uterus bicornis ve kanamalar

pinositoz87

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Nisan 2021
2
0
36
Merhaba arkadaşlar,

Çift boynuzlu rahmim olduğunu hamileyken öğrenenlerdenim. Başta ikiz gebelikti bebeklerden biri 6. haftada gelişmedi ve doktorum vücuttan atılacağını söyledi. Diğer bebeğin ise durumu iyi ve sağlıklı şu an 15. haftayı doldurmak üzereyim. Lekelenmeler hamileliğin başından beri vardı. Ara ara ise kanamalar eşlik ediyordu. Tam 2. trimester dönemine girdim kanama durdu oh çektim derken bugün yine kanamam başladı. Doktorum sürekli istirahat önermiyor, normal yaşantına devam edebilirsin diyor ama her kontrolde erken doğum veya düşük riskin var diyor. Utetus bicornis olup doğum yapan arkadaşların güzel hikayelerini duymaya ve biraz morale ihtiyacım var. Tavsiyeleriniz ve yorumlarınız benim için çok kıymetli.
Herkesin sağlıkla bebeğini kucağına almasını dilerim.

Sağlıkla doğsun bebişin canım 💙 bende de uterus bicornis unicollis var henüz bebeğim yok bir kaybım var ama doktorum bununla ilgili olmadığını söyledi 🤷🏼‍♀️ MR çektiler perde değil dediler ben perde olmasından korkuyorum düşüğe sebep oluyormuş rahim filmi istedim ama doktorum gerek yok diyor. 3d ultrasonla da baktılar perde yok diyorlar...

Sağlıkla doğsun bebişin canım 💙 bende de uterus bicornis unicollis var henüz bebeğim yok bir kaybım var ama doktorum bununla ilgili olmadığını söyledi 🤷🏼‍♀️ MR çektiler perde değil dediler ben perde olmasından korkuyorum düşüğe sebep oluyormuş rahim filmi istedim ama doktorum gerek yok diyor. 3d ultrasonla da baktılar perde yok diyorlar...
O kadar belirsiz bir süreç ki, elim yüreğimde zaman geçmiyor... Ben bicornis olduğumu bilmeden hamile kaldım, erken doğum riski yüksek diyor doktorum, üzüyor bu durum tedirginim hep.
Doktorunun önerisi var mı? Rahim ameliyatı sorunu çözer mi acaba? Perde olduğunda alıyorlar ve sonrasında hamile kalan doğum yapan arkadaşlarım var ama bizim durumumuzda nasıl olacak bilemiyorum.
Hamile kalmaya engel bir durum olmaması umut verici, umarım sen de en kısa sürede güzel bir sonuç alırsın...

O kadar belirsiz bir süreç ki, elim yüreğimde zaman geçmiyor... Ben bicornis olduğumu bilmeden hamile kaldım, erken doğum riski yüksek diyor doktorum, üzüyor bu durum tedirginim hep.
Doktorunun önerisi var mı? Rahim ameliyatı sorunu çözer mi acaba? Perde olduğunda alıyorlar ve sonrasında hamile kalan doğum yapan arkadaşlarım var ama bizim durumumuzda nasıl olacak bilemiyorum.
Hamile kalmaya engel bir durum olmaması umut verici, umarım sen de en kısa sürede güzel bir sonuç alırsın...
Eğer perde yoksa sorun olmuyor diyor benim doktorum da... Ameliyata gerek yok diyor. Perde varsa direk düşüğe sebep oluyor diye alıyorlar. Erken doğumu da söyledi ama herkeste erken olacak diye birşey yokmuş. İnşallah sorunsuz geçer kuzum stres yapmamaya çalış 💙 çok teşekkür ederim inşallah 🤲🏻

Merhaba arkadaşlar,

Çift boynuzlu rahmim olduğunu hamileyken öğrenenlerdenim. Başta ikiz gebelikti bebeklerden biri 6. haftada gelişmedi ve doktorum vücuttan atılacağını söyledi. Diğer bebeğin ise durumu iyi ve sağlıklı şu an 15. haftayı doldurmak üzereyim. Lekelenmeler hamileliğin başından beri vardı. Ara ara ise kanamalar eşlik ediyordu. Tam 2. trimester dönemine girdim kanama durdu oh çektim derken bugün yine kanamam başladı. Doktorum sürekli istirahat önermiyor, normal yaşantına devam edebilirsin diyor ama her kontrolde erken doğum veya düşük riskin var diyor. Utetus bicornis olup doğum yapan arkadaşların güzel hikayelerini duymaya ve biraz morale ihtiyacım var. Tavsiyeleriniz ve yorumlarınız benim için çok kıymetli.
Herkesin sağlıkla bebeğini kucağına almasını dilerim.
Merhaba,
Bende sizin durumunuzdayım, sağlıklı bir şekilde gebeliğinizi geçirdiniz mi? Ne zaman doğum yaptınız?

Merhaba arkadaşlar ben de durumu anlatmak istiyorum 2 yıllık evliyim bı kimyasal gebelik geçirdim daha sonra da tekrardan hamile kaldım ve ikizler de ama biri gelişmemişti ve doktorun kendiliğinden kaybolacağını söylemişti diğer kardeşine hiçbir şekilde zarar vermeyeceğini söylemişti bir kere hastanede yatitım gelişmeyen kese kanadığı için bir kere o yüzden hastanede yattım kanamam olmuştu ondan sonra 19. haftaya kadar her şey iyiydi kanamam hafif bir şekilde başladı ama ağrımda vardı akşam acile hastaneye gittik doktor Direk bebeğinin kalbi durmuş durum kötü dedi kendimden geçtim sanki çok kötü bir durumdu tabii ağlayarak hastaneden çıktım o gün yatışı kabul etmedim sabah aldırmam gerektiği için yatış yapmam gerektiğini söylediler tabii ağlayarak çıkınca eşim ve ailemden korktu özele gitmeyi düşündük yani belki doktor şaşırdı yanlış olabilir diye düşündük ama gece sancım arttı kanamam çoğaldı yani ilk defa böyle bir durumla karşılaştım tekrar hastaneye gittik yatış yaptık gece sabaha karşı bebeğim kendiliğinden düştü çok kötü bir durumdu yani daha sonra suni sancı verdiler eşi düşmesi için suni sancı inanılmaz bir ağrısı var anlatamam yani daha sonra da kürtaj oldum doktorum perdeden veya çift rahimden şüphelendi tüp bebek merkezine yönlendirdiler işte kırkım çıktıktan sonra adet gördükten sonra rahim filmi istediler rahim filmine göre de ameliyat olacağım inşallah şimdi rahim filmini çektirdim sonucunu doktora göstereceğim galiba çift başlı rahme sahibim hsg sonucunda öyle yazıyor rabbim çocuk isteyen herkese yardımcı olsun şifa versin inşallah

Şuan yeni hamileyim ve bicosnisim sonucunuz nasıl oldu süreciniz nasil devam etti asiri panik halindeyim

X