Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

oldu canım ama zamanla geçiyor, benim birde gitgel de aşırı derecede idrar hissi oluyordu çok şükür o da geçti :) Alıştıkça herşey düzene girecek merak etme, eşlerimizin yüzündeki mutluluk nasıl ama , yeneli birkaç gün olmuştu eşime gözlerinin içi gülüyor demiştim :)) onlar da çok şey yaşadılar bizim gibi , eşine bol bol fındık ceviz yedir canım eee şimdi performansa ihtiyacı var adamın :)))

Evet aksam kendi kendine siritiyodu :) evet performansi artırmak lazım:)

Teşekkür ederim:). Ben bu siteyi bu Pazartesi gecesi tesadüf sonucu buldum. Ve okudukça yapabileceğime inandım. Doktora da gitmek istemiyordum.salı gunü İlk önce aynanın karşısına geçtim inceledim. Daha sonra serçe parmağıma krem sürdüm ve yavaş yavaş denemeye başladım. Baktım biraz zorlanıyorum ( ikinmak da ise yaradı. Ve nefes egzersizleri. ) elim sanki duvar gibi bişeye deyiyo ama nasıl olduysa sanki onu biraz kaldırımda:) rahatlıkla girdiğini farketttm . Sonra baktım bütün parmaklarım rahatlıkla giriyo. Bu sefer iki parmağımı denedim orda 1 boğumu geçemedim. Ama olsun dedim bu bana yeter . Aksam deneme yapmalıyız diye düşündüm. Tabi başarısız oldu o gece . Ama bütün gun parmak egzersizi yapmıştım. Demek daha zaman var dedim. Dün de burdan okuduğum kadarıyla kulak pamuğunu peceteye sarip jelatinledim. Tv izlerken baktım hepsini alabiliyorum tabi zevk almıyorum ama olsun girmesi bile yeter. Kalinlastirdim peceteyle yine girdi. Sonra dedim hemen mumu denemeliyim onu da tamamen alamadım ama girdi yinede.( bakın hepsi bı gun icinde oluyo) hatta bazılarınız bana şaşırdı muma gecmesen iyi olur acele etme falan diye bende mumu bıraktım kulak pamuğunu kalinlastirdim. Oda girince cesaret geldi. Dün gecede esime dedim ki ya bı deneyelim ama yarım kalabilir sen istemezsen denemeyelim dediM. Oda tabi kıde dedi. Ama o benden bu performansı beklemiyo yüzünden anlıyorum. İçimden hep sunu dedim. Bu aparat buraya girabildigine göre cok beklemeye gerek yok vajin. açılması icin . Demek ki orda bı yol var . Ve cogu insan bunu ilk gecede yapiyosa neden denemiyorum diye. Denedim ve oldu basta gitgel yapamadık ama cesaret ettim onuda yavaş yavaş yapabiliyorum. Hatta esim bu gerçekmi diye ikinciye yapalım dedik ve gerçekmiş. (Tek sorunum sanki icime girince vakum yapmis gibi hava giriyo)Esime cok teşekkür ettim Sabri ve anlayışı icin. Onu cok seviyorum. Kızlar kendinize güvenin ve olumlu olun herzaman. Kötü düşünceleri atın. Hepinizin Allah yardımcısı olsun...

:nazar::nazar::nazar:azmin zaferi:KK9::KK9::KK9:tekrar tebrık ederım seni...vakum gıbı dedgın sey cok kısa zamanda gececek cnm ilişkiye fazla ara verme cnm alısana kadar sık sık deneyın..

tamam tatlım :) daha erken , hemen olacağına ihtimal vermiyorum ama olsada iyi olurdu :) neyse kısmet canım.Reglim geçikirse ( inş geçikir :)) ) o zaman denerim :)) sen nasılsın bitanem işim yoğun sık giremiyorum ..

hakkımızda hayırlısı canım....bende iyiyim tatlım buralardayım her zamankı gıbı bırakamıyorumki:KK9::KK9::KK9:

Meraba,ben 3 ay önce vajinismus tedavisi gördüm ve düzeldim bi miktar. tam düzene girmesi için zaman lazım demişlerdi.
3 ay oldu hala her seferinde bir miktar yanma oluyor. ayrıca dün doktora gittim. vajinal muayene olamadım kastım kendimi.
doktor anestezi altında muayene olursun dedi. moralim bozulmaya başladı artık. sizlerde nasıl oluyor merak ediyorum tam düzeliyormusunuz?

canım ben 3 yıllık evlılıgımın ardından 3 ay once yendım cok sukur...benımde hala özellıkle ılk gırıste yanmalarım oluyor ama cok sorun degıl o kadar rahatsız etmıyor kasmaktan oluyor...hatta vajıyı yendıkten kısa bır sure once muayene oldum tabi kastım kendımı ama nefes egzersızlerı yaptım muayenede:))))doktora gtmeden once evdeegzersız yapabıılırsın kolay olacaktır senın ıcın

canı gec artık p...s denemsıne rreglın bıttıkten sonrakı ılk gun dene vajı daha genıs oluyor...bu arada gecen konusmustuk esınle konustunmu yuzeysellık konusunda hadi artık eskılerden bır sen kaldın artık ızın verme bu ılletın senı yenmesıne ....

Teşekkür ederim:). Ben bu siteyi bu Pazartesi gecesi tesadüf sonucu buldum. Ve okudukça yapabileceğime inandım. Doktora da gitmek istemiyordum.salı gunü İlk önce aynanın karşısına geçtim inceledim. Daha sonra serçe parmağıma krem sürdüm ve yavaş yavaş denemeye başladım. Baktım biraz zorlanıyorum ( ikinmak da ise yaradı. Ve nefes egzersizleri. ) elim sanki duvar gibi bişeye deyiyo ama nasıl olduysa sanki onu biraz kaldırımda:) rahatlıkla girdiğini farketttm . Sonra baktım bütün parmaklarım rahatlıkla giriyo. Bu sefer iki parmağımı denedim orda 1 boğumu geçemedim. Ama olsun dedim bu bana yeter . Aksam deneme yapmalıyız diye düşündüm. Tabi başarısız oldu o gece . Ama bütün gun parmak egzersizi yapmıştım. Demek daha zaman var dedim. Dün de burdan okuduğum kadarıyla kulak pamuğunu peceteye sarip jelatinledim. Tv izlerken baktım hepsini alabiliyorum tabi zevk almıyorum ama olsun girmesi bile yeter. Kalinlastirdim peceteyle yine girdi. Sonra dedim hemen mumu denemeliyim onu da tamamen alamadım ama girdi yinede.( bakın hepsi bı gun icinde oluyo) hatta bazılarınız bana şaşırdı muma gecmesen iyi olur acele etme falan diye bende mumu bıraktım kulak pamuğunu kalinlastirdim. Oda girince cesaret geldi. Dün gecede esime dedim ki ya bı deneyelim ama yarım kalabilir sen istemezsen denemeyelim dediM. Oda tabi kıde dedi. Ama o benden bu performansı beklemiyo yüzünden anlıyorum. İçimden hep sunu dedim. Bu aparat buraya girabildigine göre cok beklemeye gerek yok vajin. açılması icin . Demek ki orda bı yol var . Ve cogu insan bunu ilk gecede yapiyosa neden denemiyorum diye. Denedim ve oldu basta gitgel yapamadık ama cesaret ettim onuda yavaş yavaş yapabiliyorum. Hatta esim bu gerçekmi diye ikinciye yapalım dedik ve gerçekmiş. (Tek sorunum sanki icime girince vakum yapmis gibi hava giriyo)Esime cok teşekkür ettim Sabri ve anlayışı icin. Onu cok seviyorum. Kızlar kendinize güvenin ve olumlu olun herzaman. Kötü düşünceleri atın. Hepinizin Allah yardımcısı olsun...

aslında tedavinin özü bu egsersıze basladıgında iradeli isen yenmissin demektır
sonuct a bu vajı ılk ugnde aynı son egsersız gunundede aynı ama ıste daha buyuk aparatlarla yapp guven saglıyoruz yoksa senın gıbı 2 3 egsersızden sonra basarmak mumkun
yeterk ıegsersıze baslayınca vajının esnek oldugunu beyıne ıyıce ıletmek
bu dertten muzdarıp olan arkadaslara umarım bu mesajın etki eder
cok tebrık edıyorum senı devamıda sorunsuz olur inşallah taze gelınnn :)

canı gec artık p...s denemsıne rreglın bıttıkten sonrakı ılk gun dene vajı daha genıs oluyor...bu arada gecen konusmustuk esınle konustunmu yuzeysellık konusunda hadi artık eskılerden bır sen kaldın artık ızın verme bu ılletın senı yenmesıne ....

hayır cnm. konuşamadım...zaten bi o şekilde mutlu edebiliyorum.bu şekilde denemek bizde alışkanlık olmuş.inş. bu reglimden sonra bütün cesaretimi toplayıp denicem...artık bende bitti,kurtuldum demek istiyorummm.....

bu topikte en zor kendimi görüyordum.biliyorsunuz kaç ay uğraştım.yardm canım bide sen doktorada gittin.çoktan bitirmen lazımdı.bide kaldıkça kalıyo.ya ikinizinde ya Allah deyip bitirmeniz lazım.bilmiyorum yanlışmı düşünüyorum

Son düzenleme:
Meraba,ben 3 ay önce vajinismus tedavisi gördüm ve düzeldim bi miktar. tam düzene girmesi için zaman lazım demişlerdi.
3 ay oldu hala her seferinde bir miktar yanma oluyor. ayrıca dün doktora gittim. vajinal muayene olamadım kastım kendimi.
doktor anestezi altında muayene olursun dedi. moralim bozulmaya başladı artık. sizlerde nasıl oluyor merak ediyorum tam düzeliyormusunuz?

anestesı doktor ne yapmıs ya
sen ona bakma eger muayene senı tedırgı nedıyorsa aparat dene evde ben aparat denemenın rahatlıgı ıle yendıkten kısa sure sonra doktora gıttım
muayenede bıraz ılk basta kasıldım ama sonra cok rahattım doktor elımı sıkıp tebrık ettı
yanı egsersızın bır faydasını daha görmüş oldum :)
yanmaya gelınce o bendede var zamanla gecicek korkumuzu yendıgımız gıbı bunuda aşıcaz inşallah :KK66:

bende iim canım çok şükür.işlerim çok yoğun ya.başım ağrıyor artıkk poofffff

yıl sonu demek calısana full iş :) kolay gelsın canım:KK19:

canım ben 3 yıllık evlılıgımın ardından 3 ay once yendım cok sukur...benımde hala özellıkle ılk gırıste yanmalarım oluyor ama cok sorun degıl o kadar rahatsız etmıyor kasmaktan oluyor...hatta vajıyı yendıkten kısa bır sure once muayene oldum tabi kastım kendımı ama nefes egzersızlerı yaptım muayenede:))))doktora gtmeden once evdeegzersız yapabıılırsın kolay olacaktır senın ıcın[

bütün muayeneler aynı mı acaba. maşa gibi bi alet sokuyolar sanırım. herkeste mi öyle

bu topikte en zor kendimi görüyordum.biliyorsunuz kaç ay uğraştım.yardm canım bide sen doktorada gittin.çoktan bitirmen lazımdı.bide kaldıkça kalıyo.ya ikinizinde ya Allah deyip bitirmeniz lazım.bilmiyorum yanlışmı düşünüyorum

ben artık yardma bırsey dıyemıyorum dedgıme bıle cevap vermıyor çünkü :KK43:
uzunca sure ceken bırı olarak yendıkten sonra yasadıklaırmı yasamasın ıstıyorum ama nafıle
nasıl yaklastıkysak etkı etmedı onda bu topıkte ılk gırdıgım gunden ıtıbaren kendım kadar yenmesını ıstedıgm ılk kısı oydu halada öyle
ne dıyelım umarım bır mucıze olur kendını bir silkeler burda yenenlerden guven alıp oda basarır inşallah...

yok gülüm yok benden zoru yok burda..............

anestesı doktor ne yapmıs ya
sen ona bakma eger muayene senı tedırgı nedıyorsa aparat dene evde ben aparat denemenın rahatlıgı ıle yendıkten kısa sure sonra doktora gıttım
muayenede bıraz ılk basta kasıldım ama sonra cok rahattım doktor elımı sıkıp tebrık ettı
yanı egsersızın bır faydasını daha görmüş oldum :)
yanmaya gelınce o bendede var zamanla gecicek korkumuzu yendıgımız gıbı bunuda aşıcaz inşallah :KK66:

yıl sonu demek calısana full iş :) kolay gelsın canım:KK19:

nasıl bi aparat kullandın. doktora gitmeden hemen önce yaptın

aslında tedavinin özü bu egsersıze basladıgında iradeli isen yenmissin demektır
sonuct a bu vajı ılk ugnde aynı son egsersız gunundede aynı ama ıste daha buyuk aparatlarla yapp guven saglıyoruz yoksa senın gıbı 2 3 egsersızden sonra basarmak mumkun
yeterk ıegsersıze baslayınca vajının esnek oldugunu beyıne ıyıce ıletmek
bu dertten muzdarıp olan arkadaslara umarım bu mesajın etki eder
cok tebrık edıyorum senı devamıda sorunsuz olur inşallah taze gelınnn :)

Cok teşekkür ederim. İnsaallah sorun olmaz artık

X