Uzun süren adet kanaması?

Alynylmz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2022
104
29
24
Uzun süren adet kanamamı nasıl durdurabilirim 1.5 aydır doktor ilaç verdi içiyorum durduramadım aranızda bu durumu yaşayan bi önerisi olan var mı?

Ben yaşadım, ilaç bitince yine başlıyordu. Sebebi polip olduğu ortaya çıktı canım. Altında yatan başka sebepler olabilir. Coookkk zor biliyorum geçmiş olsun 🥺🤲💜
Teşekkür ederim ama bende polip kist VS çıkmadı rahmim aksine temiz bende o nedenden sandım ama değil evet gerçekten çok zor psikolojik olarakta çöküntü yaşıyorum birde bebek tedavisi görüyoruz ilaçlı rahim filmi için gün almam gerekiyor kanama olduğundan gün alamadık kanamayı durdurmaya çalışıyorum.

Teşekkür ederim ama bende polip kist VS çıkmadı rahmim aksine temiz bende o nedenden sandım ama değil evet gerçekten çok zor psikolojik olarakta çöküntü yaşıyorum birde bebek tedavisi görüyoruz ilaçlı rahim filmi için gün almam gerekiyor kanama olduğundan gün alamadık kanamayı durdurmaya çalışıyorum.
Canım benimde yaklaşık 30 gün falan sürdü son 7 günü normal adetti ama çok azdı benim yani sadece peçeteye geliyodu adete kadar . Senin normal adet gibi mi geliyor

Ben yaşadım, ilaç bitince yine başlıyordu. Sebebi polip olduğu ortaya çıktı canım. Altında yatan başka sebepler olabilir. Coookkk zor biliyorum geçmiş olsun 🥺🤲💜
Merhaba, poliple ilgili konularda yorumlarınızı gördüm, bende de polip var ve durmayan bir kanama yapıyor, küretaj biyopsi sonucu teshis koyuldu. Histeroskopi olacagım yakında. Sizin şikayetleriniz gecti mi operasyon sonrası? Sizinde kanamanız uzun sürmüş sanırım poliplerden dolayı, psikolojik olarak cok yoruldum 😥

Merhaba, poliple ilgili konularda yorumlarınızı gördüm, bende de polip var ve durmayan bir kanama yapıyor, küretaj biyopsi sonucu teshis koyuldu. Histeroskopi olacagım yakında. Sizin şikayetleriniz gecti mi operasyon sonrası? Sizinde kanamanız uzun sürmüş sanırım poliplerden dolayı, psikolojik olarak cok yoruldum 😥
Çok geçmiş olsun canım benim 🥺 seni çok iyi anliyorum çok zor bir durum. Ben kanamaları iki ay yaşayıp hemen doktora gittim. Adet kesici ilaç kullanınca bile kesilip yeniden aynı yogunlukta başlamıştı 🥺 en uzun kanamam 22 gün sürmüştü. Ama böyle bir kanama olamaz 🥺 doktor muayenede birseyler görüyorum kitle gibi dedi. Hemen iki gün sonra kürtaj oldum. Kürtaj ile rahim kazindi ve polisler temizlendi. İyileşme surecim çok çabuk oldu. Hiç ağrım sızım olmadı. Bir kaç gün lekelenme yaşadım sadece. Sonuçlarım temiz çıktı çok şükür. Bir daha da çok şükür hiç problem yaşamadım. Şuan hersey yolunda görünüyor. İşlem sonrası muayenede de doktorum çok iyi demişti. Hiçbir sıkıntı kalmamıştı. Sende kurtulursun inş 🥺🤲

Neden kürtaj değilde histeroskopi yapılacak 🤷‍♀️

Çok geçmiş olsun canım benim 🥺 seni çok iyi anliyorum çok zor bir durum. Ben kanamaları iki ay yaşayıp hemen doktora gittim. Adet kesici ilaç kullanınca bile kesilip yeniden aynı yogunlukta başlamıştı 🥺 en uzun kanamam 22 gün sürmüştü. Ama böyle bir kanama olamaz 🥺 doktor muayenede birseyler görüyorum kitle gibi dedi. Hemen iki gün sonra kürtaj oldum. Kürtaj ile rahim kazindi ve polisler temizlendi. İyileşme surecim çok çabuk oldu. Hiç ağrım sızım olmadı. Bir kaç gün lekelenme yaşadım sadece. Sonuçlarım temiz çıktı çok şükür. Bir daha da çok şükür hiç problem yaşamadım. Şuan hersey yolunda görünüyor. İşlem sonrası muayenede de doktorum çok iyi demişti. Hiçbir sıkıntı kalmamıştı. Sende kurtulursun inş 🥺🤲

Muayene sırasında bile kanama gelmeye devam ediyordu, allahim çok zor. Kimseye yaşatmasın 🥺🤲

Aslında kürtaj oldum hem parca aldılar tanı için hep rahim duvarını inceltti, parcalar patolojiye gitti polip geldi sonunç, 21 gün kanamadım , 21 gun sonra lekelenme basladı yeniden :KK43: doktor dedi ki kürtajı kamerasız yaptıgımız için poliplerin hepsini alamamısız, histeroskopi kameralı onu yapalım ki hepsini alalım kanama dursun. Pazartesi ye gün verdiler, umarım bu kez hepsini temizleyebilirler, her wc gidişimde kan görmek cok yıpratıcı, çok teşekkür ederim uzun uzun yazmıssınız, iyi olmanıza cok sevindim. Umarım benim ki de gecer operasyon sonrası

Bana hiç ilaç vermedi bu sürecte, sadece demir hapı verdi, ilacla biraz kesilirdi belki, şakır şakır olunca veriyorlarmıs kanama, sonucta ped koyacak kadar geliyor, anlamadım ki hiç, 3 doktor gezdim buarada
Canım ben ilacı kendi kafama göre aldım eczaneden kullandım. Doktor vermedi. Doktora gidinceye söyledim. Ben ilaç aldim kesildi yine başladı diye🫣 polisler için kürtaj büyük rahatlikti gerçekten. Sen ne yapmayı düşünüyorsun canım? Bazı polipler kendiliginden de düşüyormuş ama o kanama gerçekten çekilmez. İnsanın hali kalmiyor🥺

X