Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

aslinda biraz ustunde dursam yaparm yaa tesekkr ederm konusmak iyi geldi sagol canim

Mutlaka sahlam bir doktora git.cok iyi anliyorum cektgni insan kendini kandiryor yaptim oldu diye ama yapinca anliyorsun aslinda hic yapmamissin.ben doktorla asdim doktorum süperdi cok cekindm ama iyiki gitmsm dua edyrm suan ona

ben anlamıyorum .artık uzun zamandır korkmadan alıyorum içeri bayağı giriyor,ama sonrası duvar falanda yok tamam fakat daha gıtmıyor anlamadım ,yada erken boşalma oluyor bırakıyoruz.acaba cokmu gerıde vajına bılmıyorumkı ....

ben anlamıyorum .artık uzun zamandır korkmadan alıyorum içeri bayağı giriyor,ama sonrası duvar falanda yok tamam fakat daha gıtmıyor anlamadım ,yada erken boşalma oluyor bırakıyoruz.acaba cokmu gerıde vajına bılmıyorumkı ....

canim rahmine dayaniyo olabilir herkesin bi vajina boyutu var kisa olabilir o yuzden gitmiyodur buyuk ihtimal

mrb canım zaten vajina senin giriş yaptığın yer, şimdi şöyle söyleyim evet vajina boyutu herkesde değişiklik gösterir pns te olduğu gibi ama herkes rahat şekilde pns i alabilecek durumdadır.
rakamla konuşmak gerekirse, vajina ortalama 10 cm dir ve duvarları yapışık gibi durur normalde, ama zevk almaya uyarılmaya sıvı gelmeye başlayınca 6.5 cm eninde 23 cm boyunda pns i rahatlıkla alabilecek duruma gelir. başlarda biz çok gevşeyemediğimiz için pns sonuna kadar geldiğinde kasıklarımızda batma gibi bir his verir ama zevk almaya başlayınca alışmaya başlayınca o his kaybolur.
size gelince benim anladığım yön sorunu var,nasıl derseniz şimdi üst pozisyonda deniyorsun diyelim eşine doğru eğimlisin ya dimdik oturma, eşinin omzuyla göğsü arasına ellerini koy öyle bir eğim, biraz girdi ya hani sonra ıkınarak poponu belinden bağımsız şekilde arkadan kaldır vajinada aşağı doğru baksın, kaldır demişken havaya kalkmayacak sadece döndüreceksin öyle düşün. ve püffffff diye içinden ses çıkar bu işe yarar diye düşünüyorum gevşemen için bir dene.bu arada giriş anında yada devamında eşin seni uyarmaya devam ederse hiçbirşeye gerek kalmadan zaten yolunu bulur. girişe başladınya poponu ileri gerisallayarak oturmaya devam et ve sonra dediğim gibi poponu belinden kırarak belin olduğu gibi duracak ama popon arkadan kalkacak öylece oturmaya devam et. inşallah sorun ortadan kalkar.

Merhaba uzun süredir okuyucuydum dün özümün mesajını okyana kadar sanki benle konuşmuş gibi hissettim gel kayıt ol yardımcı olalım diyordu ondan ve hepinizden cesaret alarak yazıyorum.
7 ay önce nikahım oldu ama düğün olmadığı için aynı evde yaşamıyoruz inşallah düğünümüz yakında ondan erteledim aslında aynı evde yaşarken aranıza katılmak ama erteleme hastalığına ben de tutulmak istemedim ve kayıt oldum.
Burayı aylardır takip ediyorum vajinanın yönü ve yapılması gerekenleri hep sizlerin sayesinde öğrendim.ve okurken size ve kendime hep dua ettim inşallah hepimiz bugünleri kolaylıkla atlatırız hayırlısıyla.

Şimdi kendi sorunumu anlatayım kendi parmağımla yapamıyorum çünkü parmak ucum da hissediyor iki hisse katlanamıyorum orada kıkırdak gbı bişey geliyo sanki parmağıma korkuyorum.

Eşimle denedik o beni oyalarken bi kaç kez parmağını alabildim ama hergun yanyana olmadığımız için geriye gitmeler cok yaşadım.

Sonra penis artık tamamen dısarda kalmamaya basladı biraz girebiliyor ama bir yerde acayip ağrı veriyor ordan ileri gitmiyor sanki ayrıca hareketler de serbest olmuyor tabi robot gibiyim

Neyse işte aslında size teşekkür etmek istedim yoksa bununla bir ömür geçirebilirdim benim vajinam dar öyle bi yol bende yok galba diye :)

maalesef gece bir deneme yapdim olmadi esim yine kavga etdi benle yuzume bile bakmadi beni arama diyor artik,cok kotuyum,bu gunler bitecekmi yoksa ben kendim bitecegimmi?((((((((((

Benim eşimde anlayışsızdı.
Erkekler bu durumla karşılaşınca eşinin gözünü korkutursa eger , kadının daha çok çaba verip yapabileceği yanılgısına düşüyormuş.
Ben bi akşam "vajinusmuslu eşinize nasıl davranmanız gerekir" ile alakalı bir doktorun yaxısını buldum ve eşime Facebook'tan mesaj olarak gönderdim.
Dedim ki sana bi yazı gönderdim , aç oku lütfen ve bu işi ben çözücem kısa zamanda , ama o yazıyı okuman işi koşaylaştıracak, dedim. Yatmaya gittim. O içerde kaldj ve yazıyı okudu neyseki okumam demedi.
Son zamanlarda şimdi artık bilinçlendi ve benim şevkimi kıracak hareketler yapmıyor artık.
Ben de çözmek için daha azimliyim. Ramazandan sonra egzersizlere full ağırlık vericem.
Sende eşini bu yolla bilinçlendirebilirsin.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Son düzenleme:
Yapabiliriz .
Hayvanlar hiç vajinusmus olmuyormuş.
Çünkü onlarda bizimki gibi bir bilinçaltı yok.
Doğaya nasıl karşı geliyoruz farkettiniz mi😑
Bilinçaltımız o kadar kuvvetli ki , kötü olan herşeyi başımıza getirebildipimşz gibi bilinçaltı gücümüzle iyi olan herşeyi de başımıza getirebiliriz.
Bilinçaltını yönlendirmeyi öğrendiğimiz vakit yapamayacağımız şey yok.
Doktor muayenesi mutlaka olun.
Tıbbi olarak bi engel yoksa başarmamak içinde hiçbir engel yok.
Bende öğreniyorum bilinçaltımı yönlendirmeyi başaracağıma inanıyorum

mrb canım zaten vajina senin giriş yaptığın yer, şimdi şöyle söyleyim evet vajina boyutu herkesde değişiklik gösterir pns te olduğu gibi ama herkes rahat şekilde pns i alabilecek durumdadır.
rakamla konuşmak gerekirse, vajina ortalama 10 cm dir ve duvarları yapışık gibi durur normalde, ama zevk almaya uyarılmaya sıvı gelmeye başlayınca 6.5 cm eninde 23 cm boyunda pns i rahatlıkla alabilecek duruma gelir. başlarda biz çok gevşeyemediğimiz için pns sonuna kadar geldiğinde kasıklarımızda batma gibi bir his verir ama zevk almaya başlayınca alışmaya başlayınca o his kaybolur.
size gelince benim anladığım yön sorunu var,nasıl derseniz şimdi üst pozisyonda deniyorsun diyelim eşine doğru eğimlisin ya dimdik oturma, eşinin omzuyla göğsü arasına ellerini koy öyle bir eğim, biraz girdi ya hani sonra ıkınarak poponu belinden bağımsız şekilde arkadan kaldır vajinada aşağı doğru baksın, kaldır demişken havaya kalkmayacak sadece döndüreceksin öyle düşün. ve püffffff diye içinden ses çıkar bu işe yarar diye düşünüyorum gevşemen için bir dene.bu arada giriş anında yada devamında eşin seni uyarmaya devam ederse hiçbirşeye gerek kalmadan zaten yolunu bulur. girişe başladınya poponu ileri gerisallayarak oturmaya devam et ve sonra dediğim gibi poponu belinden kırarak belin olduğu gibi duracak ama popon arkadan kalkacak öylece oturmaya devam et. inşallah sorun ortadan kalkar.
kaderim teşekkür ederim yardımcı oldun yazdıklarınla fakat üstte degıl klasık deniyoruz ben daha rahat hıssedıyorum kendımı ay bılmıyorum ya eşim artık eskısı gıbı denemeler yapmıyor sankı pes etmıs gıbı :KK43:

Bende 1 buçuk aylık evliyim esimle iliskiye giremedik:KK43: ne yapacağımızı bilmiyorum doktora gitmeyi de istemiyorum nasıl çıkacağım bu işin içinden psikolojim bozulacak artık

Bende 1 buçuk aylık evliyim esimle iliskiye giremedik:KK43: ne yapacağımızı bilmiyorum doktora gitmeyi de istemiyorum nasıl çıkacağım bu işin içinden psikolojim bozulacak artık

arkadaşım ben geçen hafta histereskobi ameliyatı oldum rahmimde polip vardı onu aldılar.
doktor 'vajinan darmış ben içerden kesik attım' dedi.
senin anlayacağın vajinismus değil vajinal darlıkta sorun yaratabiliyor
sen daha yeni evlisin rahim fimi çektir(radyotomda) rahminde bi problem mi var vajinan mı dar onu öğrenebilirsin.
hemen vajinismusum demeyin.

Benim eşimde anlayışsızdı.
Erkekler bu durumla karşılaşınca eşinin gözünü korkutursa eger , kadının daha çok çaba verip yapabileceği yanılgısına düşüyormuş.
Ben bi akşam "vajinusmuslu eşinize nasıl davranmanız gerekir" ile alakalı bir doktorun yaxısını buldum ve eşime Facebook'tan mesaj olarak gönderdim.
Dedim ki sana bi yazı gönderdim , aç oku lütfen ve bu işi ben çözücem kısa zamanda , ama o yazıyı okuman işi koşaylaştıracak, dedim. Yatmaya gittim. O içerde kaldj ve yazıyı okudu neyseki okumam demedi.
Son zamanlarda şimdi artık bilinçlendi ve benim şevkimi kıracak hareketler yapmıyor artık.
Ben de çözmek için daha azimliyim. Ramazandan sonra egzersizlere full ağırlık vericem.
Sende eşini bu yolla bilinçlendirebilirsin.

esim okumaz bune net olarak biliyorum,sakin sakin defalarca konustum,ama benim duzeleceyime inanmadigi icin cok dinlemiyor beni,onu da anliyorum aslinda,cok zor zamanlar bizim icin,ama beni de birinin anlamasina ihtiyacim var,egzersizlere devam etmek tek yol umarim en kisa zamanda hepimiz kkurtuluruz bu virusdan Allah eslerimize de sabirlar versin bize de cesaret

merhaba kızlar
bnde 3 gündür mumla aparat yaparak deniyorum.
beyaz bakkal mumları varya onlardan işte
o boyutu çok rahat alıyorum. ama peçete sarıp kalınlaşınca çok yanma oluyor.canım acıyor .
ama bıkmak yok.buraya kadar gelmişken devam edicem
inşallah bu illetten hepimiz tez zamanda kurtuluruz.çok zor
Allah hepimize yardım etsin.
bu aşamadan sonra ne yapmam gerek ?vajinismusu yenen arkadaşlar yardımcı olabilir mi
bazen cesaretim kırılıyor.:18:

maalesef gece bir deneme yapdim olmadi esim yine kavga etdi benle yuzume bile bakmadi beni arama diyor artik,cok kotuyum,bu gunler bitecekmi yoksa ben kendim bitecegimmi?((((((((((

bu günler bitecekde, eşin yüzünden olmuyor, dünyanın en iyi psikiyatrisinede gitsen eşini terapiye almak ister senin vajinismus sorunun yok, eşinin kendisi sorun

merhaba kızlar
bnde 3 gündür mumla aparat yaparak deniyorum.
beyaz bakkal mumları varya onlardan işte
o boyutu çok rahat alıyorum. ama peçete sarıp kalınlaşınca çok yanma oluyor.canım acıyor .
ama bıkmak yok.buraya kadar gelmişken devam edicem
inşallah bu illetten hepimiz tez zamanda kurtuluruz.çok zor
Allah hepimize yardım etsin.
bu aşamadan sonra ne yapmam gerek ?vajinismusu yenen arkadaşlar yardımcı olabilir mi
bazen cesaretim kırılıyor.:18:

canım peçeteyi neye sarıyorsun?

X