Uyku problemlerine çözümler: 7-9 ay arası

Prima Marka Elcisi

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2016
134
171
44
Bebeğinizle uyku sorunu mu yaşıyorsunuz? Endişelenmeyin, yardım elinizin altında. Küçüğünüzü masal diyarına gönderip bütün gece boyunca güvenle uyumasını sağlayabilirsiniz.

Bebeğiniz iyi uyumuyorsa, siz de uyuyamıyorsunuz demektir. Neyse ki, 8 aylık bebek ve dokuz aylık bebek, yeni doğanlara oranla daha uzun süre uyuma eğilimindedir. Küçüğünüz uykuya dalmakta zorlanıyorsa ve bu sizin için her gün uğraştığınız bir soruna dönüştüyse (gecenin bir yarısında ağlayarak yataktan fırlamanıza neden oluyorsa), belki de bebeğinizin uyku öncesi rutinine göz atmanız gerekir. İşte anne ve bebek için onu güvenle uyutabileceğiniz birkaç yöntem.

Uyku-problemlerine-cozumler-7-9-ay-arasi.jpg

Uyku öncesi rutinde tutarlılık

Bebekler uyku öncesinde düzenli bir rutin oluşturulduğunda daha rahat geçerler uykuya. Bu rutine onun gevşemesini sağlayacak bazı öğelerin de eklenmesi ve kesinlikle sadık kalınması gerekir. Akşam oyunlarının sakin ve sessiz olsun, ardından tam zamanında uyku öncesi rutininizi uygulamaya koyun. Bebeğinizi rahatlatacak bir banyo, kitap okumak, ninni söylemek ya da birlikte aile albümüne bakmak gibi yöntemler deneyebilirsiniz.

Bebeğim Geceleri Neden Uyanıyor?

Bebeğinizin geceleri uyanma sebeplerini merak ediyor ve bu problemin önüne geçmek istiyorsanız hemen izleyin.

Bebeğinizin geceleri uyanma sebeplerini merak ediyor ve bu problemin önüne geçmek istiyorsanız bir de tecrübeli anneleri dinleyin.

Son düzenleyen: Moderatör:
kizim 6 ay 11 gunluk bazi geceler 1 2 kez uyanirken bazi geceler saatbaşi uyaniyor aglayarak.nedenini bilmiyorum neden ola bilir dişi yok henüz

Bebeğim biz yatmadan gece uykusuna bir türlü geçmiyor peki bu neden olabilir neredeyse doğdu doğalı bu şekilde bu arada 6 ay 10 günlük

Benim kızım da gece uykusuna 23 :00da yatıyor ama saat başı gözleri kapalı ağlayarak uyanıyor ve sallama da fayda etmiyor kucağıma alıp emzirip öyle tekrar yatıyorum ama bedenim yılmamak için direniyor adeta

Gözleri kapalı ağlıyosa korkmuş olabilir, diş sıkıntısı olabilir, ya da yatmadan önce yediği yeni yiyecekler rahatsız etmiş olabilir.
Benim oğlum 8 ay 3 haftalık ve hala geceleri minimum 3 saatte bir uyanıp emip tekrar uyuyo. Diş dönemlerinde daha kötü uyku durumu tabi ama neye ihtiyacı olduğunu sorunun ne olduğunu anlayıp ona göre davranırsak iki taraf için de daha kolay geçer diye düşünüyorum.

Ben bi anlam veremiyorum ki dün gece çığlık çığlığa kalktı oğlum çok korktum öyle böyle alamadı ama ben korktu diye tahmin ediyorum hasta olmasınlarda kendilerini başka türlü anlatamiyorlar ki

Şuan tam 6 buçuk aylık dişleri patladı hala öyle eğer ben uyuduysam gayet güzel uyuyor uzun uzun ama uyumamışsam sabah 5 bile olsa yarım saat 40 dk sora uyanıyor ve mümkünatı yok uyumuyor

Benim bebisim 9. Ayina girecek de en erken 11 de uyuyor ve surekli uyanıyor memede uyumaya alıştı ne yaparsam yapiim emmek için uyaniyor. Doymuyor mu disten mi aliskanliktan mi anlamadim

X