uyumayan bebek yüzünden zombi anne

11 aylık oğlum benimde uykudan en az 1 saat önce yediriyorum çünkü rahatsız oluyor sık uyanıyor o zaman. Gece beslenmesini kestim ben bir iki gece çok ağladı ama sonra hiç uyanmamaya başladı zamanla. Bunu bana doktor söyledi gece beslenmesi büyüdükçe gaz yapacağı için zararlıymış. Gerçekten de kesince uyanmadı. Birde gündüz uykusunu düzensiz ve çok veya yetersiz uyuması da gece kalitesini bozuyor
olabilir. bunları deneyeceğim. gerçekten gece gaz çıkarıyor bazen farkediyorum. gündüz toplam 3 saat uyuyor. 2 saat sabah 10 ile 12 arası civarında. diğeri 4 gibi 5e kadar. maksimum 1 saat. aksam da 8:30 da uykusu geliyor zaten yatırıyorum. sizce nasıl saatleri?

Gece beslenmesini kesin Bence iyi ise gelişimi.
çok memeci bir oğlum yok. gündüz çalışıyorum emmiyor diye gece emzirmesini yaza kadar 2-3 ay daha devam etmeyi düşündüm. gündüz çocuğun meme talebi de olmuyor pek hafta sonu da.ben yeltenmesem gelip istemez yani. ben biraz diretiyorum açıkçası bağışıklık mevzusuna. belki gece beslenmesini azaltabilirim.
kilosu erken doğumlu olduğu için ayına göre biraz daha aşağıda. ama doktor erken doğumlulara göre de kilosunun uygun olduğunu söyledi. sanırım gece beslenme içini 2-3 ay daha devam edip keseceğim. artık uykusuzluğa biraz daha tahammül edeceğim öyle gibi gözüküyor.

olabilir. bunları deneyeceğim. gerçekten gece gaz çıkarıyor bazen farkediyorum. gündüz toplam 3 saat uyuyor. 2 saat sabah 10 ile 12 arası civarında. diğeri 4 gibi 5e kadar. maksimum 1 saat. aksam da 8:30 da uykusu geliyor zaten yatırıyorum. sizce nasıl saatleri?
Gündüz uykuları aynı normal gayet. Ben akşam en son 7-8 arası yemeğini yediriyorum sonra uykusu geliyor ama yatırmıyorum 9 a kadar oynatıyorum iyice yorulsun diye hatta 9.30 olduğu da oluyor sizde beslenmeyi öne çekin birazda yorun erken yatırmayın farkı görürsünüz kesinlikle.

Gündüz uykuları aynı normal gayet. Ben akşam en son 7-8 arası yemeğini yediriyorum sonra uykusu geliyor ama yatırmıyorum 9 a kadar oynatıyorum iyice yorulsun diye hatta 9.30 olduğu da oluyor sizde beslenmeyi öne çekin birazda yorun erken yatırmayın farkı görürsünüz kesinlikle.
teşekkür ederim. siz hemşiresiniz sanırım. belki bilginiz vardır. gece terörünü duydunuz mu? bu şeyin o olma ihtimali yoktur umarım. gerçi genelde 3-4 yaşındaki çocuklarda olabiliyor diyorlar ama bilemedim açıkçası

teşekkür ederim. siz hemşiresiniz sanırım. belki bilginiz vardır. gece terörünü duydunuz mu? bu şeyin o olma ihtimali yoktur umarım. gerçi genelde 3-4 yaşındaki çocuklarda olabiliyor diyorlar ama bilemedim açıkçası
Gece terörü için erken ama öyle olması içinde derin uyku gerekiyor sizin bebis yarım saatte bir kalkıyormus neredeyse yani zor ihtimal şuan için. Diş ağrılarıda gece artıyor emme duygusuyla tatmin etmeye çalışıyorlar bi sürü sebebi var aslında zaten atakta bir ay sürüyor benim bebe ataklarda koala gibi bana yapışık geziyor 😅

Ne kadar doğru olduğu tartışılır ve fakat içgüdüsel olarak takip ettiğim bir şeydi; oğlumun uykusu daha düzene girene kadar biz üç kişi birlikte uyuduk; kendi yatağımızı terk ettik ve geçici olarak yer yatağı kurarak (Bebek düşmesin diye), sağ yanıma yatırıyor, uyandığında su veriyor ve pişpişleyip (Kendim de hiç kalkmadan) tekrar yanıma yatması için yönlendiriyordum. Böylelikle kendi uykum da çocuğumun uykusu da açılmıyor, yataktan yatağa git gel halinde zaman harcamıyordum. Uykumu da daha verimli alabiliyordum.

Bir-bir buçuk yaş civarı olması lazım (Siz yine de bir bakın) gece beslemelerinin artık yavaştan bitmesi ve deliksiz uykuya doğru evrilmesi gerekiyor, bu süreçte mama-süt değil, gece her uyandığında gerekirse sadece su vererek yatırmak, uyanmaya teşvik etmemek gerekiyor. Benim kullandığım yöntem bu idi (illa bir şey içmek istediğinde sadece su verdim ve gece mama/süt alma alışkanlığını değiştirdim) ve sonrasında gece uykuları daha deliksiz hale geldikçe geri yatağına geçirdik (Kendi odamızda), sonra yatağını kendi odasına geçirdik derken kademe kademe 3 yaş içerisinde bunu tamamladık nitekim oğlumun ihtiyacını böyle gördüm, diğer türlü erken ve zorlama olacağını düşündüm ve şahsi bir zaman belirledim.

Siz de kendi bebeğinizin talepleri doğrultusunda böyle bir süreç ayarlayın kafanızdan, zorlamayarak ve fakat olması gerektiği yönde.
Bir yere kadar aynı yolları takip etmişiz. Ama biz 27 aylık şuan kızım. Onu odasına geçirirken ya ben ya babası da onun odasına geçmiş olduk. Hala tek yatmıyor ya babasıyla ya benimle yatıyor yatağında. Uyudukça geliyoruz ama uyanınca gene istiyor birimizi yanında.

Emzirmeyi birakinca uykusu duzene girer baska turlu ya uyku egitimi vericeksiniz yada gece emmesini tamamen kesiceksiniz. Gece acikmaz korkmayin yatmadan once muhallebi yedirip yatiriyorum oglumu bende yeni kestim emzirmeyi uykulari duzeldi cunku artik dayanamiyordum. 18 aylik benim oglumda. Birde ilk yattiginda blok uyku uyumasi lazim normalde yani 4 5 saat bunun icinde sabah erken kalkip aksam erken yatmasi gerekir ve gece uykusundan once uzun sure uyanik kalmasi lazim yani en az 4 saat uyanik kaldiktan sonra gece uykusuna gecmesi gerekir. Ayina gore 4 saat dedim buyudukce bu artiyor gunduz uykusuda tek uykuya dusuyor. Hatta bu aralar tek uykuya gecmek istiyor olabilir gece uyanip oturuyorsa eger

sabah 7 ile 8:30 arası değişiyor kalkma saati.
Erken de uyanıyormuş. Acaba geç mi kalkıyor diye düşünmüştüm de. Öğle uykuları nasıl? Akşam biraz daha oyalayıp biraz geç yatırmayı denediniz mi?

Allah yardımcımız olsun benimde kızım ikş yaşında 2 aya kadar odasında yatardı şimdi bizim odada beşiğinde yatıyor çok kalkıyor geceleri doktora sorduğumda gece terörünün uyku halinde iken çoçuk uyanmadan ağlıyor uyku halinde ne istedğini ifade edemediğini söyledi ve büyük çoçuklar da olur ekseri dedi 4 yaşında kızım arada uykusunda ağladığı zaman ne demek istediğini anladım doktorun

takip edin ciglik atarak agladigi gunler yeni dişleri patliyor olabilir
köpek dişleri çok zorluyor ozellikle

KK hanımlarına bayiliyorum hepsi adeta bir cocuk gelişimci hepsi pedagog maşallah nazar değmesin :nazar: demeye geldim

12 aydan sonra gece beslemesini keserseniz bir nebze rahat edersiniz.
Ben öyle yaptım beş kalkıyorsa bir kalkar oldu. Bir iki hafta meme diye ağlar geceleri, sabrederseniz sadece gündüz emer gexe uykusuna yatmak için emer sonra gece nispeten kesintisiz uyur. Benimki bir iki kere su isterdi

merhaba herkese, 12 aylık bebeğim var. 2-3 aylıkken gece 3 saatte bir kalkardı. vaktinde yatardı hiç sorun yaşamadım. ama 5 aylıkken uyku düzeni çok bozuldu. şuan 12 aylık ve gece sınırsız kalkıyor. bazen yarım saatte bir. atak dönemindeyiz onu biliyorum. ama artık çok zorlanıyorum. gerçekten sorun boyutuna ulaştı benim için.
8:30-9:00 arası kendi isteğiyle uykusu geliyor ve yatıyor. sallamıyorum. pışlıyorum. 10 dk içerisinde uykuya dalıyor. burda sorun yok. bu arada yemeğini yiyor. meme emip yatıyor. aç olduğunu düşünmüyorum. 2 saat sonra başlıyor uyanmalara. o süreden sonra saat başı bazen yarım saatte bir ağlıyor. meme alıyor yatıyor. süt az olma ihtimali ile biberon mama da veriyorum. bazen istiyor içiyor ama yine 1 saat sonra kalkıyor. bazen o biberonu da içmiyor uyanıp oturuyor. yaklaşık 2 saat oturuyor. her gece olmasa bile haftanın 3-4 gecesi oturuyor. çalışıyorum. zombiye dönüştüm resmen.
konunun açlıkla ilgili olma ihtimali yok. çünkü tokken de yapıyor. sorum şu . ne zaman, nasıl düzene girer? ne zaman kesintisiz uyur? atak dönemi ile ilgili midir? 1 yaş atağı ağır diye biliyordum ama cidden çok zor durumdayım. gece kendini yırtarak ağlıyor bazen. ne memede ne biberonla durmuyor. ağzına almıyor bile. çığlık çığlığa ağlıyor bazen biz uyandırmak zorunda kalıyoruz. çözemedim sorunu. lütfen yardım edin.

edit: şuan aklıma gelen soru, gece terörü dedikleri şey olabilir mi bu? gece terörü yaşamış olan var mı?

Gece bu kadar sulu gida vermeniz cok iyi degil ki..
Cisi geldikce uyaniyor buyuk ihtimal.
Disleri de zorluyordur.
Benim cocuklar 9. aylik olunca gece beslenmesini biraktim ben.
Yatmadan iyice doyuruyordum ve uyandiklarinda ya emzik ya az biraz su verdim, boyle boyle tum gece uyumayi ogrendiler.

6ayına kadar gece en fazla 2defa kalkan bir oğlum vardı ondan sonra bende bir zombiye dönmüştüm resmen yanıma yatırıp emziriyorum anca öyle uyuyabiliyordum uyuma denirse vel boyun ağrısından kaç gün ağladığımı bilirim emzirmeyi bıraktım ve bıçak gibi kesti şuan yine yaşıyorum ve emzirme dönemimin bitmesini sabırsızlıkla bekliyorum

Novamber wind Novamber wind gece beslenmesini nasil kestiniz rica etsem detayli anlatabilir misiniz? 😊
Azaltarak kestim canım emme veya mama hangisiyse ilk baştaki öğünü keserek başlıyoruz. Uyandığında su verdim pış pışla geri uyuttum. 2 günde bir sonraki öğünleri keserek bitiyor emzik emiyorsa emzik vermek daha kolay. Sonra zaten ikna oluyor başta zor oluyor ama ne kolay ki bebeklerde :) birdenbire kesenlerde var ama onu ben doğrı bulmuyorum

Azaltarak kestim canım emme veya mama hangisiyse ilk baştaki öğünü keserek başlıyoruz. Uyandığında su verdim pış pışla geri uyuttum. 2 günde bir sonraki öğünleri keserek bitiyor emzik emiyorsa emzik vermek daha kolay. Sonra zaten ikna oluyor başta zor oluyor ama ne kolay ki bebeklerde :) birdenbire kesenlerde var ama onu ben doğrı bulmuyorum
Cok tesekkur ederim sag olun😘 Oglumda yapamadim tecrubesizdim nasip olursa ilerde kizim icin yapayim insallah❤️ Diger turlu 2 sene uykusuz kalmak zor oluyor

Cok tesekkur ederim sag olun😘 Oglumda yapamadim tecrubesizdim nasip olursa ilerde kizim icin yapayim insallah❤ Diger turlu 2 sene uykusuz kalmak zor oluyor
Evet çok zorluyor uykusuzluk yorgunluktan doğru düzgün ilgilenemezsin birde. Sağlıkla gelsin ikinci bebiş 🙏💓

merhaba,
ben 6 haftalik di uyku egitime basladim. 1 2 ay degil aylarca surdu hatta hala suruyor diyebilirim (3yas), cunku en ufak bir tavizi kullanmaya calisiyorlar :halay:

misafirligimden onun uykularina gore kalktim, ev sahibi isem se kizimin uykusuna gore musade istedim yatirdim geri dondum. suyumu o uyandiktqn sonra soyledim, o uyandikrqn sonra doktora gittim vb..

bir defa bilmemki, gece hastayken hastalik sebebi ile uyandi, yahut dis cikarma doneminde disi sebebi ile uyandi. aksine uyandiginda hastaligin bir kismini atlqtmis olur, ve disi piril piril parliyor olurdu :)

ki oda uyumayan ve asiri gazli kolik sayilabilecek bir bebik ti.

lutfen uyku egitimini, onun icinde kendiniz icin de verin. cunku uykunun telafisi yok.

Tam da şu an muzdarip oldugum konu.
Kizim 11 aylık. Yaklaşık iki aydır bizde boyleyiz. Önceden besler, altını degistirir yatirirdim uyurdu ama şimdi gece ikiye kadar oturuyor. TV de kapalı, ışıkta kapalı ama kendi kendine takılıyor. Sallıyorum istemiyor, pispisliyorum istemiyor birde üstüne neden beni uyutmaya çalışıyorsun diye ya tekme atıyor ya başıma vuruyor. Dün gece 23:00 den gece ikiye kadar uyutmaya çalıştım ve artık gece sinirden oturdum ağladım. Eşim uyuyordu o sesimize geldi. Neden böyle oluyor anlamıyorum. Gündüz de yarım yarım toplasan bir saat uyuyor gece geç yattığı halde sabah erkenden ayakta. Ben zombi boyutunu da geçtim çünkü hiç uyumuyor :KK43: Bir ay sonra ise başlayacağım ne yapacağız bilmiyorum

X