Uykusuzum lütfen yardım ...

wonder

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Haziran 2009
91
3
benim bi oğlum var 1,5 yaşın da geceleri uyumak istemiyor ben çalışan bi anneyim eve geldiğimde onunla uzun zaman oynuyorum enerjisini dağıtsın kendini bensiz hissetmesin diye ve 21:30 gibi uykusu geliyo 22:00 gibi (Sallanarak uyuyo) sallıyorum ve 22:15 de beşiğinde oluyor saat 1:00'e kadar 3 kez uyanıyo saat 1:00 gibi tekrar uyanıyo ve yanıma almazsam uyumuyo yanımıza alıyorum mecburiyetten (sabah işe gitmem lazım uykusuz kalamam) ama bu kezde dönmeye başlıyo ama inanılmaz yastıkların üzerinde boylamasana yatıyo kafası kafamda ayağı eşimin kafasında yada kalkıyo oturuyo ağlıyo uyanıp vuruyo yani son derece uyku düzensizliği yaşıyor.

Gündüzleride kayınvalidem bakıyo ve sadece 1 kez saat 13:00 13:30 gibi öğlen uykusuna yatırıyo 1 saat anca uyuyomuş zaten yani gündüzleri uyutmamalarını rica ettim
uyutmadıklarındanda eminim

Ama neden uyuyamıyo olabilir biyerimi ağrıyo diye düşünüyorum ama kalkıp oynıyınca çok neşeli oynamaya devam ediyo aranızda bu tip bi problemin üstesinden gelen varmı yada ne önerirsiniz ne yapmalıyım sizce :KK43:

cnmmm benim oğlumda aynı seninki giibi 11 de yatıyo
1gibi yanımıza geliyo sağa sola dönüp uyuyo ve aynen yastık üzerinde turluyo ama süt vermeye başladık ondan beridir daha iyi

valla benim kizimda 21 aylik,normalde uykusu cok iyi ama bu ara kasintisi var gece 4 gibi uyanir mecburen yanima aliyorum ayni sekilde sabaha kadar donuyor,hic rahat vermiyor ..cocuklar hemen yeni uyku duzenine alisiyor iki uc gun yatagimiza koyduk diye her gece kalkiyor zannimca alisti, eski duzenine alistirmakda benim icin zor kalk basinda bekle offfffff,,, ugrasacam cunku bir hafta oncesine kadar sabaha kadar yatardi...belki oglun acikiyordur yada su istiyordur ,kolay gelsin

benim kızımdada aynı sorunları yaşadım şimdi artık büyüdü üniversiteli oldu ama çlar saat gibiydi her saat başı kalkardı sonra bu yarım saate indi öyle bir zaman olduki hiç uyumuyordu sabaha kadar otur oturuyordu çok şey denedim olmadı zamanla oluruna bırakdım okul çagına gelene kadar sürdü

canım sen sallamasan uyutmasan nasıl olur.gerçi sen kaçta uyuyosun bilmiyorum ama.benim oğlum bizimle beraber oturuyor 12 ye kadar.sonra da pek uyanmıyor.diş çıkardıgı zamanlarda 8 kere falan uyanıyordu ama.öyle ağlamıyordu oturup kucagıma almamı bekliyordu.bu çocuklar hep aynı yani.senin ki de diş çıkarıyordur.bir de enerjisini atması lazım.parka falan çıkarıyorlar mı?
sana doyamıyordur belkide :)

canim bir sıkıntısı olmasa inan bebekler uyuyor.benim kızım 14 aylık 12 de yatar.yarim saat sonra aglyarak mutlaka uyanır bu 8.ayından beri hep böyle..sonra beşiginde sallarim iki dakka uyur.sonrada birdahauyanmaz sanah 11 e akdar uyur.ama dişsıkıntısı varsa mutlaka uyuyamıyor..her saat başı uyanıyor..

15 aylık bir oğlum var. aynı sıkıntıları biz de yaşıyoruz. uykusuzluktan sinirlerim yıpranmıştı artık. erken uyutmaya çalışmaktan vazgeçtim( erkenden kastım saat 11, öncesinde zaten uyumuyor.) kendi haline bıraktım. bazen 1.30 u buluyor uyuması ama gece daha az uyanıyor, o da ben de daha az yoruluyoruz.

cnmmm benim oğlumda aynı seninki giibi 11 de yatıyo
1gibi yanımıza geliyo sağa sola dönüp uyuyo ve aynen yastık üzerinde turluyo ama süt vermeye başladık ondan beridir daha iyi

benim de oğlum süt içiyo gece ama biberon bittimi yine başlıyo hatta bazen sütünü içerken bile kıpır kıpır uyku konusunda düzen tuturamadık bi türlü

valla benim kizimda 21 aylik,normalde uykusu cok iyi ama bu ara kasintisi var gece 4 gibi uyanir mecburen yanima aliyorum ayni sekilde sabaha kadar donuyor,hic rahat vermiyor ..cocuklar hemen yeni uyku duzenine alisiyor iki uc gun yatagimiza koyduk diye her gece kalkiyor zannimca alisti, eski duzenine alistirmakda benim icin zor kalk basinda bekle offfffff,,, ugrasacam cunku bir hafta oncesine kadar sabaha kadar yatardi...belki oglun acikiyordur yada su istiyordur ,kolay gelsin

gece bisküvili süt içiyo yatmadan da doyurmuş oluyorum gece suda veriyorum ama yok değişen bişey olmuyo :KK43:

benim kızımdada aynı sorunları yaşadım şimdi artık büyüdü üniversiteli oldu ama çlar saat gibiydi her saat başı kalkardı sonra bu yarım saate indi öyle bir zaman olduki hiç uyumuyordu sabaha kadar otur oturuyordu çok şey denedim olmadı zamanla oluruna bırakdım okul çagına gelene kadar sürdü

gerçektenmiii yaa bunu okumak bana pek iyi gelmedi

canım sen sallamasan uyutmasan nasıl olur.gerçi sen kaçta uyuyosun bilmiyorum ama.benim oğlum bizimle beraber oturuyor 12 ye kadar.sonra da pek uyanmıyor.diş çıkardıgı zamanlarda 8 kere falan uyanıyordu ama.öyle ağlamıyordu oturup kucagıma almamı bekliyordu.bu çocuklar hep aynı yani.senin ki de diş çıkarıyordur.bir de enerjisini atması lazım.parka falan çıkarıyorlar mı?
sana doyamıyordur belkide :)

çok biyere çıkaramıyorlar kış zaten çabuk hasta oluyo sallamazsam uyumuyo illa sallanması lazım bende 12:00 1:00 gibi yatıyorum ama o uyuyunca ben işlerimi yapıyorum evi toparlıyorum dinleniyorum vs. benimle yatarsada hiç bişey yapamam. zaten 7:30 gibi kalkıyorum sabahları geç yatırsamda gece problem çıkarıyo zaten bende erken yatırıyorum

canim bir sıkıntısı olmasa inan bebekler uyuyor.benim kızım 14 aylık 12 de yatar.yarim saat sonra aglyarak mutlaka uyanır bu 8.ayından beri hep böyle..sonra beşiginde sallarim iki dakka uyur.sonrada birdahauyanmaz sanah 11 e akdar uyur.ama dişsıkıntısı varsa mutlaka uyuyamıyor..her saat başı uyanıyor..

bende doktora götüriyim diyorum bu hafta bakalım nesi var

15 aylık bir oğlum var. aynı sıkıntıları biz de yaşıyoruz. uykusuzluktan sinirlerim yıpranmıştı artık. erken uyutmaya çalışmaktan vazgeçtim( erkenden kastım saat 11, öncesinde zaten uyumuyor.) kendi haline bıraktım. bazen 1.30 u buluyor uyuması ama gece daha az uyanıyor, o da ben de daha az yoruluyoruz.

canım benimki erken yatıyo amageç yatsada durum aynı hatta bikeresinde kuzenleriyle biraraya geldiler sızdı kaldı yorgunluktan geçte yattı ama yinede gece aynı problemi yaşadık sorun uyanması diğil uyku arasında dönüp ağlaması :KK43:

gece sütüne tatlı badem yağı koyun.Çok etkisini görüceksiniz bu problem benim oğlumda da vardı.Kendiliğinden düzelir zamanla merak etmeyin.

gece sütüne tatlı badem yağı koyun.Çok etkisini görüceksiniz bu problem benim oğlumda da vardı.Kendiliğinden düzelir zamanla merak etmeyin.

tatlı badem yağını ilk kez duyuyorum nerden bulabilirim ve sizin oğlunuzda badem yağı ilemi düzeldi

benim kızımda 22 aylık bebekliğinden beri uykumuz hep sorun önceden her saat başı kalkardı bazı geceler 10dk.da bi yarım saate b kalkardı şimdi 2 saatte bi kalkıyo hala emiyo ben artık ona bağlıyorum tabi bide dişleride çıkıyo son 4 tane kaldı dişleri 2 ay içindede memeden bırakmayı düşünüyorum sonra düzelir diye umut ediyorum biberonda hiç almadı süt falan veremiyorum geceleri

benim kızımda 22 aylık bebekliğinden beri uykumuz hep sorun önceden her saat başı kalkardı bazı geceler 10dk.da bi yarım saate b kalkardı şimdi 2 saatte bi kalkıyo hala emiyo ben artık ona bağlıyorum tabi bide dişleride çıkıyo son 4 tane kaldı dişleri 2 ay içindede memeden bırakmayı düşünüyorum sonra düzelir diye umut ediyorum biberonda hiç almadı süt falan veremiyorum geceleri

anne sütünü bıraktırmadan biberona başlaması biraz zor oluyo ama bizde emmeyi bıraktık sonra biberon kabul etti canım ahh bu çocuklar bizimle dalgamı geçiyolar anlamıyorumki

rahatlatıcı çaylardan denedinmi oda uyku getirir

anne sütünü bıraktırmadan biberona başlaması biraz zor oluyo ama bizde emmeyi bıraktık sonra biberon kabul etti canım ahh bu çocuklar bizimle dalgamı geçiyolar anlamıyorumki

canım bide benim kızım doğdu ilk bi hafta hep biberonla emdi anne sütünü memeyi tutamıyordu memeyi ağzına dayayınca resmen bağırıyordu hemşireler bile biz boyle inat bi bebek görmedik dediler düşün şimdide memeyi asla bırakmıyo bütün gece versem ondan mutlusu olmaz heralde sanırım haklısın bunlar dalga geçiyolar

X