Bulaşık Makineleri Vestel BM 502X,5 programli plastik agir koku sorunu

Doli

Guru
Kayıtlı Üye
15 Eylül 2010
576
589
Merhaba kizlar simdiye dek hic bulasik makinesi kullanmamistim,halamin hediyesi 5 programli vestel 502X aldik. Hem fiyat uygun hem 5 program. Ben bulasik mak. Anlamiyorum pek. Ilk finishin deterjanini kullandım cok agir geldi kokusu ondam hu koku dedim makinenin icine beyaz sirke doktum baktim hafiflemedi. Deterjani degistirdim bimin deterjani aldim yine ayni bos calistirdim defalarca makineyi yine ayni plastikimsi koku. 3 aylik hamileyim ilk takmiyordum bana kokar gever diye ama esime de kokuyor eve felen herkes kokuyor dedi. Yetkili servisi aramadim cok umutlu degilim onlardan. Yasayan,bilen cozum onerisi alan var mii ? Biri domestos koy dedi tabak canakta kalir kimyasal diye korkrum gerci tabletler de kimyasal...

Merhaba, biz de Bosch marka aldık dün getirdiler kurdular. Bizde de çok ağır plastik koku var, iade etmeyi düşünüyorum. Ben de hamileyim, 6 yaşında çocuğum var. Kanserojen diye ben bulaşık makinesinde plastik koymuyorum, elde yıkıyorum. Ki plastik ürünleri meyve, sebze yıkamada kullanıyorum, saklama kabı olarak bile kullanmıyorum. O kadar dikkat ediyorum aldığım makina araba lastiği gibi kokuyor. Benim 2. Makinem, önceki de Bosch’du öyle kokmuyordu.

X