Vajinismusu sprey ile yendim!

Merhaba,
Ben 10 gün önce vajinismusu yendim! Bunu paylaşma sebebim birçok mesaj aldım daha önce yazdığımda ve bu sorunu yaşayan herkesin de en kısa zamanda çözmesini çok isterim. 3 aylık evliydim ve artık yorulmuştum kitap aldım dilatör aldım doktor krem verdi kayganlaştırıcı jel bakım yağı kullanmadığım kalmadı. Dilatör ile 4. Boyda takıldım kaldım içime alamıyordum. eşimle aramda hep bir mesafe vardı yeni evli bir çift gibi değildik. Birgün yine araştırırken vemcaine sprey ile bu sorunu yendiğini yazmış bir arkadaş onu okudum. Son kez dedim bu spreyi de alıcam eğer olmaz ise terapi alıcam bir yandan da doktor araştırıyorum ama. Hemen eczaneden aldım spreyi ve bana kadınlar kulübünden yardımcı olur musunuz diye yazdım birkaç arkadaşa. Dönüş yapanlar oldu. doktorun anlattıkları izlediğim videolar hepsi biryere kadardı hiçbiri 4.dilatörü içime almama yardımcı olamadı. Ama o arkadaşların desteği bilgi paylaşımı ve vemcaine sprey ile yendim. Ben özelden yazan herkese elimden geldiğince cevap vermeye çalışıcam. Bu süreci bana daha önce anlatan olsaydı 3 ayım balayı tatilim kabusa dönüşmezdi. Kendime söz verdim elimden geldiğince yardımcı olucam arkadaşlar 💗
Merhaba, bana da destek olur musunuz?

Spreyi nasil kullandiniz lutfen yardim edin ben dışına sıkıyorum yakıyor ama uyusmuyor sanki cubugu icine koymaya calisinca yakiyor ve acitiyor lutfen yardim edin
Merhaba denediniz mi bilmiyorum ama bende vajinusmusum.Burada bir kadin sagolsun yardımcı oluyor spreyi daha önce kullanmis ben henuz kullanmadım ama biraz yakiyor sonra geciyor biraz dayaniver vs demisti yani yanma doğal hatta yaninda sogutucu bir seyler bulundur demişti bana.Benim vajinamda kasinti hafif yaralar vs de var dudaklarinda ama cok sıkıldım bu hastaliktan da laf duymaktan da surekli cinsellik dusunmekten de olsuj bitsin istiyorum pzt deneyecegim emla krem kayganlatirici vebcamine ne varsa aldim alayini karistiracam ahaha bahceli gibi oldu biraz ne kadar omo varsa ne kadar tursil varsa diyordu ya.Zehir etti hayatmi bu hastalık ve laf duymalar olmuysa bosanalimlar.Yapip bitirip ben rest çekmek istiyorum susmak sinmek istemiyorum.Dua edelim insallah o an yine kasılmam.Benim esim artik yildi o yuzden artik soylemleri iyice kotulesti (2yil ben yaklastrmadim bile ödüm kopardi degil denemek gidip ben opmedim bile kendisi de istekli oldgunda sonunun husran olacagini bilirdi.Baslarda cok bir sey demedi ama en kucuk seylere aşırı kızıyordu sonraları iki kez dayak oldu.Cunku anneme citlatti dra git dedi bakti hiçbir caba yok iyice gerildi.Dra senle gidelim vs dedim ama destek olmayacağını soyledi maddi manevi bosanalim ikinci yila da olmazsa yeter dedi.Belki bir korku boşanma tedirgnligi ile yapacagimi düşünüyor ondan diyor cunku ne zaman normal iyi davransa ben yine dememedim hep uzerini örttüm yuruturum boyle diye düşündüm herhalde bilmiyorum o da son yol olarak bunları deniyor.Keske destek olsalar dr vs.Esim kizar mi esim vurur mu esim olmazsa

Spreyi nasil kullandiniz lutfen yardim edin ben dışına sıkıyorum yakıyor ama uyusmuyor sanki cubugu icine koymaya calisinca yakiyor ve acitiyor lutfen yardim edin
Esim kizar mi olmazsa vurur mu cok mu gerilir yine bosanalim der mi korkusu var ya beni bitiriyor.Hep derdim anlayissiz kaba esim var.Ama burayi görünce hak verdim ve utandım.Surayi okuyorum herkes cozum aramis dilator sprey krem parmak vs.Ben esime desem alırdı yardim ederdi.Ama 2yila yaklasacak caba gormedi, hiçbir ilaç vs almadım o asiri tepki gosterip bosanalim diyene kadar gidip kendim opmedim bile deneyelim demedim arasitrmadim uyuya mi kaldi hah bugün de yırttım diyordum.Ama artik kararliyim tek korkum o an olmazsa cok gerilir mi adam bıktı artik.Caba yok istek yok bosancam deyince yaklasma onda da ay uy deyip kacarsam cok kızacak.Hem arkadaslarim ne anlatti biliyor musun belki buradakiler hak verir.En cok kadinlar korkuyormus evet ama olup bitince normal bir cinsel yasam olunca da en istekli kadinlr oluyormuş guzel zevkli bir hismis aslinda tadmadigimiz icin bilmiyoruz kendimizi de mahrum ediyoruz.Dusununce bile geriliyorum bı yandan bi yandan da ben parmak dilator vs yapamam yanlis yere gider falan direk esimle deneyecek olarak iyi mi yapacam kotu mu onu da bilmiyorum dusunurken bile bacaklarımı sıkıyorum suan oan nasil gerilecegim kimbilir kendime düşünecek baska seyler bulcam oan.Beni daha on sevişmede penisi hissetmek bitiriyor ayip vs diye konusmadik eseklik ettik keske anlatsaydim kaygılarımi cozum olurdu hani bacaginin yaninda girmeden once opusurken vs hissediyorsun ya erekte olmus hemen kafamda su canlaniyor Allah'ım bu bana girecek canim ne kadar cok yanar suna nak kalın vs.Oysa mesela regl vs iken yapamayacagini biliyorsun 0 kasilma.Lanet sey o kadar psikolojik iste bizi buldu lanet insallaj kurtuluruz ya.Berbat bir psikolojideyn duyduğum her lafi basina kakmak istyorm olunca boyle bağıra bagira oldu lan oldu demek istiyorum kafayi yedim ya

Merhaba,
Ben 10 gün önce vajinismusu yendim! Bunu paylaşma sebebim birçok mesaj aldım daha önce yazdığımda ve bu sorunu yaşayan herkesin de en kısa zamanda çözmesini çok isterim. 3 aylık evliydim ve artık yorulmuştum kitap aldım dilatör aldım doktor krem verdi kayganlaştırıcı jel bakım yağı kullanmadığım kalmadı. Dilatör ile 4. Boyda takıldım kaldım içime alamıyordum. eşimle aramda hep bir mesafe vardı yeni evli bir çift gibi değildik. Birgün yine araştırırken vemcaine sprey ile bu sorunu yendiğini yazmış bir arkadaş onu okudum. Son kez dedim bu spreyi de alıcam eğer olmaz ise terapi alıcam bir yandan da doktor araştırıyorum ama. Hemen eczaneden aldım spreyi ve bana kadınlar kulübünden yardımcı olur musunuz diye yazdım birkaç arkadaşa. Dönüş yapanlar oldu. doktorun anlattıkları izlediğim videolar hepsi biryere kadardı hiçbiri 4.dilatörü içime almama yardımcı olamadı. Ama o arkadaşların desteği bilgi paylaşımı ve vemcaine sprey ile yendim. Ben özelden yazan herkese elimden geldiğince cevap vermeye çalışıcam. Bu süreci bana daha önce anlatan olsaydı 3 ayım balayı tatilim kabusa dönüşmezdi. Kendime söz verdim elimden geldiğince yardımcı olucam arkadaşlar 💗

Merhaba Kremle spreyin hiç bir farkı yok 2 side %10 lidokain içerir sadece hangisini daha kolay kullanabilirseniz.
Bunlar lokal anestezi için kullanılır etkisi sadece o bölgeyi uyuşturmaktır ayrıca emla almayın çok pahallı tekli olan jetex krem alın o daha uygun hemde denemiş olursunuz sprey alırsanızda vemcain alın fazla sıkmayın fazla sıkınca yanma yapar uyuşma yapar sadece 2-3 sıkıp bekleyin yeterli.Düşünün bunlarla diş çekimi sünnet falan yapılıyor ordan hesaplayın ne kadar uyuşturduğunu o bölgeyi

Merhaba Kremle spreyin hiç bir farkı yok 2 side %10 lidokain içerir sadece hangisini daha kolay kullanabilirseniz.
Bunlar lokal anestezi için kullanılır etkisi sadece o bölgeyi uyuşturmaktır ayrıca emla almayın çok pahallı tekli olan jetex krem alın o daha uygun hemde denemiş olursunuz sprey alırsanızda vemcain alın fazla sıkmayın fazla sıkınca yanma yapar uyuşma yapar sadece 2-3 sıkıp bekleyin yeterli.Düşünün bunlarla diş çekimi sünnet falan yapılıyor ordan hesaplayın ne kadar uyuşturduğunu o bölgeyi
Kremle spreyin farkı var ikisini de kullanmış biri olarak söylüyorum kremi doktor yazmıştı faydasını göremedim. Ama sprey kesin çözüm oldu.

Caba yok istek yok bosancam deyince yaklasma onda da ay uy deyip kacarsam cok kızacak.Hem arkadaslarim ne anlatti biliyor musun belki buradakiler hak verir.En cok kadinlar korkuyormus evet ama olup bitince normal bir cinsel yasam olunca da en istekli kadinlr oluyormuş guzel zevkli bir hismis aslinda tadmadigimiz icin bilmiyoruz kendimizi de mahrum ediyoruz.Dusununce bile geriliyorum bı yandan bi yandan da ben parmak dilator vs yapamam yanlis yere gider falan direk esimle deneyecek olarak iyi mi yapacam kotu mu onu da bilmiyorum dusunurken bile bacaklarımı sıkıyorum
Vajinusmusu spreyle, kremle falan yenemezsiniz. Bu bir psikolojik sorundur. Önce Kadın hastalıkları doktoruna sonra psikoloğa gideceksiniz. Altta yatan tabu, inanç, ön yargı, korku ortaya konacak ve psikoterapi alacaksınız. Masturbasyon (Kendi klitorisinizi, vajeninizi seveceksiniz, boşalmayı öğreneceksiniz.), eşinize oral yaptıracaksınız, dilatör, parmak egzrsizleri yapacaksınız ve ilişkide siz üstte olacaksınız. Bütün bunlar psikoterapi eşliğinde ilerleyecek. En fazla bir ayda cözülür. Eşinize de yazık yaaa.

ben hera klinikte yendim giderken umudum yoktu cunku kadinlar klubunde hera klinikle ilgili kotu yorumlar vardi gitmicem kendim yenicem dedim esimin zoruyla gittik ve yendim bugun ve iyilesmeyene kadar sizi bırakmıyorlar

Vajinusmusu spreyle, kremle falan yenemezsiniz. Bu bir psikolojik sorundur. Önce Kadın hastalıkları doktoruna sonra psikoloğa gideceksiniz. Altta yatan tabu, inanç, ön yargı, korku ortaya konacak ve psikoterapi alacaksınız. Masturbasyon (Kendi klitorisinizi, vajeninizi seveceksiniz, boşalmayı öğreneceksiniz.), eşinize oral yaptıracaksınız, dilatör, parmak egzrsizleri yapacaksınız ve ilişkide siz üstte olacaksınız. Bütün bunlar psikoterapi eşliğinde ilerleyecek. En fazla bir ayda cözülür. Eşinize de yazık yaaa.
Siz de vajinusmus gecirip yenmis biri olarak mi konusuyorsunuZ bilmiyorum ama onun tepkileri de beni korkutuyor geriyor dr gitmeyi ya da dr parasını vs kabul etmiyor ama çözüme de ulastir diyor.İnanin ben de biktim insan asagilanmak eksik yarim hissetmek hissetirilmek ister mi istemez.Ama denerken ne guzel ilerleme kaydettin yapacaksın vs bi iki haftaya çözersin demişti sonra bebekli bir akraba gördü yerin dibine atti beni yine e dedim denerken biyle boyle demiştin ne yapayim bayilacak gibi oluyorsun dedi simdi iyi bi sey bile dese inanmam cok guc her an kızacak deneyip başarısız olunca hayal kirikligi ile neler yapacağı belli olmayan bir adam cok cok eski kafali bu kadının görevi ona gore ben abartiyorum insan bile isteye asagilanir mi bazen siddet bile gördüm elimde olsa halletmez mıydım o siddeti göreceğime iliski acısına katlanirdim ama yapamıyorum iste

Siz de vajinusmus gecirip yenmis biri olarak mi konusuyorsunuZ bilmiyorum ama onun tepkileri de beni korkutuyor geriyor dr gitmeyi ya da dr parasını vs kabul etmiyor ama çözüme de ulastir diyor.İnanin ben de biktim insan asagilanmak eksik yarim hissetmek hissetirilmek ister mi istemez.Ama denerken ne guzel ilerleme kaydettin yapacaksın vs bi iki haftaya çözersin demişti sonra bebekli bir akraba gördü yerin dibine atti beni yine e dedim denerken biyle boyle demiştin ne yapayim bayilacak gibi oluyorsun dedi simdi iyi bi sey bile dese inanmam cok guc her an kızacak deneyip başarısız olunca hayal kirikligi ile neler yapacağı belli olmayan bir adam cok cok eski kafali bu kadının görevi ona gore ben abartiyorum insan bile isteye asagilanir mi bazen siddet bile gördüm elimde olsa halletmez mıydım o siddeti göreceğime iliski acısına katlanirdim ama yapamıyorum iste
Bu kadar uzun süreli vajinusmus kaynaklı cinsel probleme şiddet kısmını asla kabul etmemekle birlikte erkeğinizin tepkisini anlayışla karşılıyorum. Bir önceki mesajımda belirttiğim temel şeyleri psikoterapi eşliğinde yaparsanız kurtulursunuz. Parasal kısmı da size asla fazla gelmesin, düğün hediyesi altınlardan bir iki tanesini bozdurun ve tedavi olun. Eşiniz boşanmak isteyebilir. Bari hiç değilse bahsetmişsiniz vajinusmusu yenen arkadaşlarınızdan destek alabilir ve uygun egzersizleri yapabilirsiniz. Sağlık çalışanıyım. Özelden yazabilirsiniz.

Merhaba Safinaz hanım öncelikle sizlerle tanistigima çok memnun oldum . Ben 4 senedir evliyim ama eşimle ilişkiye giremedim taki sizinle Hera klinik ailesiyle tanışana kadar , evliliğimin 4.ayi jinekologa gittim ve benim vajinismus olduğumu söyledi tabi bn ilk defa duyuyorum böyle bir şey vajinismus ne dedim Kendi kendime sonrasında araştırdım ve Hera klinik buldum 3 5 günde çözüleceğini söylüyordu nasl olur dedim benim 1 sene boyunca yapamadığımı 3 5 günde nasıl cozucekler dedim ve tüm cesaretimi toplayıp aradım ararken bile insan korkar mı ? Ve telefonumu siz açtınız o kadar sıcak konuştunuz ki ve bana dediniz ki seni pamuklara sarıcam tamam dedim gidicem dedim . Eşimle birlikte sabahında geldik Hera klinik e çok sıcak karşıladıniz bizi güler yüzle sanki hep ordaymisim gibi hiç yabancılık çekmedim.Doktor Süleyman bey bizimle çok ilgilendi ufak bı görüşme sağladı sonrasında muayene ve hiç ağrı olmadan sonrasında beni size teslim etti ve sizde gerçekten beni pamuklara sardiniz size ve Süleyman beye çok teşekkür ederim hem tecrübeleriniz için hemde beni gerçekten kendime kazandırdığınız için .Burdan gelmek isteyipte gelemeyen tüm vajinismus hastalarına sesleniyorum bu erteleme hastalığı ve hiç bir şekilde tek başına çözülmüyor hayatı kendinize zindan etmeyin mutlu olmak hepinizin hakkı . Hiç ertelemeden Hera klinik e gelip ağrısız ve acısız bir şekilde çözebilirsiniz yeterki kendinize inanın ve İlk adımı Hera klinik i arayarak yapın.Ben basardiysam herkes başarır.inanin ki hayat böyle daha güzel daha mutlu insan evli olduğunu hissediyor.TESEKKURLER HERA KLİNİK

isterseniz terapistimin telefon numarasini vereyim onunla görüşebilirsiniz
Reklam kokan hareketler bunlar. İnsan başarmaya istiyorsa hirsliysa hangi doktorla devam ederse etsin basaracagi kanaatindeyim. Bende doktorla yendim ama isteyen olmadığı sürece adını söylemedim

X