücüsünüz, 100 kişi de saldırsanız biz abartmıyoruz.
İşte cinayeti en basit konuyla işleyenler bu tipler zaten. Kendilerini nasıl normal karşılıyorlar anlamıyorum gerçekten. Misal ben aşırı hassas sanki kağıttan yapışmış gibi bir binada oturuyorum adam yanımda gibi ayak sesi, konuşması hepsi duyuluyor elbette bunlara bir şey diyemem ama hepimiz bu binanın yapımından dolayı dikkat etmek zorundayız mübarek hepsi müstakil de yaşıyor gibi kahkaha bağırış koşma.... ama bunlar arada olsa keşke asla sınırı yok insanoğlu böyle işte sen söylemediğin sürece asla gürültü olarak görmüyor onu. Herkesin ayak sesi duyulurken ben aşağıdakine saygımdan normal basarak yürüyorum özellikle de geceleri parmak ucumda yürüyorum mesela gece yapmak istediğim tasarımlar oluyor malzeme çok olduğu için yere düşüp gürültü yapar diye gündüze bırakıyorum ama şunu anladım bunu düşünen bir tek benim. Gece 2 de bile masa sandalye çekip pat küt sesler çıkaran insanlar var ama hakkımı helal etmiyorum da çünkü ne sınavlarıma düzenli çalışabildim ne de insan gibi yaşayabildim insanlar bu yorumumuzu aman ne hassasla diyorlar umarım 7/24 maruz kalılar da özellikle benim çektiklerime o zaman empati duyguları gelişir belki :KK70: Zira asla uyumayan biri var üstümüz de. Cidden çok zor belli bir süre sonra sinirlerin bozuluyor çok şükür Allah'ın izniyle müstakile geçeceğiz bi iki aya ondan katlanıyorum yoksa mahkemeye verecektim :KK70:

Bizim evde televizyon bile açılmaz, kavga gürültü olmaz. Sadece hemen hemen bütün gün müzik çalar kısık sesle. Ama apartmanda yaşamanın bir kuralı dikkat etmekse diğer kuralı da tolere etmektir. Her çıtta rahatsız olan insan kendi konfor alanını yaratmalı. Ya müstakil eve geçmeli ya yalıtım yaptırmalı. Benim şu an oturduğum evde stüdyo olarak kullandığımız oda ve yatak odası yalıtımlı. Biri rahatsız etmemek diğeri rahatsız olmamak için.

Bizim alt komşumuzun da tv sesi geliyordu. güzelce konuştuk bir daha da olmadı. Bunun için neden aranız bozulsun ki? Sonuçta insanız bazen farketmeden gürültü yapabiliriz. Ben aşırı bir davranış bozukluğu yoksa kimsenin alınacağını düşünmüyorum açıkçası.
katılıyorum.
benim alt komşum kapı çarpması ve terlik sesi için uyarmıştı, yeni taşınmıştım.
kapılar taş çatlasa 2-3 kez rüzgardan çarpmıştı o da gündüz vakti yani gece değil.
terlik sesine ise ilk etapta anlam veremedim, terlikler topuklu vs değildi.
komşuya tamamdır dikkat edeceğiz, halledicem ben dedim gönderdim.
kapılar zaten kazayla çarpmıştı, o kontrol edilebilir bir şeydi.
terlik konusunu hiç düşünmemiştim açıkçası, sorunun üstüne gidince aslında döşemelerin ince olması ve parkeye sürtünen sert plastik taban yüzünden olduğunu anladım ve hak verdim. ama söylemese asla farkına varmazdım. evde halı var yani halısız oturan insanlar değiliz.
halısız kalan az buçuk yerlere bastıkça ses gidiyordu aşağıya.
gittim sessiz taban terlik aldım evdeki herkese, sorun çözüldü.
aradan birkaç ay sonra üst komşumun terlik sesini duyar oldum ve kafayı yedirecek gibiydi, çok rahatsız ediciydi.
gece vakti vs olmadığı için ben söylemedim, uyarmadım kendisini idare ettim.
yani alınmak kırılmak değil aslında mesele, farkına varsam zaten o demeden ben düzeltirdim.

Merhaba, sorun başlıkta da belirttiğim gibi üst komşunun yüksek sesli tv izlemesi. Kendileriyle samimi sayılırız. Özellikle annem falan gördükçe selamlaşırlar vs. Bir süredir bu vardı ama şu son birkaç gündür iyice arttırdılar sanki. Bu zamana kadar hiç uyarmadık, hem bu denli yoktu hem de ben açıkçası komşularla araya soğukluk vs girmesin diye aileme bir şey demedim bu konuyla ilgili. Evde küçük çocuk da yok en küçüğü liseye gidiyor. Zaten çocuk gürültüsü olsa daha töleranslı olurum, sonuçta çocuğu belli bir yere kadar engelleyebilirsin ama bunlar özellikle geceleri tv'nin sesini çok açıyorlar. Bizim ev de aksine sessiz, tv bazen hiç açılmaz, açılsa da kısık sesli izlenir. Babam genelde erken yatar. Annem de gece yarılarına kadar oturmaz. Bazen öyle abartıyorlar ki ders çalışamıyorum. Bir de sanırım biraz da takıntı olmuş, kulağım sürekli oraya gidiyor. Gerçi pek gitmeyecek gibi de değil. İnsan bir düşünmez mi biz ne yapıyoruz, altta üstte yaşayanı rahatsız ediyor muyuz vs diye. Herkes apartmana alınmasa keşke. Ne bileyim bi testi falan olsa diyorum bazen. Sanırım en yakın zamanda bir uyarı şart oldu. Neyse biraz içimi dökmüş gibi oldu. Sizde de var mı böyle saygısız komşular?
Bence bu saygısızlık değil. Belki kulaklarında sorun olan biri son zamanlarda gelmiştir. Belli bir saate kadar hoş görülebilir. Ayrıca binada ses yalıtımı yoksa her ses aşağıda iner yukarı da çıkar. İlla ki sizin sesinizde gider onlara. Kayınpederimin kulakları pek işitmediği için o da tv yi bayağı sesli dinler ama adam ne yapsın duymuyor 🥺

Cidden çok zor belli bir süre sonra sinirlerin bozuluyor çok şükür Allah'ın izniyle müstakile geçeceğiz bi iki aya ondan katlanıyorum yoksa mahkemeye verecektim :KK70:
Mustakil evde kirada otururken 10 15 yillik var gece tv sesi tartışma butun sesler üst kata giderdi
Ev sahibinin evi cok sessizdi
Yanki yapıyordu
Sukur evimizdeyiz tek kat

X