Verilen hediyenin ardından konuşma.

Ananeniz hediye götürmeden mi kıyafetleri göndermiş? Sizin tepki vereceğiniz birşey yok istemiyor olabilir niye bunu problem yaptınız. Ayrıca siz ananenize laf götürenlere kızın bence

Aynen sanırım öyle olmalıydı. Bebek giysilerini kaldırcakken o 3ünü çok beğenmiş yolliyim demiş. Çok kafa yormamış tabi, olur mu olmazmı diye. Onların zamanında genelde önceki doğan çocuktan aile arası gezerdi kıyafetler. Öyle düşündü sanırım
Yani olması gereken bu ama ben de yaşlı kadını üzmek istemez, kabul edemem ihtiyacı olana verin derdim.

Arkadaşlar yaşlılar bu kdr dokunulmaz ve kıymetli ise neden burada birsuru geneli yaşlı insanlar ile ilgili konu var yapmayın
Konu düzgün açıklanmamış bunun adı hediye değil kendi goturmemis ve yüzde yüz iyi niyetli görülüyor bir tuhaflık yokmu sizce de?
Normal olan kıyafetlerin fotoğrafını atıp çekim için düşünürmüsun diye sormaktı komşu ile göndermek değil.
Çekim ztn gayet yanlı ve zevke göre şekillenecek birsey

Anneanne sanırım doğum hediyesi niyetiyle verdi.Sonra kulağına bir şeyler gelince yelek örmeye başlamış.Ben o niyetle vermemiştim yeni alırım diye de durumu toparlamaya çalışmış gibi geldi.
Yani hiç bir şey vermese niye vermedi denmezdi ama kullanılmış kıyafeti hediye vermek olmamış.
Bazı eski insanlarda bu var,ince düşünemiyorlar. Çok yokluk gördükleri için yeni bir şeyler almak israf gibi geliyor sanirim.Hazir elimin altinda olanı vereyim,gibi.

Anneannenin x’in çocuğu bunları birer kere giydi sorun etmezsen göndereyim, ben müsait olduğumda ziyarete gelirim daha sonra şeklinde açıklama yapması gerekirdi.

Merhabalar, yazın anneme tatile gittiğimde, kızımın giysileri sonraki sene zaten olmayacak diye hepsini bıraktım. İçinde yurtdışından aldığım ve fotoğraf çekimi için kullandığım 3 tane çok güzel giysi de vardı. Konuşmadığım bir kuzenim doğum yapmış bebek de kız annanemin orada oturuyor. Annanem de bu 3 ünü veriyimmi diye sordu bende isterse ver dedim. Annanem de uzak yürüyemiyor komşu ile bıraktırmış. Sonrasında teyzemlerle falan annanemin dedikodusunu yapmış, kullanılmış giysileri yollamış, yeni doğan bebeğe böyle verilirmi falan diye. Annanemin de kulağına gitmiş çok üzüldü, yelek falan örmeye başladı. Ben o niyetle vermemiştim falan diye yeni birşeyler alıp yollarım dedi. Bende bu saatten sonra hiç birşey almam sende alma dedim annaneme, kızı da aradım geri yolla ben saklayacağım onları diye. Annanem sordu hadi durmasın fotoğraf için falan kullanır diye düşünüp tamam dedim ama annanem keşke hiç yollamasaydım diyor üzülüyor şimdi de. Kaç yaşına gelmiş kadını üzmeye değer mi. Çok konuşmuyoruz da yani yeni anne olmuş kızamam da. Ben annaneme çok üzüldüm boşver diyorum ama kızı arayıp ben zaten başka yollayacaktım, onlar hediye anlamında değildi diye kendini açıklamaya çalışıyor kız 26 yaşında yani kendinden kaç yaş büyük birinin arkasından konuşmak olur mu böyle.
Öfff ne banel hareket teyzenlerin ki, valla benim kiz kuzeninin kiyafetlerini giyiyor,benim kizdan kuculen diger kuzenlere gidiyor. Ozellikle boyle dugunlik bayramlik aldiklarimiz cicek gibi duruyor. Sanirsin klopatra bana, hangimiz buyumedik ablalardan kuzenlerden kalanlarla.

Arkadaşlar yaşlılar bu kdr dokunulmaz ve kıymetli ise neden burada birsuru geneli yaşlı insanlar ile ilgili konu var yapmayın
Konu düzgün açıklanmamış bunun adı hediye değil kendi goturmemis ve yüzde yüz iyi niyetli görülüyor bir tuhaflık yokmu sizce de?
Normal olan kıyafetlerin fotoğrafını atıp çekim için düşünürmüsun diye sormaktı komşu ile göndermek değil.
Çekim ztn gayet yanlı ve zevke göre şekillenecek birsey
Bunu yapan yaşlı teyzemiz anneanne değil de kayınvalide olsaydı buradaki yanıtlar ne kadar minnoş olurdu bir düşünsenize 🙄

Anneanne yaşlı düşünememiş olabilir karşı taraf tam bir patavatsız giydirmezsen ihtiyacı olan birine verirsin yaşlı başlı kadını üzüp dedikodusunu yapmazsın kalite başka bir şey işte

Bunu yapan yaşlı teyzemiz anneanne değil de kayınvalide olsaydı buradaki yanıtlar ne kadar minnoş olurdu bir düşünsenize 🙄

Aynen öyle
Hadi kv diye yazmadım her kv yaşlı değil diyecek çıkacaktı
Herkes yaşlılar üzülmesin yazmış
Yahu ne alaka biri komşu ile kapıma 2. El kıyafet yollasa almam bile

Ben yaşlı birini üzmeyi haklı bulmuyorum. Konu zaten benim etrafımda dönmüyor üste çıkmamı gerektiren bir durum yok. Annanemin üzülmesine üzüldüm sadece.

Bir soru soracağım açık ve dürüst cevap bekliyrum

Anneannen sana bunu doğum hediyesi olarak vereceğini ima etti mi? Sen de okeyledin mi??

Ben napardım söyleyeyim anneanne bunu şimdi verme doğum hediyesi olarak gönderdin düşünürler sonra verirsin derdim

İyide başlıkta hediye demişsiniz ve hediye niyeti ile kimseye kullanılmış birşey verilmez bence.
En başından sorulur,x 'in kızından kıyafetler var giydirirmisin diye ,ona göre kabul eder etmez ona kalır. Arkadan konuşma durumu da olmaz böylece.
Ben apartman görevlisine veriyorum oğlumun küçülenleri ama en başında sordum, kullanırmısınız diye,kullanırım dedi veriyorum iyi durumda olanları. Lekeli,sökük vb varsa dönüşüme gidiyor onları vermiyorum.
Kısacası size hediye denerek kullanılmış birşey verilse çocuğunuz için rahatsız olursunuz sizde emin olun. Kullanılmış olduğu belirtilip sorulmalı,belki giydirmek istemiyor çocuğuna kullanılmış birşey.

Bir soru soracağım açık ve dürüst cevap bekliyrum

Anneannen sana bunu doğum hediyesi olarak vereceğini ima etti mi? Sen de okeyledin mi??

Ben napardım söyleyeyim anneanne bunu şimdi verme doğum hediyesi olarak gönderdin düşünürler sonra verirsin derdim
Hyr doğumdan önce bebek bornoz seti vermişti sadece. Hastane çıkışı giysi yada örgü vermedi. Sonradan görüşemediler ztn annanem hep evde. Başka bi teyzem hediye yollucam demiş annanemde bende de var 3 tane çok güzel demiş ve komşuyla yollatmış. Annanem hediye de dememiş torundan kaldı da dememiş bende de var demiş sadece.

X