Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

yaniiiiiiiiiiiiii herşey kafa işi yapanlar nasıl yapıyo arkadaşlar heralde benim yaşadığımı başkası yaşasa ömür boyu vagnusmus olurdu ben bile o halimle tam iyleşmemiş halimle kafaya koyup koy verdiysem sizin hayli hayli bu durumdan kurtulmanız lazım KOCALARINIZIN KEYFıNı ÇIKARIN MıLLET KOCA BULAMIYO.. KOY VERıN GıTSıN delikafaduldendelikafaduldendelikafaduldendelikafadulden

sırnaşık şey :sm_cool: :roflol:
arkadaşım canımbenim önce bu nediyooo ya dedim korkar gibiii oldumm iyicee.ama allah çok şükür dedim sonra.yanlış anlam a canımm kııızzz valla gülesimm yoktuu allahta seni güldürsüüün delikafaduldeninşallh süpersiinn bacıım çokk ders verici olduu.kendi halimi unuttum sana gülüyomm kafayı sıyırttım delikafadulden heralll.evt gerçekten benim eşimi öpüp başıma koymam gerek adam 2 yıldırr tık demedi vallahh:dance:bu çiçekler sanaa.s.

sizin yaptığınız cesaret vermek değil bence... Böyle herşeyi açık açık anlatmak sadece bu derdi çeken kişiyi korkutur bunu sizinde bilmeniz gerekir bence...
Siz bunu beyninizde yenmişsinizki ilişkiye kendinizi hazır hissetdiğiniz anda başarmışsınız.. Bu durumu burdakilerle kıyaslamayın...
Ayrıca ben 5 yıl vajinismusu çeken birisi olarak sizin gibi anlatanlar yüzünden oldum.. Ne yani sizde kötü geçmiş olabilir ilk geceniz kanamanız olmuş olabilir bu herkeste böyle olucak diye bişi yok..
Lütfen böyle yazıp burdakileri daha fazla germeyin...
Bunu birz olsun anlamalısınız eski bir vajili, olarak..

bende okuyunca çok kötü oldum evlenmekten soğudum :çok üzgünüm:

kanıyor acıyorr ıyy ne kötü bişey bu yaaa senağlama

yeşşo naptın ya bunlar anlatılırmı yeni asmıs birisi olarak kasıldım vallaha lütfen busekilde bilgi vermeyin bunlar istisna eşiniz anlayıslı değilmiş evet onuda bahsetmişsiniz ama gercekten vejinusmus bi insan bunu okursa imkansız artık basarim diye ugrasmım diye deprosyona girer lütfen daha dikkatli olalım

Ya peki acıyor mu

Yani ilk yaptığınızda kanadığında acı oluyor mu :uhm:

Ben bekarım ama şimdiden korkum başladı,evlenmeden zaten yapamam da azda olsa korkum geçsin istiyorum gün geçtikçe evlilikten sırf bu yüzden soğuyorum :1shok:

dilekcim canımm benim ilki senin özelii okunca denemeler yaptım bide şu ult.jelini aldim eczaneden.eşimede okuttum onunda blgisi olsun diyee adam koşa koşa jeli almya gitti :dance:heves ettim egzersize diye.bide arkidişin yazdıkları önce benide korkuttu sonrada bayaa güldümmm valla.belki düşünemedii haklısın bi anlamda,ama heralde kanaması eşii bunu örnek vermek istedii,valla ben ne bilimm o kanama aşaması bencede ölee olmaz,onu okuyan arkadaşlar onu takmasınn önemlii olan egzersizler ve sonrası kanama önemlii diil arkadaşlarr yeterkii olsunnn :Saruboceq: vajii kankimm bu çiçeklerde sanaa.s.ben egzersizlere başladım ya sanki başarcam gibii moraliim düzelmeye başladıııı:enbuyukkk:

yasakkelimecanımm öle düşünme geriliyosan bu sayfalara girmee, bak burdakilerde var diye herkesde olcak diye bişee yok ablacımm.acı falan yok tatlım bizimki psikolojik bunu yenemiyoruzz sadece okyasakkelime

yaşo canım seninde yasadıkların cok kötü şimdi düşünüyorumda allah korusun iyiki kocişlerimiz anlayıslıymıs bu konuda kkocalar cok önemli ben kocamın sayesinde 2 yıl durdum belki bana hadi yapalım deyip azarlasaydı senin gibi olabilirdim ama cok sükürdogru bi doktorla hemen oldu :)) allahıma binlerce sükür sanada gecmiş olsun canım gercekten cok kötü seyler yaşamıssın ama bu bölüme yazmasan daha iyi oludu ilk gece baslıklarında yazabilirdin :) burda birbirimizden destek alıp gayret etmye calısıyoruz öptüm canım

hülyalı canım ben evlenmeden böle seyleri bilmezdim sen buralarda ne geziyosun kendini korkutuyosun cık cebik burdan burda bidaha görmim seni

bende okuyunca çok kötü oldum evlenmekten soğudum :çok üzgünüm:

kanıyor acıyorr ıyy ne kötü bişey bu yaaa senağlama

Canim bu cok abartili bir ornek,.. Asla unutma bunlae zevk almak icin yapilan seyler asla bir seremoni bi toren degil..
yani o anda opusurken sevisirken dogal isleyen bir surec, hadi yat hop yapalim gibi bisey degil.. bu tur seyleri dusunurken bunu boyle dusun..
karsindakinin deli gibi asik oldugun adam oldugunu dusun..
guzel seyler hayal edersen guzel seyler yasarsin.. beynini aciya degil mutluluga zevke odaklandir..
ben aci yasayanlar kadar bisey hissetmeyenleri de okudum.. onlara odaklan.. herkes ayni diye birsey yok..

akrebiim benimde çok ilginçtirki bu konuda bazen eşimi suçlayasım geliyoo tık deyip yapmıyoo diye,,,,amma aakendine demiyoom tersine gelir yapar mapar daha çok korkarım diye,,,ama çok şükür bi günden bi güne bu konuda hakkını yemem suratını eğmedii kocamdanda allah razı olsun valla,,,neler neler var

kızlar bu herkeze olcak demedim bu yaşadığım şey zaten milyonda bir olan bişey ve bunu yaşamış biri olarak bile bu durumu aştım dedim aslında bunun size daha çok cesaret vermesi gerek siz böyle bişey yaşamıyacaksınız dediğim gibi milyonda bir ve altını çiziyorum sizin durumunuzda herhangi birşey yokken korkuyosunuz bendeki cesareti örnek alın dedim cinayet işlemişim ve sizlerle paylaşmışım gibi yazılar aldım yani hayatta neler oluyo dünyada ne kötülükler var hırsızlık haydutluk o zaman sokağada çıkmayın VE GERÇEKTEN SADECE CESARET VERMEKTİ ÜZDÜYSEM SİZİ ÇOK AMA ÇOK ÖZÜR DİLERİM
Mesela bebek istiyorum diyelimki normal doğum düşünüyorum videoda izledim doğumda acıda bilmem nede var vs... ama bu bende onlar yapıyosa ben neden yapamayım etkisi yaratıyo yada doğum yapmamak için çocuk sahibimi olmayım. görmeden bilgi sahibi olmadan ne yaptığını bilmeden hareket edemezki insan..

VE son bişey söylemek istiyorum eşim anlayışsız değil bilinçsiz ve aceleci davrandı benim ilk gün olması sebebiyle başıma geldi sizin durumun bambaşka boyutta bu önemli bir nokta eşlerinizin zaman içinde hem bilinçlenmiş olması hemde anlayışlı olması çok güzel bişey neyse kalın sağlıcakla

şu anda vajinismusu yaşayan arkadaşlarım burada okuduğunuz olumsuz yazılar sizi korkutmasın.kızlık zarı patlayan,çatlayan,acıyan bişi değil aslında sadece uygun şartlar sağlandığında kızlık zarında açılma oluyor ve bu size acı vermiyor kanama da olmuyor.ben de kanamadan acıdan çok korkuyordum ama ne kanama oldu ne de acı hiçbişey anlamadım bile çok kolay oldu.ben sorunumu 1 ayda çözdüm.ilk iş olarak vajinismusun üstesinden gelmek diye bir kitap aldım. 600 sayfalık çok geniş kapsamlı bir kitap ama yaklaşık 100 sayfasını okudum.o kitapta yazanlar bana güç verdi moralim düzeldi.öncelikle aynayı alıp o bölgeyi inceledim.eldiven takıp işaret parmağıma bolca jel sürdüm ve deliği bulmak için yavaş yavaş parmağımı ittirdim bir de baktım ki parmağımın tamamı içerde jel yardımıyla kaydı gitti içeri.okadar sevindim ki tekrar tekrar denedim.tek parmağım rahatça girmeye başlayınca eşimin tek parmağıyla denedik.derin nefes alıyodum nefesi verirken eşim yavaş yavaş ittiriyodu parmağını o da kolay oldu.önemli olan kendinize güvenmeniz ben bunu başarırım demeniz.sonra iki parmak denemeleri falan.egzersizleri yaptıkça vajina esniyo ve genişliyo iki parmaktan sonra bir muma 1 sıra kağıt havlu sardım prezervatif geçirdim bolca jel sürüp onunla denedim başta girmeyecek gibi odu ama vazgeçmedim derin nefesle rahatlayıp devam ettim.....

başardıkça muma yeni kağıt havlular sararak kalınlaştırdım.ilk girişte girmeyecek gibi oluyo ama sabreder girişi geçerseniz sonra kolay ilerliyo mum.tabi mumla çalışırken bile önce parmağımla rahatlattım o bölgeyi.parmak içerdeyken daire çizme hareketi işe yarıyo esnetiyo orayı..mum kalınlaştıkça çok seviniyodum başarıyorum diye bi gün baktım ki mum penis boyuna gelmiş tamam dedim deneme yapabiliriz.pazar günü güzel bir kahvaltının ardından (1- 2 saat sonra tabi) acele etmeden ön sevş.....kısmını uzun tutarak denedik ve başardık. ne yırtılma ne kanama ne acı hiçbişi olmadı.çok mutluyduk...bu arada arkadaşlar ben egzersiz yaparken ilişki denemedik 1 ay boyunca her gün egzersiz yaptım sonra denedik ve oldu.size de nacizane tavsiyem egzersiz yaparken ilişki denemeyin orayı tamamen esnetin sonra deneyin.ben tek parmağı girdirdiğimde tamam demiştim parmak girdiyse pen... de girer ama girmedi yeterince esnememiş çünkü...

okuduğum kitaptan bir alıntı arkadaşlar:
normal şartlar altında cinsel ilişki ağrı yapmaz.ağzımızın içini döşeyen epitel doku vajinanın içiyle aynıdır.nasıl ki kuru bir ekmeği çiğnemeden,tükürüğümüzle ıslatmadan yutmaya çalıştığımızda boğazımız tahriş olur acırsa,vajinanın içine de kuru kuruya penis sokulmaya çalışılırsa acır ve kanar.yani kadın rahatsa,kendini kasmazsa yeterli sulanma sağlanırsa ağrı acı ve kanama olmaz.çünkü vajinanın görevi penisi içine almak ve neslin devamını sağlamaktır.vajina bu görevi yaparken neden acı duysun ki?gözümüzün görevi görmeyi sağlamaktır.göz bu görevi yaparken ağrı,kanama olmuyor da vajina görevini yaparken neden ağrı kanama olsun?kızlık zarı çok ince ve esnek bir yapıdadır.erkeğin yumuşak davrandığı,kadının ön sevişmeyle yeterli ıslaklığı sağladığı ve kendini hazır hissettiği durumlarda kızlık zarında hafif bir açılma olur.bu esnada ağrı ve acı hissedilmez,kanama olmaz.bilinenin aksine kızlık zarı yırtılmaz,delinmez,patlamaz sadece uygun şartlarda biraz açılır.buda size acı vermez.

son olarak arkadaşlar kendinize güvenin hepiniz başaracaksınız.dediğim gibi parmak egzersizi yaparken ilişki denemeyin ve egzersizlerde ve ilişkiye girerken mutlaka kayganlaştırıcı jel kullanın çok işe yarıyor ben yeneli 2 ay oldu hala jel kullanıyorum.acı hissederseniz geri çekmeyin,bekleyin. derin nefes alın içerde daire çizerek vajinayı rahatlatın.acı geçecektir sonra yine derin nefes alın nefesi verirken yavaşça ittirin parmağınızı göreceksiniz çok kolay olacak.Allah hepinizin yardımcısı olsun dualarım sizinle.hoşçakalın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…