Uzun ve zorlu yolculuğum

Rabbim evladına da sana da hayırlı bereketli ömür versin sana bağışlasın bir an kendimi gördüm gibi oldum bende pıhtılaşmadan iğne ilaç kullanıyorum 14 haftaya kadar sorunsuz geldik şükür inşaAllah da sorunsuz gider insan ister istemez korkuyor düşükleri olunca ilaçlar kullanınca aynı şekilde bende de tiroid sorunu var kontroldeyim hep zor süreçler Rabbim herkesin yardımcısı olsun şükür ki siz atlatmışsınız 😊
Inşallah sizde sağlıkla kavusun Rabbim yardimciniz olsun 😊

Hepinize Merhaba inşallah bu yazım birilerine umut olur

Evliliğimin başından itibaren hep bebek istiyordum yaklaşık 8 ay sonra o mutlu haberi aldık.
Igne fobim olduğu için bir yandan nasıl yapacağımı nasıl kan verecegimi düşünüyor bir yandan da havalara uçuyor karnımı seviyordum. 4 haftalikken hastahaneye gittim gitmeden önce herkesle anlaşma yaptım kan vermeyecegim iğne ile alakalı birsey olmayacak . Nereden bilecektim ki benim imtihanim olacağını
Kese görünmedi doğal olarak sonra 6 . Haftada lekelenmem başladı gittim bu sefer küçük bir kese vardı.
Lekelenme ilaçlara rağmen hiç bitmedi sebebi belli değildi 6+5 de kese 5 haftalik gibiydi bu şekilde 8. Haftayı bitirdik içinde küçük bir oluşum gördük
Ancak devam etmedi gebeligim günlerce çektiğim sancı sonucu düşük yaptım . Ilaclara ve istirahata rağmen
Olmadı ilk gebelikte olabilir dediler sagliksizdir dediler bende kendimi avuttum.

2. GEBELIGIM

düşükten sonra doktor 3 ay Korun dedi
Bende öyle yaptım 3 ay sonra tekrar hamile kaldım bu sefer herseye okadar dikkat ediyordum ki prenses olsa ancak okadar güzel bakim yapılır hersey güzel gidiyordu . 6. Haftada kese göründü 6+5 te bebek göründü ama hala haftasiyla uyumlu değildi.
anladım gene bir terslik olduğunu ama dedim tamam lekelenme yok bu sefer olacak bir aksam lekelenme ile karşılaştım tüm umutlarım bitti gene ilaç kullanmaya devam ettim.
bebeğim büyüyordu birgün düşük yaptığımı sandım düşen parça ile doktora gittim .
Baktık ki bebek duruyor doktor bana umutlanmayin dedi kalbi atmıyor demedi. .. gene dua ettim dinlendim ilaçlara devam ettim bir gece acile gittik doktor ulturasonla baktı ve sen hamile değilsin dedi meğer Bebeğimi düşürmüşüm bende hala karnımı seviyor onunla konuşuyordum bilmiyordum benden gittiğini. . Pes ettim bitmiş bir halde beni bekleyen ailemin yanına gittim bebek yok diyip ağlamaya başladım.
Içimde kopan fırtınaları günlerce yazsam anlatamam.

3.GEBELIGIM
bu sefer akillandım 1 sene korundum bu süreçte psikolojik tedavi ve iğne fobim için terapi gördüm.
Aylarca evden çıkmamışım perdeler kapalı yaşamışım farkında değildim .
Psikoljim okadar bozulmuş.
Başladık hastane yollarında gidip gelmeye ağlaya zırlaya verdim kan vs ne gerekiyorsa .

Kromozom analizi
Trambofili paneli
Sonuc Kan pıhtılaşmam varmış homozigottum.
Daha birsürü test fsh değeri 13 tü
Onu gördüm zaten ümidi kestim
Dedim ki artık olmayacak FSH , TROID hepsi yüksekti .
Artık bir gebelik hayalim kalmadı ağlamak ve hiç anne olamayacağım hissi hep benimleydi

1.5 seneyi böyle geçirdik Mayıs ayında hiç ümidim yokken dikkat etmemisken
Hamile olduğumu öğrendim bu defa elimi taşın altına koydum başladım
Ecopirin + oksapar + duphaston + progesteron + folik asit
Lekelenme yaşayarak 3 ay yattım 4. 5. Ay rahat geçti geldik 28 . Haftaya
Aksam bir ağrıyla hastahaneye gittim .
Doğum sancilarim başlamış bebeğim çok küçüktü daha hastahaneye yattım
Sabaha kadar sayısız ilaç iğneler serumlar vurundum.
Sancilar biraz durulunca Taburcu oldum ama sancilarim hiç geçmedi .
Hergün nst ye gidiyorduk bazen düzenli bazen düzensiz hiç geçmeyen sancılarım vardı bebek doğmak için bekliyordu.
33+5 e kadar geldik ilaçlar serumlarla
O gün artık hiç geçmeyen tamamen düzenli agrilarim başladı ve acil sezeryana alındım bebeğim sağlıkla doğdu.
Ancak ayrıldık kuveze gitti bu kez de sezeryanli bir şekilde bebeğimin hastanesinde gitmeye başladım hergün almaları için yalvariyordum bir kez görebilmek için dokunmak da yasaktı :KK43: teni nasıl kokusu nasıl çok merak ediyordum
Bebegim Entube edildi cigerlerine ilaç verildi .
Çok Şükür ki uyandı yavrum
Ve bebeğim iyileşip taburcu oldu Kavuştuk onunla .
Çok şükür bebeğim oldu bu zorlu yolculukta daha çok şeyler yaşadım ama yazsam saatler sürer umidinizi kesmeyin Rabbim zamanını bekliyor bu imtihandan dua ederek en güzel şekilde çıkın.
Burada bu tarz yazılar okuyunca derdim ki bu kişiler Şanslı olanlar ben asla anne olamayacagim boşuna yazmakla ilgili hayal kurmayayim ama nasip oldu
Herzaman evlat isteyenler için dua ediyorum Rabbim kucaginizi boş bırakmasın sağlıklı evlatlar nasip etsin ❤
Canım merhaba senin hangi genler homozigot bende de 2 tane homozigot var ve hamileyim
13E1DD1A-4042-4504-8A06-94EBB271E812.jpeg

Canım merhaba senin hangi genler homozigot bende de 2 tane homozigot var ve hamileyim Eki Görüntüle 2939434
Merhaba canım hayırlı olsun inşallah sağlıkla kucağına al bende homozigotum benim ekstra pai 4g/5g de mutasyon vardı pıhtılaşma doktorum en çok bu faktörün düşüğe sebep olacağını söylemişti nasıl bir tedavi söyledi doktorun

Merhaba canım hayırlı olsun inşallah sağlıkla kucağına al bende homozigotum benim ekstra pai 4g/5g de mutasyon vardı pıhtılaşma doktorum en çok bu faktörün düşüğe sebep olacağını söylemişti nasıl bir tedavi söyledi doktorun
Benimde ilk hamileliğim canım normal şekilde hamile kaldım fakat Dr um daha önce farklı sebebten dolayı bu testi yapmıştı hemotoloji Dr u ile görüşmüştük o zaman … şimdi hamile kalınca kadın doğum ile görüşüyorum fakat bende Dr unu değiştireceğim 8 kasıma prf. kadın doğum ve perinatoloji Dr una randevu aldım durumu mu anlatınca en erken o tarihe verdiler ama bu cuma da uzman Dr a gideceğim uzman Dr un Sekreteri keseyi görelim dedi cuma görünecek sanırım tahminlerimize göre iğneye başlanmadı daha keseden sonra başlıcak sanırım ama benim gibi olanlarda gebelik öğrenildiği anda hemen başlanıyor Muş sanırım ben de çok tedirginim perinatoloji randevu tarihim geç …benim pai 4g/5g de yüksek risk … siz hemotoloji ye gittiniz mi peki hiç ? Hemotoloji dr u bana o zaman pıhtı atma riskin normal insanlara göre çok yüksek ve gebelikte bu daha da yüksek olacak demişti …

Benimde ilk hamileliğim canım normal şekilde hamile kaldım fakat Dr um daha önce farklı sebebten dolayı bu testi yapmıştı hemotoloji Dr u ile görüşmüştük o zaman … şimdi hamile kalınca kadın doğum ile görüşüyorum fakat bende Dr unu değiştireceğim 8 kasıma prf. kadın doğum ve perinatoloji Dr una randevu aldım durumu mu anlatınca en erken o tarihe verdiler ama bu cuma da uzman Dr a gideceğim uzman Dr un Sekreteri keseyi görelim dedi cuma görünecek sanırım tahminlerimize göre iğneye başlanmadı daha keseden sonra başlıcak sanırım ama benim gibi olanlarda gebelik öğrenildiği anda hemen başlanıyor Muş sanırım ben de çok tedirginim perinatoloji randevu tarihim geç …benim pai 4g/5g de yüksek risk … siz hemotoloji ye gittiniz mi peki hiç ? Hemotoloji dr u bana o zaman pıhtı atma riskin normal insanlara göre çok yüksek ve gebelikte bu daha da yüksek olacak demişti …
Hayır gitmedim ben sadece bir kadın doğum uzmaninin çalışma hastası oldum kanimla çalışma yapıyordu o yüzden ayrıntılı inceledi bu arada bende iğneye geç başladım yaklaşık 3 aylık olacaktı basladigimda

X