Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

hay allah ya keşke kimseye söylemeseydiniz...ikinizin arasında kalsaydı bu sonuçta özel bişey heleki onun ailesinin bilmesine gerek yoktu..onlar girince olacağı varsada olmaz o işin..şimdi tahmin edebiliyorum neler söylediklerini..hacılara hocalara okutmayada başladılarmı?

Ben söylemedimki eşim yaydı herkezlere ....Öle hacı hoca işi olmadı ama içimi acıtan çok sözler sarf ettiler . Beni üzen nokta asla bunlar olmadı ama eşimin yanımda olmaması beni çok üzdü . 2 defa ailemin yanına gittim . Boşanmak için ama aracılar oldu geri döndüm . Çok yoruldum çok ..
.

derincim hepimiz gibi sen de ilk zamanlarda kötü şeyler yaşamışsın belli...belki de daha fazla bilemem tabi...ama sonucta hepimiz yenmek için çabalıyoruz...bence geçmişte yaşadıklarının üstüne bi sünger çek ve ileriye dönük çalış...mesela kurtulduktan sonra nasıl hissedeceğini hayal et...harika değil mi?bi düşünsene artık bir eksikliğimiz kalmamış...özgüven tavan yapmış....eşin de çok mutlu....ama en önemlisi sen çok mutlusun....ben 1buçuk yıllık evliliğimde şu tecrübeyi edindim...cinsellik evliliğin büyük bir bölümünü kaplıyor...sadece haz noktasında değil.dokunmak ve eşine sevdiğini göstermenin bir yolu da bu...çünkü belli bi zaman sonra eşler artık istenmediğini düşünmeye başlıyorlar...artık ilişkimizde onu itmek yerine ona sarılıyorum...belki önceleri korktuğum için itiyodum istemeden ama onda da derin yaralar açmışım bunu farkettim...inan bana erkekler de çok duygusal olabiliyo...her ne kadar bazen bize kalas gibi görünseler de...vaji bizim beynimizdeki bi engel....istemdışı.....ama aşmaya çalışırken eşimizin beyninde de aşılmaz engeller bırakmayalım canım.....

Ben söylemedimki eşim yaydı herkezlere ....Öle hacı hoca işi olmadı ama içimi acıtan çok sözler sarf ettiler . Beni üzen nokta asla bunlar olmadı ama eşimin yanımda olmaması beni çok üzdü . 2 defa ailemin yanına gittim . Boşanmak için ama aracılar oldu geri döndüm . Çok yoruldum çok ..
.

Bu konu bence özellikle erkeğin ailesine söylenmemeli...
Eşim de bana çok zor günler yaşattı ama ailesine asla söylemedi bana da söyletmedi...
İyi ki de söylememiş, yoksa ellerine bir de o koz geçerdi...

Derinciiim ilk başta erkekler kabul etmiyorlar sorunun her iki kişiden kaynaklandığını. . Hep suçu bayana atıyorlar . . Ama emin ol ki onlarda kendilerinden şüphe etmeye başlıyor zamanla.Bendemi sorun diyor kendi kendine. . Bu sorunu bizde yaşadık ve eşim vajiyi yendikten sonra söledi bunları. . . Bana durmadan çok korkaksın diyordu . Her söyleyişinde kendi hatasının olduğunu bile bile özellikle üstüme geliyormuş hatasını bastırmak için . .
Kadınları anlamak zor derler ama , bencede kadınlar gibi erkeklerde bi o kadar zor. Hiç kendi canını sıkma.Bir çoğumuz bu gibi olayların üstesinden geldik sende geliceksin bitanem !!
Sen egzersizlerine devam et . Kendine güvendiğin an al karşına eşini deniyelim de . .
Birleşme olduktan sonra eşinin sana tavrı 180 derece değişicek . . .O yorgun adam gidicek yerine karısını arzulayan , her akşam birlikte olmk isteyen adam gelicek

Derinciiim ilk başta erkekler kabul etmiyorlar sorunun her iki kişiden kaynaklandığını. . Hep suçu bayana atıyorlar . . Ama emin ol ki onlarda kendilerinden şüphe etmeye başlıyor zamanla.Bendemi sorun diyor kendi kendine. . Bu sorunu bizde yaşadık ve eşim vajiyi yendikten sonra söledi bunları. . . Bana durmadan çok korkaksın diyordu . Her söyleyişinde kendi hatasının olduğunu bile bile özellikle üstüme geliyormuş hatasını bastırmak için . .
Kadınları anlamak zor derler ama , bencede kadınlar gibi erkeklerde bi o kadar zor. Hiç kendi canını sıkma.Bir çoğumuz bu gibi olayların üstesinden geldik sende geliceksin bitanem !!
Sen egzersizlerine devam et . Kendine güvendiğin an al karşına eşini deniyelim de . .
Birleşme olduktan sonra eşinin sana tavrı 180 derece değişicek . . .O yorgun adam gidicek yerine karısını arzulayan , her akşam birlikte olmk isteyen adam gelicek

Biraz olsun içimi rahatlattın hayatım, teşekkür ederim...
İnşallah herşey dediğin gibi güzel olur...
Ben her gün egzersiz yapmaya kendimi hazırlamaya çalışıyorum...
Tamam diyorum bu akşam olacak diyorum... Eve yorgun geliyor yine herşey başa dönüyor...
Oysaki gün içinde akşama hazırlanıyorum ben...
Neyse işte ben elimden geldiğince egzersizimi yapıcam. Artık tamamen hazırsam yapalım diyeceğim...

Reyyan çok güzel özetlemişsin inan okuyunca kendimi buldum.Henüz yenemedim ama bende derin yaralar açmaktan çok korkuyorum . Bazen eşimin haline çok üzülüyorum . Son zamanlarda yaşayan ölü gibi , ıster istemez bende bunlaran etkileniyorum..Bende hergün uyandığımda yaşadığıma üzülüyorum . ınanın dini inaçlarım olmasa bu dünyada 1 dk yaşamak istemezdim . Ama asla bu konu yüzünden ahirete imansız gitmek istemem.Çok kötü bir durum bu Allah düşmanın başına vermesin...

olumunekankayizsmile
Reyyan çok güzel özetlemişsin inan okuyunca kendimi buldum.Henüz yenemedim ama bende derin yaralar açmaktan çok korkuyorum . Bazen eşimin haline çok üzülüyorum . Son zamanlarda yaşayan ölü gibi , İster istemez bende bunlaran etkileniyorum..Bende hergün uyandığımda yaşadığıma üzülüyorum . İnanın dini inaçlarım olmasa bu dünyada 1 dk yaşamak istemezdim . Ama asla bu konu yüzünden ahirete imansız gitmek istemem.Çok kötü bir durum bu Allah düşmanın başına vermesin...

ah canım ya bunları hepimiz yaşıyoruz işte...kendi sıkıntımız yetmezmiş gibi bir de eşimize üzülüyoruz...bi düşünsene onun açısından..sürekli reddedilen olmak..yine iyi dayanıyolar...bize yapılsa bu yani ilk geceden itibaren eşimiz bizi itse korksa ilişkiden kaçsa...ben şahsen eşim kadar dayanamaz ya bu adam beni istemiyo deyip terkedip giderdim heralde...reddedilmek bi de cinsel anlamda olursa çok ağır birşey....biraz empati yapalım....ben de daha yakına kadar eşine ateş püskürenlerdendim...anlamıyo beni diye...ama aslında ben de onu anlamaya çalışmadım hiç...eşim de kendinde şüphelenmeye başladı bi ara...ben de mi fiziksel olarak bi arıza var acaba diye...yani velhasıl kelam zor günlerdi...ama aşılmaz değilmiş çok şükür...allahın izniyle herkes aşabilir....

Biraz olsun içimi rahatlattın hayatım, teşekkür ederim...
İnşallah herşey dediğin gibi güzel olur...
Ben her gün egzersiz yapmaya kendimi hazırlamaya çalışıyorum...
Tamam diyorum bu akşam olacak diyorum... Eve yorgun geliyor yine herşey başa dönüyor...
Oysaki gün içinde akşama hazırlanıyorum ben...
Neyse işte ben elimden geldiğince egzersizimi yapıcam. Artık tamamen hazırsam yapalım diyeceğim...

Aynen öle canımm . . .
Ben birçok kez kendime hazırım dedim .eve gidince bi kötü oluodumm . .
Canım hiçbişey yapmak istemiyordu .guclubacismile Sonra kendime kızdımmm Ağladım zırladımm . Yok dedim olmıcakkk :bbo: Ben ömür boyu böyle kalıcamm .Bunları dedikten sonra yine köpürdüm kendime .Aldım elime aynayı yaptımmm . Ben bi günde 3 parmağı da denedm .sırf sinirden öfkedenn . . Ama bak kazanan ben oldumm :asigim:
Sende sık dişinii nolur canımm . Aslnda dişini sıkcak durumda yokta neyse :))
Minnacık bi sızıdan başka hiçbirşey olduğu yok.Sen hazırım de pozisyon konusunda da yardımcı olurum

bir de arkadaşlar duanın gücüne inanalım...rabbimizden isteyelim şifayı....demek ki bize şifayı nasip edecek ki bu siteyle tanıştık...bu bile güzel bi nimet bizim için...paylaşım yapabilmek güzel...şükredelim ve azmedelim...allah emeği karşılıksız bırakmaz...biz bir adım öndeyiz çünkü daha sorununun farkında olmayan daha doğrusu sadece kendi başına geldiğini düşünen binlerce insan var...doktorum anlatmıştı..tüp bebek için başvuranların %70 i ilişkiye giremeyenlermiş...ümitsizlik asla olmasın...yapacağımıza inanalım yeter....

baharcım merhaba canım sen ilk girişteki problemi atlatabildinmi?ben hala heyecanlanıyorum canım yaaeyvahedigeldismileoluyo ilişki her seferinde oluyo çok şükür ama o girişteki gerginliği atabilsem üzerimden zevki düşüncem bu şekilde hiç zevki düşünmeye fırsatım yokki canım:sm_confused:girdikten sonra sorun yokta işte girene kadar eşime ter döktürüyorum biraz:kedi:ty&ja sipariş ettik net üzerinden,onunla yola devam:eek:dün 14.gündü inşallah bebiş tutmuştur baharcım Allahım sanada banada isteyen herkesede nasip etsinnn:Saruboceq:

Aynen öle canımm . . .
Ben birçok kez kendime hazırım dedim .eve gidince bi kötü oluodumm . .
Canım hiçbişey yapmak istemiyordu .guclubacismile Sonra kendime kızdımmm Ağladım zırladımm . Yok dedim olmıcakkk :bbo: Ben ömür boyu böyle kalıcamm .Bunları dedikten sonra yine köpürdüm kendime .Aldım elime aynayı yaptımmm . Ben bi günde 3 parmağı da denedm .sırf sinirden öfkedenn . . Ama bak kazanan ben oldumm :asigim:
Sende sık dişinii nolur canımm . Aslnda dişini sıkcak durumda yokta neyse :))
Minnacık bi sızıdan başka hiçbirşey olduğu yok.Sen hazırım de pozisyon konusunda da yardımcı olurum

Ben de başlarda hazırım dediğim halde akşam olunca cesaretim kırılıyordu ve deneyemiyordum...
Ama şimdi öyle değilim. Gündüz nasılsan akşam da öyleyim, yani hazır olduğumu düşünüyorum...

Buna ben de katılıyorum. Çünkü bunu yaşamayan nasıl bir engelle karşılaşıldığını asla anlayamaz. Öyle düşünebilen sadece erkekler değil, kadınlar da bazen çıkıp "Ay ne tatlı canınız varmış, yok kocanı sevsen zaten olurdu" falan gibi abuk sabuk laflar edebiliyor. Eski kullanıcılar hatırlar belki, bu konuya aklı sıra moral vermeye gelip de saçmalayan çok kadın oldu "Ayol kendinize güvenin, duş alın, rahatlayın, mutlaka olacaktır" diye. Bazı doktorlar bile bu şekilde yaklaşabiliyormuş.

Erkekler konusuna gelince, bu böyle uzadıkça "acaba beni gerçekten sevmiyor mu?" paranoyasına düştüklerini okumuştum, evet kendilerinden şüphe etmeye başlıyorlarmış. Sonra daha da uzadıkça mutsuzluk, umutsuzluk geliyormuş. O kadar basit değil...

Yoksa bir erkeğin cinsel enerjisi ortalama bir kadınınkinden fazladır, karşısında istekli bir kadın varken bacakları kopsa sevişirler herhalde. Ama sonuçta bizim nasıl hevesimiz kaçabiliyorsa onların da kaçabilir, onların da psikolojileri önemli. Reddedilmenin acısını bilemem ama bence onları da anlamaya çalışmalıyız, hele de gerçekten uzun süren bir vajinismus sürecinde.

ılişkilerde bir kişi kendinde haklı sebepler görüp herhangi bir konuda geri çektiği zaman diğeri onu teşvik etmeyi bilmeli diye düşünüyorum.

Bir keresinde benimkiyle dışarda yemek yiyecektik. Siparişleri verdik, onunki geldi, benimki gelmedi. Bi baktım, anam başladı bu yemeye. Benim de zaten hassas dönemimdi, incinecek yer arıyordum, yüzüm düştü, bozuldum ettim beraber başlasaydık diye, çocukça ama cidden elimde değildi. Şimdi o da bana baksa "Aman bee" dese suratını assa olmaz ki. Yaptığı hiçbir olumsuzluk olmamasına rağmen gönlümü aldı, komiklik yaptı, beraber keyifle yedik.

Sana gelince Derin, sona yaklaştığını görüyor ve senin için çok seviniyordum, ama hele de böyle hazır hissediyorken eşinin tavrına bozulup sen de kendini geri çekme. Aranızda neler geçti bilemem ama sonuçta bir birlikteliğiniz var, aranız hep böyle bozuk olmayacak. Sen bir adım at, denemeyi falan da ikinci plana at önce onun gönlünü al gerisi kendiliğinden gelir. Onun için de kolay değildir emin ol, yine benzer şeyler yaşayacağını düşünüyordur ister istemez. Ama bir şeylerini değiştiğini ona ancak sen gösterebilirsin. ılk başta kendini zorlaman gerekse bile hevesli görün, onu kışkırtmaya çalış, bırak eşin bir şeylerin değiştiğini yaşayarak görsün. Sen bir adım at, emin ol bir daha yorgunluk bahanesinin arkasına sığınmaya kalkmayacak, her şey çok daha güzel olacak.

Arkadaşlar dün Cem Keçenin vajinismusun üstesinden gelmek adlı kitabını aldım.kesinlikle vajinismus sorunuyla uğraşan tüm bayanların alması gerekiyor ve eşlerini ilgilendiren kısımlarda var eşlerinizi ve kendinizi çok doğru bir şekilde bilgilendirebilirsiniz.tüm medotlar ayrıntılı bir şekilde anlatılmış.Biliyosunuz çok ünlü bir doktor ve kitap içeriğinde bununla ilgili herşey bulunuyor.İnternettende araştırabilirsiniz.Ama muhakkak alın.Herkese başarılar...

Yemek yapıp gelicem...
krizalit.kristalin bir şekilde üstesinden gelicem napıyım...
VAZGECILMEZIM bana özelden ulaşabilir misin?
Gelince dönücem sana...

X