Vajinismus evde nasil cözülür?

Kendimi yerinize koyarak cevap verdim zaten. Ben olsam şimdiye kadar onkac tane kadin böyle durumla karsi karsiya kaliyor biliyormusunuz? Ben gülüncek bir durum veya bir konu göremiyorum
Kesinlikle aparat bu işin çözümü aynı zamanda nefes egzersizleri nde uygularsın yeterki bu işe karar ver devamı çorap söküğü gibi geliyor ben de bu yöntemle yendim. Takıldığın yerde yaz elimizden geldiğince yardımcı oluruz burda👍🏻💓
Yaa cok tsk ederim gercekten hepiniz öyle güzel motive ettiniz ki - ve cevap yazanlarin yenmesinede ayri sevindim darisi tüm bayanlarin basina 😻♥️

Merhaba ben 2 yillik evliyim. Maalesef bende vajinismusum.. eşimle hersey cok güzel ilerliyor parmagini veya parmagimi sokarken hic sorun olmuyor ama sira penise gelince kasiliyorum, kendimi sıkıyorum veya kendimi arkaya atiyorum istemsizce. Yardimci olursaniz sevinirim.. nasil başara bilirim artik kendimi cok kötü hissetmeye basladim doktorada gitmek istemiyorum hangisine gidiyim onuda bilmiyorum zaten 🥲 ne yapsam sizce iyi gelir 😞
Once kadin doguma gidin biyolojik bir sorun var mı onu söylüyorlar

Hatta ilişki çok rahat olur veya seni biraz zorlayabilir diyorlar (darlık genişlik acisindan)

Ben kendimde yaşadım doktorlar sorun yok diyince psikolojik olarak rahatladım ve oldu .

Bir arkadaşım 5 sene evliydi doktor aparatları vs denedi ama oda kendi kendine bacaklarını kendine çekerek kasmamaya çalışarak yendiğini söyledi

Kendimi yerinize koyarak cevap verdim zaten. Ben olsam şimdiye kadar on kere çözmüştüm, o sizin tembelliğiniz olmuş😂
İnanın alakası yok o çok başka bi durum ki o yuzden farkli merkezleri klinikleri var

Ama insan hemen oraya gitmeyi bile korku filmi gibi sanıyor ..

Merhaba ben 2 yillik evliyim. Maalesef bende vajinismusum.. eşimle hersey cok güzel ilerliyor parmagini veya parmagimi sokarken hic sorun olmuyor ama sira penise gelince kasiliyorum, kendimi sıkıyorum veya kendimi arkaya atiyorum istemsizce. Yardimci olursaniz sevinirim.. nasil başara bilirim artik kendimi cok kötü hissetmeye basladim doktorada gitmek istemiyorum hangisine gidiyim onuda bilmiyorum zaten 🥲 ne yapsam sizce iyi gelir 😞
Bende 1aylık evliyim ve anca aşabildim emin ol parmağı içine almak daha tiksinç öyle bir yaratılışı var ki penis içeri direkt girebilecek şekilde sadece rahat ol derin nefes al ve ıkın o şekilde alabilirsin ilk yapacağın şey aynada vajinanı incelemek olsun ıkınınca açıldığını gör ve kendini sıkmadan cesaretli ol umarım yenersin

Çözdün mü canim

Bende 1aylık evliyim ve anca aşabildim emin ol parmağı içine almak daha tiksinç öyle bir yaratılışı var ki penis içeri direkt girebilecek şekilde sadece rahat ol derin nefes al ve ıkın o şekilde alabilirsin ilk yapacağın şey aynada vajinanı incelemek olsun ıkınınca açıldığını gör ve kendini sıkmadan cesaretli ol umarım yenersin
Başardım ☺️ Cok güzel bir duygu .. kegel ve dilatörle ilk denedim sonrada penis ile deneyince cözdüm :)
Çözdün mü canim
Evet :))

X