Verilen borc

cicikizsinem

Nirvana
Kayıtlı Üye
22 Mart 2007
2.132
416
39
merhaba kızlar benim de bir derdim var size yazmak istedim biliyorum yanlış yaptım ama olayı kısaca yazacağım.
Esimi bir kaç gün once sehir dışındaki halası aradı. Ev alacağı için borç istedi eşimde, yardımcı oluruz gibisinden bişey dedi. Bende teli kapattıktan sonra dedim ki nasıl vermeyi planliyorsun ben birikimimden veremem dedim zor biriktiriyorum dedim. Yok vermeyiz zaten belki oylesine filan demistir dedi neyse bir kac gun sonra hesaplarina bakarken esnek hesabın yükseltildiğini 50.000 tl hesaptan gönderdigini gördüm sok yaşadım kavgalar kıyafetler bana sormadan nasıl gönderirsinler peki dolar altın kuru ile mi gönderdin dedim yok dedi tl filan ona ayrı bir sinir oldum yani tl pul oluyor 1 sene sonra 50.000 tl değer kaybediyor. Bu geldi özür diledi çok pişmanım sana sormadan gönderdiğime filan dedi ama huzursuzum çünkü baya zorlayacak bizi ben çalışıyorum eşimde çalışıyor hiç kimseye hayır diyemiyor ve ne zaman vereceği belli değil en sinir edende bu huyu. halası da kredi çekmeden halletmek istemiş belli ki e ben faiz ödeyeceğim. bende ne yapsam da bu durumu biraz düzeltsem diye kızına hayırlı olsun falan konuşurken dedim eşim söylememiş ama ben bileziğimi bozdurdum tl değilde o gün ki kurdan verme şansınız var mı biliyorsunuz ülke ekonomisi tl değer kaybediyor filan kızıda bilseydik istemezdik sizi zor durumda bıraktık falan dedi. bende acelesi yok ne zaman verirseniz verin ama benim durumumda iyi değil iki çocuk okutuyorum. sonrasında bişey yazmadı.

merhaba kızlar benim de bir derdim var size yazmak istedim biliyorum yanlış yaptım ama olayı kısaca yazacağım.
Esimi bir kaç gün once sehir dışındaki halası aradı. Ev alacağı için borç istedi eşimde, yardımcı oluruz gibisinden bişey dedi. Bende teli kapattıktan sonra dedim ki nasıl vermeyi planliyorsun ben birikimimden veremem dedim zor biriktiriyorum dedim. Yok vermeyiz zaten belki oylesine filan demistir dedi neyse bir kac gun sonra hesaplarina bakarken esnek hesabın yükseltildiğini 50.000 tl hesaptan gönderdigini gördüm sok yaşadım kavgalar kıyafetler bana sormadan nasıl gönderirsinler peki dolar altın kuru ile mi gönderdin dedim yok dedi tl filan ona ayrı bir sinir oldum yani tl pul oluyor 1 sene sonra 50.000 tl değer kaybediyor. Bu geldi özür diledi çok pişmanım sana sormadan gönderdiğime filan dedi ama huzursuzum çünkü baya zorlayacak bizi ben çalışıyorum eşimde çalışıyor hiç kimseye hayır diyemiyor ve ne zaman vereceği belli değil en sinir edende bu huyu. halası da kredi çekmeden halletmek istemiş belli ki e ben faiz ödeyeceğim. bende ne yapsam da bu durumu biraz düzeltsem diye kızına hayırlı olsun falan konuşurken dedim eşim söylememiş ama ben bileziğimi bozdurdum tl değilde o gün ki kurdan verme şansınız var mı biliyorsunuz ülke ekonomisi tl değer kaybediyor filan kızıda bilseydik istemezdik sizi zor durumda bıraktık falan dedi. bende acelesi yok ne zaman verirseniz verin ama benim durumumda iyi değil iki çocuk okutuyorum. sonrasında bişey yazmadı.
İnşallah bilezik olarak ödemeyi kabul ederler. Bence birikimlerinizi altına yada euroya çevirin isteyen Türk Lirası yok dersiniz, alan öyle alsın.

Arayın geri isteyin benden habersiz göndermiş ben it gibi çalışıyorum deyin cirkef olmak gerek bu para konularında. Evin rızkını şak diye vermiş sana ayıp değil de onlara mı ayıp olacak ara geri iste hemen versin parayı halası
+111111 yani ne münasebet eşin utanmamış sen de utanma ara geri iste. Yazıklar olsun ya senden habersiz nasıl göndermiş bi de pişmanım diye arıyor hatta o arayıp istesin.

Bazı erkekler gerçekten akılsız oluyor. TL üzerinden borç mu verilir? Hala da ne kadar akıllı bilseydik almazmışmış. E enayi varken niye faiz ödesinler ki.
Halayı arar altın üzerinden ödemelerini istediğimi söylerim. Eşinizde sizden habersiz borç vermiş, bir daha asla güvenmeyin.

Oturduğum yerden ben bile sinir oldum.Özellikle bu eşi çalışan adamlara ne oluyorsa vermeyi çok seviyorlar.Yazmakla iyi yapmışsınız karşı taraf son yazdığınıza cevap bile vermemiş.Aklınca trip atarlar bi de ya.Umarım en kısa sürede parayı alırsınız ama bilseydik istemezdik falan filan dediklerine göre zor verirler bence

Bence ayıp etmişsiniz ya.
Verdikten sonra ama verdik ama TL değildi hoş olmamış.
Haksızsınız demiyorum, TL'nin değer kaybettiği de çok doğru. Ama verdikten sonra gerçekten hoş olmamış. Eşiniz de hiç ağlamasın pişmanım vs diye, sorun eşte yani başkasında değil.
zaten öyle ve dedim inanın boşanmaya kadar bile giderdim büyük hata eşler arasında bu tarz şeyler sorulmadan yapılamaz o zaman evliliğin anlamı nedir ?

Esiniz hatali. Ama altin bozdurdum diye yalan söylemek de olmamis. Sizde kul hakkina gireceksiniz.
Nasil kul hakkina girecek. 50 bin tl nin acik hesap faizi ne kadar oldu haberini varmi 5 olmus geciken faizlrde 5.30 olarak geri alinacak. Matematigi iyi olan yada bankaci olan arkadaslar bir hesaplasin. Kadin az bile soylemis. Bilezigin bile o kadar faizi olmazdi

Burda tamamen esiniz haksiz.hala muhtemelen verecegini bildigi icin aradi haklida cikti. Yine söylüyorum tamamen esiniz haksiz. Eger tek calissaydi durumunuz iyi olsaydi hadi herseyi gectim kenarda duran yatirimlik bir para olsaydi onada eyvallah. Ama gidip acik hesaptan esnekten cekmis. Kafa hic calismiyor. Hala 50 bin aldi mesela iki sene sonra 50 bin odeyecek diyelim. Ama sizin esiniz 50 bini atiyorum 100 bin odeyecek. Bunu idrak edememis. Eşinin ortak oldugu bir eve hayata esinin para koydugu bir duzene nasil tek basina karar veriyorsun. Ben eve tek kurus vermiyorum cunku calismiyorum esimde evin her eksigini aldiktan sonra isterse ailesine parasini canini bile verebilir benim icin sorun yok. Cunku benim param degil ve oda ailesi. Ama ben de maasimi ortaya koysaydim ortal odeseydik bana sormak zorundaydi

Ay yorumlara bak halaya söven, ara çıngar çıkar diyen.

Hala mı illa TL istemiş, adam altın verse altın alacakmış dolar verse dolar. Adam akılsız diye kadına neden sövüyosunuz. Kızı da doğru söylemiş bilseler istemezdi bence sonradan aranıp söylenecek şey mi biz aslında bilezik bozduk demek, yalan olduğu bariz belli.
Geri isteyin paranızı o zaman ne diye yalan söylüyorsunuz bu çok mu etik.

Ayrıca adam yakalanmasa muhtemelen hiç söyleyemeyecekti.
Eşten habersiz para göndermek, başkası faiz ödemesin diye faiz ödemek, borcu tl vermek…
Muhatabınız hala değil eşiniz.

Hata eşinizin
Benden gizli büyük miktarda borç vermesi güvenimi zedelerdi. Yani pişman falan değil, ben veririm sonucunda napacak iki küsecek barışacak diye düşünüp vermiş.

Ama şu var eşiniz verdikten sonra arayıp bana altın olarak verin denmez bence. Sonuçta düzgünce istemişler verip vermemek sizin kararınızdı. Eşiniz kendince karar almış. Cezayı eşinize kesin.

Ay yorumlara bak halaya söven, ara çıngar çıkar diyen.

Hala mı illa TL istemiş, adam altın verse altın alacakmış dolar verse dolar. Adam akılsız diye kadına neden sövüyosunuz. Kızı da doğru söylemiş bilseler istemezdi bence sonradan aranıp söylenecek şey mi biz aslında bilezik bozduk demek, yalan olduğu bariz belli.
Geri isteyin paranızı o zaman ne diye yalan söylüyorsunuz bu çok mu etik.

Ayrıca adam yakalanmasa muhtemelen hiç söyleyemeyecekti.
Eşten habersiz para göndermek, başkası faiz ödemesin diye faiz ödemek, borcu tl vermek…
Muhatabınız hala değil eşiniz.
Halaya kızan yok ki eşi arayıp geri istesin verdiği parayı.

X