Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Bu konuya mutlaka göz atın pes etmeyin kızlarrr

A aacelyaa A Angel1708 kızlar lütfen yukarda alıntıladığım mesajlara tıklayın okuyun ve uygulamaya geçin olacak imkansız asla değil çoğunluk burda bunları uyguladı

Benim evliliğimin 2. Yılı tamamlanıyor ama ben hala beceremedim bu işi. Kafayı yememe az kaldı artık. Dilatörün 4 boyunu da yapıyorum, eşli denemede hüsrana uğruyorum. Gerçekten ne yapacağımı şaşırdım. Aileler de bir tarafdan çocuk da çocuk diye beynimi yediler. Lanet bi durum

Ya ne hakları var cidden seninle uğraşmaya. Onlar istiyo diye sanki çocuk doğurmak zorunda mısın, ne kadar zor bi iş hamilelik biliyolar yine de zorluyolar kadınları şaşırıyorum. Hele doğum..
Dilatöre alışıp eşliye alışamama nedenimiz bence kontrolü bırakma korkusu oluyor, hele birkaç kez canın yandıysa beyne o korkuyu tekrar yaşatmamak çok zor bence. Her seferinde aynı şey olcak sanıyor içimde bir yer, yine acıyacak sanıp dehşete kapılabiliyorum biraz hızlansa mesela eşim. Kontrolün sadece sende olduğu şeyleri deneyemez misiniz, yani eşin öyle duracak tamamen sen domine edeceksin? Bende bu işe yaradı

İnanın hepsini denedim. Girişte aşırı acı olduğu için ilerleyemiyoruz. Eşim de umudu kesti benden sanırım eskisi kadar istekli değil. Tükendim resmen

İnanın hepsini denedim. Girişte aşırı acı olduğu için ilerleyemiyoruz. Eşim de umudu kesti benden sanırım eskisi kadar istekli değil. Tükendim resmen
Yaşanan olumsuzlukları bir kenara bırak bu kadar yenmişken bırakmak olmaz inan kaç kişi bu bölüme gelelim diyor
4.aparatı içinde ne kadar süre bekletiyorsun öncesi egzersizleri yapıyor musunn

Yaşanan olumsuzlukları bir kenara bırak bu kadar yenmişken bırakmak olmaz inan kaç kişi bu bölüme gelelim diyor
4.aparatı içinde ne kadar süre bekletiyorsun öncesi egzersizleri yapıyor musunn
Ben direkt 4cü boyla yapıyorum artık, diğerlerini rahat yaptığım için. Aslında 4cü boyu da fazla zorlanmadan alıyorum ama p*nis kalınlığı 4cü boydan çok fazla kalın, o yüzden yapamıyorum sanırım

Bence her egzersize başlarken 1.aparattan başla eşli deneme notlarımı okumuş muydun onları uygula tekrardan evet o kalınlık hissi en başta herkeste oluyor

Birde tam anlamıyla eşinize bırakın müdahale etmeyin inanın olacak

Kontrol eşimde olunca daha fazla canım yanıyor bu yüzden üstde kontrol bendeyken deniyoruz daha çok. Dilatörü kalınlaştırmayı düşünüyorum artık ama nasıl yapıcağımı bilmiyorum

Kontrol eşimde olunca daha fazla canım yanıyor bu yüzden üstde kontrol bendeyken deniyoruz daha çok. Dilatörü kalınlaştırmayı düşünüyorum artık ama nasıl yapıcağımı bilmiyorum
Yani önemli olan kontrolü bırakabilmek şu noktada galba. Çünkü ben de eşiminki daha kalın olduğu için alışamayacağımı düşünüyordum, tabi kaç defa canım yandı. Bi süre sadece zevk almaya odaklanmak da mantıklı geliyor bana, kontrol anca öyle bırakılıyor. Birlikte olurken çok gaza gelirsen denersin yoksa farklı türlü birliktelikler yaşarsın gibi, birleşmeden. Bence eninde sonunda oluyor, eninde sonunda o zevk anında kontrolü bırakabiliyoruz bence.

Kızlar bende bayadır uğraşıyorum acısız birliktelik için. Dilatör, parmak egzersizi, uyuşturucu kremler vs yani herşeyi denedim, psikoloğa da gittim vs ve bir yere kadar birliktelik sağlayabiliyorum artık çok sıkıldım. Bu Haftasonu doktordan randevu aldım. Vajinismusun derecesine göre 1-2 seansta tedavi ettiğini okudum hep. Bakalım inşallah tam anlamıyla yenebilirsem doktoru önerebilirim

Ben vajinismusu gerçekten yendim diyeli iki ayı geçmiş biraz. Anladım ki hayatımda hiçbir şey eksik değilmiş. O zamanlar neler yapıyorsam aynı şeyleri yapmaya ve aynı hayatı yaşamaya devam ediyorum. Eksiklik değil de fazlalık varmış hayatımda. Boşuna omuzladigim dertler, tasalar, çaresizlikler, başarısızlık hissi vs tüm o olumsuz duyguları yük edinmişim. İnsan bir süre boşluğa da düşmüyor değil yani. Yendikten sonra oh be demişim. Hayatınız eksik değil fazla! Bırakın artık size ait olmayan yükleri..

Kızlar uzun zaman oldu bakamıyodum yeni gelenler olmuş inşallah en kısa zamanda yenersiniz hepiniz ❤ umutsuz olmayın hiçbir zaman Allah kadınları çok güçlü yaratmış bunu asla unutmayın. Evet fiziksel olarak erkekler daha güçlü olabilir ama bizim manevi gücümüz çok fazla. Bıkere anne olmayı bize nasip etmiş Allah en büyük güç bu değil mi? Doğum gibi muhteşem bi mucizeyi bize nasip etmiş bunu yapabilecek kadar güçlüyken ilişki nedir ki ☺ gücünüzün farkına varın herşeyden herkesten önce kendinize değer verin ve bunu kendiniz için yapın çünkü siz çok değerlisiniz, özelsiniz, güzelsiniz unutmayın

Kızlar, bugün muayene oldum. Bu durumu aştığımı, acının denedikçe geçeceğini söyledi doktor. Ve gerçekten iyi bir doktor. Benim ilişki sırasında yaptığım yanlışları söyledi. Mesela elimle itiyordum bunu yapma dedi, nefes almayı unutuyordum ağrıya odaklandığımdan bunu da yapma dedi vs bu tarz şeylerden bahsetti. Ben kısmen birliktelik sağladığım için seans vermedi. İzmir’de eğer doktor arayan varsa Dr.Sümeyra Tatarı önerebilirim.

Tebrik ederim arkadaşım zeze resmen hayatımızın meleği

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…