Vajinal Tampon Kullanımı Hakkında Herşey

arkadaşlar bende geçen seneden beridir kullanıyorum denıze gıderken.cok rahat herkese tavsıye ederım.adetliyim diye denıze gıdemem dıye bısı olmuyo tampon sayesınde.yada acık renk pant. gıyeceksem ve regl olmussam kullanıyorum.dogru kullanıldıgında hıc bır sorun olmuyor.:eek:

kizlar bende kullaniyorum tampon. her regl donemimde normal orkid cok az kullanirim. tampon rahat geliyor ne bileyim. mjk canim tamponun normal, super diye cesitleri var. hafif gecen gunlerinde normal kullanabilirsin.

tampon adeti kesmiyo dimi cehaletimi mazur görün :eek:birde hissediyomusun içinde olduğunu bende korkuyorum öle şeyleri kullanmaya :eek:

Bende kullanıuorum deniz ve havuza gideceğim zamana denk gelirse.Normal zamanda günlük pek tercih etmiyorum aslında iyi yerleştitrirseniz hiç hissetmiyorsunuz bile, iyi oluyor ama ne biliim alışmamışım işte.

mjk tabi canim zararlari var yok degil. toksik soktan bahsediyor mesela birde mikrop kapmasindan. bunyeden bunyeye degisiyor sanirim zararlari. sen bilirsin canim. olmadi giyersin sortunu sadece guneslenirsin :))

Bende denize gircem ama tampona güvenemiyorum ne biliyim ya mikrop kaparsa....Ben zaten elbiseli taytlı yarım haşema ile giriyorum ped belli olmaz herhalde onla girerim...........

Arkadaslar Tampon saglikli bir yontem degil "Toxic Shock Syndrome" ( Turkcesini bilmiyorum) enfeksiyon yapabiliyorlar. Ayrica bakire olanlarin kullanmamasini tavsiye ederim.

Iyi gunler,
Javajin

Arkadaşlar!!! bakire olanlar tampon kullanmamalı.....bakirelere uygun değildir tampon kullanımı,,ikinci olarak tampon 4 saatten fazla vajina içinde kalırsa toksik şok denilen bir tür kan zehirlenmesi geçirmek olasıdır. Bunun da şakası yoktur. Direkt ölüme yol açar,doktor zamanında müdahale edip tamponu bulunduğu yerden çıkarmazsa... Tampon vajina içinde gün içinde daha ileriye(rahim ağzına doğru) kayma yapabilir ve çıkarılması son derece güçlük çıkarabilir,ipi es kaza kaybolursa..... Masum bişiy değildir,çok dikkatli kullanılması ve max.3 saatte bir yenisi ile değiştirilmesi gerekir. Gece uyurken kullanılmaması şiddetle tavsiye edilir. Mümkünse geceleri uyku öncesi max.uzun pedlerden kullanın....Gece kullanımına uygun değildir tamponlar. Tamponlar sızdırma ve koku olasılığını ortadan kaldırmalarına rağmen büyük ölçüde yine de yukarıda açıkladığım sebbelerden ötürü hiç de masum değillerdir.... Kullanmak siteyenlerin dikkatine!!!sengözlerimebaksanab

Kizlar,bu haftasonu dugunumuz var.Ve regl olacam:bbo:
Acep tampon kullansam?Yalniz,bu zamana kadar hiç kullanmadim.Rahat edermiyim.Akmaz mi?:uhm:

ben de kullandım.arkadaşların dediği gibi doğru yerleştirmek gerekiyor.aksi halde rahatsızlık veriyor.sık değiştirmezsen enfeksiyon riski çok yüksek canım ona dikkat etmen lazım.

ya benim de önümüzdeki hafta sonu kullanmam gerekecek sanırım çünkü izne çıkıyorum ve çok gecikti denk gelecek galiba. Süper olanından aldım. Ama tereddütlerim var.Bilgilendiren olursa sevinirim.

ya karar veremıyorm sımdı acaba denız ve havuza gırerken kullansammı die :KK43: ne yapsam kızlar zararlı olduğu çoğu yerde yazıyor ama öbür türLüde hiç denize giremeyeceğim :KK43:
ben de senin gbi kararsızım öldürebilir diyen bile var.Eczacı hijyenik olduğunu söyledi.Napsak acaba havuza da giremem.Oğlumla bir tatil yapayım dedim bendeki şansa bak yaaaaa.offfff sinir oldum.:eek:klava:Kötü Kazen

Merhaba,
Ben de tamponu 10-12 senedir kullanıyorum. Kimse tamponuma dokunmasın harika bir ürün. Yurtdışında kaldığım zaman alıştım kullanmaya. Başlangıçta çok rahat edememiştim. Ama yogun günlerde çok işime yarıyor. 2 saate bir değiştiriyorum. Kanama azalınca da pede geçiyorum. Bunun nedeni tamponlarımı ekonomik kullanmaya çalışmam. Çünkü Türkiye'de sadece bir marka tampon buldum o da hem pahalı hem de pakette sadece 16 tane var. Kendim gidince veya arkaslardan gelen olursa 200 tane falan alıp epey bir idare ediyorum.
Keşke üretimi ülkemizde yapılsaydı. Sağlık ürünleri teknik şartnamelere göre üretiliyor. TSS riski genç yaşlar için kaydedilmiş. Ama ben kullanırken kendimi çok iyi dinliyorum. eşimi de bilgilendirdim, herhangi bir durumda ne yapacağını biliyor.
sevgiler tamponlu günler

senin yazdıklarını okuyunca biraz rahatladım kullanabilirim diye düşünmeye başladım sayende ama yardımcı olursan sevinirim bana.
yerleştiğini nasıl anlayacağımBir de ipinin ne kadarı dışarıda kalıyor ve onu tuttursak olmazmı bir yere içine kaçmaması için.

slm millet:)) tampon kullanıp da denizde havuzda rezil olan varsa direkt bana dönsün,,,, tampon aldım ama ben tampona tampon bana bakıyo,,,,:) fransız kaldık birbirimize..:))tatile çıkıcam ben en kısa zamanda,,,,bilmek sitiyorum,,,,,,??? sevgiler....:)

tss tampon fazla süre vücutta kalırsa oluyor
ben tıp öğrencisiyim,mikrobiyoloji hocamız dikkat edilmesi gerekir diye anlatmıştı
eğer dikkatli kullanacaksanız bi sakıncası yok
ama ben koyim,gece yatim,aman şimdi deil 1 saat sonra deiştirim falan yapmayın
dikkatli kullanın çünkü bu sağlık
ben de kullanmak istiyorum ama annem bakalım ne der

hicbir zarari yok hemen oyle akma falanda yapmaz.kanamanin yogun oldugu ilk gunler cok rahat edersiniz.ama tavsiyem cok uzun sure tutmayin;hijyen acisindan degistirin.bence kanama azsa kullanmamak daha iyi cunku sirkulasyon olmadigi icin tahris yapabilir.

slm millet:)) tampon kullanıp da denizde havuzda rezil olan varsa direkt bana dönsün,,,, tampon aldım ama ben tampona tampon bana bakıyo,,,,:) fransız kaldık birbirimize..:))tatile çıkıcam ben en kısa zamanda,,,,bilmek sitiyorum,,,,,,??? sevgiler....:)

:KK1::KK1:

X