Vajinismusu yendim

Dilatörü bakire iken kullanınca nasıl kanama olmuyor kızlık zarı bozulmuyor ben eşimle yaşadığım şeyi ondan da yaşarım diye korkuyorum bende evliyim ve yenemedim bu sorunu hala ilişki yaşayamadık bu dilatörü duydum ama onunla denerken bakireliği kaybetme sorunu olmaz mı o yüzden ben eşimle birlikte denemek istemiştim onu

Onu denerken eğer içine tamamen alırsan tabiki hymen bozuluyor. Ama kanama olacak diye bir şart yok.

Dilatörü bakire iken kullanınca nasıl kanama olmuyor kızlık zarı bozulmuyor ben eşimle yaşadığım şeyi ondan da yaşarım diye korkuyorum bende evliyim ve yenemedim bu sorunu hala ilişki yaşayamadık bu dilatörü duydum ama onunla denerken bakireliği kaybetme sorunu olmaz mı o yüzden ben eşimle birlikte denemek
Onu denerken eğer içine tamamen alırsan tabiki hymen bozuluyor. Ama kanama olacak diye bir şart yok.
Peki siz dilatör kullanmadan önce hymen bozulmuş muydu sadece içinize alma sorunu mu yaşıyordunuz

Dilatör kullanmadan önce eşimle parmak egzersizi yapıyorduk parmağı alabiliyordum ve kanama olmamıştı. Daha sonra doktora gittik bu sorun için hymen bozulmadığını ve girişin dar olduğunu söylemişti. Dilatör alıp kullandıktan sonra 3. Boyuna kadar parmaktan bir farkı yoktu ancak 4. Boyu zorlamıştı ve onu tamamen aldığımda sanırım hymen bozuldu ama yine kanama olmadı olmaması bence çok fazla yağ kullanmamla alakalı çünkü kuru değildi. Daha sonra eşimle ilişki yaşayabildim

Vajinusmus sonrasında eşlernizde cinsel
İsteksizlik oldu mu kızlar? Sertleşme problemi?

Vajinusmus sonrasında eşlernizde cinsel
İsteksizlik oldu mu kızlar? Sertleşme problemi?
İsteksizlik değil ama sertleşme problemi oldu Vajinismusken çünkü itme kasılma vs olduğu için karşı tarafta da konsantre bozuluyor o da kaygılanıyor. Bu süreç devam ettikçe kaygı devam ediyor. Mesela benim eşimde zaten normal hayatta kaygı bozukluğu dikkat bozukluğu olduğu için sürecimiz daha uzun ve zor geçmişti

Nasıl aştınız?

Merhaba bende sizin gibiydim ama şimdi de ikinci ilişkimde çok fazla kanamam oldu sizin de bu şekilde ikinci üçüncü seferlerde kanama oldu mu yada ne yaptınız olmaması için kayganlastirici kullandınız mı

Merhaba bende sizin gibiydim ama şimdi de ikinci ilişkimde çok fazla kanamam oldu sizin de bu şekilde ikinci üçüncü seferlerde kanama oldu mu yada ne yaptınız olmaması için kayganlastirici kullandınız mı
Merhaba benim hiç kanamam olmadı ilk ilişkide de sonrasında da. Olmaması için yağ ya da kayganlaştırıcı kullanıyoruz

Merhaba arkadaşlar ben 27 yaşındayım 22 aylık evli ve 13 aylık bir kız annesiyim aynı zamanda vajinismustum eşimle çok denemeler yaptık her türlü pozisyonda denedik ama hiçbir şekilde ilişkiye giremedik zaten hamile olunca biraz daha denememiz azalıyordu doktorum kontrol ettiğinde hiçbir sıkıntı olmadığını gayet rahat olduğumu muayene yaptırmakta bile çekinmediğimi bu sıkıntının sadece psikolojik olduğunu söyledi ve bi arkadaşına yönlendirdi ben psikolog ile telefonla görüştüğümde hamile olduğum icin önemli olmadığını nasıl olsa hamilesin dediği için ben kafamda direk doktor olayını silmiştim evlendiğimiz ilk günden beri sürekli arastirma içerisindeydim eşim cok aşırı sabırlı ve sakin biri sürekli bana moral verme ve yardımcı olma çabasındaydı ama ben sürekli yapamayınca aşırı geriliyordum son zamanlarımda sevismek bile içimden gelmiyordu çünkü sonu gelmeyecek yine eşimi üzmemden korkuyordum bigun artık iyice kafaya koydum ve doğumdan sonra doktora gitmeye karar Verdik 2 seans sonra bıraktım çünkü hiç tatmin etmedi bizi zaten işin içine parmak egzersizi girdi ve iyice gerildim yapamadım ve gitmedim eşim hocaya kadar gitti ve hoca büyü olduğunu söyledi evet yalanı yok biz buna inandık çünkü her yapmaya çalıştığımızda sanki bi duvar vardı ve aşamıyorduk hoca okudu etti biz denemeleri hiç bırakmıyoruz sürekli deniyoruz internette araştırmaya devam ediyorum bi kaç kişide de bu şekilde büyü olduğu söylenmiş ve aynı formda okurken dilator konusuda çıktı okudum inceledim eşimde okudu ve almaya karar verdim kargom gelince eşimle beraber ultrason jeli ile birlikte denemeye başladık ve 20 dakika içerisinde kefil egzersizi nefes egzersizleri ile 3 boy almayı başardım ve çok sevindim yapabildiğime inandım ta ki 4. Boyu deneyene kadar bi türlü 4 alamadım ve o gün bıraktık ve daha fazla zorlamadık ertesi günü tekrar enbaştan denedik ve oldu 4 te yine tıkandım ama 3.günü başardım ve hepsini alabiliyordum aşırı mutluyduk tabi 3-4 gün denemenin ardından eşimle denemeye başladık ve ilk gün alamadım çok zor geldi 2 günümüzde önce 4. Dilator ile gevşetip rahatlatıp denemeye çalıştık ve oldu ilk kelimem bu muydu dedim bunca zaman bunun için mi uğraştık arkadaşlar ne olursa olsun sakın umudunuzu bırakmayın ve inanın eşinizde eğer sabırlı ve yardımcı oluyorsa size hic korkmayın ve stres olmayın ben yapabildim ve yendim bu kadar zaman ve cabanin mükâfatını aldım inşallah bunu okuyan herkeste bu hastalığı yenebilir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…