Vajina ici mantar enfeksiyonu mu lutfen yardim

babywant

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Temmuz 2017
806
137
37
Arkdaslar son gunlerde vajinamdan koku gelmekteudi baktigimda ise vajina agzinin beyaz siviyla ortulu oldugini gordum.biraz kasinma istegi de olusturmaya basladi. Ic dudaklarin ice donuk kismi asinmis tahris olmustu ben iliskiden dolayi boyle oldugunu dusunrken acaba mantardan dolayi olabilir mi mamtar varken cinsel iliskiye girilmesi sikinti yaratir mi acaba biseyleri eksik mi yapiyotiz diye dusunmeye basladik iliski aninda hor kullanmaktan oturu mu oldu diye dusunmeye basladik vajinal mantar ise iyilesmesi ne kadar surer.buldugum bikrem vsr travorcot onu surmeyr basladim

Enfeksyon vucut direnci dustugu an cikar ortaya. Direncini guclendir her gun yogurt ayran veya kefir tuket.. doktordan merhem ve vajina icin fitil oluyo onlardan iste.

Bende cok oluyorum

buraya sormaktansa doktora gitmek daha mantıklı değil mi? travocort kortikosteroidli krem ben olsam doktora sormadan vajinaya sürmem...

Arkdaslar son gunlerde vajinamdan koku gelmekteudi baktigimda ise vajina agzinin beyaz siviyla ortulu oldugini gordum.biraz kasinma istegi de olusturmaya basladi. Ic dudaklarin ice donuk kismi asinmis tahris olmustu ben iliskiden dolayi boyle oldugunu dusunrken acaba mantardan dolayi olabilir mi mamtar varken cinsel iliskiye girilmesi sikinti yaratir mi acaba biseyleri eksik mi yapiyotiz diye dusunmeye basladik iliski aninda hor kullanmaktan oturu mu oldu diye dusunmeye basladik vajinal mantar ise iyilesmesi ne kadar surer.buldugum bikrem vsr travorcot onu surmeyr basladim
Bunu ancak doktor muayene ederek bilebilir.

Kaşıntı, koku mantar belirtisi olabilir ama biz teşhis koyamayız ki, doktora gidin mutlaka. Mantar öyle hemen geçmeyebiliyor çünkü. Bir de mantar bulaşıcıdır, bir arkadaşım eşine bulaştırmıştı. Sanırım partnerin de ilaç kullanması gerekebiliyor. Tabi bu söylediklerimi çok da ciddiye almayın, doktor değilim. Geçmiş olsun.

Arkdaslar son gunlerde vajinamdan koku gelmekteudi baktigimda ise vajina agzinin beyaz siviyla ortulu oldugini gordum.biraz kasinma istegi de olusturmaya basladi. Ic dudaklarin ice donuk kismi asinmis tahris olmustu ben iliskiden dolayi boyle oldugunu dusunrken acaba mantardan dolayi olabilir mi mamtar varken cinsel iliskiye girilmesi sikinti yaratir mi acaba biseyleri eksik mi yapiyotiz diye dusunmeye basladik iliski aninda :KK17: vajinal mantar ise iyilesmesi ne kadar surer.buldugum bikrem vsr travorcot onu surmeyr basladim
hor kullanmak nedir yaa.:işsiz:

Kesinlikle doktora gitmeniz gereken bir konu. Kokulu akıntı idrar yolu enfensiyonundada olabiliyor mantar da daha çok akıntının rengi hacmi kıvamı değişiyor. Mantar olduğunuz zaman doktor fıtıl veriyor her gece yatmadan önce uygulanıyor. Ve kaşıntı için krem. Idrar yolları enfeksiyonu ise antibiyotik tedavi gerektiriyor. Ayrıca pamuklu iç çamaşırı giyin 2 -3 saatte değiştirin ve çok yüksek ısıda utuleyin. Geçmiş olsun

Bazen vajina ve derisi hasas oluyor.ilişki kaşıntı tahris ile mantara ceviriyor
.sık karşılaşıyorsan şekerli gıdaları azalt tuz biber ekiyor izdirabina ve mantarı hızlandırıyor.

Ha birde mantar tedavisi boyunca iliski olmaması gerekiyor çünkü mantar partnere geçiyor siz ilaç içip iyilesince tekrar bulasiyor o yuzden doktor bir hap veriyor onu hem erkek hem kadin iciyor. Birde caninizin kiymeti bilin o kadar hor kullanmayin

Hem sen hem eşin kullanacak.
krem yuzeysel olarak belki geçirir. Ama yüzeysel.Tek başına genelde yeterli olmuyor.

Fitil ve krem lazım . İsim verebilirim ama kontrole gitsen daha iyi olur

ilaç tavsiyesi serbest mi?aynı şeyleri yaşadım ve tedavi oldum da

Aynı şey bendede olmuştu.İlk başta önemsemedim daha sonra çişimi yaparken agridan kivranir hale geldim.Hemen doktora git fitil verecektir eminimki.Duzenli kullanimda gecio zaten.

Yorumlariniz icin cok tsk ederim d9ktora gittim cok fazla akinti olmadigini enfeksiyon olabilecegini mantar olmadigini cunku cok kasinmam yok bana fitil verebilcegini soyledi. Ben ise hap i tercih ettim. Asinma icin ise elimdeki ilaci kullanabilecegimi soyledi baktiginda sorin gormedi ki bariz asinma var aslinds jasil baktiysa

Aynı şey bendede olmuştu.İlk başta önemsemedim daha sonra çişimi yaparken agridan kivranir hale geldim.Hemen doktora git fitil verecektir eminimki.Duzenli kullanimda gecio zaten.
Bende mantar oldum ilk doktora gittiğimde mixovul ve travazol krem verdi kullandım bir ay geçti yine tekrarladı şimdi aynı ilaçları verdi doktor yine kullanıyorum ama yanma kaşıntı geçmiyor siz ne kullandınız

X