Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

yok olmuyo yapamıyorım şerce parmagın tepesi giriyo sadece ya kaç günden beri çok umtluydum:1no2:

hiyh üzülme ya olmaz diye bişey yok şu anda sana öyle olmicak gibi geliyo. sürekli dene her seferinde milim milim ilerlersin. zamanla aşarsin bunu da. zaten ilk egzersize başlamak için serçe parmagin ilk boğumu derler. sonuçta o ilk boğumu da herkes anında yapmıyo. öyle olsa iki üöç boğum yaparlar. tamam yapanlar var ama ben de mesela bazi egzersizlerimde belli bi kisma kadar yapiyodum zamanla açiliyo.

sonuçta sen doktora gitmeden yapmaya çalişiyoun normal bu şekilde uğraşman, ben ilk doktora gitmiştim doktor yapmişti ondan cesaretle ben yapabilmiştim. yoksa bayaa uğraşmak zorunda kalirdim sonuçta parmağini ilerletince neyle karşilaşicğini bilmiyosun acaba canim yanar mi parmağima ne gelicek vs vs bunlari düşünüyosun. çok normal olmaması. zamanla her gün deneye deneye yaparsin. zaten hem beynin hem vajin bu duruma aliştiği için zamanla ilk boğumu sonra ikinciyi vs. yaparsin. lütfen umutlarini yitirme çok üzülüyorum böyle konuşan arkadaşlarimi görünce gerçekten. umutsuzluk çok kötü bişey ben hep egzersize başlamadan önce tedirgin olurdum acaba bu sefer de yapabilicek miyim diye ve başlamadan önce hep dua ederdim Allahim yapamazsam bile umutsuzluğa düşürme beni diye. ama umutsuzluğa düşmeyince zamanla oluyo. kolay olmuyo gerçekten çok zor. anlıyorum seni ama bak biz yanındayız dua et Allah da yanında yani ondan güç al. Üzerinde çalişmaya devam et ve üzülme lütfen. Ben de çok üzülüyodum sanki müneccim şeyi yemişer gibi herkese olcak mi olcak mi yapcak miim diye papagan gibi soruyorum. Bir arkadaşim da bi gün bana "üzerine giden başarıyo" dedi. Gerçekten de baktim sürekli uğraşan egzersiz yapan ama ara vermeden devam eder arkadaşlarimizin hepsi çok şükür başardı. Sen de üzerine git neden başaramiyasin ki ?:teselli:

sonraki mesajlarını gördm, şöyle söyliyim o bebe yağı ve vazelinden kat kat daha iyi kayganlaştırıcı. ben vazelin ya da bebeyağıyla denemeye cesaret edemedim. kayganlaştırıcı aldiğinda parmağina sürünce anlarsin ne demek istediğimi. önce vajinin girişine etrafina sür, parmağina da sür öyle dene. daha etkili.

Son düzenleyen: Moderatör:

reyyan burdaki tavsiylerin hepsini dene ama üzerine çok gittim de gerçekten olmuyo dersen akıl akıldan üstündür. Ben senin yerinde olsam bi süre para biriktiririm eşime söylemeden giderim moralimi bozmasin diye. Biz anlamiyoruz ama farkında olmadığımız çok şey var. Doktor bana egzersiz verdiğinde s yaparsınız edersiniz bilmem kaç gün sonra şu kadar parmaga geçin işte efendim şu parmaktan sonra penis deneyin vs. bişiler dedi çok emin böyle. dedim içimden çok biliyon olmaz öyle falan. ama dediklerini yaptim oldu. Belki sana da başka bi tedavi uyguliycaklar olucak. Bir de doktora gittiğimizde bi ilaç verirler denerler olmazsa diğerini verirler, belki senin de tedavin farklı bi şekilde sonuçlanır. Olmadı diye doktora gitmeden pes edip evde oturmaktansa bir denersin. Ama ben senin kendi çabanla çözüceğini düşünüyorum. Gerek olmicak biraz daha sabredersen.

ya ggogle öldüm gülmekten ya doğru söylüyosun ama ortada sürekli deniycek penis yok. evli diilim ki ben. ama dün gece bir kez daha denedik bu genişletme çabalarım vajinama bi sonuç verdi mi bilmiyorum da bilinçaltima girdi sanirim. daha az acıdı girişte. ya sanırım zamanla düzelcek bişey fazla takiyorum. Oluyo da girişte acıyo. ilk bi kaç dakika. aslinda ilişki sirasinda da aşırı bi dolgunluk ve gerginlik var amaa ay napiyim ya iki gün üzüldüm artik üzülemicem yani sıkıntı bastı. Ama çok güldürdün beni ya davul gibi doğru diyosun ya. Hatta egzrsiz yaparken de içimden geçti yani folloş olcam iyice diye. Artik kendi halime gülmeye başladm yani Allah sonumuzu hayretsin. Sen de kaç gündür üzülüyosun yeter ama benim gibi yap valla aaaa kaç gün üzüldüm ya yeter de . eşin napiyo sariliyo mu yine sana kiz barişmadiniz mi hala ne nazli çıktın sennnn opuyorumnanaktan

Ama çok güldürdün beni ya davul gibi doğru diyosun ya. Hatta egzrsiz yaparken de içimden geçti yani folloş olcam iyice diye. Artik kendi halime gülmeye başladm yani Allah sonumuzu hayretsin.

Onu ben de düşünmüştüm mumla uğraşırken, doğru düzgün sevişemeden folloş olan ilk kadın olarak tarihe geçicem diye kaydirigubbakcemile3

baharcım
sende yendin bu illeti bize biraz bilgi verirmisin ne yapmamamız gerek
ben 3 aylık evliyim
parmak egzersizi yapıyorum 1 parmak 1 boğum alabildim bide birazcık p... alıyorum ama tam olmuyo

kızlar slm nasılsınız bakayım.hepiniz iyi olun inşallah.biz akşam yine deneme yaptık yarıya kadar alabildim bu sefer.ama eşim çok anlayışlı biticek zamanla diyo.yalnız yine kan geldi bende.aslında ilk denemede daha fazla içime almıştım kan gelmişti ama yine geldi içinizde böyle olan varmı

canım aynı şey bende oldu
ilk denemede hiçbişey hissetmedim ama heryer kan oldu ertesi gn kanama biraz sürdü ama şöle sürüyodu o bölge gerilince kan geliyodu doktora gittim vajinin ordaki damarlar çok hassas olduğu için zedelenmiş yırtılma olmuştu bepanten krem verdi 1 hafta kullandım ama o dönem içind eilişiki yasaktı sonra denememizde pembemsi kan geldi sonraki denemelerde durdu kendiliğinden
eğer seninde bu şekilde bir durum varsa doktora git derim çünkü her defasında kanama fazla olursa o damarı dikmek zorunda kalıyolar

baharcım
sende yendin bu illeti bize biraz bilgi verirmisin ne yapmamamız gerek
ben 3 aylık evliyim
parmak egzersizi yapıyorum 1 parmak 1 boğum alabildim bide birazcık p... alıyorum ama tam olmuyo
evet canım 2 ay oluyor sukur kurtuldum 1 buuk yıl cektım ..bnde egzersızle basardım sana sadece cesaret dıyorum zaten pen... bıraz alabıldıgıne gore cok az kalmıs sımıd ıstersen bugun bıle yenebılrıısn hemen gıt emla krem al ılıskı oncesı parmagna fındık buukluugnde al ve ne kadra ıcerı surersen o kadra ıyı sur ve azcık bekle uyusucaktır sonra beb yagı esıne ve sana sur.. o kısm uyuscak ve hafıf ıkındııgn anda hpsı olucktır hersey elınde azcık kalmıs :Saruboceq:

inşallah olur canım
ben emlayı bi keresinde denemiştim ama yarısına kadar alabildim tam olmamıştı
offff

inşallah olur canım
ben emlayı bi keresinde denemiştim ama yarısına kadar alabildim tam olmamıştı
offff
tamam ıste bend eaynı zorlugu yasadım o kısmdan ılerı gıtmemıstı ıyıce ıc kısmına surdum takılan bolume kadra yanı o bolume gelınce hafıf ıkındım ve zaten yeterı kadar ıslaklık olunca oluyor onemlı olan sımıd o kısmı gecmek hemen azcık omuyor dıye sakın bırakma o kısma gelınce bekle derın nefs al ıkın ınan o kısmı asınca sankı ck genıs bır alana gelıyosun onemlı olan orası benım dedıgımı yaparsan hemen olur ok hadı ıhsallh yarın oldu dıye yazarsın

merhabalar kızlar benim eşim 6 günlük göreve gittisenağlamabende memlekete geldim egzersiz filan yok yani,yeni yıla basarmış olarak girmek hayal olarak kaldımafoldumben

tamam söylediklerini denicem canım c.tesi günü çünkü eşim ogün gelecek
buarada ben forumda vajinismus ile ilgili yazılanların çoğunu okudum ve senin ilk başlarda ümitsiz olduğunu gördüm ama sonunda başardın
bu da bana çok umut verdi inşallah bende buraya başardım diye yazarım

ya kızlar ben mahvoldum iki parmak bir boğumu tam yaptımki kanamam oldu ben ne yapacam şimdi. kızlık zarım yırtıldı galiba eşim egzersiz yaptığımı bile bilmiyor bana bir akıl verin nolur

uyuşturucu krem falan kullanmadım ama hiç acıma olmadı sizce bozuldumu ya eşimle birlikte olunca tekrar kanarmı ben bunu nasıl açıklarım eşime küçük yerlerde çok önemli böyle şeyler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…