Erkek İnfertilitesi Varikosel ameliyatı ve opstravent mucizesi

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Bizde de solda grade 3 vardı. Ultrasonda da çıktı. 3 senelik evliyim ve hiç gebelik oluşmadı. Morfoloji hep 2'di ama unutmamak lazım ki grade 3 e geldikçe dna hasarı yapıyor. Morfoloji 4 ten yüksek olsa bile gebelik oluşmuyor. Dr tavsiye ettiyse kesinlikle yaptırın operasyonu.

Ameliyat sonrası değerler yükseldi mi ?

Bizde de grade 3 var. Solda... Morfoloji :1 Baş anomalisi :99

Ameliyat olmadan tüp bebek yaptırabilirsiniz ama normal yollarla gebelik zor dediler .

biz 1 kez sperm testi verdik , baska hastanede 2.kez vermek gerekir mi acaba ?

Ameliyat olmadan tüp bebek yaptırabilirsiniz ama normal yollarla gebelik zor dediler .

Tam 3 ay oldu ama araya ramazan girdi. Ben de çok merak ediyorum değerleri ama bayram sonrası bakabileceğiz ancak.

Bir kez test yeterli değil tabi. Tekrar verin ama grade 3 ve operasyon olun dedilerse zaman kaybetmeyin. Ben süreçten yorulup tüp bebek görüşmeye gittim. Sağolsun Dr önce varikosel operasyonu olun, sonra değerlere bakalım o zaman aşılama yada tüp bebeğe bakarız belki doğal yoldan bile olabilir dedi. Yani iki Dr operasyon olmalı dediyse kesinlikle olun. Geçmiş olsun.

Sperm dna hasarına baktır canım bu değerlerle yaptırırsan bizler gibi negatif olabilir

X