Lazer Epilasyon Ütüleme Diod Lazer Epilasyon %100 çözüm mü?

Arkadaşlar iyi günler. Ben Demet Akkus adı ile hesap almış ama nedensiz sebepsiz yere engellenmiş, yöneticilerden tüm mesajlarıma rağmen hiç bir cevap alamadığım konunun sahibiyim. Yöneticilere "konuyu açalı 1 sene olmuş 40.000 kişi görüntülemiş, 80 den fazla mesaj var, kimse benden şikayetçi değil, hem ben bilgi veriyorum hemde ablalarımdan kardeşlerimden bilgi alıyorum, bırakın son durumum hakkında da bilgi vereyim neden böyle yapıyorsunuz" dememe rağmen pişkinlik ile kale bile alınmadım! Böyle umursamaz bir yönetim anlayışını inanın daha önce hiç bir yerde, hiçbir platformda görmedim. Bu kadar umut ile içten yazdığım bir mesajın bu şekilde baltalanması utanç verici. Sırf size durumum hakkında bilgi vermek için gene farklı bir isim ile hesap almak zorunda kaldım. Eminim bu mesajımı da gördüklerinde bu hesabımı da anlamsız bir şekilde engelleyecekler ama içlerinde hala kaldığına inandığım vicdanlarına sesleniyorum ki bari bu mesajı ellemeyin! Forumu 1 den fazla yönetici yönetiyor sanırım, beni engellemeleri umarım oy birliği ile değildir de asıl yöneticiye sesleneyim "lütfen beni engelleyen yönetici arkadaşını uyar ve bu hesaba dokunmamasını sağla" Yok eğer engel yediğim merci, direk ana yöneticiden geliyor ise yapacak bir şey yok.

Konuya umut ile giriyorum;

Biliyorsunuz ki bu konuyu açalı 1 sene oldu. Hatta 1 seneyi 4 günde geçti. Bu süre zarfında tam 1 sene boyunca sadece 4 kez 3 er ay ara ile "Soprano xl diod lazer" cihazı ile yanak üstü, boyun ve ense bölgelerim için İstanbul florya da merve hanım eşliğinde epilasyona girdiğimi belirtmiştim. Burda reklam olur mu olmaz mı bilmiyorum ama daha önceki mesajlarım da yer adresi vermiştim, yani beni bu kadar umutlandıran bir merkezin adını, başka insanlar da benim çektiğim çaresizliği çekmesin diye neden paylaşamıyorum ki? Bunun neresi reklam? Eğer bu reklama giriyor ise ve yöneticiler için sakıncalı ise lütfen beni komple engellemek yada mesajımı silmek yerine, bu mesajı düzenleyerek sadece verdiğim merkez adını silmeleri kâfi! Bakırköy floryada ki özel flormed KBB dal merkezinde samimiyetinden emin olduğum merve hanım ile 1 sene boyunca 4 seansıma umut ile girdim. Normalde ilk gittiğim "Alexandrite Cynosure Apogee 5500" cihazı olsaydı 1 senede 10 kere giderdim herhalde yani ayda bir. Ama Allah'dan bu Soprano xl diod lazer ile 3 ayda bir gittim çünkü inanın kıllar tamamen anca 3 aya kadar çıkıyor. Arada daha önce çıkanları, diğerleri de çıkıp eşit olana kadar makine ile kısaltıyordum takibi yada jiletliyordum. Ne zamanki tüm kıllar aynı düzeye gelir ise o zaman seansa gidiyordum. Merve hanım bana "hepsinin uzamasını bekleme, mesela ensen diğer bölgelerinden daha önce çıktı ise bekletmeden sadece ensen için gel, öbür bölgelerin de çıktığında bir daha gelirsin, para konusunda sıkıntın olmasın çünkü geldiğin bölge için ödeme yaparsın" şeklinde iyi niyet dolu bir açıklama yapmıştı. Ama ben inatla 3 bölgede de kılların tam çıkmasını bekleyip 4 seansa da öyle gitti ki bir taraf pürüzsüz iken diğer tarafın kıllarıyla uğraşmayayım. Tabi merve hanım da daha önce kılları bu kadar geç uzayan bir hasta ile karşılaşmadığını her gittiğim de hayret ile dile getiriyordu. Bu iyi mi kötü mü anlamadım ama haydi hayırlısı :)

Şu anda memurluk için öğrenim hayatıma hızla devam ettiğimden maddi durumum hala iyi değil ve sadece bu 3 bölge için gidebiliyorum. En kısa sürede kısmet ise işlerim iyi gider ise zaman kaybetmeden belden yukarıya komple girmeyi düşünüyorum. Lakin omuzum, sırtım, göğsüm ve kol üstüm çığırından çıktı ve inanın 2 sene öncesine kadar bu bölgelerim de 3,5 tüy varken şimdi birer kıl var ve her hafta makine ile kısaltmak zorunda kalıyorum ki çok rahatsız oluyorum. Başkaları görmüyor, ben rahatsız oluyorum buda kıllarımla sırf başkalarına güzel gözükmek için uğraşmadığımın kanıtı sanırım. Bu bölgelerdeki kıllarında bu hale nasıl geldiğini ilk mesajımda belirtmiştim. 2. gittiğim "Alexandrite Candela" cihazını kullanan merkez de sadece 2 kere seansa girdim ve 2 sinde de iyi niyetli olarak seansı yapan hanımefendi ücretsiz olarak benim ricam üzerine omzumdaki, sırtımda ki ve kollarımın arkasında ki 3,5 kıla atış yaptı ve 2 kere atış yapması bile o bölgelerde ki diğer tüylerimin kıla dönüşmesine yetti. Bilseydim rica eder miydim hiç. Ücretsiz her bölgene atış yapalım deseler de vallahi kabul etmezdim nereden bilebilirdim böyle olacağını.

Bu 1 senelik sürede son olarak 4. seansıma gireli tam 2 ay geçti ve şuan ki halim;

eojrXq.jpg

KZZ7Xz.jpg

em31M2.jpg

Muhtemelen 5. seansıma da 1 ay sonra giderim yada 1,5 ay sonra. Yani 1 seneyi de geçik bir sürede sadece 4 kere rahat rahat gittim diyebilirim hala inanamıyorum ama sanırım bu son umudum işe yarayacak gibi. Sizin de dediğiniz gibi her cihaz her insanda aynı etkiyi yapmıyor, Alexandrite cihazı ile kalıcı sonuç alan arkadaşların yorumlarını da gördüm ama bende onlara 2,3 yıl bekleyin ondan sonra bir bakın da öyle emin olun dedim. Çünkü gerçekten kalıcı olarak bitip bitmediğini seansınız bittikten bir kaç sene sonra anlayabilirsiniz. Ama bu son sistem olan "Soprano xl diod lazer" cihazı sanırım benim kıl yapıma olumlu şekilde uygun gözüküyor. Umarım düşündüğüm gibidir. Bunu da zaman gösterecek zira şu ana kadar hiç olmadığım kadar umutluyum çünkü gidişat öyle gösteriyor.

Bende bir asyalı gibi kılsız, tüysüz olmak isterdim ama kader işte :) Yaratılışa müdahale edemiyoruz insan :) Lakin imkan var ise akıllıca faydalanmak da lazım sanırım. Bende onu yapıyorum, bu durumu kabullenmeyerek hayırlısı ile bu kıllardan ebediyen kurtulmak istiyorum. "Sanki tek derdin kılın tüyün" mü demeyin, Allah'a şükür ki şu anda bunlardan büyük bir derdim daha doğrusu "dert" diyeceğim bir şeyim yok eğer olursa bu kılları unutur, ona yönelirim. O yüzden şimdilik hobi olarak kafaya taktığım bu kıllar ile uğraşıyorum :) "Senden daha kıllı ve mutlu insanlar da var onlara bakıp şükret" diyen arkadaşlara da şunu diyorum "benden daha kılsız ve daha mutlu insanlar da var ve imkan, zaman varken neden onlar gibi olmayayım?" Daha kötüsüne bakıp şükretmesini, ama daha iyisine bakıp da Allah'dan istemesini bilmeli insan. Olmayacaksa olmuyor yada olacaksa oluyor zaten. Bize sadece olmasını istediğimiz o yola adım atmak düşüyor gerisi kısmet :)

Buraya mesaj yazmak için ne kadar zorluk çıksa da bu kadar uğraşmam da ki neden; benim çektiğimi kimse çekmesin. Baştan yanlış yapmasın, sonra benim gibi pişman olup milyarlarını, yıllarını, umutlarını kaybetmesin. Umarım bu 4 yıllık epilasyon maceramda ki tüm uyarılarımı dikkate alırsınız.

Ablalarım, kardeşlerim ve var ise gizli gizli benim gibi üye olmuş erkek arkadaşlarım :) 5. seanstan sonra görüşmek üzere.

Eklentiler

• $eojrXq.jpg
    $eojrXq.jpg
    27,1 KB · Görüntüleme: 341
Son düzenleme:
arkadaşımızın mesajlarını okudum öncelikle geçmiş olsun.. bir hafta sonra nasipse bende yaptırıcam ütüleme yöntemiyle lazer genital bölge için. bir fırsat sitesinden aldım 6 seans çokta uygun fiyata. işletme sahibide yüksek kimyager. çokta ilgili bayan ama simdi yazılanları okuyunca içime kurt düştü cihazlarınıda görmedim. kötü birşey olur diye korkmaya başladım arkadaşlar.
sırf bu konu için üye oldum valla:) siz ne dersiniz
En Büyük TÜRKİYE

Sevgili arkadaşım paylaştığın bilgiler için teşşekkürler peki ortalama seans başına ne kadar ücreti? Kampanyaları var mı? Kredi Kartı veya senet?

Abim de geçen hafta gitti levette bir yere sizin gibi aynı 3 bölge için o yüzden sordum. Telefonuna mesaj gelmiş "yeni sistem ütüleme makinamızın tanıtımı her bölge 20 tl 14 şubat son gün" diye. Cihazı soprano XL diye düşünüp gitti ancak cihaz EXEM DİODE imiş. 2013 ikinci yarısında çıktı felan demişler. Baya canı yanmiş şu an sivilce şeklinde bazı yerleri ufak ufak su toplamış. Sanırım ikinci seans için gitmeyecek. 3 sene önce de Beşiktaşta bir ....... tıp merkezinde alexsandra ile 8 seans gitmişti kıllarında çoğalma olmuştu. Bu arada ütüleme sistemi sadece Alma Lazer firmasının cihazlarının patenti altında değilmiydi? sitesinde o şekil bir uyarı vardı

arkadaşlar az önce geldim ilk seansımdan canım çok acıdı iğne batma hissi vardı sizdede öylemi oldu. cihazın adı epicare plus bilgisi olan varmı?? bide krem sattılar 77 tlye daha çabuk yanıt verirmiş almazsam 6 seansta bitmezmiş ismi ceres dermal.

Arkadaşlar istanbul anadolu yakasında soprano xl lazer cihazı olan bildiğiniz yer varmı varsa telini verebilirmisiniz

Magnatek Allah senden razı olsun ben yıllardır yüzümü iple sirle alırdım hiç epilasyona cesaret edemememiştim taki senin yazını okuyana kadar ve senin yazından sonra izmirde oturuyorum ben soprano xl lazer cihazı (alma firmasının) olan bir yer buldum ve yüzüme lazere gitmeye başladım okadar memnunumki anlatamam hiç biryerdeki kıllarımı tetiklemedi 5 seans gittim ama ben 45 günde bir gittim bütün kılların çıkmasını beklemedim ve artık hiç yüz alma derdim kalmadı.Okadar büyük rahatlıkmışki niye bunca zaman beklemişim diyorum yani o dereceki hiç alınmasa alınmayabilir bile artık kalan ve çıkan tüyler.Neyse şimdide istanbulda oturan ablam için soprano xl lazer cihazı olan bir yer arayışı içindeyim o anadolu yakasında oturuyor bana yardımcı olursanız çok sevinirim

Son düzenleme:
Magnatek Allah senden razı olsun ben yıllardır yüzümü iple sirle alırdım hiç epilasyona cesaret edemememiştim taki senin yazını okuyana kadar ve senin yazından sonra izmirde oturuyorum ben soprano xl lazer cihazı (alma firmasının) olan bir yer buldum ve yüzüme lazere gitmeye başladım okadar memnunumki anlatamam hiç biryerdeki kıllarımı tetiklemedi 5 seans gittim ama ben 45 günde bir gittim bütün kılların çıkmasını beklemedim ve artık hiç yüz alma derdim kalmadı.Okadar büyük rahatlıkmışki niye bunca zaman beklemişim diyorum yani o dereceki hiç alınmasa alınmayabilir bile artık kalan ve çıkan tüyler.Neyse şimdide istanbulda oturan ablam için soprano xl lazer cihazı olan bir yer arayışı içindeyim o anadolu yakasında oturuyor bana yardımcı olursanız çok sevinirim

cnm hastaneye mi gittin güzellik merkezine mi

canım özel bir hastaneye gidiyorum googledeki aramalarım sonucu makinenin bu hastanede olduğunu gördüm telefon ettim sordum lazer cihazının markasını modelini sonrada gittiğimdede baktım makineye doğru aradığım oraya gidiyorum işte 5 seansdır

Bu konuyu buraya şu erkek halimle açmamda ki tek nedenim Allah rızası içindi ve tek amacım da kimsenin benim gibi milyarları ve emeğinin çalınmaması içindi. Eğer amacıma ulaşabildiysem ne mutlu bana. Ben sadece bu epilasyon konusunda kendi tecrübe ettiğim olayları anlatıyorum isteyen araştırır okur ders çıkarır, isteyen de araştırmadan atlayıp benim ile aynı sıkıntıları çekebilir. Anlıyorum ki bu lazer epilasyon konusunda kadın ve erkek vücudu bazen farklı etkileşimler gösterse de sonuç genel de 2 vücut tipi için de aynı oluyor. Yani erkek de aynı sonucu veren, bir kadında da ekseriyetle aynı sonucu veriyor. Arada ki istisnalar da bu konuda ki kaideyi ve genel hükmü bozmuyor. Sonuçtan tam emin olmayan bayanlar seanslarından 3,5 ay sonra kendilerini pürüzsüz görüp "işe yaradı" hükmü veriyorlar kendilerince. Lakin hiç bir hormonal bozuklukları olmadığı halde 1,2 yıl bekleyip de kılların tekrar çıktığını görünce şok olup tekrar yazmayı unutuyorlar "arkadaşlar yanılmışım sadece kısa vadede işe yaramış yoksa kalıcı bir sonuç değilmiş" diye. Bende kendimi seanstan 2 ay sonra pürüzsüz görüp çok seviniyordum lakin 3. ayın sonuna doğru kılların daha çok ve gür çıktığını görünce hevesim kursağımda kalıyordu hem her seferinde böyle oldu. Taki bu son umudum olan Soprano XL cihazından sonra.

Geçen sırf meraktan bu alma lazers firmasının soprano xl cihazın dan daha üst bir model üretip üretmediklerine bi bakayım dedim ve sanki içime doğmuş ki ICE modelini üretmişler :) Bende hemen alma lazers firmasının türkiye distribütörü olan sts lazer firmasını arayıp yeni ürünü sordum. Telefon da ki bayan bana "XL ile yeni çıkan ICE modeli arasında başlık ucunun daha şoğuk olması dışında seansın kalitesini etkileyecek kale değer çok büyük bir değişim yok" cevabını verdiği için çok samimi bulup teşekkür ettim. Ve işi bileceğini düşünerek bayana sordum "hanım efendi ben böyle böyle sıkıntılar çektim ve şu anda sizin cihazınızı kullanan bir merkeze gidiyorum, gerçekten Dünya'nın en gelişmiş lazer epilasyon cihazına Türkiye'de distribütörlük yapıyorsunuz peki kıllarımı bu son umudum olan cihazınız %100 bitirir mi? Hoş bitirmese de bitirmez deyip kendinizi kötüleyecek haliniz yok ama sizi samimi bulduğumdan soruyorum" dedim. Aldığım cevap "lütfen beyfendi %100 demeyelim, %70 diyelim ki bir erkek olarak sizin içinde %70 gayet normal çünkü bahsettiğim %70, eğer 100 kılınız varsa 70 tanesinin kökü kuruyup yok olur, diğer 30 tanesi de incelip neredeyse görülmeyecek şekle gelir kökleri durur, zaman içinde bir hormon bozukluğunuz olmaz ise de o kökler asla uyanmaz. Bahsettiğim %70 bu şekilde yani" gibisinden bir cevap verdi. Zaten buda benim için %100 yöntem dedim kendisine ve tekrar teşekkür ettim bunu da belirteyim yani.

ekRMRD.jpg

Hoş ICE, XL'den daha iyi deseydi de ben Soprano XL modeline 1 senedir gittiğim florya daki merve abladan vaz geçecek değilim çünkü o cihaz benim işimi fazlasıyla görüyor gibi, o insanında bana müşteriden çok abla olması orayı bırakmamam için başka bir sebep. O yüzden halimden memnunun oraya devam yani :) Yeni çıkan cihazı sırf haberdar olun diye belirtiyorum ama yetkili kişinin belirttiği üzere ahım şahım bir fark yokmuş sadece konforunu düşünen daha paralı insanlar için üretilmiş sanırım püfür püfür :)

Onun dışında Soprano XL cihazına şubat 2013'den beri 1 sene geçmesine rağmen yaklaşık 3 er ay aralar ile sadece toplam 4 seansa girdim ve son seansıma (4. seans) gene 2013 aralığın ilk haftasında girmiştim. Şu anda son seansım geçeli yaklaşık 2 ay oldu ve hala kıllarım aralıklı tek tük ve öbür seanslardan daha az çıkıyor, bende hafta da bir 2 saniyemi ayırıp bi makine vurup öyle hayatıma devam ediyorum. Yani her seansta kıllarım daha geç ve seyrek çıktı.

Ben gerçek dert görmediğim için şu kılıma tüyüme dert demişim yıllarca. Lakin gerçek dertleri idrak etmeye başladım. Eğer bu son umudum da işe yaramasaydı artık kıllı bir insan olarak yaşamaya alışıp hayatıma bakacaktım. Lakin son umudum işe yarıyor gibi gözüktüğü için son kez umutlandım. Yarın bugün iyi bir işe girersem geç olmadan bu cihaz ile belden yukarı komple girmeyi düşünüyorum nasipte. Eğer yüzümde bu sonucu veriyorsa vücudum da daha kusursuz sonuçlar verebilir diye düşünüyorum. Aslında bi iş adamı olsam 150bin lira verip alırım şu cihazdan 1 tane eve sonra canım sıkıldıkça ver joule'ü ver joule'ü sanki tek derdim buymuş gibi :) Eğer yöneticiler bu hesabımı da sebepsiz yere keyfi engellemezler ise sizleri seanslarımda ki gidişatım ile ilgili bilgilendirmeye devam ederim. Selametle

Gecenin bu vaktinde bu konuda takili kaldim :)) iki gundur deli divane lazer epilasyon yapan merkezleri arastiriyorum. Bugun gittigim yer utuleme sistemden bahsetti ama cihazlarina falan bakmamistim. Bana cok yol gosterici oldu bu konu. Tesekkur ediyorum konuyu acan arkadasa :)

Magnatek rica etsem özel mesaj ile gittiğin yeri söyleyebilir misin?

Bu lazerden sanırım bende çok çektim. alexand. ile başladım. başlarda çok iyi gittiğini sanıyordum ama birkaç seferdir 1 ay dahi olmadan tekrar geriye çıktığını gördüm kılların. gayet de kıl gibiydi hepsi.. boyun favori bölümünde. bakırköyde bi güzellik merkezine gittim. şuan keşke gitmese miydim diyorum. sanırım siz memnunsunuz şuan. nerede lazere gittiğinizi öğrenebilir miyim acaba?

arkadaşlar az önce geldim ilk seansımdan canım çok acıdı iğne batma hissi vardı sizdede öylemi oldu. cihazın adı epicare plus bilgisi olan varmı?? bide krem sattılar 77 tlye daha çabuk yanıt verirmiş almazsam 6 seansta bitmezmiş ismi ceres dermal.

yanlış bir cihaza girmişsindir, ütülemeyse acısı olmuyor. Bir de hiçbir yerde duymadım şöyle krem alır biter diye, bence gittiğin yeri araştır makinenin fotoğrafını çek.

Cihazın adı epicare plus .yani acıdan kastım iğne batıp çıkması gibi

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

arkadaslar bende bes seansıtır gıdıyorum ama pek emnum degılım sankı kıl koklerım calı gıbı dıode lazer yapıyorz dıyorlar ama bana pek oyle teknoljık bır makıne gıbı gelmedı ustunde model marka vs de yamzıyor. ne cıhyazı dedıgımde dıode utuleme sıstemı dedıler ama ustunde yada herhangı bır yerınde ne bır cıhaz markası ne model ısmı yok ? sızce ne yapmalıyım???

arkadaşlar merhaba

Bakırköyde bir merkezle görüştüm. Tüm vücut bitene kadar 1000 tl dediler. Diod lazer ütüleme sistemi olduğunu söylediler. Cihazı görmedim ama bu merkez hakkında bilgisi olan varsa yazabilir mi ? Riwana güzellik merkezi.

Merhaba arkadaşlar. Öncelikle son mesajımı, bu hesabımdan mesaj atamadığım için Magnatek adlı hesaptan yazmıştım zira bugün bu hesabı denediğimde mesaj engelinin olmadığını gördüm o yüzden tekrar konuyu açtığım bu hesabım ile yazıyorum. Herhalde bu konu, siteye iyi reklam olduğu için yöneticiler bana borçlu hissetti de bu hesaba yaptıkları yanlışı düzelttiler. Ziyanı yok.

Bir süredir sınavlar ve kurslarla gelecek kaygısı içinde boğuştuğumdan konuya hiç giremedim. Zira bugün konuya gir göz atıp gidişatım hakkında bilgi verirsem sizlere daha çok yardımcı olabilirim diye düşündüm. Şaşkınlığımı hoş görün; bu konuyu açtığımda hiç bu kadar ilgi beklemiyordum zira 1 senede 55 bin kişinin bakıp 100 ü aşkın mesajlaşmanın olduğu bir konuyu da bu saatten sonra açan biri olarak gidişatımdan sizleri mahrum edemezdim. Herhalde erkek olduğum için konuya bu denli merakla ilgi gösterildi ve benim durumumda ki yüzlerce erkek arkadaş tarafından gizlice bu konuda ki mesajların hepsinin okunup gidişatımın takip edildiğini hissediyorum :) Bizim millet "ben çektim başkası çekmesin" diye düşünecek kadar vefalı ve şükür ki bende böyle düşünenlerden biriyim.

Alenen reklam yapmaktan konunun başından beri kaçındım ki sırf konu yerinde dursun diye ama özel mesaj atamadığım için bana gittiğim yeri soran arkadaşlara buradan tekrar belirtmekte fazda var. Zira bu saatten sonra yönetici arkadaşların da konuyu bu yüzden kilitleyecek halleri yok çünkü reklam olmadığının kanıtı benim. Daha önce ki mesajımın arasında da belirtmiştim ama anlaşılan bu arkadaşlar tüm mesajları okuyup aradaki adresi bulmakla uğraşmak istemiyor :)

2013 şubatta Soprano XL cihazı ile florya flormed KBB dal merkezinde merve hanım (hatta hanımı manımı boşverin artık ablam oldu kendisi de burada ayıp olmasın diye hanım diyorum :) ) eşliğinde ilk seansıma girmiştim ve onu takip eden aylar içerisinde bugüne kadar ortalama 3 ayda bir toplam 5 kere seansa girdim. 5. ve son seansıma da geçen ay yani martta girdim ve bu seansla toplam 1 seneyi tamamlamış bulundum. Son seansım daki joule değeri, ilk seansıma göre 3,4 derece arttı tabi acısı da ona göre arttı. Daha 5. seansım ve bu cihazın bende işe yarayıp yaramayacağını şu anda bilmiyorum ama gidişat iyi gözüküyor yani 10. seansa doğru kesin bir karar verebilirim sanırım. Zira 14 seans kolu için gelen varmış dediğim gibi herkes bir değil gülü seven dikenine katlanır. Alexandrite'a 10 seans gittikte bu hale geldik. O yüzden benim için bu cihaza da 10 seans hak vermek gerekiyor. Bu da son seansımdan 3 hafta sonra ki halim, kıllar hala çektikçe elime geliyor yani kendi kendine tam b ir dökülme olmadı. 1 ay içinde tam dökülme olur sanırım zira sıkılırsam ben bu işlemi keseleyerek biraz hızlandırabilirim :) O zamana kadar 2 ay temiz ve rahat dolaşabilirim;

Soprano XL ile geldiğim bu duruma gelmem için, alexandrite sistem cynosure apogee 5500 ve candela marka cihazlarla 1 senede en az 10 kere girmem gerekirdi sanırım ki oda yaklaşık her ay bir seansa ve ona göre de paraya tekabül ederdi. Yani bu cihazların da etki gösterdiği insanlar vardır sonuçta herkesin cilt ve kıl yapısı hormon durumları farklı o yüzden şimdi bu cihazları da kötülemeyeyim diyorum ama ben bu cihazların bunca sene kalıcı olarak etki bıraktığı bir kişiyi ne gördüm ne duydum o konuda da açık konuşayım. En büyük örneği de benim. İğneli epilasyona gelirsek %100 sonuç veren tek yol ama kesinlikle yapan kişinin uzman olup olmamasına bağlı aksi takdirde hem çoğu kişinin cildinde kalıcı lekeler oluştuğunu hemde kılların tekrar çıktığını gördüm, duydum. Kendi annemin 25 yıl önce yüz bölgesine bir kaç seans yaptırdığı iğneli epilasyonun sonucunu da kalıcı olarak kılların yok olduğu şeklinde gördüm belki de o bölgede ki kılların kökleri zamanla zaten kuruyacaktı tesadü ftür bilemiyorum. Aynı şekil de 4 yıl yüz bölgesi için iğneli epilasyona gidip hala başka çaresi olmadığını düşünerek büyük bir bıkkınlık içinde gitmeye devam eden başka bir ablamı da tanıyorum. Yani dediğim gibi diğer lazer cihazları çok fazla uzmanlık gerektirmiyor çocuğunda eline versen atış yapar ama iğnelinin kesinlikle uzmanının bulunması lazım. İğne ucu altın olacak da, kılların çıkış yönünün tersine doğru sokularak köke denk getirilip akım verilecek de aksi taktirde kıl kökü değil boş et yanar, ciltte delikler oluşur. Ve kalıcı sonuç içinde seneler istiyor araştırdığım ve gördüğüm kadarıyla. Bir tek annem de bir kaç seansta etki göstermiş ki 25 yıl öncesinin teknolojisiyle ama iğneli epilasyon cihazlarında zaten teknolojik olarak fazla bir gelişme olmadı. Lakin ne varsa eskilerde var ama emniyeti de ona göre az :) Bu konularda bende 3,4 yıl araştıra araştıra, göre göre uzman oldum sayılır ne yalan söyleyeyim araştırmayı da seven ve çabuk kavrayan biriyimdir :) Bu kon ular hakkında bahsettiğim yanlış bir şey varsa bilen düzeltsin lütfen.

Lakin tekrar belirtiyorum; benim ve benim durumumda ki arkadaşlar için nimet olduğunu düşündüğüm Soprano XL cihazının çıkmasıyla büyük bir umuda kapıldım. Zaten şu anda dünyada ki en gelişmiş ve en pahalı lazer cihazı olduğunu araştırmalarım sonucu öğrendim. Yani eğer bu cihaz da benim kıllarımı en azından %70'e kadar yok edemezse, iğneliden başka hiç bir yöntem kesin çare olmayacak ki ona da gitmeye ne param ne dermanım ne de zamanım var. Yani eğer bu cihaz da bana çare olmazsa kıllarımla bir ömür barışık yaşamaktan başka çarem kalmayacak ki şu anda bile yaşım 24 olduğu için omuzum, kollarım ve sırtımda ki kıllara çaresizliktek (parasızlıktan) ve gelecek için çırpındığımdan alışmaya başladım bile sadece 2,3 hafta da bir makine ile kısaltıyorum oda insan içine çıktığım için. O yüzden bu son umudum. Tekrar belirtiyorum; bu cihazı üreten Alma Lasers firmasının türkiye distribütörü olan STS estetik lazer firmasını arayarak cihazlarını bizzat doğruladım. Soprano XL cihazının bir üstü olan Soprano ICE modelinin çıktığını görüp onuda sordum ve aldığım cevap "ICE modelinin XL modeline göre tek avantajı daha iyi soğutmaya sahip o kadar" oldu. Ki ben bile şu anki XL modeli ile acı çekmiyorsam bir bayan arkadaş hiç çekmez tabi erkek arkadaşlarım da benim kadar çeksin artık zira alexandrite sistem lazer cihazları gibi boş umut vererek acıtmadığı kesin. Daha önce de söyledim gibi; tıpta amaç hiç bir zaman %100 tedavi olmamıştır yani firmaların sizi ilaçlara ve cihazlara bir şekilde bağımlı etmesi gerekiyor yoksa seni beni bir kere de tedavi ederse adamlar ne kazanacak ki, kendilerini baltalarlar mı? Yani o yüzden bu Soprano XL cihazı da %100 sonuç vermeyecek ama şu anda piyasada ki en gelişmiş lazer cihazı olduğunu bildiğim için denemekten başka çaremin olmadığını düşünerek gidiyorum. %70 de bitirse bana yeter. Ama umarım bu cihaz benim bu düşüncemi çürütür bilemiyorum zaman gösterecek.

Sonuç olarak gidişatım ve şu ana kadar gördüğüm, duyduğum ve yaşadıklarım hakkında bu konuda aktarabileceklerim bu kadar. Gerçek ismimi özenle gizlemeye çalıştım ve bu saatten sonra da bu forumda ebediyen adım BAY X olarak bilinsin isterdim diyeceğim ama herkes beni DemetAkkus olarak tanıyıp hitap etti bir kere. Kendimi bu isimden dolayı kötü hissediyorum da Allah dan sığındığım bu ismin arkasında ki isim gizli yoksa bir tanıdık eş dost görse mazallah :)

Son olarak bana "cildin konusunda yaptığın en büyük yanlış nedir?" diye sorulsa idi vereceğim cevap "Alexandrite lazer gibi müşteriye bir süre olumlu sonuç veriyormuş gibi gözüken cihaz ile lise son sınıfta epilasyona başlamam ve sırtım, omuzum ve yarım kollarıma bu cihaz ile iyi niyetli gözüken çalışandan atış yapmasını istemem" olurdu! Zira bu alexandrite sistem cynosure apogee 5500 ve candela marka cihazların değdiği her yerimde kıllar çoğalarak daha gür çıktı. Şimdi gittiğim Soprano XL ütüleme diod lazer cihazı ile o lanet cihazların pisliğini temizlemeye çalışıyorum. Artık her seanstan sonra bilgi verme gereği duymadığımdan zaman buldukça 2 seansta bir gidişatım ile ilgili bilgi vermeye çalışırım. O zamana kadar kalın sağlıcakla dostlar.

Son düzenleme:
X