Erkek İnfertilitesi Varıkosel var, Morfoloji bozuk ama 3 tane gebelik var

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

CuteMom

Dünya vazgeçenleri değil,azmedenleri hatırlar
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2008
45.783
24.646
Kızlar daha oncede yazmısmıydım hatırlamıyorum .
Bız 5 senedır evliyiz, eski eşimde azosperm oldugu için tup bebek tedavısıyle bebek sahıbı olabılmiştim.
Oğlumda 7 yasında.

5 senelık evlılık hayatımda kere korunurken hamıle kaldım yenı esımden. Ilkını bız aldırdık, ıkıncısını benım saglık sorunlarımdan dolayı hayatı rıskım soz konusu olunca 16 haftalık sonlandırdı doktorlar.
3. Gebelıgım ıse planlı oldu gecen sene bos gebelik oldu oda.

Bu 2 gebelık korunurken , 3. gebelık ise korunmayı bıraktıgımız 2. ay oldu.

Bu durumda esımınde kontrol olması gerektıgını dusunup sperm testı yaptırdık . Varıkosel tespıt edıldı . Sol tarafta , doktor henuz sonucları gormedı ama sperm testını tekrarlattı eger dusus olsaydı amelıyat onerecektı. Ancak sayı ve hareketlılıkte farklılıklar var cok olmasada ama morfolojı 2 cıkmıs bu seferde.
Ne dıyorsunuz sızce tedavısız cocuk sahıbı olabılır mıyız? Zıra esım tedavı olmayı ıstemıyor, bende bosu bosuna umut etmem dıyorum

Buarada 1 senedırde korunuyoruz bos gebelıkten berı 1-2 aya kadar korunmayı bırakıcaz ama sızın fıkırlerınız neler.

Sadece ılk sperm sonucunu gorunce benım doktorum hıc ugrasmayın tup bebek yapalım dedı gecen sene, esımde karsı cıktı neden tup bebek yapalım kı bız zaten hemen gebelık elde ettık dedı doktorda oyle deyınce 6 ay deneyın dedı ama deneyemedık, ben kaza gecırdım vs uzadı gıttı iş

upload_2017-3-1_13-59-35.png

upload_2017-3-1_14-0-15.png

İlki yeni,diğeri ise geçen seneki test. Sol tarafında hafif bir varıkosel varmış

öncelikle geçmiş olsun. ben bir şey sormak istiyorum doktor eşimden böyle bir test istedi fakat eşim inat ediyor ben utanırım nasıl olacak o diye tutturdu. sizin eşiniz nasıl ikna oldu bu konuda. test nasıl yapılıyor ayrıca hiç bir fikrim yok

öncelikle geçmiş olsun. ben bir şey sormak istiyorum doktor eşimden böyle bir test istedi fakat eşim inat ediyor ben utanırım nasıl olacak o diye tutturdu. sizin eşiniz nasıl ikna oldu bu konuda. test nasıl yapılıyor ayrıca hiç bir fikrim yok
eşinizle güzelce konuşun internette videolar var bilgilendirici izletin inanın hiç çekincek bir durum yok. özel laboratuvarlarda ve tıp fakültelerinde özel odalar oluyor sperm örneğini vermek için . devlet hastanelerin çoğunda yokmuş mecburen tuvaletlerde vermek zorunda kalınıyormuş. Gayet doğal bi durum olduğunu izah edin.

eşinizle güzelce konuşun internette videolar var bilgilendirici izletin inanın hiç çekincek bir durum yok. özel laboratuvarlarda ve tıp fakültelerinde özel odalar oluyor sperm örneğini vermek için . devlet hastanelerin çoğunda yokmuş mecburen tuvaletlerde vermek zorunda kalınıyormuş. Gayet doğal bi durum olduğunu izah edin.
bende anlatıyorum fakat çocuk istiyor fakat ne acelemiz var kan tahlili gibi olmuyor mu filan diyor bakalım gelecek ayda olmazsa söz verdi gidecek gitmezse kendi bilir..

bende anlatıyorum fakat çocuk istiyor fakat ne acelemiz var kan tahlili gibi olmuyor mu filan diyor bakalım gelecek ayda olmazsa söz verdi gidecek gitmezse kendi bilir..
çok üstelemeyin siz yinede inat konusu olmasın aranızda 1 2 seneyi geçince eşler iş başa diyor yaptırıyorlar testleri.inşallah gerek kalmaz sizde.

Tam 1 sene sonra kendı ıstegıyle yaptırdı testlerı. Bende 1 sene boyunca bazı saglık sorunları yasadıgım ıcın o arayı korunarak gecırdım

X