Vajinismusdan Dolayı Boşanıyoruz

Umutsuz03

Üye
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2022
20
5
29
Burayı yakından takip eden biri olarak vajinismus sorunun hayatımı mahvetmesini anlatıcam. Sorun bende mi anlamıyorum? Evleneli 1 buçuk sene olacak ama toplasan 60 gün anca görüşmüşüzdür. İlk zamanlar sorun değil diyen eşim tedavi başarısız olunca artık bana karşı davranışı değişti. Bana esc**ta gideceğini söyledi. Bende ayrılalım dedim o da gitmekten sonra vazgeçti. Bu arada tedaviye de gidiyorduk. Araştırdım iyi bir doktor buldum ve doktor 4 günde hallederiz dedi. Çünkü ben parmak egzersizi yapabiliyorum. Dilatör yapabiliyorum ama eşli de olmuyor. Eşimin iznin hepsini tedavi için kullandık her gün gittim. Doktora kaç defa anlattım olmuyor diye ama o biraz hafife aldı. Hatta dilatörü direkt koyunca canım çok yandı. Tedaviye gitmeden önce daha iyiyken tedavi bana kötü geldi 15 gün gittikten sonra doktor yapabileceğim bişey yok dedi. Eşiminde izni bitmişti ve gitti. Ama gittiğinden beri sürekli bu sorun sende kalacak geçmeyecek böyle ömür mü geçer diye psikolojimi bozdu. En sonunda bir kavga çıkardı ailem bilmiyordu vajinismus olduğumu onlarada söyledi. Vajinismus benim için çok büyük sorun 15 gün izne geliyorum erkeğim böyle yapamam dedi boşanalım dedi. Bende halbuki başka şehirlerdeki doktorları araştırıp sürekli onlara gidelim diyordum. Ama olmadı beni herkese rezil etti. Resmen kardeşimle telefonda konuşurken duydum benim hakkımda iyi biri ama bu şekilde vajinismus olduğu sürece ilerde yine boşanacaktım şimdi boşanmak iyi falan dedi. Bana hastasın seninle uğraşamam dedi. Dünyam yıkıldı ben onunla severek evlenmiştim. Ne bir yalan bir şey gizledim ama yetmedi kalbim kırık canım yanıyor. İzne gelince davayı açalım dedi anlaşmalı boşanalım diyo. Ne yapacağımı bilmiyorum ölmek istiyorum sadece

Herkesin başına gelebilir böyle şeyler bende vajinusmustum herşeyin tedavisi var gayretle atlatabilirdiniz canım eşin içinde senin içinde kolay değil anlayabiliyorum fakat seven insan çabalar aileye demek ne yani bırak boşan böyle insanla hayatını nasıl devam ettirmeyi düşünüyorsun ki

Böyle bi durumda en başta eşiniz destek olacakken o sırtını dönmüş, bundan sonra ilişkiye girseniz de kalbinizi çok kırmış eskorta gidicem bile demiş yürümez yani ayrılmanız daha mantıklı. Sevse değer verse destek olurdu psikolojik baskı yapmazdı

Burayı yakından takip eden biri olarak vajinismus sorunun hayatımı mahvetmesini anlatıcam. Sorun bende mi anlamıyorum? Evleneli 1 buçuk sene olacak ama toplasan 60 gün anca görüşmüşüzdür. İlk zamanlar sorun değil diyen eşim tedavi başarısız olunca artık bana karşı davranışı değişti. Bana esc**ta gideceğini söyledi. Bende ayrılalım dedim o da gitmekten sonra vazgeçti. Bu arada tedaviye de gidiyorduk. Araştırdım iyi bir doktor buldum ve doktor 4 günde hallederiz dedi. Çünkü ben parmak egzersizi yapabiliyorum. Dilatör yapabiliyorum ama eşli de olmuyor. Eşimin iznin hepsini tedavi için kullandık her gün gittim. Doktora kaç defa anlattım olmuyor diye ama o biraz hafife aldı. Hatta dilatörü direkt koyunca canım çok yandı. Tedaviye gitmeden önce daha iyiyken tedavi bana kötü geldi 15 gün gittikten sonra doktor yapabileceğim bişey yok dedi. Eşiminde izni bitmişti ve gitti. Ama gittiğinden beri sürekli bu sorun sende kalacak geçmeyecek böyle ömür mü geçer diye psikolojimi bozdu. En sonunda bir kavga çıkardı ailem bilmiyordu vajinismus olduğumu onlarada söyledi. Vajinismus benim için çok büyük sorun 15 gün izne geliyorum erkeğim böyle yapamam dedi boşanalım dedi. Bende halbuki başka şehirlerdeki doktorları araştırıp sürekli onlara gidelim diyordum. Ama olmadı beni herkese rezil etti. Resmen kardeşimle telefonda konuşurken duydum benim hakkımda iyi biri ama bu şekilde vajinismus olduğu sürece ilerde yine boşanacaktım şimdi boşanmak iyi falan dedi. Bana hastasın seninle uğraşamam dedi. Dünyam yıkıldı ben onunla severek evlenmiştim. Ne bir yalan bir şey gizledim ama yetmedi kalbim kırık canım yanıyor. İzne gelince davayı açalım dedi anlaşmalı boşanalım diyo. Ne yapacağımı bilmiyorum ölmek istiyorum sadece
Canınızın yanmasını anlıyorum fakat evlilik gerçekten bu şekilde devam edemez. Bir buçuk yıl cinsellik olmadan yaşanmış bir evlilikten bahsediyorsunuz. Bu kadın açısından da erkek açısından da pek mümkün değil. Nasıl ki bir kadına kocam benimle ilişkiye girmiyor dediğinde boşanabilirsiniz diyorsam bir erkeğe de derim.
Ayrıca eşinizle bir buçuk senede toplam 2 ay görüştüğünüzü söylemişsiniz. Neden birlikte yaşamıyorsunuz? Onun görevde olduğu şehirde yaşama şansınız yok mu?

Canım benim yalnis anlama ama boşanmaya yer arıyor istiyerek yapılan birşey değil ki sonuçta buda bir tür hastalık yani tam tersi elini tutup bu yola devam etmesi gerekiyor evet cinsellik sonuçta hayatımız da bir gerçek ama sırf bu yüzden de boşanması saçmalık aceba karşına alıp bir kez daha mı sakince konussaniz bunun için bosanmayin hele birde biebirinizi seviyorsanız yazıktır yuvanizi yikmayin sonuçta empati yapsın aynısı onun başında da olabilirdi

Şöyle düşünün belki de bu adamla olmuyor. Belki bi başkası olsa anında havaya gireceksiniz. Böyle hikayeler de biliyorum. İten bir şey var sizi belki de. Zaten 1.5 yılda hepi topu 2 ay beraber vakit geçirmişsiniz. Bu şekilde bağ kurmanız vaji olmasanız bile zordu.

Bende 11 senelik evliyim vajinismustum.
İlk vajinusmus olduğunu kabul edip buradaki sayfalara yazıp kegel egzersizlerini öğrenip ilişkiye girebilmek 2-3 ayımı aldı.
Bunu tamamen yenmem 10 seneyi aldı.
Hep bir adım ileri giderek çözdük.
Ama şöyle bir durum da, bir ay olmasın yine zorlanıyorum. Ama haftada 5 gün üst üste ilişki olunca hiç yokmuş gibi oluyir.
Yani cozmede ilişki sıklığı önemli. .
Sizin eşiniz anladigim şehir dışında aralıklarla 15 gün geliyor.
Neden aynı sehirde değilsiniz, birlikte yasasaniz şimdiye hallolmustu.

Canınızın yanmasını anlıyorum fakat evlilik gerçekten bu şekilde devam edemez. Bir buçuk yıl cinsellik olmadan yaşanmış bir evlilikten bahsediyorsunuz. Bu kadın açısından da erkek açısından da pek mümkün değil. Nasıl ki bir kadına kocam benimle ilişkiye girmiyor dediğinde boşanabilirsiniz diyorsam bir erkeğe de derim.
Ayrıca eşinizle bir buçuk senede toplam 2 ay görüştüğünüzü söylemişsiniz. Neden birlikte yaşamıyorsunuz? Onun görevde olduğu şehirde yaşama şansınız yok mu?
Eşim askeri personel kuzey ırak da görev yapıyor izni senede 30 gün. Eşimle gerçekten 2 sene aynı evde olsaydık böyle olamazdı mesafede maalesef çok sorun gelmesi gitmesi aile ziyareti eş dost gelmesi derken çok fazla zaman kalmıyor o hemen olsun bitsin derdin de

Herkesin başına gelebilir böyle şeyler bende vajinusmustum herşeyin tedavisi var gayretle atlatabilirdiniz canım eşin içinde senin içinde kolay değil anlayabiliyorum fakat seven insan çabalar aileye demek ne yani bırak boşan böyle insanla hayatını nasıl devam ettirmeyi düşünüyorsun ki
Kimsem yok çaresizim aileme söyledi ailem beni suçluyor kadınlık görevini yapmıyosun diyor vajinismus ne demek onu bile bilmiyor

Böyle bi durumda en başta eşiniz destek olacakken o sırtını dönmüş, bundan sonra ilişkiye girseniz de kalbinizi çok kırmış eskorta gidicem bile demiş yürümez yani ayrılmanız daha mantıklı. Sevse değer verse destek olurdu psikolojik baskı yapmazdı
Evet bende öyle düşünüyorum vajinismus aşsamda aşamayacağım travmalar yarattı bende

Kimsem yok çaresizim aileme söyledi ailem beni suçluyor kadınlık görevini yapmıyosun diyor vajinismus ne demek onu bile bilmiyor
gerçekten sizin adınıza üzüldüm her şey gelip geçiyor bu günlerde geçici kimseye ihtiyacınız yok çalışın kendi düzeninizi kurun benim zor zamanımda arkamda olmayan eşimde ailemde hiç bir zaman hayatımda olmasın daha iyi diye düşünüyorum.

bende vajinusmustum ama yukarıdaki arkadaşın belirttiği gibi çok sık deneme ve yendikten sonra da çok sık ilişkiye girmeyle bu iş çözülüyor uzaktan zor olmuştur.

Bende 11 senelik evliyim vajinismustum.
İlk vajinusmus olduğunu kabul edip buradaki sayfalara yazıp kegel egzersizlerini öğrenip ilişkiye girebilmek 2-3 ayımı aldı.
Bunu tamamen yenmem 10 seneyi aldı.
Hep bir adım ileri giderek çözdük.
Ama şöyle bir durum da, bir ay olmasın yine zorlanıyorum. Ama haftada 5 gün üst üste ilişki olunca hiç yokmuş gibi oluyir.
Yani cozmede ilişki sıklığı önemli. .
Sizin eşiniz anladigim şehir dışında aralıklarla 15 gün geliyor.
Neden aynı sehirde değilsiniz, birlikte yasasaniz şimdiye hallolmustu.
Bende aynı evde olmayı isterdim ama işte mesleğinden dolayı senede 30 gün gelebiliyor beni de götüremiyor yıllardır kuzey ırak da ya da suriyede. Bunu aşmak için sürekli denemek gerekiyor ama 6 ayda bir gelip 15 gün kalınca o süre yeterli olmuyor

Eşim askeri personel kuzey ırak da görev yapıyor izni senede 30 gün. Eşimle gerçekten 2 sene aynı evde olsaydık böyle olamazdı mesafede maalesef çok sorun gelmesi gitmesi aile ziyareti eş dost gelmesi derken çok fazla zaman kalmıyor o hemen olsun bitsin derdin de
Bence boşanmanız hayrınıza olur. Bu şekilde de evlilik olmaz. Eşiniz zaten evlenmemeliymiş bana göre.
Evliyim ama kocam yok durumları hiç bana göre değil mesela, o sebeple böyle düşünüyorum. Hayatınız pozitif yönde değişebilir boşanırsanız. Hiç kendinizi ezdirmeyin ilişkiye giremiyoruz diye. Sizin zaten kocanız yok. Şöyle düşünün, senede bir ay evinize gelip kalan biri artık gelmeyecek.
Önünüze bakın. Hem evde olmayıp hem de size psikolojik baskı yapmasına izin vermeyin. Geldiği gibi hadi gidip dilekçeleri verelim deyin. Ben de zaten bu evlilikten bir şey anlamadım, bir varsın onbir yoksun, ikimiz için de en iyisi bu deyin.

Yine sever, yine sevilirsiniz. Vajinusmus tedavinizi de görürsünüz. Hiç öyle öldüm bittim mahvoldum diye düşünmeyin. Hayatınızda zaten olmayan bir adamı hayatınızdan çıkaracaksınız. Bana göre bu boşanmanın en kazançlı tarafı siz olacaksınız.

Bukadar dramatik davranmayı bırakmalısın ilk önce.
O kimki onun yüzünden canına kıyıyorsun?
Ayrıca rezil olan sen değilsin o. Gerçekten adam olsa bu sebepten boşansa bile mahremini böyle ulu orta dökmez.

Bence ağlamak yerine böyle bir karaktersizden boşandığın için sevin.

Ya ilerde çocukların olsaydı Allah korusun hastalansaydın? O zaman böyle bi yaratık seni yüz üstü bırakırdı.

Ayrıca her erkek böyle karaktersiz değil.
İlişkiye girememek bi erkeği yıpratır tabi ama bunun çaresi böyle rezillik yapmak değil.

Seviyorsan evliliği yürütmeye gönlün varsa çaresini ararsın. Doktorlarla görüşürsün.

Rahatlamak için illaki birleşme gerekmiyor.
O sorunu çözene kadar binbir tane yolu var.

Bende vajinismus yaşadım eşimle hemde kaç sene.
Kaç sene sonra çözdük ve şuan bebek için tedavi görüyoruz.

Böyle biriyle asla barışma. Şimdi bunu çözsen ilerde başka sorunlarda seni yüzüstü bırakır.

Ondan boşan ve kendine odaklan.
Elbette karşına anlayacak biri çıkar.
Çıkmazsada sen hayatına odaklan.
İşine git, hobiler edin, kendine bak.

Esinizin evlenmemesi gerekiyormus boyle evlilik mi olur senede 15 gun. Bosanmaniz sizin hayriniza. Belki problem siz degilsiniz o dur bilemezsiniz. Onunuze bakin kimsenin sizi suclamasina izin vermeyin aileniz dahil.

yanı baştan olmazmış zaten çok uzak anacım adamı 1,5 yılda toplasan 1 ay görmemişsin bu nasıl evlilik hangi akla hızmet yani. Vajınusmusun sürmesi çok normal adam yok piyasada paso işte bırak hayırlısı olsun hakkında başında duran bir eş bulursun canına minnet ne üzülüyorsun

Bende aynı evde olmayı isterdim ama işte mesleğinden dolayı senede 30 gün gelebiliyor beni de götüremiyor yıllardır kuzey ırak da ya da suriyede. Bunu aşmak için sürekli denemek gerekiyor ama 6 ayda bir gelip 15 gün kalınca o süre yeterli olmuyor
Canım eşine şöyle o zaman bu yüzden ilerleme kaydedemediginizi.

Ay niye olesiniz yav izinden geldigi gun koyun onune anlasmali bosanma dilekcesini direkt. Herkese ozelinizi yaymadan bosanamiyor mu? Hem siz niye rezil oldum psikolojisine giriyorsuniz ki rezil olan kendisi. Evli barkli adam yatak odasini ucuncu kisilere anlatiyor. Kendinize revs gordugunuz evlilik bu mu cidden? Belli ki adamla kimyaniz uymuyor. Kaldi ki hicbir duygusallik paylasmamissiniz ki dogru duzgun. Yetistirilme sartlarimiz gozetildiginde vajinismus olmak cok dogal bir sey geliyor bana. Hayat boyu aman kizim ayip kizim gunah kizimla buyutulup evlendigin gece icinden s.ks gurusu cikmasini bekleyen toplum ikiyuzlu bence. Bu yuzden rezil biri varsa once esiniz sonra da ikiyuzlu toplum. Hikayedeki en masum kisi cabalayan sizsiniz. Olmayani da zorlamayin emin olun destekci bir esiniz olsaydi farkli olurdu. Bosanip onunuzdeki guzelliklere odaklanin. Ailenize filan da cinsel hayatiniz icin hesap vermek zorunda degilsiniz.

Aileniz bu konuda konusma hakkini sizden aliyor. Size ne benim yatak odamdan siz beni evli oldugum icin mi evlat olarak kabul ediyorsunuz bu kadar mi onemli benim mutlulgumdan sagligimdan evli olmak diyin. Anlayacak kapasiteleri yoksa valla onlara da saglam bir sınir cizin, gerekirse bir sure hal hatir sormak disinda gorusmeyin. Isiniz varsa calisin, yoksa hemen bir ise girin. Siz basinizi eger suclu psikolojisine girerseniz sizi daha bu konudan cok incitirler. Of bir gune bie gun kocanizin size ne kadar kocalik vazifesi yaptigini sorguladilar mi acaba? Eminim koca para veriyor mukemmel koca kafasi da yasiyorlardir. Duymayin, takmayin, sizlanmayi birakip hayatinizin iplerini elinize alin. Daha yasanacak bir suru ihtimal var. Kotusune tutunup vaktinizi bosa harcamayin.

X