Vajinismus

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Emdk

Üye
Kayıtlı Üye
17 Haziran 2021
2
0
31
Herkese merhabalar,
Ben 2.5 yıllık evliyim severek ve isteyerek evlendik ama biraz problemli oldu babamdan kaynaklı çok zor evlendik ve bu beni çok yıprattı babamla çok sorun yaşadım. İlk gece birliktelik olmadı maalesef strestendir diye önemsemedik pek ama geriside gelmedi. Jinekologa gittim ve zar zor muayene oldum doktor bana vajinusmus olduğumu söyledi ödevler falan verdi fakat ben bir ilerleme kaydedemedim gitmeyi bıraktım. Ve şimdi hiçbir şekilde hicbirseye hevesim yok bu durum beni çok yıpratıyor eşim çok anlayışlı ama ben kendimi yetersiz hissediyorum.Biliyorum bu durumu yaşayan tek kişi ben değilim o yüzden buraya içimi dökmek ve bu hastalığı yenen insanlardan bilgi almak istedim. Bir çok yerde birçok yazı okudum dilator seti kullanan ve atlatan insalarda var dilator kullanmak iyi değil diyende çok arada kaldım. Bir yandan artık çocuk sahibi olmayı da çok istiyorum yaş 30 a dayandı. Şimdiden herkese teşekkür ediyorum.

2.5 yıl çok uzun. neden bir uzmanla görüşmediniz bu süre içinde?

Görüştüm ama bir sonuç alamadım malesef
benim tanıdığım çoğu insan psikolog ile terapi sonucu bunu 2-3 ayda atlattı. sizin 2.5 yıl olmus artık bence bilinçaltında siz bu duruma alışmışsınız çözülsün istemiyorsunuz. burada kimsenin anlattıkları sizin sorununuzu çözmez maalesef bu tamamen psikolojik bir durum ve bireysel olarak çözümü var. bence iyi bir psikolog bulun ve esinizle gidin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X