Uterus arkuat rahim kalp Şeklinde

Ben ilk hamileligimde ogrenmistim ikiz gebelikti 11 haftalik ilk bebegimi kanamamdan oturu kaybettim oglum saglikli bi sekilde 37+4 de dunyaya geldi hamileligim drlar sayesinde cok sıkintili gecmisti benim oncelikle hamile kalmama engel olmadi erken dogacak bebek kucuk olacak dedi drlar tombik bi oglum oldu oncelikle stres yapmayin kendinize drlarda sadece ithimaller esliginde konusuyor
Cevabınız için çok teşekkür ederim 😊 RABBIM oğlunuzu size bağışlasın 🤲 şuan dinlenme surecindeyim ben de pazartesi aşılama yaptırdım bakalım hayırla sonuçlanması için dua ediyorum 🤲

Cevabınız için çok teşekkür ederim 😊 RABBIM oğlunuzu size bağışlasın 🤲 şuan dinlenme surecindeyim ben de pazartesi aşılama yaptırdım bakalım hayırla sonuçlanması için dua ediyorum 🤲
Insallah rabbim gonlunuzden gecen ne varsa onu versin insallah ben bundan 2 ay once dra gittim kalp seklinde perde gibi onu aldirmak icin dr rahimi falan olctu ilk cocugumun normal zamanda dogdugunu soyledim suan sana rahat batiyo dedi zaten normal dogum yapmissin bundan sonrada bebegin rahat buyumesi icin alan var dedi ya rahmine zarar verirsek dedi benim icin hava hos yaparim senin paranida catir catir alirim dedi ama suan gerek yok deyip dr beni vazgecirdi

Insallah rabbim gonlunuzden gecen ne varsa onu versin insallah ben bundan 2 ay once dra gittim kalp seklinde perde gibi onu aldirmak icin dr rahimi falan olctu ilk cocugumun normal zamanda dogdugunu soyledim suan sana rahat batiyo dedi zaten normal dogum yapmissin bundan sonrada bebegin rahat buyumesi icin alan var dedi ya rahmine zarar verirsek dedi benim icin hava hos yaparim senin paranida catir catir alirim dedi ama suan gerek yok deyip dr beni vazgecirdi
Evet perde varsa zaten kesin ameliyat yapiyorlar ama kalp şeklinde olan Rahme ameliyat pek öneriyorlar zarar verir diye bana da gerek yok dedi bu şekilde olup ikiz doguranlar bile var dedi, ne güzel siz zamanında doğum yapmışsiniz. bende Bi hayırlısıyla önümü görebilseydim 😊

Evet perde varsa zaten kesin ameliyat yapiyorlar ama kalp şeklinde olan Rahme ameliyat pek öneriyorlar zarar verir diye bana da gerek yok dedi bu şekilde olup ikiz doguranlar bile var dedi, ne güzel siz zamanında doğum yapmışsiniz. bende Bi hayırlısıyla önümü görebilseydim 😊
Stres yaomayin ben cok uzulmustum drlar cok acimasiz malesef hamileligimi dogru duzgun yasayamadim hep korku hep endise bi ara arkadaslarim hamile oldunu soyleyince uzuluyordum benim yasadiklarimi yasayacaklar diye

Rahim filminiz varmı rahimde ki kalp şekli derinmiydi 8 aya kadar geldiyse genelde yer daraldgı için su patlıyo ver erken doğum basliyo diye biliyorum,bu haftada ölmesni hc duymadm ya da erken haftalarda gelisemeyip düşuk oluyo başka bı sebeb bulamadılarmi benimde rahim kalp şeklinde 12 haftalık hamileyim öncesinde farkedildi ama derin degil dediler ameliyat falan olsammi diye düşünürken hamile kaldm
Benim perde olduğunu bebek ölene kadar anlamadılar başka birsey demislerdi
Anlasalardi belki 7 aylık falan dogururdum.
Bebek buyudukce sıkısmıs zaten hep yukarda duruyodu 6. aydan itibaren yukarı cikmisti.
Su patlamış demediler bana alanı daraldigi için kalp atısı zayiflamis dediler
Benim 2 cm kalinliginda uzunlugunu hatirlamiyorum ama rahmi ikiye bolmus dediler.35 hafta 5 gunlukken öldü
Sezeryan oldum öyle gorduler perdeyi
Perde icin ameliyat olcaktim gittigim doktor da sasirmisti nasıl bu zamana kadar düşük olmadi diye
Dediğin gibi ilk haftalarda düşük oluyo
Insallah sag salim alirsin bebisini dikkat et
Kontrollerini ihmal etme

Rahim filminiz varmı rahimde ki kalp şekli derinmiydi 8 aya kadar geldiyse genelde yer daraldgı için su patlıyo ver erken doğum basliyo diye biliyorum,bu haftada ölmesni hc duymadm ya da erken haftalarda gelisemeyip düşuk oluyo başka bı sebeb bulamadılarmi benimde rahim kalp şeklinde 12 haftalık hamileyim öncesinde farkedildi ama derin degil dediler ameliyat falan olsammi diye düşünürken hamile kaldm
Rahim filmim yok elimde malesef canım 8 sene oldu
Ikinci sefer perde ameliyati oldum ozamanda cektirmistim qma 3 sene olcak oda
Doktordan istemek aklıma gelmemis

Seninkinin ekran resmini aldim yardımcı olmak için isaretledim celtik dediği yeri
Diğerini de netten buldum ornek gostermek için
Benim rahim filmi resmim yok atamiyorum
Doktorun dediği gibi hafif senin cnm
Benim çentik olan yer 2 cm kalinligindaydi
O ucu kesiyolar iste ameliyatla alani aciyolar
Ona perde deniyor
Nete yaz arkuat uterus uterin septum diye
Benimki aynı böyle benim doktorum sadece üstten değil sağ ve soldan da içe girintili olduğunu söyledi ilk tedevime başladım aşılama olacağım ama tutmazsa tüp bebek sırasında ufak bi operasyonla o kısımlardan biraz alacağını söyledi ve bu ikinci olasılık üzerinde daha çok durdu ben de bilemiyorum ne yapacağımı ve korkuyorum rahim sonrasında rahim yapışma olasılığı olduğunu duymuştum.!

Benim perde olduğunu bebek ölene kadar anlamadılar başka birsey demislerdi
Anlasalardi belki 7 aylık falan dogururdum.
Bebek buyudukce sıkısmıs zaten hep yukarda duruyodu 6. aydan itibaren yukarı cikmisti.
Su patlamış demediler bana alanı daraldigi için kalp atısı zayiflamis dediler
Benim 2 cm kalinliginda uzunlugunu hatirlamiyorum ama rahmi ikiye bolmus dediler.35 hafta 5 gunlukken öldü
Sezeryan oldum öyle gorduler perdeyi
Perde icin ameliyat olcaktim gittigim doktor da sasirmisti nasıl bu zamana kadar düşük olmadi diye
Dediğin gibi ilk haftalarda düşük oluyo
Insallah sag salim alirsin bebisini dikkat et
Kontrollerini ihmal etme
Evet rahimde boydan boya bi perde varsa hep başlarda düşük oluyo cnkü bebek perdeye titunuyo beslenemyo ama demekki diğer tarafta büyümüş sizinki çok gecms olsun canm.Bana arcuat dediler perdeden farklı bişey galba üst taraf içe doğru çökük tam bi kalp şekli var bakalm insallah bişey olmaz.Her kontrole korkulu gidiyorum

• Beğen
Reactions: As6
Evet rahimde boydan boya bi perde varsa hep başlarda düşük oluyo cnkü bebek perdeye titunuyo beslenemyo ama demekki diğer tarafta büyümüş sizinki çok gecms olsun canm.Bana arcuat dediler perdeden farklı bişey galba üst taraf içe doğru çökük tam bi kalp şekli var bakalm insallah bişey olmaz.Her kontrole korkulu gidiyorum
Benimde arkuad uterus canım Mr cektirdim yakında onda bile çıktı
Cokuk olan yerin ucunda iste perde cikiyo
Iki kez ameliyat oldum ben perde icin

Mr dan rahmimin goruntusu arkuad uterus

Eklentiler

• IMG_20230617_211742_809.jpg
    IMG_20230617_211742_809.jpg
    25,7 KB · Görüntüleme: 50
Benimki aynı böyle benim doktorum sadece üstten değil sağ ve soldan da içe girintili olduğunu söyledi ilk tedevime başladım aşılama olacağım ama tutmazsa tüp bebek sırasında ufak bi operasyonla o kısımlardan biraz alacağını söyledi ve bu ikinci olasılık üzerinde daha çok durdu ben de bilemiyorum ne yapacağımı ve korkuyorum rahim sonrasında rahim yapışma olasılığı olduğunu duymuştum.!
Bana 2 doktorunda söylediği eskiden evet bu durumda hemen ameliyat diyorduk ama artık böyle bisey söyleyemiyoruz cunki çok zararı oluyo rahme dedi çok geçmiş olsun size de, ALLAH hepimizin yardımcısı olsun

Benimki de aynı arcuat dendi benim tam kalp şeklinde değil ama, doktoruma sordum düşük flan oluyormus hocam ne yapmamız lazım dedim, böyle olup ikiz doguranlar var dedi 🤷‍♀️

Bu şekilde benimki sizinde boylemiydi

Eklentiler

• IMG_20230618_004132_947.jpg
    IMG_20230618_004132_947.jpg
    49,7 KB · Görüntüleme: 57
Benim bu şekilde üst taraf tam kalp şekli ama alan yeterli dediler blemiyorm artk,tek doktorlada kalmadm hepsi aynısını dedi ameliyatı varms ama arcuat digerlerine göre riskliyms bende hc doğum yapmadgm için göze alamadm daha doğrusu düsünüyodum ama hamile kaldm

Eklentiler

• Screenshot_20230618-011549.png
    Screenshot_20230618-011549.png
    253,3 KB · Görüntüleme: 42
Bu arada bi tanidhm bzmkilerinden daha farklı daha az alan olan baya çökük olan birisi gayet normal haftasnda doğum yaptı bu neye göre anlamiyorm sağlıklı doğum yapanda cok kaybedende.Benm bide iki düşüğüm var erken haftalarda 6 falan kan pıhtılaşmasi çıktı smdikinde iğne kullanıyorum ama bu seferde rahim sorunu var işte daha hc cocugum yok oyzden strestli bi hamilelik 😏

Hamilemisnz siz şimdi ben 13 haftalık hamileym bakalm çok korkuyorm bu rahm şeklinden
Hayırlı kuzum ben dinlenme surecindeyim aşılama oldum bugün 7. Günüm
Hayırlısi olsun 🤲 RABBIM sağ salim kucağına almayı nasip etsin 🤲 bana da dua et olurmu, Hayırlı sonuçlar alayim 😊🤲

Bu arada bi tanidhm bzmkilerinden daha farklı daha az alan olan baya çökük olan birisi gayet normal haftasnda doğum yaptı bu neye göre anlamiyorm sağlıklı doğum yapanda cok kaybedende.Benm bide iki düşüğüm var erken haftalarda 6 falan kan pıhtılaşmasi çıktı smdikinde iğne kullanıyorum ama bu seferde rahim sorunu var işte daha hc cocugum yok oyzden strestli bi hamilelik 😏
Ne güzel ya inşallah bizlerde bebeklerimize kavuşalım 🤲ben de hiç hamilelik olmadı bekliyorum işte çok zor beklemek 😥 siz de pco varmiydi

Ne güzel ya inşallah bizlerde bebeklerimize kavuşalım 🤲ben de hiç hamilelik olmadı bekliyorum işte çok zor beklemek 😥 siz de pco varmiydi
Yok canm hamile kalma konusunda hc sorun yasamadm ama işte düşükler oldu bi türlü nasip olmadı smdi bu üçüncü işte sanada dua ettim hadi bakalm güzel haber bekliyorum aşılama tutsun inşallah❣️Bizimde cocugumz olur inşallah

X