Uzak mesafe ilişkimi devam ettirmeli miyim?

Öncelikle kendinizi kandırmaktan vazgeçin; arkadaşları ile sık sık dışarı çıkan erkek size gelince uçak parası ödeyip iki ayda bir atlayıp gelmiyorsa sizi sevmiyordur. Arkadaşları ile çıkarken bedava gezmiyordur. Bir kahve olmuş 15 TL ortalama bir kafede bile. Ne para biriktirmesi, adam gelmiyorsa keyfi öyle istediği için gelmiyordur. . Kusura bakmayın biraz argo olacak bir tabir kullanacağım ama adamın bel altı aklına gelmedikçe sizi aramak aklına gelmiyorsa derdi sizin sevginiz değildir. Bir arkadaşım sizin durumunuzda olan biri için yaptığı bir yorumda o işi yapacak yüz yüze birini bulsa o zamanda aramaz demişti. Bakın seven insan özler , bir gün 24 saat yani 1440 dakika. Bunun 20 dakikasında sizle görüntülü konuşmaya eriniyorsa o adamdan bir halt olmaz. Bakın üşenmedim fiyatlara baktım, adam gelirken uçakla dönüşte otobüsle günü birlik gelse en fazla 500- 550 TL ulaşım bedeli ödüyor, hadi yemesi içmesi 1000 TL olsun. Yani çalışan biri için iki ayda bir ödenmez bir para değil ama niyeti olana. Bence boş yere ömrünüzü heba etmeyin, seviyor diye de kendinizi kandırmayın. Ayrıca sizin için deli olmayan ve ilgisini belli etmeyen, öncelikleri başka şeyler bir adam için tüm çevrenizi ve yaşadığınız yeri değiştirmek bana mantıklı bir karar gibi gelmedi. Oturun düşünün bu ilişkide evlilik için uğraşan sizsiniz, görmek , iletişimde kalmak için uğraşan sizsiniz, hatta evlenirseniz hayatınızı ve çevrenizi değiştirerek fedakarlık yapacak olanda sizsiniz. Sizce bu kadar emek ve fedakarlık karşısında nasıl bir karşılık alıyorsunuz.

Benim de başımdan geçti ve malesef ben uzak ilişkileri pek sağlıklı bulmuyorum. Nedeni onu tanıman için birlikte zaman geçirmeniz gerek bu zamanda birbirinize uyumlu musunuz onu görürsün. bir diğer nedeni yorucu oluyor özlüyorsun göremiyorsun merak ediyorsun her an haber alamıyorsun ya da gözünle görmeyince için rahat etmiyor. başka bir neden aslında ortada küçücük bir sorun varken o büyüdükçe büyüyor çözülmez hale geliyor halbuki yan yana olsan belki bir gülsen öpsen geçecek olan bir sorun yüzünden aylarca konuşmayan var. Bunun dışında güven sorunu var aldatır mı kimlerle görüşüyor diye en ufak şeylerin üzerinde kurup dururuz. Yani iç karartıcı bir konuşma oldu üzgünüm ama gerçek hislerim bunlar. doğru gelir gelmez o size kalmış.

7-8 ayda 1 görüşmek nedir? Izmire her yerden direkt uçuş var. Her ay olmaz 2-3 ayda 1 de mi olmaz. Böyle ilişki mi olur?
Benim bir akrabam lise sonda tatilde tanıştığı kız arkadaşının peşine isveç e gitmişti ikisi de 18-19 yaşlarındaydı düşünün. Hepimiz ailesi falan şok olduk. Binmiş uçağa gitmiş öğrenci haliyle. Parayı nasıl biriktirdi, planı nasıl yaptı hep muamma. Tabi bu gençlik ateşi olabilir anlarım da aynı ülkede 8 ay görüşmemek ilişki falan değildir net.

7-8 ayda 1 görüşmek nedir? Izmire her yerden direkt uçuş var. Her ay olmaz 2-3 ayda 1 de mi olmaz. Böyle ilişki mi olur?
Benim bir akrabam lise sonda tatilde tanıştığı kız arkadaşının peşine isveç e gitmişti ikisi de 18-19 yaşlarındaydı düşünün. Hepimiz ailesi falan şok olduk. Binmiş uçağa gitmiş öğrenci haliyle. Parayı nasıl biriktirdi, planı nasıl yaptı hep muamma. Tabi bu gençlik ateşi olabilir anlarım da aynı ülkede 8 ay görüşmemek ilişki falan değildir net.

Adam bedava görüntülü aramaya üseniyor. Para verip ucak bileti asla almaz. Dogru dürüst iletisim yok. Ciddi adim icin konu sahibi itekliyor. Yani ben babaya hak verdim.

6 ayda bir görüştüğüm kişiye sevgilim demezdim herhalde. Sevgililik birbirinizi yakından tanımak, birlikte gezip tozup eğlenmek için. Sizinki eziyete dönmüş. Bitirmezseniz pişman olacaksınız bence.

Benim de senin ilişkine benzer bir ilişkim vardı tek farkı biz aynı şehirdeydik. Onu 7 yıldır tanıyorum bu kadar zaman içince defalarca kez ayrılıp barıştık. 9 ay önce yeniden barıştık ve kısa süre sonra beni ailesiyle tanıştırdı. Ben bu sefer oluyor düzeldi aramız diye umutlandım. Birkaç ay sonra eskisi gibi olduk iletisimimiz kopmaya başladı. Görüşüyorduk çok sık olmasa da ama istediğim seviyede bir ilgi göremiyordum onda. Ağustos ayında annesiyle bize geldi annemle tanışmak için. Kendisi ısrar ediyordu babam sorup duruyor tanışalım sonra nişan yaparız diyordu. Ben kpssye hazırlandığım için 1 yıl beklemeniz gerekiyor diyordum yaşım henüz 22 onun 25 ti. Annemle tanıştıktan sonra iyice bir uzaklaştı annem arkadaşlarım ayrıl daha iyisi çıkar karşına olmaz bu adamdan bir sey diyorlardı dinledim ve 4 ay oldu ayrılalı. Peşimden gelmedi bile iyi ki de ayrılmışım. Ayrılıktan sonraki zamanları düşündüğümden daha kolay atlattım. Eğer sen de mutlu değilsen ikilemde kaldıysan ve ailenin de düşünceleri olumlu değilse onları dinle ve ayrıl derim. İnan ki düşündüğünden daha kolay geçecek. Zamanını senin için çabalamayan, sana hak ettiğin değeri vermeyen biri için daha fazla harcama. Değerini bilecek biri mutlaka çıkacaktır karşına. Sonradan pişman olmamak için şimdi o kişiyi hayatından çıkar ve kurtul.

arkadaşlar biraz uzun olacak kusura bakmayın ama yardıma ihtiyacım var. Benim uzak mesafeli bir ilişkim var. Üniversitede tanıştık, neredeyse 6 senedir tanışıyoruz birkaç kez ayrıldık ve barıştık. Son barışmamızdan bu yana 1 yılı yeni aştık. Ben onun ailesiyle o benim ailemle tanıştı. Babam onu sevdi diye düşünüyorum ama uzak yere gelin gideceğim için ve bambaşka kültür olduğu için kabul etmiyor sadece çünkü benim çok hassas olduğunu ve problemlerimi yansıtmayacağımı biliyor. Neyse ben bunu aşacağımı düşünüyorum ama aşamadığım başka bir problem var. Beni çok sevdiğini ailesinden daha düşkün olduğunu biliyorum ben de çok seviyorum onu ama eskisi gibi bana karşı ilgili de değil.
Uzak mesafe ilişkisi yaşıyoruz ve 6-7 ayda bir görüşebiliyoruz haliyle özlüyorum. Telefonla görüşüyoruz evet ama o da en fazla 10 15 dk sürüyor ve bana yetmiyor bunu dile getirdim aylardır görüntülü konuşmuyoruz ben istemedikçe fotoğraf atmıyor ama ben mesela içimden geldiği gibi yapıyorum istediğim zaman fotoğraf atıyorum falan. Ben bu problemleri dile getirdim özellikle görüntülü konuşma olayını çünkü ben onun gülümsemesini mimiklerini görmek istiyorum. Bana hak verdiğini söyledi ama böyle bir alışkanlığı olmadığını o yüzden aklına gelmediğini söyledi. Ben de sinirlendim ve mesafe ilişkisi yaşadığımızı ve buna mecbur olduğumuzu o aramadığı için artık o konuda ben de adım atmadığımı söyledim. Bunu söyledikten 2 gün sonra görüntülü aradı.
Ya arkadaşlar belki ben abartıyorumdur ama sözleriyle beni sevdiğini anlayabiliyorum ama bazen de anlam veremiyorum. İş yerindeyken bana sık sık yazmasına gerek yok bunu ona çok sık dile getiriyorum ama evdeyken bile geç cevap veriyor ben terslendiğim zamanda da yorgun olduğunu söylüyor ama arkadaşlarıyla sık sık buluşuyor ona cevap yazdığımı görmesine rağmen bile wpden çıkıyor mesela. Genellikle malum özel konu hakkında konuştuğumuz zaman anında görüp cevap veriyor, konuşmayı o başlatır hep, ben de artık o konuyu başlatacağı zaman geri çeviriyorum.
Bizim ilişkide ben sinirli tarafım o daha sabırlı anlayışlı taraftır. Beni sakinleştiren taraf o genelde ama ben mi çok abartıyorum ne olur yardım edin. İleride de o şehire evleneceğim için mutsuz olmaktan korkuyorum çok seviyorum anlayışlı güleç bir karakter yanyanayken çok iyiyiz uzaktan da tolere edebiliyoruz birbirimizi ama srtık eskisi gibi değil, ailemin düşüncesine doğru kaymaya başladım.
Genellikle ciddi konularda fikirleri ben attım aile ile tanışma konusunda nişan bilmem ne şeyleri falan yani. Ben isterdim isteğini belli etsin yani şöyle şöyle olsun desin planladığı olmasa da olur ama isteğini belli etse yeterdi. 16 kasımda 1 yılı doldurduk tek bir mesaj atmadı bu konu hakkında sanırım 3 4 kez ayrılıp barıştığımız için. Kafam çok karışık ne olur gören kim varsa cevaplasın.
Ben olsam uzak yere gelin gitmezdim.
Ben bir saatlik mesafedeyim kv her şeye karışıyor bıktım 1.buçuk yıldır evliyim.
Boşanma bile hep gündemde ailen destekte veriyor seni düşünüyor.
Ayrıl derim

Sıkılmış bence... Birde sadece cinsellik olunca konuşan erkekten ciddi bir ilişki beklemeyin... Anne babalar hissediyor ailenize kulak verin derim...

Ben izmirdeyim o kayseride
Ben doğma büyüme kayseriliyim. Olmaz İzmirle kültürel olarak çok farklı. İzmirli arkadaşlarım yazın okul tatile girince karne günü çıkarlar son gün açılacağı sabah gelirler. O kadar alışamıyorlar kaç yıllık evli 2 arkadaşım var. Ben bile yazın en fazla 10 gün deniz görüyorumdur. 1 yıl o denizin özlemini duyuyorum. Hadi coğrafya ya alıştınız soğuğa, bozkıra diyelim kültür de farklı gelecek size. Aileden o kadar uzakta evlenince sonrasında çok zorlanıyor kızlar. İyice oturup düşünmek lazım. Şimdi iyi hoş geliyor ama sonrası gurbetlik çok zor

Uzağa gelin gitmeyin diyeceğim ama adamda sizinle evlenecek ışığı göremedim zaten. Seven insan 6-7 ayda bir görüşmez. Trabzon’dan İstanbul’a ayda bir uçakla gelip iki üç gün kalan adam gördü bu gözler. O da istese yapardı.

X