Varikosel ameliyati sonrasi sperm sayisi azalmasi

purpleblue

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2021
56
13
Operasyon sonrası 4,5 ay geçti ve ilk sonuçlar şu şekilde. Öncesinde 16 milyon sperm ileri hızlı 0,yavaş hareketli 16, morfoloji 2 idi.

Morfoloji 3, ileri hareket %45 a+b+c hareket %53, sayı 68 milyon, ml de 34 milyon olmuş. Morfoloji ilk defa 3 çıktı. İleri hareket de beklediğimden iyi.

Sayıyı yükseltip morfolojiyi artırmak gerekiyor. Birkaç ay daha böyle devam edeceğiz. Soran arkadaşlara buradan yazmış olayım. Morfoloji için imprly ve sayı için de proxeed geçebiliriz yada Maxi go devam.

purpleblue

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2021
56
13
Bizimde azalma oldu vitamin takviyesi kullaniyoruz proxeed ameliyattan sonra genelde dusuyor diye okumustum 120 mlyn 39 mlyn dustu bizimkide. Siz rahim filmi cektirdiniz mi peki

Nasipolsunn

Üye
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2021
112
93
26
Herkese merhaba,
Esim subat ayinda 3.derece varikosel teshisi ve mikrocerrahi yontemi ile ameliyat oldu. Ameliyat oncesi total sperm sayisi 10 milyon, ml de sperm sayisi 5 milyon, hareketsiz %80, hareketli %20 ve morfoloji %1 di. Ameliyat sonrasi 1 ay gecince klomen kullanmaya basladik ve 2 ay kullanmaya devam ettik. 3.ay degerlerimizi gorunce sok olduk. Ameliyat sonrasi degerlerimiz ise su sekilde, total sperm sayisi 4 milyon 800 , ml de sperm sayisi 2 milyon 200 , hareket ve morfoloji ise ayni kalmis. Doktor muayene bile etmedi sadece klomen bazen boyle yapar once dusurebilir dedi. Proxeed plus verdi 3 ay sonra tekrar test verelim dedi ve gonderdi. Bu arada fsh ve testesteron degerleri gayet iyi. Biz tabiki baska uroloji doktorlarina da gorunecegiz cunku korktuk acikcasi ilerleyen zamanlarda daha cok duserse diye. Sizlerin basina boyle bir sey geldi mi? Bu normal mi? Yardimci olabilirseniz sevinirim.
Merhaba biz de Şubat'ta varikosel ameliyatı olduk. Doktor varikosel ameliyatı olmadan önce eşime dedi ki ameliyattan sonra sonuç her zaman olumlu yönde değişecek diye bı şey yok baya korktuk biz ama Şu an değerler düzelmeye başlamıs. 6 aydan sonra spermler yenilendiği için anca o zaman belli olur dedi. Bize herhangi bir ilaç vermedi sorduk tavsiye etmiyorum pek dedi. Bu ay aşılama yaptık bakalım bekliyoruz sonucu. Siz de korkutmayin kendinizi muhakkak farklı doktora da görünün. Farklı hastanede test yaptırın. Biz üniversite hastanesinde tedavi görüyoruz Yozgatta. Bı hafta arayla eşimin verdiği sperm testi sonucu acayip farklı çıktı. İlk test her şeyi normal gösterdi ikinci yaptırdığımız testte hareketlilik sayısında azlık fark ettik. Yani tekra söylüyorum muhakkak farklı doktor ve farklı hastaneye gidin test verin. İmkaniniz varsa özel laboratuvarda verin. İnşallah Rabbim hepimize nasip eder bebek sahibi olmayi 😍

Dost eli

Üye
Kayıtlı Üye
24 Mart 2020
483
249
Bizimde azalma oldu vitamin takviyesi kullaniyoruz proxeed ameliyattan sonra genelde dusuyor diye okumustum 120 mlyn 39 mlyn dustu bizimkide. Siz rahim filmi cektirdiniz mi peki
Evet çektirdim herhangi bir sorun yok.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 23-07-2022

Hamileliğimin 8. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 228 gün kaldı.

Daha sonra bebeğinizin kulaklarını oluşturacak kabarıklıklar gelişmeye başladı. Bebeğinizin bağırsakları göbek kordunu içinde oluşmaya başladı. Bebeğinizin kemikleri şekillenmeye başladı. Bebek sahibi olacağınız için ne kadar mutlu olursanız olun, hamileliğinizin ilk döneminde biyokimyasal dalgalanmalar sonucunda sinirlilik ve hafif deprasyon belirtileri göstermeniz doğaldır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2 gr.

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın