Vajinismus hastasını boşamak...

melanie

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2021
57
75
35
1 bucuk yıllık evliligimizi noktaladık . Yani yollarımızı ayrıdık , vajinismus hastasıydım , ve eski eşim bana sadece 1 bucuk yıl sabrettim diyip daha fazla istemedigini defalarca dile getirdi ve sonunda benden ayrılma kararı aldı .. çok seviyordum , ve bu hastalıgında son aşamasına gelmiştim artık tam eminim dedigim an bitti . Aylarca kendimi suçlamıştım aglayıp sızlamıştım çok sıkıntılar çekmiştim .. bir türlü ilişki birleşme olmuyor diye hep agladım .. kendisi 1 yıl bana ne zaman olacak ? Ne zaman olacak diyip dururken , çabalıyorum olacak diyordum . Oysa bana hiç destek olmamıştı .. doktora bike götürdügünde boşuna gidiyoruz diye bana cok güzel moral vermişti .. hayat okdr acımasız ve sert ki .. çektigim sıkıntılara rabbim şahit .. okadar ezildim ki kayınvalideme karşı .. beni artık istemiyorlardı .. göz yaşlarımın emegimin karşılıgını kim verecek şimdi ? Bir eş zor günlerde böyle davranıyorsa bizler kimlere güvenelim ? İyi günde , kötü günde , sağlıkta ve hastalıkta dememiş miydik ? Yaşadıgımı imtihan olarak görüyorum .. çok emegim var onun üzerinde .. inanın bana ayrıldıktan sonra tek giyecek kıyafeti bile yoktu , cünkü herşeyini ben almıştım tüm kıyafetlerini eve bırakıp gitmiş .. şimdi babamın evindeyim zor günlerin geçmesini bekliyorum .. rabbim bu hastalık ile boğuşan kızlara sabır güç versin ..

Son düzenleyen: Moderatör:
Keşke ilk destek görmediğinizde siz onu bıraksaydınız. Bu bir sorun ama çözümü olan geçici bir şey. Eş desteği olmadan yenmek mümkün değil. Ve aynı hayatı paylaşacağız eşlerimizle daha büyük hastalıklar da yaşayabiliriz. Bu vefasızlığı sonradan görmektense baştan kurtulmuşsunuz diyelim.

1 bucuk yıllık evliligimizi noktaladık . Yani yollarımızı ayrıdık , vajinusmus hastasıydım , ve eski eşim bana sadece 1 bucuk yıl sabrettim diyip daha fazla istemedigini defalarca dile getirdi ve sonunda benden ayrılma kararı aldı .. çok seviyordum , ve bu hastalıgında son aşamasına gelmiştim artık tam eminim dedigim an bitti . Aylarca kendimi suçlamıştım aglayıp sızlamıştım çok sıkıntılar çekmiştim .. bir türlü ilişki birleşme olmuyor diye hep agladım .. kendisi 1 yıl bana ne zaman olacak ? Ne zaman olacak diyip dururken , çabalıyorum olacak diyordum . Oysa bana hiç destek olmamıştı .. doktora bike götürdügünde boşuna gidiyoruz diye bana cok güzel moral vermişti .. hayat okdr acımasız ve sert ki .. çektigim sıkıntılara rabbim şahit .. okadar ezildim ki kayınvalideme karşı .. beni artık istemiyorlardı .. göz yaşlarımın emegimin karşılıgını kim verecek şimdi ? Bir eş zor günlerde böyle davranıyorsa bizler kimlere güvenelim ? İyi günde , kötü günde , sağlıkta ve hastalıkta dememiş miydik ? Yaşadıgımı imtihan olarak görüyorum .. çok emegim var onun üzerinde .. inanın bana ayrıldıktan sonra tek giyecek kıyafeti bile yoktu , cünkü herşeyini ben almıştım tüm kıyafetlerini eve bırakıp gitmiş .. şimdi babamın evindeyim zor günlerin geçmesini bekliyorum .. rabbim bu hastalık ile boğuşan kızlara sabır güç versin ..
İlerde bu adamdan boşandığınız için dua edeceksiniz, üzülmeyin gerçekten bu insan bozuntusuna değmez, benim eski komşum da sizin gibi bu hastalıktan muzdaripti eşi onu sabırla bekledi , psikolojik olarak ve maddi olarak hep yanında durdu , ta istanbul'a özel kliniğe götürdü ve sabırla bu imtihanı geçtiler, eşiniz maalesef bu imtihandan kaldı, siz artık yeni bir sayfa açıp devam edin , kim bilir belki göz yaşınıza kıyamayan duygulara önem veren bir "adama" denk gelirsiniz 🙃

Eşiniz destek vermeden yenemezsiniz zaten bu kadının tek başına kaldıracağı bir yük değil bence. Biz 6 ay uğraştık doktora gittik en son terapi iyi geldi ama terapide sadece benim ödevlerim yoktu eşiminde ödevleri vardı. Kv nin bilmesi bana saçma geldi bu sizin özeliniz neden haberi oldu bu durumdan anlamadım.

Tabiki sizin için zor bir süreç olucak ayrılık ama ilerde geriye dönüp baktığınız da iyi ki dersiniz..Bu kadar size destek olamayacak biriyle hayat geçirmek çok kötü olurdu..Belki de en başından beri size destek olsaydı moral verseydi daha hızlı aşıcaktınız bu durumu..Hayat bu ileride nelerle karşılaşacağımız bilinmez..Allah korusun ama ileride daha kötü hastalıklarımız çıkabilir demek ki hemen kaçıcakmış kendisi, rengini erken belli etmiş..Umarım bından sonra çok mutlu olursunuz..

Eşiniz destek vermeden yenemezsiniz zaten bu kadının tek başına kaldıracağı bir yük değil bence. Biz 6 ay uğraştık doktora gittik en son terapi iyi geldi ama terapide sadece benim ödevlerim yoktu eşiminde ödevleri vardı. Kv nin bilmesi bana saçma geldi bu sizin özeliniz neden haberi oldu bu durumdan anlamadım.
Kayınvalideme kendisi söylemiş ... üstelik benden onay almadan .. ve malesef kayınvalidemde annemi arayip . Kızın evli kalmak istiyorsa bu hastalıgı bitirsin biran önce ..

Tabiki sizin için zor bir süreç olucak ayrılık ama ilerde geriye dönüp baktığınız da iyi ki dersiniz..Bu kadar size destek olamayacak biriyle hayat geçirmek çok kötü olurdu..Belki de en başından beri size destek olsaydı moral verseydi daha hızlı aşıcaktınız bu durumu..Hayat bu ileride nelerle karşılaşacağımız bilinmez..Allah korusun ama ileride daha kötü hastalıklarımız çıkabilir demek ki hemen kaçıcakmış kendisi, rengini erken belli etmiş..Umarım bından sonra çok mutlu olursunuz..
Rabbim benim hakkımı onlarda bırakmaz inşallah .. üstelik evden ayrılır ayrılmaz çıkarken benden altınları istedi :) altınlarımız duruyorsa ver dedi .. ne yapacagımı şaşırdım .

Kayınvalideme kendisi söylemiş ... üstelik benden onay almadan .. ve malesef kayınvalidemde annemi arayip . Kızın evli kalmak istiyorsa bu hastalıgı bitirsin biran önce ..
Midem bulandı bu arada
Birleşmenin olmaması da iyi olmuş böyle bir beyinsizin benim sayemde zevk almasını istemezdim
Aşılabilir bir sorun ama sürekli size saçma sapan bu ne zaman olacak diye sorduğunda çekip gitseydiniz keşke

Araştırıp okumayan cahil bilgisiz hadsiz empati yoksunu insanlardan nefret ediyorum

Midem bulandı bu arada
Birleşmenin olmaması da iyi olmuş böyle bir beyinsizin benim sayemde zevk almasını istemezdim
Aşılabilir bir sorun ama sürekli size saçma sapan bu ne zaman olacak diye sorduğunda çekip gitseydiniz keşke

Araştırıp okumayan cahil bilgisiz hadsiz empati yoksunu insanlardan nefret ediyorum
Birde sürekli bu son regl ayın olsun eger olmazss boşanacagım derdi sürekli ... cünkü ahiretini düşünmek zorundaymış günaha giriyormuş böyle .. bilmiyorum cok acılar çektim ben ... birde astım krizine giriyodum aglamaktan hiç bana gelip bakmıyordu bile .. sadece zevk için affedersiniz sevişiyor zevkini alıp gidiyordu .

Evet yine ilk kral ciplak diyen ben olayim. Konu sahibi: anliyorum rahatsizsiniz ama sizce de 1,5 sene vajinismus icin uzun bir zaman degil mi? Dusunsenize adam sevdigi kadinla gayet normal bir evlilik yasamak istiyor ama siz ev arkadasi gibiymissiniz cok uzgunum. Bu arada cinsellik dusundugunuzden daha onemli, adamin size boyle davranmasinin en buyuk sebebi cinsellik de dahil sizinle hayatini paylasmak icin evlenip en onemli konudan onu mahrum birakmaniz. Tekrar uzulerek soyluyorum, 1,5 sene vajinismusun cozumu icin cok uzun

Son düzenleme:
Çok geç olmadan gerçek yüzünü görüp ayrıldığıniz için daha sonra şükreder,mutlu olursunuz eminim.
Anlayışsız,acımasız,kaba insanla ne kadar devam edecektiniz.
Köyden bir tanıdığım bu hastalık yüzünden çok acı çekti.esi tarafından nelere maruz kaldığını biliyorum.

Anlıyorum, üzgünsün ama koca diye sectiğin adam bu işte. Senin onu bırakman gerekirken o seni bırakmış.
Senin evliliği devam ettirmekteki motivasyonun neydi? Yani böyle iğrenç , seni yeren, saygı duymayan ve destek olmayan bir adamla neden evli kalmak istiyordun???

*İkinci olarak 1,5 sene cozulemeyen cinsel sorun için çok uzun bir zaman dilimi . Bir buçuk senede olmayan şey için umudu kalmamış olabilir,evliliğe kötü bir başlangıç yaptığı için hevesi kaçmış olabilir. Ben bu sebeple boşanmak isteyen bir insanda suç bulamam açıkçası. Burada da cinsel performans sorunu uzun yıllar devam eden kocalar için "boşan" önerisinde çok bulunuluyor. Kendim de bir buçuk sene ilişkiye giremedigim bir erkekle evli kalsam boşanma yoluna giderdim yüzde doksan ihtimal. Cinsellik çok önemli bir payda ya, insan sevgilisiyle bile bir süre ara versin- ya da birkaç başarısız deneyim yaşasın kaşı gözü batmaya başlıyor,sinir oluyor karşısindakine. Yerli yersiz tartışmalar çıkıyor.
Ha düzeldi,ha düzelecek neyse de ne kadar sabredebilir ki bir insan? Üstelik karşıdaki kişinin de daha önce bir birlikteliği olmadıysa sadece sizin değil onun da ilk deneyiminin içine edilmiş olmuş. Adam için de belki artık cinsellik igrenilen,rahatsız edici bir şey çünkü ne zaman niyetlense her seferinde bosalamadan sonlandırmak zorunda kaliyor, bir erkek icin başlanan ilişkiyi yarıda kesmek azap yani. Psikolojik olayı geçtim ama fiziksel olarak da azap.kaldi ki ne zaman yaklassa karşısindaki insan onu itiyor/ çok kötü bir eylemmis gibi- tecavüz ediyormuş da canını çok yakiyormus gibi tepki veriyor falan. İnsanı da cinsellikten soğutur. Yani buna bir katlanilir, on katlanilir ama iki sene de katlanmak için peygamber sabrı olması gerekir.
Adama boşanma konusunda hak vermekle beraber belki de o odun kafalı bir hoduk olduğu için siz uzak durmussunuzdur. Belki de ten uyumunuz yoktur. Belki de biraz işini bilen biri olsa bu sorun daha kolay cozulecekti. Ne denir ki? O da kurtulmuş sen de kurtuldun bu evlilikten.
Umarım ileriki hayatında gerçekten bir ömrü beraber geçirecek bir adamla evlenirsin.
Tamam,boşanmak guzel değil ama bu dangalakla evli kalıp bu adami baba yapmak çok mu güzel?

Evet yine ilk kral ciplak diyen ben olayim. Konu sahibi: anliyorum rahatsizsiniz ama sizce de 1,5 sene vajinismus icin uzun bir zaman degil mi? Dusunsenize adam sevdigi kadinla gayet normal bir evlilik yasamak istiyor ama siz ev arkadasi gibiymissiniz cok uzgunum. Bu arada cinsellik dusundugunuzden daha onemli, adamin size boyle davranmasinin en buyuk sebebi cinsellik de dahil sizinle hayatini paylasmak icin evlenip en onemli konudan onu mahrum birakmaniz. Tekrar uzulerek soyluyorum, 1,5 sene vajinismusun cozumu icin cok uzun
katiliyorum size konudan bagimsiz olarak forumda 7 sene 5 sene vajinusmus hastaligi olanlar yaziyor sonra konu aciyorlar 3 gunde yendim 5 gunde yendim diye bu da bir turlu bencillik.
3 yada 5 gunde tedavisi olan sey icin neden o kadar bekledin o zaman.
sasiriyorum bazen hamile kalip doguran hala vajinusmus olanlar var.
konu tam tersi olsaydi, hatta var da buna benzer konular esim yaklasmiyor, benden kaciyor 1,5 sene oldu vs. herkes bosan, gay olabilir , ugrasma yazardi.
tedavisi olan bir sey icin hayatlarimizi zindan etmemeliyiz.

katiliyorum size konudan bagimsiz olarak forumda 7 sene 5 sene vajinusmus hastaligi olanlar yaziyor sonra konu aciyorlar 3 gunde yendim 5 gunde yendim diye bu da bir turlu bencillik.
3 yada 5 gunde tedavisi olan sey icin neden o kadar bekledin o zaman.
sasiriyorum bazen hamile kalip doguran hala vajinusmus olanlar var.
konu tam tersi olsaydi, hatta var da buna benzer konular esim yaklasmiyor, benden kaciyor 1,5 sene oldu vs. herkes bosan, gay olabilir , ugrasma yazardi.
tedavisi olan bir sey icin hayatlarimizi zindan etmemeliyiz.
Evet bir de konu sahibi ilk mesajinda demis tam hazir oldum iste yapacagima inandigim anda bosanmak istedi diye. Adamin canina tak edip ciddi tepki verene kadar cozum yok, sonra ben de tam cozuyordum benden ayrildi 🤦🏼‍♀️

Ayni sekilde ben de esime 1,5 sene katlanmazdim. Zaten insan kendisinden igrenildigini falan da dusunur, esin ne dusundugu hissettigi umursanmiyor boyle konularda.

Yol yakınken ayrılmışsınız iyi olmuş. Hiç kendinizi suçlamayın. O koca gerekli duygusal birlikteliği sağlayabilseydi cinsel anlamda da yakınlaşma olurdu.
Hem tedaviye destek olmamış hem de suçlayarak psikolojik baskı uygulamış. O bir kadına nasıl yaklaşılması gerektiğini biliyormuydu acaba belki de onun yaklaşımı sizi çekmedi. Azıcık da kendinde sorun aramalıymış.

Üzülme, evililigimin ilk 1.5 senesi vajinismusla ugrasmakla geçti. Bu hastalıkta eş desteği çok önemli. Eş desteği olmadan olmuyor.. yol çok zor biliyorum, ama şükret o adamdan ayrıldığın için. Hastalıkta, saglikta söz verip, terkeden o sen değilsin.. eğer sana biraz destek olsaydı sen şuan bu halde olmazdin. İnsAllah karşına daha iyi birileri çıkar, seni anlayan.

Bu hastalığı çeken bilir ! Bazı yorumları hayretle okudum !

Evet bir de konu sahibi ilk mesajinda demis tam hazir oldum iste yapacagima inandigim anda bosanmak istedi diye. Adamin canina tak edip ciddi tepki verene kadar cozum yok, sonra ben de tam cozuyordum benden ayrildi 🤦🏼‍♀️

Ayni sekilde ben de esime 1,5 sene katlanmazdim. Zaten insan kendisinden igrenildigini falan da dusunur, esin ne dusundugu hissettigi umursanmiyor boyle konularda.
Bence karşısında yeterince yardımcı bir adam olmadığından zaten bu kadar uzun sürmüş. Adam birlikte yeneriz diye çabalamamış ki gitmis anasına söylemiş.

X