Vefat Eden Sevdiklerimizin Ruhuna Dua

Hayırlı Kandiller :KK36:
Geçen hafta arkadaşımız Elalis Elalis 'in babası vefat etti.Allah rahmet eylesin.:dua:
Onun babası ve tüm ölmüşlerimizin ruhuna dua edelim istiyorum.Bende geçen yıl babamı kaybettim .Bizim gibi annesini,babasını,evladını,kardeşini veya çok sevdiğiniz yakınlarınız için bu gecenin hürmetine dua edelim istedim:)Rabbim dualarımızı kabul etsin .

Rabbim kalan aile fertlerinizi başınızdan eksik etmesin :)

Fatiha Süresi,Yasin süresi veya nasıl dua etmek isterseniz :)

FATİHA SURESİ OKUNUŞU

Bismillahirrahmanirrahim

Elhamdulillâhi rabbil'alemin
Errahmânir'rahim
Mâliki yevmiddin
İyyâke na'budu Ve iyyâke neste'în
İhdinessirâtal mustakîm
Sirâtallezine en'amte aleyhim
Ğayrilmağdûbi aleyhim ve leddâllîn

FATİHA SURESİ TÜRKÇE ANLAMI

Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla

Hamd, Alemlerin Rabbi
Rahman, Rahim
Hesap ve ceza gününün maliki Allah'a mahsustur.
Yalnız sana ibadet ederiz ve yalnız senden yardım dileriz.
Bizi doğru yola,
Kendilerine nimet verdiklerinin yoluna ilet, gazaba uğrayanlarınkine ve sapkınlarınkine değil.

Bir hadiste Peygamber Efendimiz (asm) şöyle buyururlar:
"Ölen kimse, kabrinin içinde boğulmak üzere olup da imdat isteyen kimse gibidir. Babasından yahut kardeşinden veya dostundan kendisine ulaşacak duayı beklemektedir. Nihayet dua kendisine ulaştığında bu duanın sevabı ona dünya ve dünyada bulunan her şeyden daha kıymetli olur. Muhakkak ki, hayatta olanların ölüler için hediyeleri dua ve istiğfardır."

Hz. Ebû Bekir'in (r.a.) rivayet ettiği şu hadis-i şerif de meseleyi açıklığa kavuşturmaktadır:
"Yasin, Kur'ân'ın kalbidir. Onu bir kimse okur ve Allah'tan âhiret saadeti dilerse, Allah onu mağfiret buyurur. Yâsin'i ölülerinizin üzerine okuyunuz."
Rabbim dualarımızı kabul etsin 🥰

Başınız sağolsun Elalis Elalis
Yasin okumuştum,tüm ölmüşlerin ruhuna ersin,benimkilerinde.Mübarek gece hürmetine rabbim kabirlerini nurlandırsın🤲
Nevreste Nevreste

Hayırlı Kandiller :KK36:
Geçen hafta arkadaşımız Elalis Elalis 'in babası vefat etti.Allah rahmet eylesin.:dua:
Onun babası ve tüm ölmüşlerimizin ruhuna dua edelim istiyorum.Bende geçen yıl babamı kaybettim .Bizim gibi annesini,babasını,evladını,kardeşini veya çok sevdiğiniz yakınlarınız için bu gecenin hürmetine dua edelim istedim:)Rabbim dualarımızı kabul etsin .

Rabbim kalan aile fertlerinizi başınızdan eksik etmesin :)

Fatiha Süresi,Yasin süresi veya nasıl dua etmek isterseniz :)

FATİHA SURESİ OKUNUŞU

Bismillahirrahmanirrahim

Elhamdulillâhi rabbil'alemin
Errahmânir'rahim
Mâliki yevmiddin
İyyâke na'budu Ve iyyâke neste'în
İhdinessirâtal mustakîm
Sirâtallezine en'amte aleyhim
Ğayrilmağdûbi aleyhim ve leddâllîn

FATİHA SURESİ TÜRKÇE ANLAMI

Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla

Hamd, Alemlerin Rabbi
Rahman, Rahim
Hesap ve ceza gününün maliki Allah'a mahsustur.
Yalnız sana ibadet ederiz ve yalnız senden yardım dileriz.
Bizi doğru yola,
Kendilerine nimet verdiklerinin yoluna ilet, gazaba uğrayanlarınkine ve sapkınlarınkine değil.

Bir hadiste Peygamber Efendimiz (asm) şöyle buyururlar:
"Ölen kimse, kabrinin içinde boğulmak üzere olup da imdat isteyen kimse gibidir. Babasından yahut kardeşinden veya dostundan kendisine ulaşacak duayı beklemektedir. Nihayet dua kendisine ulaştığında bu duanın sevabı ona dünya ve dünyada bulunan her şeyden daha kıymetli olur. Muhakkak ki, hayatta olanların ölüler için hediyeleri dua ve istiğfardır."

Hz. Ebû Bekir'in (r.a.) rivayet ettiği şu hadis-i şerif de meseleyi açıklığa kavuşturmaktadır:
"Yasin, Kur'ân'ın kalbidir. Onu bir kimse okur ve Allah'tan âhiret saadeti dilerse, Allah onu mağfiret buyurur. Yâsin'i ölülerinizin üzerine okuyunuz."
Okudum canım. Allah rahmet eylesin. Mekanları cennet olsun 🌹

Elhan Elhan ablam önerdi sağ olsun🤗
Başına gelen ne zor olduğunu biliyor.
Anne ,baba acısı çok zor😔
Hem birbirimize destek hemde dua etmiş oluruz.🤗
Annneciğinin mekanı cennet olsun🤲🏼Nur içinde yatsın😔
Allah razı olsun Nevrestecim. Az önce Yasin okudum kaybettiğimiz büyüklerimizin ruhuna hediye eyledim. Allah ulaştırsin. Nur içinde uyusunlar.
Elalis Elalis başın sağ olsun. Sonsuz sabırlar dilerim canım kardeşim. :dua:

Kendim için okumuştum konuyu gördüm. Bir de sizlerin anne babası için okudum yasin, 3 ihlas ve fatiha. Allah rahmet eylesin, mekanları cennet olsun 🤲geride kalanlara sağlıklı uzun ömürler versin Rabbim 🤲
Nevreste Nevreste
Elalis Elalis
Kukrim Kukrim
Elhan Elhan
Bonus Bonus
Nego Nego
Ve konuya gelip okuyan herkese...
Allah gönlünden geçen tüm dilekleri kabul etsin deynebim. :KK60: Ailene sağlık mutluluk esenlikler dilerim. Gecen mübarek olsun. :dua:

X