Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Günaydın nasılsın uzun zamandır göremiyodum seni.Ben iki parmakta hemen hemen iki boğum yaptım sayılır ve geçen gün mum aldım ve denemeye başladım birazını alabildim ama bir yere gelince aynı parmakta olduğu gibi acı hissediyorum:KK43: İnşallah ilerleyebilirim.Sen eşli parmak egzersizi yapmışmıydın? biz deniyoruz ama pek ilerleme kaydedemedik.Mumla olacak inşallah sen ne kadar zamanda ilerledin merak ediyorum.Şimdiden teşekkürler görüşürüz

Sorma yahu, temizle, toparlan, temizle, taşın, yerleş, temizle derken helâk oldum, ama işte geldim burdayım guclubacismile

İki parmak iki boğum güzel gelişme, zaten o aşamadan sonra daha çabuk çabuk gelişme olur diye düşünüyorum. Ama âcizâne önerim, iki parmağın hepsiyle acısız git gel yapmadan mumla deneme, çünkü onun boyu parmaklardan uzun olduğu için zaten ayrı bir zorluğu oluyor. O hissettiğin acıyı daha çok parmak egzersizi ile aşıp, ondan sonra mumla denersen daha iyi sonuç alırsın.

Ben eşli parmak egzersizi yaptım mı, yapmadım. Daha doğrusu, egzersizleri kendi başıma yaptım hep, ama aşar gibi olduktan sonraki denemelerden önce de egzersiz yapar sonra olaya geçerdim, hâttâ bu aştıktan sonra bile devam etti bir süre. İşte bu olay öncesi egzersizleri nedense hep ona yaptırdım, ya da o mu yapmak istedi hatırlamıyorum ama ilişki öncesi beni öyle hazırladı işte üç beş dakika. opuyorumnanaktan

Ben ne kadar zamanda ilerledim, valla ben peşimden atlı koşturuyomuş gibi ilerledim. Benim avantajım vajinismus konusunda önceden bilgi sahibi olmuş olmam olabilir, o yüzden ilkin deneyip de bir türlü başaramayınca "anaaa, bende de varmış?!" dedim ve "ne yapabilirim?" üzerine yoğunlaştım. Üstüne gidip kendimi zorlamadım hiç, veya "bekleyeyim geçer belki" demedim. Doktora gidecektik beraber, sonra o gece araştırırken bu siteyi buldum, baştan sona okudum, kendi kendine yapanları görünce doktoru erteleyeyim, bi deneyeyim dedim. Ertesi gün kayganlaştırıcı alıp egzersizlere başladım, bir hafta sonra üç parmaktaydım kafamçokkarıştı O ara birkaç denememiz oldu, ama ilkinde girişte, ikincisinde çıkışta problem oldu. Üç parmağa devam ettim iki hafta falan, o ara da zaten pek bir araya gelemedik. Ama çok bi ilerleme olmadı. Ben de baktım artık parmakla olacak şey değil, mumu kalınlaştırıp öyle egzersiz yaptım, iki egzersiz sonrası denedik ve hiç sorunsuz oldu. :lepi:

Yani toplasan bir ay falan sürmüştür en başından en sonuna. Ama dediğim gibi benim şansım hastalık hakkında ön bilgiye sahip olmak, bu siteyi bulup buradaki arkadaşlarla beraber hareket etmek ve bana her zaman destek olan, moral veren, ve hâttâ bazen "Ya canım olacak işte ikimiz de biliyoruz, bu kadar acele etme başka şeylerin de tadını çıkaralım" diyen bir adamla beraber olmaktı.

Ben böyle yendim, egzersizlerini aksatmayan herkesin de yüzde yüz yeneceğine hiç şüphem yok. Bazen hızlı, bazen yavaş, ama olacak:hooray:

arkadaşlar bilenler hatırlıcaktır biz bunu yendik fakat eşim kısa bi süre sonra askere gitti..şimdi dönünce unuturmuyum tekrar eski günlere dönermiyim diye korkuyorum..o yüzden mumla egzersizler yapmaya başlıcaktım ama muma cesaret edemiyorum henüz..dün parmak egzersizi yaptım ama hatta git gel bile yaptım ama tek parmak..

sizlere sorum şu..eşim gelince emla kremsiz olsun istiyorum artık bunu ne zaman yapmalıyım..bu krem alışkanlık yaparmı?acaba kremsiz acırmı?

Canım unutmazsın korkma. Bisiklete binmek gibi düşün, düşe kalka öğreniyorsun ama öğrendikten sonra artık otomatiğe bağlıyor, aradan zaman geçse de unutmuyorsun. Onun gibi düşün. Ama tabi yine de egzersizlerini sakın ihmal etme.

Tek parmaktaysan mum için acele etme, moralin bozulmasın. Önce iki ya da üç parmakta git gel yap, sonra muma geçersin. Muma geçmekte de acele etmene gerek yok, mum zaten olaya nokta koymak gibi bir şey. Sen Mayıs'a kadar uzun uzun cümleni kur, noktayı zaten koyarsın yerimseniben

Anladığım kadarıyla egzersizlerini emla ile yapıyorsun. Olsun, kendini iyi hissettiğinde, egzersizlerin seni zorlamadığını fark ettiğinde kremi yavaş yavaş azaltırsın ya da kesersin. Bu tür alışkanlıkları bırakmak insanı tedirgin eder ama egzersiz yapa yapa onu da aşarsın kendi içinde, sonra emlasız yapmaya başladığında kendine güvenin yerine gelir. Zaten Mayıs'a daha var, o zamana çoktan halletmiş olabilirsin, senin elinde.

Merhaba Arkadaşlar öncelikle ben bu siteye yeni üye oldum.Bende 8 aydır bu sorunla uğraşıyorum. Herkese bu iş çok kolay olduğunu söylüyorlar.Gelin görünki ben böyle olduğunu düşünmüyorum. 2 tane psikiyatrise gittim.İlki çok acayip şeyler söyledi bu konunun bende bittiğini akşama sıcak bir duş alıp ilişkiye girmemi söyledi.Ne saçma dedim ve bir daha o doktora gitmedim.Şimdiki doktorum parmak egzersizi uygulatıyor ama fazla ilgisiz.Lütgen arkadaşlar bana yardımcı olun ben bu illeti yenmek istiyorum ve biran önce çocuk sahibi olmak istiyorum bana yardımcı olursanız sevinirim.

Merhaba Arkadaşlar öncelikle ben bu siteye yeni üye oldum.Bende 8 aydır bu sorunla uğraşıyorum. Herkese bu iş çok kolay olduğunu söylüyorlar.Gelin görünki ben böyle olduğunu düşünmüyorum. 2 tane psikiyatrise gittim.İlki çok acayip şeyler söyledi bu konunun bende bittiğini akşama sıcak bir duş alıp ilişkiye girmemi söyledi.Ne saçma dedim ve bir daha o doktora gitmedim.Şimdiki doktorum parmak egzersizi uygulatıyor ama fazla ilgisiz.Lütgen arkadaşlar bana yardımcı olun ben bu illeti yenmek istiyorum ve biran önce çocuk sahibi olmak istiyorum bana yardımcı olursanız sevinirim.

İlk doktorun bir tuhafmış, yani şu olayı o kadar basite indirgeyen insanlara kıl oluyorum :eek:klava:

Cidden yaşamayan bilemez olmayınca olmadığını. Ama sen de tam yerine düştün hiç şüphen olmasın, burada herkes herkesle ilgili. Parmak egzersizlerini biliyormuşsun, onlara devam et. Aklına takılan, paylaşmak istediğin şeyler olursa hiç çekinme yaz buraya, Allah'ın izniyle en kısa zamanda aşar bebek için çalışanlar grubuna geçersin yerimseniben

Parmak egzersizlerinde hangi aşamadasın? Nasıl gidiyor?

merhaba canım aramıza hoşgeldin ben de psikiyatriste gittim ama olmadı şimdi burdaki arkadaşlıklar sayesinde yenmeye çalışıcam benim 20 ay oldu maalesef.umarım kısa zamanda kurtuluruz.

hoşgeldin cnm aramıza burada yeneceğinden eminim.bnde çocuk çlşmalarıyla ugrasıyorum:emir_bebek:

hoşgeldin cnm aramıza burada yeneceğinden eminim.bnde çocuk çlşmalarıyla ugrasıyorum:emir_bebek:[/QUOTE

canım allah gönlüne göre verir inşallah.vajinismus hastalarında görülen genel durum bu yumurtaların çatlamaması..merak etme umudunu yitirme..ablamda vajinismustu benim..oda benim gibi 1 senede yendi..sonra yumurtaları çatlamadı senin gibi..hapla başladılar çatlatma işlemine olmasaydı iğneye geçilecekti..gerek kalmadı..
herşeyim ablama çekmiş benim bu vajide sadece onunla konuşabiliyodum bana çok yol gösterdii...umarım yumurtalıklarım benzemez..:eek:lmaz:
bende istiyorum bi bebiş hatta daha önce buraya yazmıştım eşim 1 2 defa içime boşalmasına rağmen olmadı acaba başka bi problemmi var demiştim.sen nasıl anladın çatlamadığını..ultrasonlamı?CADIARZU
kaydirigubbakcemile3

bugun esımle deneme yaptık yarısından az olsa gırdı cok sewındım ınsallah ılerke zmanlarda hepsınıde sokabılcegımıze ınanıyorum

selam sarıpapatya canım inşallah Allahım bana da başardım dedirtir. o günleri görecekmiyim.ben adetten sonra geriledim sanırım sonra uğraşlardan sonra eski halime döndüm yani orta parmağımı alabiliyorum sonuna kadar sadece 2 parmapı yapamıyorum yapamıyacağımda sanırım. emla demek o kadar etkili bişey peki ne kadar ve nasıl sürmüştün emlayı biraz açıklayabilirmisin

selam sarıpapatya canım inşallah Allahım bana da başardım dedirtir. o günleri görecekmiyim.ben adetten sonra geriledim sanırım sonra uğraşlardan sonra eski halime döndüm yani orta parmağımı alabiliyorum sonuna kadar sadece 2 parmapı yapamıyorum yapamıyacağımda sanırım. emla demek o kadar etkili bişey peki ne kadar ve nasıl sürmüştün emlayı biraz açıklayabilirmisin[/QUOT

inşallah canım allhın izniyle yeneceksin sende..dua et..ben dokunamayan hatta bakamayanlardandım..egzersize serçe parmağımla başladım en son orta parmakta kalmıştım,2 parmağa geçemedim ben.parmaklarımı sıkıca bitiştirip itmek zor geldi..sende mum dene.önce ince pasta mumuyla sonra diğer beyaz mum..biz orta parmakla git gelden sonra direk pen... denemsine geçtik.tabi emla kremle.allah razı olsun şu kremi bulandan..emla olmasaydı ben başaramazdım.zaten şimdide tek korkum emlasız yapabilirmiyim?oluyor.düşün o kadar etkili.bu sorunun çözümü bence..bendeki emla;5 li küçük tüpler halinde satılıyo,her biri tek kullanımlık..ama bazen kısa bi süre sonra tekrar lazım olduğunu biliyosam yarım yarımda kullandığım oldu.önce vajinanın dışına sürdük eşimle beraber sonra birazcık parmağıma alıp içeri doğru sürüyorum,parmak egzersizi yapar gibi..kremin içinden şeffaf pansuman malzemesi çıkıyo onuda orama yapıştırıyorumki daha içerilere gidip uyuştursun diye..8-10 dk bekleyip dokununca hissetmediğin zaman işe koyulabilirsin hiç korkma..önce ucu girer sonra yarısı derken hepsi...hepsini birkerede alıcam diye uğraşma bi gün yarısı diğer gün hepsi..acele etmemek lazım..
ne kadarlık evlisin canım?merak etme bigün mutlaka olacak..öyle kalacak değil ya...bak parmağı yapan onuda yapar..önemli olan oraya bişeylerin girebildiğini idrak etmek..zamanla herşey yoluna girer.

selam sarıpapatya canım inşallah Allahım bana da başardım dedirtir. o günleri görecekmiyim.ben adetten sonra geriledim sanırım sonra uğraşlardan sonra eski halime döndüm yani orta parmağımı alabiliyorum sonuna kadar sadece 2 parmapı yapamıyorum yapamıyacağımda sanırım. emla demek o kadar etkili bişey peki ne kadar ve nasıl sürmüştün emlayı biraz açıklayabilirmisin

tatlım bir parmakta git gele iyice alış öyle iki parmağa geç ve eldivenle küs şeklinde yap olacaktır.. tamamen alamazsan bile ilk olarak iki parmağın uç kısmıyla git gel yap daha sonra biraz daha ilerlet..
iki parmağı deneyceğin zaman önce tek parmakta egzersiz yap sonra iki parmağa geç..
emla uyuşturuyor tatlım ben kullanmadım ama kullanan arkadaşlar onu sürdüklerinde hiç bişey hissetmediklerini söylüyorlar.. bence dayanamayacağın duruma gelmeden kullanma emlayı.

pikselcim tebrik ederim galiba ben hiç yaşayamayacağım hep böyle yarım kalacağım
umutsuzum mutsuzum

teşekkür ederim canım ,öyle düşünme sen de yapacaksın gör bak.tam 20 ay üzüldüm hiç birşey kazandırmadı bana umutsuzluk.sadece egzersizleri yapmaya çalış ve burdaki arkadaşların tecrübelerinden faydalan. bol egzersiz ve başarı mesajları yapabilirim düşüncesini geliştiriyo,inşallah yeneceksin sende olumunekankayizsmile

teşekkürler ELİFEES opuyorumnanaktan

İlk doktorun bir tuhafmış, yani şu olayı o kadar basite indirgeyen insanlara kıl oluyorum :eek:klava:

Cidden yaşamayan bilemez olmayınca olmadığını. Ama sen de tam yerine düştün hiç şüphen olmasın, burada herkes herkesle ilgili. Parmak egzersizlerini biliyormuşsun, onlara devam et. Aklına takılan, paylaşmak istediğin şeyler olursa hiç çekinme yaz buraya, Allah'ın izniyle en kısa zamanda aşar bebek için çalışanlar grubuna geçersin yerimseniben

Parmak egzersizlerinde hangi aşamadasın? Nasıl gidiyor?

Parmak egzersizlerinde daha ilk aşamadayım fazla bir yol katedemedim. Ama dünden beri buradaki yazılanları okuyorum ve daha da hırslandım.İnşallah çok kısa zamanda hızla yol katedeceğim..Sevgilerimleee

Parmak egzersizlerinde daha ilk aşamadayım fazla bir yol katedemedim. Ama dünden beri buradaki yazılanları okuyorum ve daha da hırslandım.İnşallah çok kısa zamanda hızla yol katedeceğim..Sevgilerimleee
burdakı herkez nerdeys eparmka egzerszızıyle basradı hıc egzerszı yapamam dıyenler bıle yanı ben basardım o yuden hrs yaparsan mutlaka basrarsın egzersızlerı daha ck dene hergn dene hergun yarım saatını buna ayır cunku su anda bıızm ıcn en onemlı sey bu

X