Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

canım ucu girer normal benimde 2 parmak egzersizimde ucu giriyor tamammı olmuyor duvara tosluyodum :) bide zarın yırtıldı ise 3 gün ara vermeni öneririm orası biraz yara gibi oluyor iyileşsin. sonra mum egzersizine başla bilmiyorsan tarif edebiliriz burada

mum egzersizine geçince sizden bilgi isteyeceğim teşekkür ederim.

Kızlar merhaba :KK34:

Geçmişi okudum da egzersizlere tam gaz devam ediliyor :) Böyle devam ederseniz haftasonu yeni gelinler çoğalır :KK1:

Sormak istediğiniz birşey olursa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım :KK34:

Arkadaşlar ben eşimle 2 parmak 1 boğum egzersizini yaptıktan sonra eş denemesi yaptık ama yine olmadı ben ne zaman düzelicem daha kaç seans sürecek bu egzersizler doktor kesinlikle eş denemesi yapmayın diyor ama eşim doktoru dinlemek istemiyor bende şaşırdım şimdi eş denemesi yaparsak tedavi süreci bozulur mu? yada uzar mı?

cnm 2 parmak çok iyi. 1 boğum henüz başlangıç olduğu için eş denemesine yetersiz gelir. kendi fikrimi sölüorm tedavi bence bozulmaz penis denemesi pesinse alışmak adına bence yararlı ama bizler artık okdar hassaslaştığımız için başarısız her penis denemesinde çöküyoruz :KK25::KK25::KK25: bence doktorlarda bu yüzden tam aparata/parmağa alışmadan eş denemesi yaptrmıyorlar.
moralim bozulmuyor egzerszlermi etkilemior diyorsan yap bence cnm. ama başarısız olduğum eş denemeleri beni çökertiyor diosan egerszlerden sonra geç derim cnm

Son düzenleme:
:KK54:
arkadaşım merhaba, öncelıkle panık yok, herkes farklı zamanlrda yenıyor, herkesın beynı farklı zamanlarda hazır oluyor, BEYNİ diyorum haddım olmadan doktora kızarak çunku herhangı özel saglık problemı yok ise bu işin takvımlık bir zamanı YOK... yok 8 cm den sonra yok 5 parmaktan sonra falan falan falan..... beynımız hazır olacak.. neden egzersiz yapılıyor ? neden kademe kademe? beynımız yavas yavaş kabul edıyor boylece.. korkunuz fazla oldugu için eş denemesi yapmayın demiş doktor galıba. seans uzatmak için dememiştir umarım.. gunahnı almak istemıyorum. siz her egzersız sonrası eş denemesınde başarısz olursanz yıkımınz buyuk olacaksa boyle dusunyorsanz yapmayın henuz. ama benim herkese tavsıyem kendnızı başarısz oldum dıye yıpratmayacaksanız eger eş denemelerini arada yapın. neden?? çunku BEYİN işi.... ben bakamıyordum dokunamıyordum bıle,, egzersizlerden ödüm çıkıyordu deneyemedım ,, ağlaya ağlaya burayı okuyordum, en başarısız zamanımda egzersız bıle yapmadan yendım( sdc kegel yaptım)...bunu söyleme sebebim ne zaman yenecegmızı bılemeyız... okuyun başaranları, hepsi en beklenmedık zamanda yenmiş.. tedavı surecı falan bozulmaz deneme yaparsanız bence yani... kas genişletme işlemi yapmıyorzki, beynı ınandırmaya calışıyoruz, eğer eşinizi ve sızı sürec ve sonuç yıpratmayacaksa eş denemesini yapın.. yoksa egzersizlere burayı da takıp ederek devam edın.. başaracağnıza inanın ama sakın sakın ertelemeyın... bu bir erteleme hastalığı unutmayın... gülümseyin sabredın :)

Merhaba Canim ne mutlu sana basarmisin hemde egsersiz yapmadan Kegel yaptim diyorsun nasil yaptin söylermisiniz lutfen

:KK54:

Merhaba Canim ne mutlu sana basarmisin hemde egsersiz yapmadan Kegel yaptim diyorsun nasil yaptin söylermisiniz lutfen

teşekkür ederim, ama egzersiz yapılmasını tavsiye edıyorum , ben istedım ama yapamadım.. hep eş denemesi yaptım ve gerçekten cok yıprandım.. kegel egzersizi aslnda birden fazla şey için yapılan egzersiz, ben vaji için, kaslarımı tanımak için başlamştım, bu sayfanın ilk başında çok detaylı yazmış arkadaşımız, aynı şey ile işgal etmeyim sayfayı :) ilk sayfaya göz atarsanız faydası olur :) özetle vajna kaslarının belli düzende sıkılıp bırakılması yöntemı ıle yapılan egzersiz. bılmıyorum bende cok işe yaradı, vajinin hassaslaşmasınıda sağlıyor, yendıkten sonra da devam edilmesi işin hissetme kısmına katkı sağlıyor..

Bnde de mumlar var iste boy boy p...s gbi bi ark.aldm oda prezervatifle denems iste cesart edemiyorm biturlu baslayamiyorm ck basit geliyo p...s almk ama esimin p...s gornce yapamam gbi geliyo bnmi boyleym herksmi anlamadm:)bn yaklask iki sene once parmk egzrsizi yapmaya bsladim capada tedavi gorurkn orda bna bi azim gldi herks yapmsti parmagi eve gidr gitmz hemn yapicm dedm eve geldigm gbi denemeye basladm hemnde yaptim bi mtlu oldm bi mtlu oldm anlatamam yani kndi parmagmla yapnca esimede izin vermstim rahat olmstu smdi mumdan aparat denersem dedm belki esimlede rahat olur dedim :)

evet canım muhakkak dene faydasını illa göreceksin. ben mumla çalıştıktan sonra eşimle deneme yaptığımda farkı gördüm. orası daha açık daha geniş oluyo çünkü.düşünsene mumla kademe kademe çalışarak penis boyuna getiriyoruz o giriyorsa diğeri neden girmesin. benimkinin şimdiki kalınlığı 10cm falan ve diğerlerine öyle fazla bişey de çalışmadım 1 hafta falan. 5ten 7ye 7den 10a geçtim:) bu biraz kalın oldu rahatsız ediyo zaten hepsi girmiyo. e diğerleri de öyle başladı sonra alıştım. o yüzden hergün düzenli çalışma yapmak gerekiyor kesinlikle gün atlama sen de ara verince korkuyorsun sanki.

Merhabalar oncelkle doktorlarn seanslari uztmk icn bole bisy soliyceni zanntmiyorum cnku ben devlet hastanesinde isinin ehli bi doktora gttim ucretsiz devlet oldugu icn yni herks ayni seyi soyluyo yasakliyolar cnku biz yataga her girdigimzde yine yapamiycaz yine kasilcam diye dusunmkten se......nin o hazzini yasayamiyorz kndimizi birakamiyorz pens denemesini yasakliyoki birbirinizin zevklerini ogrenin o an tadini cikarn diye iyice parmk apart vs. Korkunu yendkten snra deneyin diyo ben boyle dusunuyorm ama sni etlemtckse nasil istiyosan oyle yapin

Eşim egzersizde parmağımı alabildiğim için p... alabileceğimi düşünüyor. 5 yıllık evliyiz adamda yorulmuş olabilir beklemekten

ama oranın esnemesi için belli bir kalınlığa gelmesi gerekiyor ona öyle anlat. önce bir p... boyu ve kalınlığı şeylerle genişleyecek ki p... de rahat rahat girsin. bunun için de ya aparatlarla ya da parmakla genişletmek yani egzersize devam etmek gerekiyo başka çaremiz yok napalım:KK34:

evet canım muhakkak dene faydasını illa göreceksin. ben mumla çalıştıktan sonra eşimle deneme yaptığımda farkı gördüm. orası daha açık daha geniş oluyo çünkü.düşünsene mumla kademe kademe çalışarak penis boyuna getiriyoruz o giriyorsa diğeri neden girmesin. benimkinin şimdiki kalınlığı 10cm falan ve diğerlerine öyle fazla bişey de çalışmadım 1 hafta falan. 5ten 7ye 7den 10a geçtim:) bu biraz kalın oldu rahatsız ediyo zaten hepsi girmiyo. e diğerleri de öyle başladı sonra alıştım. o yüzden hergün düzenli çalışma yapmak gerekiyor kesinlikle gün atlama sen de ara verince korkuyorsun sanki.

Tsekkur cnm ewt ben cok erteledim cok bosverdm ama artk dur dedm kndime yni cevre baskisi cock cock diye bnde istiyorm bide atk bes senedr sikildm ayni sorunla yatip kalkmktan norml kadin gbi devsm etmk istiyorm artk hayatima esimide mtlu etmk istiyorm adam bes senefir bekliyo bni azimle :)ins olucak artk hayirlisiyla su mumlari denersem yapabilirum diye dusunuyorm ins

ya ben mumla çalışırken biraz zorlamıştım iki gün önce daha doğrusu kastım o yüzden azıcık yanma oldu sonrasında da pembe renkte akıntı gibi sanki bişeyler geldi ama miktarı çok çok az belki bir damla kadar o da zardan mı geldi acaba. hatta sonrasında hafif sızı yı hissettim ama dün yine egzersize devam ettim biraz yine acıdı orası bugün beklesem mi acaba

Kızlar merhaba :KK34:

Geçmişi okudum da egzersizlere tam gaz devam ediliyor :) Böyle devam ederseniz haftasonu yeni gelinler çoğalır :KK1:

Sormak istediğiniz birşey olursa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım :KK34:

Mraba bnde yni katldim bes yillk evliyim ve vajiliym malesf bn dk.faln cok gttim biturlu sona ulasamadm p.....s korkumu yenemiyorm bna ck buyuk geliyo parmak egzersizi yapiyorum rahatm ama vajina bna cok dar geliyo ayni zamnda oranin grnisleyn esnek bi organ oldugnuda biliyorm ama cesartim ypk isteaparatla deniycem artk p....s korkumu yenerim ins sen bu hastaligi atlatanlrdansin sanirm bnada gaz verirmisin:):)

ya ben mumla çalışırken biraz zorlamıştım iki gün önce daha doğrusu kastım o yüzden azıcık yanma oldu sonrasında da pembe renkte akıntı gibi sanki bişeyler geldi ama miktarı çok çok az belki bir damla kadar o da zardan mı geldi acaba. hatta sonrasında hafif sızı yı hissettim ama dün yine egzersize devam ettim biraz yine acıdı orası bugün beklesem mi acaba

Bnce bekle buyuk ihtimalle kizlik zari zedelnmis olabilr kndini kastiysan

canım zarın yırtılmıştr muhtemelen 1 gün bekle istersen :KK34::KK34:

arkadaşlar herkese merhaba:)
çok çok çooook mutluyum:))) atlattım kurtuldum bu illetten:))
Rabbim hepinize bu mutluluğu yaşamayı nasip etsin inşallah.
9 aylık evli olucam bikaç gün sonra ve 9 ayda yaşadıklarımı hepiniz biliosunuz o günleri anlatmıcam inşallah geride kaldı artık.
burda bana destek olan arkadaşlarıma özellikle de kkaderim e çok tşkr etmek istiorum. bana da bu derdi yaşayan herkese de gerçekten yardım etmeye çalışıyolar,Allah hepsinden razı olsun.ama ben hayata herşeye küstüm uzun süredir foruma girip burayı bile okuyamadım ağlamaktan. haftasonu eşimle yine büyük bi tartışma yaşadık,evi terk ettim çıktım boşanıcam artık ben yapamıorum bu işi diye.dışarda bikaç saat gezdim sonra birden karar verdim ben bu işi halledicem boşanııcaksam da ondan sonra boşanıcam diye.
eve gittim kararlıyım ya güya yapıcam acısa bile nekadar acıyabilir ki son bi kaç aydır düşüncem hep bu.ama tabi sonu hep hüsran.
sonra bi anda tamam dedim haydar dümen e gidelim,birden aradık, bi saat içinde apar topar gittik. ve sonuca gercekten inanamadım.

sakın yanlış anlamayın burda dr fln övmek değil amacım, tek sölemek istediğim bu iş sandığımız kadar zor değilmiş. ben beceriksizliğim güçlü olamayışım yüzünden dr da aradım çareyi ama inanın kendinize güvenin sonrası çok büyük huzur,çok büyük mutluluk .

son bi not: gerçekten acımıo:))) belki ufacık bi tavsiyem olabilir benim de. sıcak su buharına oturmak bana iyi geldi,belki sizlere de iyi gelir.
Allah hepinize bu mutluluğu,bu huzuru yaşatsın inş:)

canım benim çok mutlu oldum iyiki geri dönmüşsün Allah korusun , sen çok mantıklı çok akıllı ve çok güçlü bir insan olduğunu göstermiş oldun,helal olsun sana o sinirli halinde bile doğru kararı verebilmişsin.ve çok geçmiş olsun Allah bundan sonra herşeyi hakkında hayırlı ve güzel etsin arkadaşım. yoğunluktan nerelerdesin diye msj yazamadığım içinde hakkını helal et :KK43:

Arkadaşlar ben eşimle 2 parmak 1 boğum egzersizini yaptıktan sonra eş denemesi yaptık ama yine olmadı ben ne zaman düzelicem daha kaç seans sürecek bu egzersizler doktor kesinlikle eş denemesi yapmayın diyor ama eşim doktoru dinlemek istemiyor bende şaşırdım şimdi eş denemesi yaparsak tedavi süreci bozulur mu? yada uzar mı?

canım eş denemesi kesinlikle yapmayın diye bir olay yok, geriyede gitmezsin ayrıca, sadece sende eşinde henüz belkide hazır değiliz ama olursada süper olur diye düşünürseniz, olmazsa sorun etmeyip tam gaz devam ederseniz sorun olmaz, beyin bir kere birşeyi kabul etti ve öğrendi ya artık geriye gitmez merak etme, sadece moralini bozmak yok, o zaman geriye gidersin işte, anlaştık mı?

helal olsun çiğdem:) kkaderimin benzetmelerinden biri bu da:) bana en çok uyan benzetme buydu.. gerçekten öyle bu hisleri bir yere bırakamıyorum hem benle hem beynime yerleşmiş.birkaç kez denedim başarısız olunca hevesim gidiyor.bu tüyolar için teşekkürler inşallah yenerim de ben de huzurlu olurum artık

canım benim afedersin üstte deneyene kadar , gözümde hep çivili koltuktu sanki ama üste çıkınca sanki komşuya oturmaya gelmiş gibi oturdum :KK1: sonra düşün çivide senin koltukta, ne korkuyosun de kendine :KK12: :KK17: :kk77:

Son düzenleme:
başardım sanırım çok mutluyum bugun ilk defa iki parmagın yarısını aldım yolunu buldu onu farkettim.2 parmagımı makas yapıp streç filime sardım iyice yagladım yarısına kadar aldım yanma çok oldu bide zamanım çok kısıtlıydı diye fazla ilerletemedim ama olcak sanırım:)şimdi 3 parmaga geçebilirmiyim?yoksa acele etmeyeyimmi?

X