Erkek İnfertilitesi Varikosel-Hareket Azlığı

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

CelikBebek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2021
496
454
2.5 Yıldır evliyiz ve 1.5 yıldır da korunmadan ilişki yapıyoruz ancak bebeğimiz olmadı. Bende sorun yok eşimde varikosel çıktı.
Varikosel sol tarafta 3.mm ve Hareket bakımından da Toplam hareketlilik %16 çıktı. Bununla ilgili keçiboynuzu kuru yapmaya başladık 3 ay sonra özel bir hastanede test yaptırdık ama sanırım çok baştan savma yapılan bir yer toplam hareketlilik %30'a çıktı ancak halen daha çocuğumuz olmuyor. En son eşim ameliyat olmaya karar verdi.

Size soracaklarım ise şunlar cevap verirsenz çok sevinirim.
-Ameliyattan önce %16 hareketlilik ile aşılama deneyelim mi ?
-Ameliyat sonrasında hareketlilik artma ihtimali yüksek mi acaba?
-Ankarada ameliyat için önerebileceğiniz doktor var mı acaba?

ilk test sonucu:

2.test sonucu:
2.test.jpg

Eklentiler

• 1.test.jpg
    1.test.jpg
    164,4 KB · Görüntüleme: 58
Hamile kalmışsınız :) hayırlı olsun neler yaptınız ilaç kullandı mı eşiniz?
Teşekkürler ederimm. 1.5 senedir deniyorduk yaklaşık 7ay önce varıkosel olduğunu öğrendik. Ondan sonra genellikle doğal beslendi onun haricinde promotil men vitamin kullandı keçiboynuzu kürü yaptım 1 ay ondan sonra keçiboynuzu özü içti genellikler sabah akşam 1 kaşık. Daha sonra 1 ay boyunca da aktardan bir macun vardı onu kullandı

Teşekkürler ederimm. 1.5 senedir deniyorduk yaklaşık 7ay önce varıkosel olduğunu öğrendik. Ondan sonra genellikle doğal beslendi onun haricinde promotil men vitamin kullandı keçiboynuzu kürü yaptım 1 ay ondan sonra keçiboynuzu özü içti genellikler sabah akşam 1 kaşık. Daha sonra 1 ay boyunca da aktardan bir macun vardı onu kullandı
Hayırlı olsun canım bende senin gibiyim 2 sene olacak evleneli ilk 6 ay korunduk sonrasında bebek istedik olmadı, nasip. Ben gittim doktora herseyim normal çıktı, Yarın da eşim film cekinicek varikosel var mı diye, inşallah güzel sonuçlar alırız bu süreç insanı çok yıpratıyor.

Hayırlı olsun canım bende senin gibiyim 2 sene olacak evleneli ilk 6 ay korunduk sonrasında bebek istedik olmadı, nasip. Ben gittim doktora herseyim normal çıktı, Yarın da eşim film cekinicek varikosel var mı diye, inşallah güzel sonuçlar alırız bu süreç insanı çok yıpratıyor.
Kesinlikle ama doktordan çekinmemek lazım kesinlikle çünkü sonuç neyse biran önce çıkıp ona göre önlem almakta fayda var

2.5 Yıldır evliyiz ve 1.5 yıldır da korunmadan ilişki yapıyoruz ancak bebeğimiz olmadı. Bende sorun yok eşimde varikosel çıktı.
Varikosel sol tarafta 3.mm ve Hareket bakımından da Toplam hareketlilik %16 çıktı. Bununla ilgili keçiboynuzu kuru yapmaya başladık 3 ay sonra özel bir hastanede test yaptırdık ama sanırım çok baştan savma yapılan bir yer toplam hareketlilik %30'a çıktı ancak halen daha çocuğumuz olmuyor. En son eşim ameliyat olmaya karar verdi.

Size soracaklarım ise şunlar cevap verirsenz çok sevinirim.
-Ameliyattan önce %16 hareketlilik ile aşılama deneyelim mi ?
-Ameliyat sonrasında hareketlilik artma ihtimali yüksek mi acaba?
-Ankarada ameliyat için önerebileceğiniz doktor var mı acaba?

ilk test sonucu:

2.test sonucu:
Eki Görüntüle 2754073
Cüneyt sevinç daha net cevap verecektir sorularınıza niye soruyorsunuz demiyor ben kaç defa rahatsız ettim kendisini hatta devlette yaşadıklarımı da söyledim hiç aklımı çelmeye yada illa bende yapın falan gibi biseyler demedi bilgi almak için alanında bir uzmana danışmak en doğrusu istersen bir ona sor illa onda ameliyat olacaksın diye bi şart yok bilgi al

Canım benim eşimde 5 ocakda ameliyat oldu.doktor ameliyata gerek yok bence değerler iyi dedi ama ilaç tedavisiyle biraz zaman alır çocuk sahibi olmanız dedi.biz 1 kez aşılama yaptırdık kimyasal gebelik oldu.Ameliyata karar verdik oldu eşim ameliyattan %60 iyileşme faydası görücez dedi bekliyoruz 3 ay sonra kontrol var ama kontrol zamanına kadar bile gebelik olabilir dedi inşallah 🙏🏼eğer doktorunuz Ameliyatı öneriyorsa olun çünkü sizde hareketlilik de çok düşükmüş bizim 30 du hareketsizlik.inşallah sonuç alırsınız 🙏🏼

X