Vajinismus tedavisi

Ebruscuk

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2018
2
2
35
Merhaba.
Ben 3 yillik evli vajinismus hastasiyim. Daha once baska doktorlara da basvurduk fakat sonuc alamadik. Yarin cok iyi bir klinikte tedaviye baslicam insallah. Eger bu sorunu yasamis ve tedavi olanlar varsa lutfen tedaviyle ilgili bana bilgi verebilir mi? Kafamda buyutmemek icin bu sorunu halletmis kisilerin destegine ihtiyacim var... Yardimci olursaniz cok sevinirim.

Ben su an ankarada hera klinikte vajinismus tedavisi görüyorum bingölden geldim. Tedavinin son günümdeyim ve işimle birazdan deniycez. Rahat mıyım diye sorarsanız hayır biraz tedirginlik var ama yapabildigimi gördüm sonuç alınca tekrar yazacam size gün içerinde ve tedavi süresinden detaylıca bahsedcm inşallah

Canım öncelikle dün bu dertten kurtulmuş biri olaraktan ben gibi bu sorunu yaşayanlar olduysa yardımcı olurum diye yeni üyelik açtım :) Hiçbir tedavi almadım hiçbir egzersizi yapmadım ona rağmen dün emla ve gleitgelen kayganlaştırıcı jel ile bu sorunu yendim bu muydu dedim gerçekten. Ama eğer yenemem bunlarlada dersen illa bir tedavi istersende saygın mizaçoğlu var 3 gün bilemedin 5 güne bu dertten kurtarıyormuş bu süreçte kendisini aradım ancak fiyatları baya bir kabarık haber. Olsun umarım benim yaptıklarımla bu işten sende kurtulursun. İnan zor birşey değil bu muymuş diyeceksin :)

Canım öncelikle dün bu dertten kurtulmuş biri olaraktan ben gibi bu sorunu yaşayanlar olduysa yardımcı olurum diye yeni üyelik açtım :) Hiçbir tedavi almadım hiçbir egzersizi yapmadım ona rağmen dün emla ve gleitgelen kayganlaştırıcı jel ile bu sorunu yendim bu muydu dedim gerçekten. Ama eğer yenemem bunlarlada dersen illa bir tedavi istersende saygın mizaçoğlu var 3 gün bilemedin 5 güne bu dertten kurtarıyormuş bu süreçte kendisini aradım ancak fiyatları baya bir kabarık haber. Olsun umarım benim yaptıklarımla bu işten sende kurtulursun. İnan zor birşey değil bu muymuş diyeceksin :)

merhaba nasıl yendin öğrenebilir miyim? emla ne kadar ve nerelere sürdün?

merhaba nasıl yendin öğrenebilir miyim? emla ne kadar ve nerelere sürdün?
Emla 114.50 tl canım sigorta karşılamıyor diğeride 40 tl önce emlayı yarım saat öncesinden fındık büyüklüğünde olabildiğince vajinanın içine sürüyorsun ama baya yakıyor orayı sinirleri uyuşturduğu anlamına geliyor o. Yanma tepkiside ondan sonra uyuşuyor orası kayganialtırıcı tüp halinde yarısına kendi vajinanın içine yarısını eşine sürüyorsun ondan sonra sen altta eşin üst pozisyonda bacaklarını kendine doğru çekerek ilişki pozisyonunu alıyorsun ondan sonrası oldu bittiye geliyor zaten

Merhaba hanımlar bende 3yillik evliyim ve aynı dertten muzdaribim kadın doğuma psikolaga gittim verilen ödevleri harfiyen uyguladim ama eşimle denedigimizde sonuç gene hüsran lütfen banada yardım edin hanımlar herkes yapabiliyorsa bizde yapabiliriz önceleri eşimi iter bacaklarımi bile acamazdm şimdi onları yapıyorum ben canım çok yanacak diye korkuyorum her seferinde bu sefer olucak diyorum ama basaramiyorum penis vajina girisine deyiyor ama gerisi gelmiyor kimseye bişey anlatamıyorum iyice yiprandim artık

Dediğim gibi sür artı kayganlaştırıcı su bazlı hiçbir zararı Yok hem kendine hem eşine sür deme

Ne demek canım şuan çaresizliğini biliyorum 7 ay yaşadım ama sana bunu en içten duygularımla söylüyorum bu muydu diyeceksin acı falan Yok 3 cm kadar girmesine izin vereceksin devamını hissetmeyeceksin emin ol inşallah yenersin

İnşallah canım ilk baslarda kabullenemedim hastaligimi hep esimde aradım suçu eşim basardiginda bunun için mı korktm ettim diceksin diyo bana motive ediyor ama bazen de bi bebeğimiz olmucak mi diyo icim gidiyo benim acıya dayanikliligimda az bundan da kaynaklanıyor sanki ne kadarlık bir acı oluyo mesela kendi kendime iki tane ameliyat oldun onların açısına dayandın bunami dayanamicaksin diyorum ama sonuç hüsran tabi

Yok canım bak ilk kremi sür yakıyo baya zaten yansın bir saat bekle ondan sonra belinin altına yastık koy kendini yükselt ardından eşin sana ve kendine sürsün jeli ama içine sürsün ve içinden 3 e kadar say eşine bırak kendini olup bitmiş olacak inannki acısız ya ben hayatta yapamam diyodum ben yaptıysam sen de yaparsın

İnşallah olur canım çok sağolasın Allah razı olsun inşallah tüm vajinismus hastaları yener bu rahatsızlığını

Ben su an ankarada hera klinikte vajinismus tedavisi görüyorum bingölden geldim. Tedavinin son günümdeyim ve işimle birazdan deniycez. Rahat mıyım diye sorarsanız hayır biraz tedirginlik var ama yapabildigimi gördüm sonuç alınca tekrar yazacam size gün içerinde ve tedavi süresinden detaylıca bahsedcm inşallah
İste heranin gucu bende 4 yildan sonra istanbul herada 4 gunde kesin cozum buldum iyiki varlar olmasa yapamazdim

Merhaba hanımlar bende 3yillik evliyim ve aynı dertten muzdaribim kadın doğuma psikolaga gittim verilen ödevleri harfiyen uyguladim ama eşimle denedigimizde sonuç gene hüsran lütfen banada yardım edin hanımlar herkes yapabiliyorsa bizde yapabiliriz önceleri eşimi iter bacaklarımi bile acamazdm şimdi onları yapıyorum ben canım çok yanacak diye korkuyorum her seferinde bu sefer olucak diyorum ama basaramiyorum penis vajina girisine deyiyor ama gerisi gelmiyor kimseye bişey anlatamıyorum iyice yiprandim artık
Canım ben tedavi oldum 20 gün önce filan yendim bu hastalığı istersen yardımcı olurum sana

X