Vajinismusu nasıl yenebilirim lütfen yardım edin

Mukerrem

Üye
Kayıtlı Üye
19 Ekim 2021
8
5
26
Neredeyse 3 aylık evliyim ve vajinismus sorum var psikoloğa gittim ama işe yaramadı canım çok yanıyor lütfen biri bana yardım etsin nolur

O farklı olarak ne yapıyor ki oda aynı hipnoz Kegel yapmayak mı yoksa farklı teknikleri mi oluyor

O farklı olarak ne yapıyor ki oda aynı hipnoz Kegel yapmayak mı yoksa farklı teknikleri mi oluyor
Ayna ile parmak egzersizi yapmanız gerekiyor. Vajinanıza dokunmayı öğrenmeniz gerekiyor. Başka şeyler ile yenmek zor malesef. Yenersiniz umarım bir an önce

Vajinismus konusunda kendini ıspatlamış bir kadın doğum uzmanına gidin.
Her zaman psikolog ile konuşmak yetmeyebilir. Vajinismus derecesi ileri düzeydeyse, Bu alanda kendini ıspatlamış bir doktor, fobi tarzında korkuları yenebilmek için, bilişsel davranışçı terapi ile korkulacak birşey olmadığı mesajını bilinç altına almanızı sağlar.
Hanımlar evde aparatla veya parmak egzersizi ile vs çalışıyor ya, Aslında onlar da bilmeden bilişsel davranışçı terapi yapıyor kendilerine.

Kadın doğuma gittim giriş yeri normal kadınlarınkinden küçük evet ama bu bi avantaj bile olabilir dedi daha çok zevk alırsınız demesine getirdi galiba
Bence siz tekrar bir görünün jinekologa. Belki zarı alsa daha rahatlarsınız. Daha az acı duyarsınız. Benimkisi çok küçüktü. Ameliyat olmadan önce kendime baktım o kadar küçüktü ki nasıl adet olmuşum anlamadım. Leblebi büyüklüğündeydi öyle diyim size. Şimdi bakıyorum ohooo bayağı büyüdü delik. :)

Bence siz tekrar bir görünün jinekologa. Belki zarı alsa daha rahatlarsınız. Daha az acı duyarsınız. Benimkisi çok küçüktü. Ameliyat olmadan önce kendime baktım o kadar küçüktü ki nasıl adet olmuşum anlamadım. Leblebi büyüklüğündeydi öyle diyim size. Şimdi bakıyorum ohooo bayağı büyüdü delik. :)
Tamam gidicem teşekkür ederim sizde işe yaramıştı değil mi

Merhabalar herkese. Bana yardım edebilecek arkadaşlara çok ihtiyacım var😞 3.5 aylık evliyim bu vahinismus kabusum oldu. Forumu çok okudum ve cesaret edip parmak egzersizlerine başlayayım dedim ama birkaç deneme yapmama rağmen sonuç hep hüsran oldu. En son bugün kulak çubuğunu streçleyip jelledim ama asla 1 cm sen fazla girmiyor acaba ittirirken yanlış tarafa mı doğru yapıyorum diyorum anlamadım bir türlü yaklaşık 1 saat çalıştım azıcık bile ilerlemedi lütfen tecrübelerinizle bana destek olun🙏🙏🙏

Neredeyse 3 aylık evliyim ve vajinismus sorum var psikoloğa gittim ama işe yaramadı canım çok yanıyor lütfen biri bana yardım etsin nolur
Merhabalar, ben de neredeyse 5 ay olacak evleneli maalesef ileri derecede vajinismus var doktora gidip zar zor muayene oldum ağlaya sızlaya. Sonraki seansta doktor kendi parmağını soktu vajinama 5 dk kadar orda kaldı o kadar kasıldım ve acı çektim ki o an parmak egzersizi verdi ama asla yapamıyorum evde. Eşimi çok seviyorum ama bu durum artık o kadar yıprattı ki bizi tahammülü kalmadı. Lütfen yardım edin bana da

Merhabalar herkese. Bana yardım edebilecek arkadaşlara çok ihtiyacım var😞 3.5 aylık evliyim bu vahinismus kabusum oldu. Forumu çok okudum ve cesaret edip parmak egzersizlerine başlayayım dedim ama birkaç deneme yapmama rağmen sonuç hep hüsran oldu. En son bugün kulak çubuğunu streçleyip jelledim ama asla 1 cm sen fazla girmiyor acaba ittirirken yanlış tarafa mı doğru yapıyorum diyorum anlamadım bir türlü yaklaşık 1 saat çalıştım azıcık bile ilerlemedi lütfen tecrübelerinizle bana destek olun🙏🙏🙏
Merhaba, sizde ilerleme var mı acaba bu konu ile alakalı tavsiye edeceğiniz birşey 😢

X