Uyuz olanlar bakabilir mi?

kubra1621

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Aralık 2021
648
818
Merhabalar biz ailecek uyuz olduk tam 2 hafta oldu teşhis koyulalı ilk 3 gün eczane karışımı kullandık leş gibi bişey kokusu kıyafetten çıkmıyo vazelin talk lanolin peru balsamı karışımı cildimizdeki kızarıklıklar sivilceler geçti kızımın ayağında tünel vardı onlar söndü 5 gün ara verip bu sefer xabion kullandık 3 gün yıkanmadan bu sürede ve hala ev temizliğine çamaşır temizliğine aşırı dikkat ediyorum iki gündür tekrar hepimiz xabion sürdük sürmediğimiz zamanda vücudumuzda katman olcak şekilde kükürt ardıç katranlı sabunla yıkanıyoruz. Şuan vücutlarımızda bişey kalmadı hafif kaşıntımız var ama ben uyuzun geçtiğine asla ikna olamıyorum. Sanki her an yeniden deli gibi kaşıncaz vücudumuzda ya yumurta kaldıysa fikri aklından gitmiyo. Bu kadar çok krem kullanınca vücutlarımız haliyle kurudu tahriş oldu ama bırakamıyorum krem kullanmayı. Atlatanlar nasıl anladınız geçtiğini naptınız yazar mısınız? Bikaç güne doktora gidicez görünmeye geçti dese bile ikna olabilirmiyim bilmiyorum tedbir amaçlı bikaç günde bir kremlenelim diyorum

Merhaba yakın zamanda bizde uyuz olduk. Bize cildiye doktorum hemen ziver hap ve losyon kremle tedaviye basladı. Aşamaları uzun yıpratıcı bir sureç. 24 günlük bir tedavi yazdı. Biz 15 günde atlattık şükürler olsun. Hala geçmediyse sizin detaylı anlatırım.

Ailemle yaşıyorken uyuz geçirmiştik biz de
Gerçi annem dışında kimsede kaşıntı olmamıştı çok geç farketmemize rağmen. Ama dermatolog bize tüm evi iyice temizleyin ne kadar yastık yorgan çarşaf kıyafet varsa hepsimi yıkayıp kurutma makinesinde kurutup sonrasında büyük çöp poşetlerine koyup ağazını hava almayacak şekilde bağlayın 2-3gün havasız kalsın sonra tekrar çıkarıp yıkayıp kurutun yoksa uyuz böcekleri ölmez demişti. Giydiğin bir çorabı bile tekrar giymeyeceksim her gün çarşaflar değişip yine yıkanıp poşetlenecek. 1 - 2 hafta bu şekilde devam ettik. Zordu ama tek yöntemi tamamen geçtiğine emin olana kadar bu. Yoksa en ufak bir tekstilden tekrar vucuda gelip yayılıyor ve kısır döngü....

X