Vajinusmusu yenip 'hamile' kalmak isteyenler..

Oğlumda da hamileleyim çok rahat geçmişti, birkaç sorun dışında. Şimdi inanır mısın hamileliğime inanamıyorum bile, Allah'a şükür hiçbir sıkıntım yok, sabahları çok hafif bir mide bulantısı ve biraz da halsizlik oluyor o kadar. Karnım biraz büyüse de inanabilsem. 3-4 hafta sonra cinsiyeti belli olacak inşallah. Dört gözle bekliyorum.

Adet günlerimde, adet sancısı gibi sancı çekiyorum.

Yumurtlama günlerinizi iyi takip edin, en kısa zamanda olacak inşallah :emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

Ayyy ins benim hamileligimde seninki gibi geçer.. çok hassas bünyem var :KK9::KK9: zaten migdem rahatsizdir ezelden beri.. Adet günlerinde adet sancisi çekmende ilginç ilk dfa senden duydum, nedenini merak ettim hemen arastircam :KK9:

Canim ya yumurtlama günlerimi ovulasyon testi kullaniyorum son bitane kaldi onuda yarin yapacam ama 3 gündür kullaniyorum ya yüz hiç gülmüyo, bitürlü denk getiremedim.. geçen ayda kullandim ama biraz geç basladim hiç poz. görmedim simdiye kadar.. Allahtan hayirlisi..

cok yavas bu isler. aslinda yapilmasi gereken testleri vb. listelemek lazim. iyi ama az kalmis ayin 30'una. sen önden yaptir, bize de anlat hehe.
ama demir'i hatirlatayim sana :KK47: boslama onu.

Hi demiride sormak istiyorum, aslinda reglken baslamak istedim ama suan kullanmiyorum, her ihtimale karsi nolur nolmaz.. benimde sürekli aklimda, ilaç kullanamiyorum ama sürekli demir yapan besinler yemeye çalisiyorum..
aslinda öyle bi liste olsa çok isimize yarar ya..
Sanada geçmis olsun cnm omuzunmu agriyodu?

gerçekten böyle bir siteye ihtiyaç vardı çok iyi düşünmüşsün inşaallah ugur getirir bütün arkadaşlara................

gerçekten böyle bir siteye ihtiyaç vardı çok iyi düşünmüşsün inşaallah ugur getirir bütün arkadaşlara................

Evet tatlim, insan ister istemez anlatmak istiyo, e buseferde konu kaynayip gidiyo, biz bilemeyiz belkide egzersizciler rahatsiz oluyodur, sonuçta tedavi sekli, deneyimler paylasilsin diye açilmis konu..

iyi olmus aslinda. cünkü sayfada yenen sayisi egzersiz yapanlardan fazla. su siralar egzersiz yapan da pek yok. konu hamilelik eksenine kayiyordu.

elvan rubella testinin yorumunu yaptirdin mi? var miymis antikorun?

rubella ne kız :KK52:. Ben bugün doktora gittim, senin vajinismus topiğinde söylediğin testleri yaptırmaya. Çok para istediler ya... 200.TL ye yakın. Kayıt kabuldeki kız testlerin bazılarını çıkardı (pahalı olanları). Özellikle toksoplazma çok tutuyordu. Annem hiç yaptırma kafanı karıştırma diyor. Geriye kalanları yaptırdım 27.-tl tuttu.
Pko çıktı ki zaten süpriz değildi benim için, geçmişte hikayemiz vardı kendisiyle :KK24:.
pko olduğu için ben zaten biraz ümitsiz başladım çalışmalara :KK50:.

elvan direk konuya daldım ama çok hayırlı bir iş yaptın, çok doluyum, çok sorum var ama şimdi çıkmam lazım. Kendinize iyi bakın :KK16:.

rubella ne kız :KK52:. Ben bugün doktora gittim, senin vajinismus topiğinde söylediğin testleri yaptırmaya. Çok para istediler ya... 200.TL ye yakın. Kayıt kabuldeki kız testlerin bazılarını çıkardı (pahalı olanları). Özellikle toksoplazma çok tutuyordu. Annem hiç yaptırma kafanı karıştırma diyor. Geriye kalanları yaptırdım 27.-tl tuttu.
Pko çıktı ki zaten süpriz değildi benim için, geçmişte hikayemiz vardı kendisiyle :KK24:.

Hayirdir canm geçmiste hikayemiz vardi demissin? Hiç ümidini yitirme Allahin takdiri hiç belli olmaz canim :)
Rubella da ben geçenlerde kan testi yaptirmistim hamilemiyim degilmiyim diye, negatif çikti , bi hafta sonra kadar toksoplazma ve rubella degerlerimi yollamislar biseyler yaziyor ama anlamadim.. onu konusmustuk zealeayla..
rubellada kizamikçik oluyo herhalde

elvan direk konuya daldım ama çok hayırlı bir iş yaptın, çok doluyum, çok sorum var ama şimdi çıkmam lazım. Kendinize iyi bakın :KK16:.

Tamam tatlim topik burda kaçmiyo :KK53::KK9:isini hallet sonra bol bol sorularimizi sorup rahatlariz ins.. benimde sormak istediklerim çok.. sende dikkat et kendine, hiç takma kafana..

Sagolasin tatlim..
Rabbim sanada en kisa zamanda hayirlsiyla nasip etsin ..

canım ben de özel hsatanede yaptırdım ama 14 lira tutmuştu tüm tahliller.. rubella da toksoplazma gibi hamilelikte geçirilirse zararlı galiba çünkü dr bana toksoplazma ile birlikte rubella testi de yaptı. kızamıkçıkmış. bence devlet hastanesinde veya tıp fakültesi hastanesinde yaptır toksoplazmayı da. ben tıp fakültesine de yaptırdım hiç para ödemedim. sadece avidite için 200 tl ödemiştim o da özel bi labaratuara yaptırdığım için. toksoplazmayı yaptır nolur ya...

kızım avatarı degiştirdi bu kadar kardeş istiyor bütün arkadaşların sıkı çalışması lazım.....................:KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::KK49:

Tatlim bisey sormak istiyorum sana.. sen rubella degerlerinden anliyomusun?

canım nette yazması lazım ama bana yapılan rubella ıgg idi sanırım negatif çıkmıştı. değerde mi oluyormuş onda tam bilmiyorum canım ya. bende olan sonuç kağıtlarını da attım görünce canım sıkılıyo diye...

Tatlim bisey sormak istiyorum sana.. sen rubella degerlerinden anliyomusun?

canım bende kafa kalmamış brisürü kağıt atmıştım ama kendi dr umun yaptığı test sonuçları duruyomuş. bana rubella ıgm yapılmış. eğer 0-0.8 arasıysa negatifmiş. 0.8-1.1 arası şüpheliymiş.1.1 den büyükse de pozitifmiş yani antikor varlığını gösteriyo. benmki 0.09 çıkmış negatifmiş.. inşallah yararlı olabilmişimdir.

canım nette yazması lazım ama bana yapılan rubella ıgg idi sanırım negatif çıkmıştı. değerde mi oluyormuş onda tam bilmiyorum canım ya. bende olan sonuç kağıtlarını da attım görünce canım sıkılıyo diye...

Rubella igg 91 IU/ML
igm de hiçbisey yazmiyo bu negatif anlaminami geliyo??

Toksoplazmadada negatif yaziyodu.. doktorum trde 30 unda gelcek ama çatliyorum neyin nesi internette arastirdim pek bisey anlamadim ya..

elvancım 15 ten büyükse pozitifmiş netten baktım ama bu korkulacak birşey değilmiş yani sen kızamıkçığı önceden geçirmişin demek oluyomuş.. hamile kalmaya filan kesinlikle engel değilmiş... zaten 10 kadından 9unda pozitif çıkıyomuş.. önemli olan test ıgm testi imiş.. endişe etme canım netten araştır çoğu testin değer aralıkları var.. korkulacak bir durum yok yanii. ben de test sonuçlarıma bakarken hgb m baya düşükmüş zaten kürtaja girerken de hemşireye hemagramı var dedi birisi anlamamıştım. galiba kansızlıkmış. doktora sorucam bidahaki gidişimde..

elvancım 15 ten büyükse pozitifmiş netten baktım ama bu korkulacak birşey değilmiş yani sen kızamıkçığı önceden geçirmişin demek oluyomuş.. hamile kalmaya filan kesinlikle engel değilmiş... zaten 10 kadından 9unda pozitif çıkıyomuş.. önemli olan test ıgm testi imiş.. endişe etme canım netten araştır çoğu testin değer aralıkları var.. korkulacak bir durum yok yanii. ben de test sonuçlarıma bakarken hgb m baya düşükmüş zaten kürtaja girerken de hemşireye hemagramı var dedi birisi anlamamıştım. galiba kansızlıkmış. doktora sorucam bidahaki gidişimde..

neler var canim ya.. ins korkulcak bisey degildir dedigin gibi.. igm de bisey yazmiyodu
ya benimde demirim çok eksik, günde 500 mg almam gerekiyo ilaçin dozaji ama hamileysem her ihtimale karsi bilmiyosam zararli olur diye kullanmiyorum iste.. doktorum gelsin hepsini danismak istiyorum.. Burda jnekologa gittim kan tahlillerimi yaptirmak istiyorum dedim cins cins bakti bana, öyle tahlil yok dedi.. hamile kalirsan gelirsin dedi :KK47: ay sinirlerim zipladi yine iftar vakti.. cnm ben simdi orucumu açmaya gidiyorum gece gelirim ancak.. sen yaz ben okucam mutlaka tamam.. öpyrm :KK54:

Son düzenleme:
X