Vajinal Tampon Kullanımı Hakkında Herşey

ben çok memnunum. herkese de tavsiye ediyorum. ama çok pahalı =))

Uff, aynen. Çok büyük rahatlık sağlıyor ama sık sık değiştirilmesi gereken bir ürün için çok pahalı. Pedler gibi farklı markalar farklı çeşitler falan olsa da onlar aralarında rekabet ederken biz de rahat etsek kaydirigubbakcemile2

Uff, aynen. Çok büyük rahatlık sağlıyor ama sık sık değiştirilmesi gereken bir ürün için çok pahalı. Pedler gibi farklı markalar farklı çeşitler falan olsa da onlar aralarında rekabet ederken biz de rahat etsek kaydirigubbakcemile2

bana da yardımcı olun... bu pazar tatile çıkıyoruz eşimle.. hiç kullanmadım tampon.. adet geciktirici kullanamam, adetim 3 gün gecikti ya hamileysem??? hap sakıncalı olduğu olduğu için kullanamam. tampon nasıl kullanılır yerleştiğini nasıl anlarım ve ipi bikinimden dışarı taşar mı??

nede olsa havuza atlarken bikini basınçtan dolayı şekilden şekle giriyo vücudumda..:KK52:

bana da yardımcı olun... bu pazar tatile çıkıyoruz eşimle.. hiç kullanmadım tampon.. adet geciktirici kullanamam, adetim 3 gün gecikti ya hamileysem??? hap sakıncalı olduğu olduğu için kullanamam. tampon nasıl kullanılır yerleştiğini nasıl anlarım ve ipi bikinimden dışarı taşar mı??

nede olsa havuza atlarken bikini basınçtan dolayı şekilden şekle giriyo vücudumda..:KK52:

en iyisi adetliyken yüzmemen.ben geçen gün televizyonda izledim ilk sayfadada yazmışlar gerçi ani ölümlere neden oluyomuş.allah korusun en iyisi pet kullanmak.

en iyisi adetliyken yüzmemen.ben geçen gün televizyonda izledim ilk sayfadada yazmışlar gerçi ani ölümlere neden oluyomuş.allah korusun en iyisi pet kullanmak.

Bu benim icin uygun degil.. Zaten esım yılda 1 kere izin aliyo 1haftaligina... Onu da bu sekilde degerlendiremem...:KK43: gitmem lazım ayrıca daha once adetliyken denize girmisligim var ped ve shortla.. Şimdi tamPon kullanma şansım varken kullanayım ve tatilin tadını çıkarayım:):KK14:

Ped ve shortla nasıl yüzülüyor ya, ped ıslanmıyor mu bazı arkadaşlar böyle yapmışlar biraz daha aydınlatabilirler mi?? Tampon kullanmaya cesaret edemeyebilirim :18:

Kesinlikle bende çok merak ediyorum ped ve şortla yüzen nasıl yüzüyor diye? Yüzme esnasında ped ıslanır ve şişer. Dolayısıyla hem sıcakta iğrenç bir koku çıkarır ortaya hemde yüzme esnasındaki hareketlilikten pes ıslanınca kanamayla beraber kenarlardan akmaya başlar. Yani altınızdaki şort bile olsa ped sırılsıklam olunca kenarlara doğru akar. Şortunuz bile leke olabilir. Ayrıca birçok bay arkadaşımız sahillerde üst tarafı açık ve alt tarafı şort olan bayanların regli döneminde olduğunu gayet rahat anlayabiliyor :) Hele ki üstünde şort olupta denizden çıkar çıkmaz sağımıza sola bakan bayanlar daha da belli ediyor :) Tampon kullanmaya ilk başladığım dönemlerde bende de kaygılar oluşmuştu fakat her 3 saatte bir değiştirirseniz hiçbir sıkıntı yaşamazsınız. Takarken de ellerinizi bir güzel yıkayıp takın. Ve ilk defa deneyecek olanlar için söylüyorum uç kısıma çok yakın bırakmayın yoksa rahatsız eder sonra dersiniz ki ''hiç rahat edemedim birşeylerin varlığını hissettim ve sonra çıkardım, daha da kullanmam'' :) İlk başta ben takarken uca çok yakın bıraktım baya rahatsız etmişti sonrasında doktorum bana ''önce tak kendi isteğine göre it daha sonra birkaç adım yürü eğer seni rahatsız ediyorsa biraz daha geriye itebilirsin'' demişti. Aynısını yaptım zaten ikinciye alışıyorsunuz nerede kalması gerektiğine. Nasıl olsa ped kullanırsak bile 3 saatte değiştirmemiz gerekiyor sağlık açısından. Tampon da aynı. Normal olanıyla başlayın herkes rahat ediyor normal olanla. Çocuk doğuranlar büyük boy alabilir ama yine de ilk başta normalle denemekte fayda var. İnanın çok rahat edeceksiniz. Sakın pedle falan denize girmeyin. Yumurtalıklarımız regli döneminde çok hassas oluyor mikrop kapmanız çok olası. Benim bir arkadaşım çok kötü mikrop kapmıştı. Haftalarca kokulu akıntı sorunu oldu. Antibiyotiklerle düzeltebildi. Ya hiç girmeyin ya da tampon kullanın. İnanın ilk iki gün yoğun olmasına rağmen denizden çıkarken bile bikini bölgeme hiç bakmıyorum bile artık. Yani o kadar güvenli. :) Umarım yazdıklarım içinizi rahatlatmaya yetmiştir. Herkese sağlıklı günlerrr :)

Gülmeyin ama bunu bakireler kullanabiliyor mu? Hiçbir fikrim yok yanlışım varsa affola :KK1:

ben de bayramın ikinci günü aqua parka gidicem sanırım hastalanıcam belirtileri var. hep gecikir bu ay tam zamanında geleceği tutacak.
daha önce kullandım denize girerken şimdi 2.ye kullanıcam. ama aqua parkta kaymaca kaydırmaca yapcaz :KK1: :KK1: bir sakıncası olur mu acep?

mrb kızlar, ben hiç tampon kullanmadım ama alıp denemek istiyorum nerden alabilirim ?eczanelerde olur diye duydum ama eşime aldırcam ne diye istemesi gerekiyor ben kendim de alabilirim ama nasıl isticem ya bide ölçüsünü falan sorarsa ne dicem utanırım ben beni bi aydınlatırmısınız ?

İyi geceler kızlar bende önümüzde ki hafta yüzmeye başlıyacam aksilik yaşanmazsa adet başlıyacak tampon hiç kullanmadım hangi markayı tavsiye edersiniz ?

ben de adetleri yoğun geçen bir insanım ve ped kullanmaktan nefret ediyorum
hele yazın sıcağında yapıştıkça yapışıyorlar vücuda
bu yazıdan sonra bende kullanmaya karar verdim tamponu

ben de adetleri yoğun geçen bir insanım ve ped kullanmaktan nefret ediyorum
hele yazın sıcağında yapıştıkça yapışıyorlar vücuda
bu yazıdan sonra bende kullanmaya karar verdim tamponu
Merhaba hangi markayı kullanmayı düşünüyorsunuz ?

X