Vardiyalı İş

Browni_intense

Mom to be ❤❣
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2017
1.315
6.017
Merhaba arkadaşlar. Nişanlım askerden geleli 4 ay oldu ve hala iş bulamadı. Grafik tasarım mezunu ve açık öğretimden işletme okuyup dört yıllığa tamamlıyor. Silahlı güvenlik ve hasta kabul sertifikası da var. Güvenlik sertifikasının süresi askerdeyken doldu. Orada da yeniletemediği için bu pazar sınavı var. Tüm bunlar varken şuan her yere CV sini bırakıyor. Özellikle hastahanelere ama nerde güvenlik işi var ordan arıyorlar. Güvenlik işini de biliyorsunuz genelde vardiyalı oluyor. Tamam iş olsun sonuçta diye bakamıyoruz. Daha önce iş olsun da diye düşünürken şimdi uzun uzun düşündüğümüz de bazı sorunlar oluşmaya başladı.

Şöyle ki ben de çalışıyorum ve saatim 8-5. Şimdi eğer ki güvenlik işi olursa vardiyalı olacak. benim çıkış saatimde nişanlım gelecek ben gelecek vakit o gidecek. Ve bir birimizi neredeyse göremeyeceğiz. Sizce böyle bir evlilik nasıl olur. İkimizde düşünüp duruyoruz. Ve nişan olalı 2,5 yılı geçti sürenin uzaması üzerine bir takım sıkıntılar da baş göstermeye başladı. Şuan ikimizde ne yapacağımızı şaşırmış durumdayız.

Bir işe girip çalışsın. Yine iş aramaya devam etsin bu süreçte. Geceden, gündüze çekilenler de oluyor güvenlikte ayrıca. Şu an evlilik yok ama adam hala bekliyor diyorsunuz. Evlenecek olsanız masrafınız olmayacak mı? En azından birikim olurdu. Siz iyi iş derken zaman akıp gidiyor sonuçta.

Bir işe girip çalışsın. Yine iş aramaya devam etsin bu süreçte. Geceden, gündüze çekilenler de oluyor güvenlikte ayrıca. Şu an evlilik yok ama adam hala bekliyor diyorsunuz. Evlenecek olsanız masrafınız olmayacak mı? En azından birikim olurdu. Siz iyi iş derken zaman akıp gidiyor sonuçta.
Şuan çalışıyor aslında ama hani biraz birikim var ama sürekli bir iş olmayınca evlilikte olmuyor.

Bu şekilde güvenlik işi yapan evli erkek yok mu sanıyorsunuz. Böyle de evlilik olur merak etmeyin. Ayrıca güvenlikler artık öyle eskisi gibi az maaş da almıyorlar. Nöbetlerden dolayı maaşları oldukça iyi oluyor. Her zaman gece de olacak diye bir kaaide yok. Dönüşümlü oluyorlar sonuçta.

Bu şekilde güvenlik işi yapan evli erkek yok mu sanıyorsunuz. Böyle de evlilik olur merak etmeyin. Ayrıca güvenlikler artık öyle eskisi gibi az maaş da almıyorlar. Nöbetlerden dolayı maaşları oldukça iyi oluyor. Her zaman gece de olacak diye bir kaaide yok. Dönüşümlü oluyorlar sonuçta.
Vardır elbet bizim asıl sorunumuz benim de çalışmam benim saatimle onun saati uymayışı yoksa güvenlik işini küçümsediğimden değil güvenlik iş yaptığı da oldu.

X